Kardeşimin en büyük yanlışı

Bir yanda yasa dışı işlere bulaşan bir kuzen, bir yanda onun karısına göz dikmiş bir adet kardeşiniz (kusura bakmayın ama insan boşansa da kuzenimin eşiydi diye o gözle bakamaz, demek ki evliyken de gözü vardı) ve bir yanda ben napıyorum ya demeyen rahatlıkta bir kadın. Yani üçü birbirinden beter, ve yetişkinler. Siz niye ebeveyni gibi napıcam napıcam diyorsunuz. Bir halt yemişse çaresine bakar bi zahmet, kocaman adam. Çalışsın ev tutsun gitsin yüz göz olmayın bu kişiyle. Bu kardeşiniz sizi, ailesini zor durumda bırakacagını hiç düşünmemiş, siz niye kalkan oluyorsunuz ki buna? Evlendiğinden bile sonradan haberiniz olacak kadar insandan saymıyor sizi. Halen onu koruyup kardeşime musallat oldu diyorsunuz. Zaten bu evlilik uzun sürmeyecek merak etmeyin, çok kısa bir macera bence bu. İlle ne yapacağım diyosanız:
1- Kardeşinizi ailenizden ve kendinizden mesafeli tutun
2- Alelacele kalacak bir yer ve iş bulun. Keyfini beklemeyin
3-Hapisteki kuzen bunu öğrenip tehlike saçabilecek biriyse uzağa gitsinler uzak bir şehre filan, görüşmediğinizi söyleyin yurt dışına gitmişler falan deyin.

Bu arada eklemeyi unutmuşum 3 yıl önce boşanmıştı halamın oğlundan geldi kardeşime yapıştı valla böyle bir durumda ne yapılır bilmiyorum
Ne kadar boşanmış olsada kardeşin ona yan gözle bakmaması lazımdı gelin ne kadar suçluysa o kadarda kaderşin suçlu dahi gelin kuyruk salladı kardeşinin ona demesi lazımdı ben kuzenimin eşi boşanmış dahi olsa yan gözle bakmam sizdede suç var eve kabul etmiyecektiniz bide halanızın yüzüne nasıl bakacaksınız

Ayrıca bunu tartışmak yerine empati kurup siz böyle bir durumda be yapardınız onu söyleseniz daha iyi olurdu
Kardeşiniz de ,halanızın oğlu da iradesiz insanlarmış . Kimse kimseye zorla birşey yaptıramaz. Madem bu evliliği onaylamıyorsunuz o zaman desteklemeyeceksiniz açık açık yüzlerine onları istemediğinizi ve sizden uzak durmaları gerektiğini söylemeniz daha doğru olacaktır. Kardeşiniz de başına birşey gelirse artık yaşayarak öğrenecek . Çocuk değil ki kolundan tutup oturtasınız

Direk sorunuza cevap vereyim.Aklı ,vicdanı ahlâkî kıt bu iki insanı evime almam ,selam vermem.Daha önce anama ,babama çektirmiş uyarilarimiza rağmen halt yemeye devam etmiş, kuzeninin karısına ( eşinin kuzenine)bakacak kadar seviye düşürmüş bu iki insanı sirtlamam ister ac gezsinler,ister parkta yatsınlar umrunda olmaz.

