Kapsül dolap

azra_54

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2018
1.271
1.805
41
Konu doğru yerde mi bilmiyorum ama minimal yaşam başlıklarını görünce buraya açmak istedim. Ben son iki haftadır kapsül dolap konusunu araştırıyorum. Okuduğum bir bilgide 33 parça giysiye sadeleşmek diyor. Aklıma takılan bu 33 parça her mevsim için mi yoksa yaz kış ara mevsim hepsi için ayrı ayrı 33 mü? Hepsi için ayrı ayrıysa benim dolap zaten kapsül 😊 ama sadece 33 se bunu yapamayabilirim 🤷🏻‍♀️ Sizlerin bu konuda bir araştırması çalışması var mı diye merak ediyorum

Evet izledim. Her sezon için ayrı 30 parçadan bahsediyor. O zaman yapılabilir bence👍
ben bunu okuyunca cok sasirdim her sezonda ayri ayri 30 parcam yok ki benim ki bence birsuru gereksiz kiyafetim de var.kapsul dolabin da kapsuluymus benimki :KK70: kilik kiyafet canta ayakkabi merakim pek olmayinca boyle oluyo sanirim.

ben bunu okuyunca cok sasirdim her sezonda ayri ayri 30 parcam yok ki benim ki bence birsuru gereksiz kiyafetim de var.kapsul dolabin da kapsuluymus benimki :KK70: kilik kiyafet canta ayakkabi merakim pek olmayinca boyle oluyo sanirim.
Ben de şimdi dolap ayıklıyorum. Toplamda çanta ayakkabı dahil 92 parça eşya varmış. Yazlık kışlık dahil. Dar gelenleri çıkarınca daha da azalacak. Bir de yazın giyerken rahat edemediğim polyester naylonlu kumaştan olanları ayıracağım. Sezon sonu indirimlerinden keten yada pamuklu kıyafetler alacağım önümüzdeki yaz için.

X