Kapıdan çevirdigim akraba ve uyuz kv

Bazıları demiş ayip etmişsin
Tuvalet ihtiyaçları vardir belki
En azindan balkonda kahve ikram etseydin demiş ama

Eğer onları alsaydım eve
Kuluçka suresi 2 hafta boyunca kendimi yerdim
1 kere bile bebegim veya ben öksursem acaba korona mı olduk deyip piskolojim bozulurdu vallahi
Benim annem torununu çok özlemesine rağmen 1 ayı geçti evime gelmedi

O insanlarda kim oluyomuş kim kırılırsa kırılsın
Çocugumdan değerli değil hiç kimse

valla siz sonuna kadar haklısınız. hele de bu kadar özen gösterirken neden bunca zamanlık emeğiniz boşa gitsin. ayrıca başka yere misafirliğe gitmişler, orada tüm ihtiyaçlarını halletselermiş.
bu duyarsız insanlar özellikle böyle tepkileri hakediyorlar.
bizim en samimi komşumuz vefat etti, çocukları eve gelmeyin diye aradı herkesi. kendileri gömdüler. telefonlaştık sadece. alınmadılar bile kimseye, ki kendileri söyledi zaten.
millet anası ölmüşken bu kadar ince düşünüyor, başkaları yok eve alsaydın, yok ne var bi kahve içelim.
şaka gibi ülkeyiz.

sizin içiniz rahat olsun. birşey olsa bir ömür vicdan azabı çekerdiniz.

Artık düşüncenizin yanlış oldugunu kabul mu etseniz ?

Hâlâ yok şöyleydi yok böyleydi diye bahaneler bulup fikirler üretiyosunuz pes!

Geçen yine bir konu açılmıştı. Bu dönemde çocuk yapmakla ilgili. Doktor bir üye dahi geldi anlattı ama şu süreçte çocuk yapmak isteyen üyenin fikrini değiştremedi. Bütün üyeler seferber oldu tüm ihtimalleri mantık çerçevesinde izah ettiler olmadı. Cahilin fikrini asla değiştiremiyorsunuz asla. Benim de var böyle bir tanıdığım. Adamı söylediklerinle sustursan cevabı kalmasa bu sefer bağırmaya başlıyor. Gerçekten çok şaşırıyorum. Bana düşündüğümün yanlış olduğunu bir kişi söyledi hadi dikkate almadım. İki kişi üç kişi söyledi yine ben haklıyım dedim. Ama sekiz o kişi söyledi bir durup düşünürüm sanırım bende bir hata var diye. Ama bunlar dünya söylese bir acaba mı demiyorlar. Kaldı ki tüm ülkeler çıkmayın diyor. Yetkililer çırpınıyor. Daha neyi ispat etmeye çalışıyorsun anlamak mümkün değil. Allah bizim gibi dikkat eden herkesi korusun

Bence bu da yeterli değil. Çalışmak zorunda olanlar hariç kendi rızasıyla, keyfi yere gezip tozan ve hastalananlara bir ayrıcalık yapılsa mesela. Hastaneye gittiği vakit diğer hastalar öncelikli olsa, tek bir boş yatak varsa gezmezse ölecek gibi dolaşanlar o yatak için en son sırada olsalar. Öncelik mecburen çalışan, kendini izole eden, dikkatsiz insanlar yüzünden hastalanan masumların olsa mesela?

Siz yine iyi düşünüyorsunuz. Bana sorarsanız hiç tedavi edilmemeliler

Geçen yine bir konu açılmıştı. Bu dönemde çocuk yapmakla ilgili. Doktor bir üye dahi geldi anlattı ama şu süreçte çocuk yapmak isteyen üyenin fikrini değiştremedi. Bütün üyeler seferber oldu tüm ihtimalleri mantık çerçevesinde izah ettiler olmadı. Cahilin fikrini asla değiştiremiyorsunuz asla. Benim de var böyle bir tanıdığım. Adamı söylediklerinle sustursan cevabı kalmasa bu sefer bağırmaya başlıyor. Gerçekten çok şaşırıyorum. Bana düşündüğümün yanlış olduğunu bir kişi söyledi hadi dikkate almadım. İki kişi üç kişi söyledi yine ben haklıyım dedim. Ama sekiz o kişi söyledi bir durup düşünürüm sanırım bende bir hata var diye. Ama bunlar dünya söylese bir acaba mı demiyorlar. Kaldı ki tüm ülkeler çıkmayın diyor. Yetkililer çırpınıyor. Daha neyi ispat etmeye çalışıyorsun anlamak mümkün değil. Allah bizim gibi dikkat eden herkesi korusun

