Kapanan konu, dilimde kelimeler ve gençlik..!

Yazdiklarinizin pek cogu cagin gerekleri maalesef. Tasvip etmiyorum ama dunya boyle donuyor sadece ulkemizde degil tum dunyada. Bizim kendimizi elestirmemizi istediginiz noktalar bizde bir aydinlanma yasatiyorsa ne mutlu ancak soyle dusunun; benim ailem sevgilimi alip karsilarina konusmadilar beni konusturmadilar. Bu mu normaliydi? Benim ailem beni koleje gondermek icin zorlanmak istemediler zorlanmadilar bu muydu normali?belki ugrassalardi daha farkli bir meslegim olabilirdi? Evet herkes birbiriyle yaris halinde ustune basarak ilerliyor ama o dönemi bu donemde yasasak anormal olmaz mi? Caga ayak uydurmak onemlidir bilim ve ahlak ışığında.

Hiç bikmadan severek okudum her kelimene katılıyorum
ayrica aynen aynen aynen
yaşlisi genci aynen olmuş hiç sevmiyorum bu kelimeyi çünkü duymaktan bıktım

Çoğuna katılıyorum tamamını okumasamda kısacası NEREYE GİDİYO BU GENÇLİK???

hepsini okuyamadım ne kadar uzun yazılmış. göz gezdirdim şöyle bir ama bazısına katıldım bazısına katılmadım. ananeye göndermedik, bakıcı tuttuk deniyo hata olarak. nasıl olsaydı? eğitimli bir bakıcıyla evde resim çizmek yerine ananesinde tvde dizi mi izlesin çocuk? vs bazı yerler çok tutarsız olmuş. her yapılan yanlış değil yani çocuk yetiştirilirken.

Her bir harfini okudum!!!
Ne kadar güzel, ne kadar doğru yazmışsın!
Allahım ne güzel benimle aynı fikirde olan birini görmek burda. Çocukla aynı evde boğulurum 6. Aydan sonra en geç çalışmaya başlarım diyen arkadaşları gördükçe çok üzülüyorum. Tabi ki herkesin fikri kendine ama doğal anne olmak doğal çocuk yetiştirmekten yanayım. Kaleminize sağlık!

Yolda yururken iki yasindaki cocgumla daha 7-8 yasindaki cocuklarin ellerinde sigara birbirlerine ana avrat soven bi nesil gormek istemiyorum.cocuguma cok normal biseymis gibi kufur ogretilmesini istemiyorum.bunlar normalmi cocuklarin yanindan amcami gecmis teyze gecmis hic umrunda degil istiflerini bile bozmuyolar.ben bu durumdan rahatsizim kizlarin dahada capkin olmasindan rahatsizim kocamla bi yere giderken ben yaninda oldugum halde daha 15 16 yasindaki kizlarin bile kocama goz dikmesinden rahatsizim.teknolojinin bu saydiklarimla bi alakasi yok ki insan ne ogretilirse nasil bi ortamda buyurse ne duyarsa onlari ogrenir.egitim eksikliginden geliyor bence.anne babalarin veremedikleri egitim.ahlaki degerlerimiz unutulmus.cocuklarimizda doyumsuzluk var evde yuzlerce oyuncak bebegi olan daha iki yasinda 3 yasindayken dudagina ruj suren tirnaklarina oje suren mini etek giyen bi kiz cocugu buyudukce daha fazlasini istio ve kimseyi dinlemio.bunlari hic yapmamakta iyi degil herzaman yapmakta iyi degil.cocuga baski kurarak degil ama boyle davranislarin yanlis oldugunu bi sekilde anlatmak ve ahlakli yetistirmek gerekir.dunyada bi tek bizim cocugumuz varmis gibi yetistirirsen o cocukta iste buyudugunde herseyi ister her begendigibi sevdigini yapmak ister.bunlarin dozunu iyi ayarlamak sarttir.oncelikle anne babalarin bilinclenmesi gerekir.

Bi yakinimin kiz cocugu var 10 yasinda kiz herkeze satasiyor ogrretmeni defalarcA cagirdi annesini her seferinde ogretmeni hasladi kadin.kizida nasil olsa annem arkamda diye dahada simardi.simdi daha bu yasinda cok bilmis bilmis konusur sahsen evime gelsin istemem cunki evi iki dakikada birbirine katiyor.kizi benim cekmecelerimi karistirirken annesi guluyor.anne gulerse kiz ne bilecek kotu bisey yaptigini.oyuzden egitim eksikliginden kaynaklaniyor bence..cocuklarimizi ahlakli yetistirmek zorundayiz oyle yetistirmezsek gelecek neslin isi cok zor

Tabiki mini etek giymek yanlistir ahlaksizliktir demiyorum yanlis anlasilmasin.ama kendini bilen yetiskin bi insanla 15 yas ustunun boyle seylere hevesli olmasi tuhaf.oturmasini kalkmasini bilen bi insanjn mini etek giymesyle daha nerde nasil davranacagini bilmeyen bi insan ayni olamaz.

