Kapalıyım ama açılmak isriyorum kararsızım açıldıktan sonra pişman olursam diye ...

Aysecan2893

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2021
20
4
3 yıldır kapalıyım ama artık sanki ben ben değilim gibi bu halimi de seviyorum yakıştırıyorum ama bilmiyorum.açılırsam herkes laf edicek pişman olursam diye korkuyorum. Bu haldeyken de sanki ben ben değilim başka biriyim gibi hissediyorum. Ne yapacagımı şaşırdım

Sizle alakalı bir şey. Çevreyi boşverin. Dini sebebine bakın. İçinize sinmiyorsa açılın bence çünkü dünya istediğin gibi yaşamamak için çok kısa. Sizle tanrı arasında, içinizden geçeni buna göre düşünün. Benim dini bir görüşüm olmadığı için çok da yorum yapmak istemiyorum. Yanlış yönlendirmiyeyim. Kendi içinizi dinleyin, başkasını değil. Tek diyeceğim bu.

Pişman olmaktan korkmuyorsunuz, çevrenizin tepkisinden korkuyorsunuz, tepkilerin sizi nasıl hissettireceğinizi kestirebildiğiniz için cesaret edemiyorsunuz. Ben ne çevreyi ne toplumu ne ailemi ne herhangi bir din dayatmasını kabul etmeden kim olmak istiyorsam o olurdum. Siz de cesur olmalısınız.

Yani belli ki tereddüt içindesiniz. Ben böyle tereddütte kaldığım konularda kendime vakit tanırım. 2-3 ay, artılarını eksilerini tartarım.

Mesela sizin durumunuzda neden açılmak istiyorum ? Açıldığımda istediğim şey olacak mı? Kapalı olmak benim için ne demek? Kapalı olmayı neden sevemedim? gibi soruların cevabını bulup sonra karar verirdim.

Biz burda kapanın ya da açılın diyerek bu vebalin altına giremeyiz ki .Bu sizin hayatınız kapanırken ki motivasyonunuz neydi Allah için mi çevre baskısı için mi kendinizi o an ki halinizle beğendiniz için mi kendinizi iyice düşünüp tartın hayatınızı nasıl şekillendirmek istiyorsanız karar verin zor bi durum malesef

3 yıldır kapalıyım ama artık sanki ben ben değilim gibi bu halimi de seviyorum yakıştırıyorum ama bilmiyorum.açılırsam herkes laf edicek pişman olursam diye korkuyorum. Bu haldeyken de sanki ben ben değilim başka biriyim gibi hissediyorum. Ne yapacagımı şaşırdım
Benim k.v 60 da açıldı 😀 kimsede yadirgamadi

X