nasıl bir nirvanaya ulaşmışlıkları var anlamıyorum. hepimiz zaten akışa teslim olmak zorundayız ama önce tedbirlerimizi almamız lazım.
benim ne kendime, ne sevdiklerime ne de başka bir insana zarar verme hakkım yok.
bizim şirket işe gitmek zorunda olanlara çalışma belgesi verdi. her şirket versin. elinde çalışma belgesi olmayan teyzelerde yolda yakalanıp bence direkt hapse atılsın.

nasıl bir nirvanaya ulaşmışlıkları var anlamıyorum. hepimiz zaten akışa teslim olmak zorundayız ama önce tedbirlerimizi almamız lazım.
benim ne kendime, ne sevdiklerime ne de başka bir insana zarar verme hakkım yok.
bizim şirket işe gitmek zorunda olanlara çalışma belgesi verdi. her şirket versin. elinde çalışma belgesi olmayan teyzelerde yolda yakalanıp bence direkt hapse atılsın.

Haberlere bakıyorum sinirlerim tepeme çıkıyor. Adam 20 yaşından küçük çocuğuyla pazarda tezgah açıyor. Yasak diyen muhabire yasaksa yasak ne yapacaksın diyor. Çocuk salak salak sırıtarak biz genciz kanımız kaynıyor bizi evde tutamazlar diyor. Başka bir genç olsun ceza yazılsın benim arkam sağlam diyor. Bir başkası yine çıkarım ne kadar tutabilirler bizi diyor. Hemde bunları gülerek söylüyor. Bir adam da polise sanane kardeşim ölecekse benim çocuğum ölecek seni ne ilgilendirir diyor. Daha onlarca manyak sayabilirim. Şimdi bunlara kim laf anlatabilir. Bunlar yüzünden salgın da bitmez. Bence bunlara doktor hastane de gereksiz. Keşke tedavi edilmeseler

Haberlere bakıyorum sinirlerim tepeme çıkıyor. Adam 20 yaşından küçük çocuğuyla pazarda tezgah açıyor. Yasak diyen muhabire yasaksa yasak ne yapacaksın diyor. Çocuk salak salak sırıtarak biz genciz kanımız kaynıyor bizi evde tutamazlar diyor. Başka bir genç olsun ceza yazılsın benim arkam sağlam diyor. Bir başkası yine çıkarım ne kadar tutabilirler bizi diyor. Hemde bunları gülerek söylüyor. Bir adam da polise sanane kardeşim ölecekse benim çocuğum ölecek seni ne ilgilendirir diyor. Daha onlarca manyak sayabilirim. Şimdi bunlara kim laf anlatabilir. Bunlar yüzünden salgın da bitmez. Bence bunlara doktor hastane de gereksiz. Keşke tedavi edilmeseler

dilerim hepsine hem para hem hapis cezası gelir. bana en büyük kötülükleri yapan insanlara beddua etmedim ama bunlar hakediyor. nasıl bu vebali alabiliyorlar ya

dilerim hepsine hem para hem hapis cezası gelir. bana en büyük kötülükleri yapan insanlara beddua etmedim ama bunlar hakediyor. nasıl bu vebali alabiliyorlar ya

Para da kar etmiyor ki benim arkam sağlam diyor. Az bir süre herkes kurallara uysa kısa zamanda kurtulacağız bu illetten ama anlamıyorlar ki

Yooo haklısınız bence sonuna kadar.
Az önce babaannemi aradım mesela, dedi ki dün akşam baban ve halan geldi. Deli olacağım. Ben yurtdışından görüntülü arayabiliyorsam sen de ararsın, cayır cayır her yerde diyorlar çıkmayın sokağa diye.

