Kardeşim hiçbir şey yapmıyor

o Sadece dizilerde oluyor bence
Bilmem.. cok fazla ornek var cevremde. Calisan, gereksiz sorumluluk yuklenen herkes omur boyu devam ettiriyor bunu. Cok guclu kadinlarin evliliklerinde ezilmelerini de buna bagliyorum.
4 islemi zor yapip zengin kocayla evlenen tanidiklarim hergun cilt bakiminda spada. Ne fatura bilirler ne kira. Kisinin hayatini tercihleri yonetiyor bence

Merhaba hanımlar. Sitede yeni uyeyim umarım doğru yere yazıyorumdur..
Sorun kız kardeşim. gerçekten HİÇBİR ŞEY YAPMIYOR hiçbir şey yapmadan tüm gün telefona bakıp yatıyor. 11. sınıf ne ders çalışıyor ne evde bize yardım ediyor. Okulu öğlenci okula gitmeden önce okula gideceğim bahanesiyle 9 10da uyanır üstünü başını giyinir odayı dağıtır 12de çeker çıkar. Peşini ya ablası ya anası toplayacak kendi toplayamaz. Akşam yok okuldan geldim yorgunum diye ne bir sofra kurar ne mutfak toplar.. Gider odaya 12 1e kadar telefona bakar arkadaşlarıyla konuşur topladığım odayı dağıtır. Ödevler dersler sınavlar hak getire seneye 12 olacak sınav umrunda değil.Bir de 6 yaşında kız kardeşim var ortanca kılıklı sürekli dağıtıyor, çok hareketli.Ben üni okuyorum okullar uzaktana geçti biliyorsunuzdur o yüzden sürekli evdeyim.ama bölümüm çok ağır ve daha kendime yetişemiyorum bir de bunlar çıkıyor başıma. Ne yapacağımı şaşırdım.bağır çağır bir işe yaramıyor bir kulağından girer öbüründen çıkar. Bir şey dediğimizde ders konusu veya yardım vs hemen tersler bağırır kavga çıkarır. E bu evin tek kızı da ben değilim bir yere kadar, o sürekli yatsın sen çalış olmuyor yardım falan edesim gelmiyor zaten işim başımdan aşkın. Bu sefer annem üzülüyor söyleniyor bana da kızıyor. Takmayayım anneme yazık diyorum ama olmuyor yapamıyorum. Akıl verin lütfen
Tam bir kaos. Çözüm şehir dışında okumaktı. Onu da kapattılar. Geçmiş olsun

Küçük olduğunun farkındayım ama en azından oyuncaklarını kıyafetlerini evin yüzünden kaldırabilir diye düşünüyorum :KK43: ya da sorumluluklarını öğrensin diye gözüme batıyor bilemedim :KK43:(((((
Ay benim kazik kizim ben soylemezsem toplamiyor, 6 yasta keşke yapsa ama bunu yapmayi ogrenecegi yaş, ogretin bence cocuga cok da gicik olmadan hfhfhfhf

X