Coguna katiliyorum ancak sacma olan kisimlarida var. eski teknoloji bs yok ki biz bazi seyleri eskisi gibi halletmeye calisalim..

Bu kadar abartmaya gerek yok. Fena halde duyar kasılmış. Kişisel gelişim uzmanının kaleminden dökülmüş.Vurgulu,gözlerini belerterek zaman zaman,iğrenç el hareketleri eşliğinde,dinleyicileri etkilemek için mükemmel tespitler yaptığını zannedip başını aniden bir başkasına çevirip "haksız mıyım*" bakışlarıyla..
Ayy daraldım ben birgün bir kişisel gelişim uzmanını dövecem.

Bayıldım canım çok güzel yazı. Burda okumadım diyenlerde ayrı bir konu. 15 dk okuyup ta gençliğin ne durumda olduğunu görün at gözlüğüyle bakmaktan vazgeçin artık....

ya kadın burda ne güzel konu yazmış yok okumadımlar yok vaktim yoklar ya o zaman neden yazıyorsunuz ki yazmayın konuyu sabote etmeyin ama muhalefet olupta okumadım vaktim yok diye yazmaya vakit buluyorsunuz bu nasıl bir tezatlık acaba...........

elinize kolunuza sağlık nasılda güzel özetlemişsiniz hayatımızı çocuklarımızı aynen dediğiniz gibi oluyor izninizle bunu kopyalamak istiyorum sosyal ağlarda herkes illaki kendine bir ders çıkartır.

Sistem sıkıntısı bu, tüketim kültürü pompalanan bir ülkeyiz, ben şu an ücretsiz izindeyim 2.5 sene ben bakmış olucam çocuğuma, ama imkanı olmayanlar ne yapacak,çalışmak zorunda olan anneler...para herseyin başı romantik olmaya gerek yok,bizim zamanımızda bi susam sokağı vardı 3 5 kanal vardı bizimkiler izleyerek büyüdük, şimdiki bebeler herseyi biliyo görüyo istiyo, sen almam diyosun çocuk okula gidiyor arkadaşından görüp istiyo tv de görüp istiyo, hersey paraya gelip dayanıyo gene, hayat pahali,20 sene önceki gibi değil, 20 sene önce bir memur baba 3 4 çocuk okuyabilirmis şimdi karı koca çalışsa bile 3.çocuk zorlar mesela

Bence genellemek çok yanlış 90'lar benim için çok özel çünkü benim çocukluğum her şey daha sade, yalındı evet ama o dönemin şartları öyleydi. Şimdi teknoloji bu kadar ilerlemişken ben çocuğumu neden kendi büyüdüğüm sisteme göre büyütmeye çalışayım ki?

Para herşeyin başı kesinlikle buna katılıyorum. Ben endometriozis hastasıyım, 2 doktora gittim 2'si de bana çocuk konusunu ertelememem gerektiğini söyledi şuan tedavi görüyorum bakalım? Tek duam hastalığımın tedaviye cevap verip doktorumun çocuk yapmalısın dememesi..

Çünkü ben şuan çalışmak zorundayım, belki de ertelemem büyük sıkıntı yaratacak ama mecburum, parayı ben düşünmesem ne olacak? Hayat para demek zaten..

Evimiz kira, kiramız 850 TL 2 kişi çalışıp 2' mize ancak yetişebiliyorken çocuğa nasıl yetişelim? Hangi kafayla evde oturup çocuk büyüteyim? Ben çocuğuma iyi bir gelecek vermek istiyorum, evet bale, piano gibi eğitimler de aldırmayı çok isterim bunların yanlış şeyler olduğuna katılmıyorum. Şımarıklığın varlıkla veya yoklukla alakalı olduğunu düşünmüyorum..

Evet böyle bir yaşam biçimi kazandık bu doğrudur.Önemli olan iyiye doğru değişebilir miyiz?
Okudum okumadım anketi mi vardı? Bu yazıyı okuyamayanlar ne okuyabiliyor merak ettim. İlginç bi toplumuz vessela.On kişiye bir kitap düşmesi boşuna değil.

X