Eşiniz sizin yanınızda olduğu için sizin hiç kavga falan etmenize gerek yok
Kv de ne demek oğlumun evi annengil gelemez annemgil gelemezse bende seni eve almam deseydin orası sizinde eviniz

Annem hakkında belden aşağı tabir edilecek birsey soyledı.o şaka yaptığını zannetti.ben ortalığı yıktım .kapıyı çektim .çıktım gittim ..eşim gerekli ne varsa söylemiş annesine.herşey unutuluyor maalesef ..
o gün bu gün hala sevmem kadını..sevmiyorum sevmeyeceğim.bazen ne günah işledim de bunlara maruz kalıyorum dıyorum

Ben olsam olayı bu raddeye getirmezdim.
Kapıyı açmamışsın başkası açmış zaten bende iç kapıyı açmazdım yüz göz olmazdım.
Zile basar basar giderlerdi.
Ama davanda haklısın

Ben olsam olayı bu raddeye getirmezdim.
Kapıyı açmamışsın başkası açmış zaten bende iç kapıyı açmazdım yüz göz olmazdım.
Zile basar basar giderlerdi.
Ama davanda haklısın
Bende hiç ses etmicektim ama
Eşimin iş yeri evimize cok yakın oraya giderlerdi kesin
Eşime sarılip öpüceklerdi
Oyüzden kabul etmiceğimizi soyledim

Kayınvalideniz aradı mı o günden beri?
Sizi ya da eşinizi?
Eşimle konuştular halâ diyoki
Ne vardi kahve içer kalkardı koca insanları kapıdan geri çevirmiş cok ayıp etTi diyo benim için

Eşimde anne sorun kahve veya yemek yapmaktan kaçmak deyilki
1 dk bile virüsün bulaşmasina yeter
Torunun yada biz hastanelre düşsek daha mi iyi olucak onlarin bunu düşunüp gelmemesi lazımdı dedi
Yoktur onlarda hastalik felan diyip kestirip atiyo

Esim ya varsa
deyincede susuyo kv

Beyni almiyo kadınin 1006kişi olmuş ölüm
Halâ el ne der diye düşnüyor

Eşimle konuştular halâ diyoki
Ne vardi kahve içer kalkardı koca insanları kapıdan geri çevirmiş cok ayıp etTi diyo benim için

Eşimde anne sorun kahve veya yemek yapmaktan kaçmak deyilki
1 dk bile virüsün bulaşmasina yeter
Torunun yada biz hastanelre düşsek daha mi iyi olucak onlarin bunu düşunüp gelmemesi lazımdı dedi
Yoktur onlarda hastalik felan diyip kestirip atiyo

Esim ya varsa
deyincede susuyo kv

Beyni almiyo kadınin 1006kişi olmuş ölüm
Halâ el ne der diye düşnüyor

Kaynananızı ciddiye almayın bundan sonra eşiniz de bu durumun farkında.

Ya hasta iseler gibi gayet mümkün bir olasılığa bile cevabı yok. Sonuçta sadece size değil her yere rahat rahat gidiyorlar, kuluçkada olabilirler.

Bebeği hastalandığında bir annenin duyacağı öfkeyi bilmiyor. Kendi ciyaklaması fısıltı gibi kalır.

Selam hanımlar
Konum uzun olabilir baştan belirtiyim

Bugün kapım çaldı ve bide ne gorüyüm eşimin akrabaları gelmiş 3 kisiler
55,45,23yaşindalar aşagidaki kapıdalar görüntülü diyofondan göruyorum

Eşim işteydi hemen onu aradim × kişiler gelmiş aşagidalar kapıyı açmıcam
Bu salgında kabul edemicegimizi söyle demek için konuşuyordumki eşimle

Sanirim başka zile bastılar kapı açildı yukari çıktıklarını gördüm ekrandan
Telefonu kapadım

Geldiler bunlar çaldılar kapıyı
Hiç açmadan dedimki adı ayşe olsun

Ayse ablacım kusura bakmayın biliyosun oğlum daha çok kuçük (9 aylık) sizleri kabul edemem dedim

Bunlar dediki

Ya zaten bilmem nereye gelmiştik sizede uğruyalim dedik çok kalmıcaz zaten kucağa felan almayiz ozledik sizi dediler
Elimzide kolanyalarız diyerek gülduler dalga geçer gibi

Bende tekrarladım kusura bakmayın
Kendi annemleri bile kabul etmiyorum
Şu salginin bittigi zman beklerim dedim

Cidden annemi,babamı kimseyi kabul etmiyorum
Onlarda gelmek istemiyor zaten
kendimde gitmiyorum hiç biyere

Neyse bunlar iyi bakalim biz sizi rahatsız ettik deyip surat asip gittiler

Eşimlede sonradan konuştuk anlattım olanları iyi
Yapmişsin onlarin gelmeleri hataydı zaten dedi

Bu arada bunlar bize 70 km felan uzaklikta oturuyolar
Yakin degiller yani
Ama yinede senede 2,3 defa gelirler hatta 1 gece kalirlar

Biz 8 senelik evliyiz bu sure içinde en fazla 5 kere gitmişizdir ondada sırf kv gelince onu göturmek için

Birde benim kabul etmeme sebeblerinden biri bebegim daha 1 haftaliktı bebek gormeye diye geldiler
Adam inanilmaz gripti oyle böyle degil ama cok çok hapşırıyodu ve öksurüyodu bide bebegimi kucagina almaya kalktı o halde
ben izin vermeyip onlar gidene kadar bebegimle yatak odamda durmuştum

Çok dikkatsiz ve düşuncesiz insanlar gercekten

Neyse bunlar gittiler sorun kalmadı derken

Aksam kv beni aradı nasil bagariyo ama
İşte sen kendini ne zannediyosun
Onlar te nerden gelmiş kabul etmemişsin orası oglumun evi
Sen gor bakalım annenler bidaha gelebiliyo mu o eve saydirip duruyo

Hiç sinirlenmeden anne bak goruyosun hergün 100 kisi ölüyo nerdeyse ben bebegiminde bizimde riske sokamam asıl onların düşünmesi gerekiyodu bunu
Yapabiĺcegim baska bisey yoktu dedim

Kv halâ ne vardı sanki kahve icip kalkarlardı dünya yolu gelmişler dinlenemeden geri gitmişler dedi
Bize mi sordularda yola ciktilar arasalardı eğer telefonda kabul edemeyecegimzi soylerdik dedim

Yok hala anlamiyor bagarıp duruyor
Bende kapadım suratına telefonu

Bize gelenleri aradim ayse abla beni hemen koştura koştura kv mi şikayet ettniz hiç yakiştiramadim size izah ettim durumu keyfiye kabul etmemezlik yapmadimki
Onceden Bize geldiklerinizde ne zman size bi kusurum oldu dedim

Biseyler diyodu neyse size iyi akşamlar dedim kapadim teli

Sonra kv oglunuda aramış konuşmuş
Annem arasın dursun acma benide dinlemiyo dedi

Çok sinirliyim şuan kızlar telefonu acıp kavga edesim var vallahi şu kvdeyle

Benim ne sucum var bunda kabul mu etseydim geldiklerinde gercekten ayip mi etmiş oldum
Anlamadimki tvde hergün evde kal diye bagariyo insanlar bunlar duymuyo mu yani
Deli oldum bugün başim çatladı ağrıdan onların yüzünden

Neyse Boyle iste kizlar biraz içimi dökmek istedim sizlere

Teşekkurler cevapliyanlara

Harikasınız.

Cidden benim de içime bir huzur doldu okurken.

Ben ailemi görmedim 1 aydır. İş dışında evden çıkmadım. Yazık valla...Biz sakınıyoruz da millet rahat. Dün geceki görüntüleri izledim, 2 hafta sonrasından korkuyorum... Luppo uğruna ölüp gidecekler, bizi de enfekte etmeseler...

X