Hanımlar merhaba öncelikle uzun olursa hakkınızı helal edin ama çok çaresizim size danışmak istedim ben Antalya’da yaşıyorum ailem İzmir’de 26 yaşında bir kardeşim var olmaz olsun demek isterdim ama neyse bugüne kadar çok kez hatalar yaptı anneminbabamı o kadar üzdü ki anlatamam neyse son yaptığı olay dehşet verici halamın bir gelini vardı halamın oğlu kaçakçılıktan içeri gitmişti ne yaptı ettiyse bu gelin kardeşimin aklını çeldi biz bunu ailece biliyorduk defalarca uzak durması için uyardık ama malesef o daha çok dibe battı dün evlenmiş ben ve eşim bugün öğrendik şok geçirdik kayınpederimle arası iyiydi kardeşimin mesaj atmış kayınpederime Antalya’ya geliyorum Ali amca sabah alabilirmisin beni diye neyse tabi Kayınpederim bu olayı bilmiyordu bizden duydu oda şok oldu şimdi geldiğine göre para yok pul yok mecbura kaldı henüz anneme babama söylemedik yarın söyleceğiz ama inanın ne yapacağımı bilmiyorum atsan atamazsın satsan satılmaz hesap lütfen bana bir yol gösterin şimdiden teşekkür ederim
Halanlar ve gelinin ailesi ne düşünüyor bu konuda? Bir de erkek kardeşin kuzeninin yatağına, koynuna girmiş biriyle olduğunun çok net idrakında ve yine de mutlu mu? Buna benzer bir olaya şahit oldum, malesef şahıslar eğer çok mutlu ve memnunlarsa, kendi çocuklarıyla dahi küsebiliyorlar sırf yaptıkları kocaman hatayı canla başla savunmak için geri adım atmıyorlar

Kardeşiniz de ,halanızın oğlu da iradesiz insanlarmış . Kimse kimseye zorla birşey yaptıramaz. Madem bu evliliği onaylamıyorsunuz o zaman desteklemeyeceksiniz açık açık yüzlerine onları istemediğinizi ve sizden uzak durmaları gerektiğini söylemeniz daha doğru olacaktır. Kardeşiniz de başına birşey gelirse artık yaşayarak öğrenecek . Çocuk değil ki kolundan tutup oturtasınız
İradesizlik değil de kolay para hırsı, gelinin abisinin bedavadan kazandıklarını görünce gaza geldi hala oğlu . Kardeşin de planları nedir bilinmez

Hanımlar merhaba öncelikle uzun olursa hakkınızı helal edin ama çok çaresizim size danışmak istedim ben Antalya’da yaşıyorum ailem İzmir’de 26 yaşında bir kardeşim var olmaz olsun demek isterdim ama neyse bugüne kadar çok kez hatalar yaptı anneminbabamı o kadar üzdü ki anlatamam neyse son yaptığı olay dehşet verici halamın bir gelini vardı halamın oğlu kaçakçılıktan içeri gitmişti ne yaptı ettiyse bu gelin kardeşimin aklını çeldi biz bunu ailece biliyorduk defalarca uzak durması için uyardık ama malesef o daha çok dibe battı dün evlenmiş ben ve eşim bugün öğrendik şok geçirdik kayınpederimle arası iyiydi kardeşimin mesaj atmış kayınpederime Antalya’ya geliyorum Ali amca sabah alabilirmisin beni diye neyse tabi Kayınpederim bu olayı bilmiyordu bizden duydu oda şok oldu şimdi geldiğine göre para yok pul yok mecbura kaldı henüz anneme babama söylemedik yarın söyleceğiz ama inanın ne yapacağımı bilmiyorum atsan atamazsın satsan satılmaz hesap lütfen bana bir yol gösterin şimdiden teşekkür ederim
Kardeşinizi evinize almayacaksınız ailenizi arayın haber verin

size niye dert oldu ki. koca koca insanlar onlar düşünsün nasıl yaşayacaklarını.

zaten hepside birbirinden beter durumda. ben olsam uzak dururdum.

Ahh bu gelinler hep akıl çeliyorlar. Erkeklerin aklı çelinesi değil hiç zaten.

Halanızın geliniyle mi evlenmiş? Halanızın gelini zaten halanızın oğluyla evli değil mi? Nasıl tekrar evlenmiş?

Bu arada eklemeyi unutmuşum 3 yıl önce boşanmıştı halamın oğlundan geldi kardeşime yapıştı valla böyle bir durumda ne yapılır bilmiyorum
Kardeşiniz ona yapışmış gibi geldi bana. Umarım gelin boşanıp kurtulur çalışmayan ve beş parasız gezip kardeşinin kayınbabasından kendisine bakmasını isteyebilecek kadar rahat olan kardeşinizden.

Bir yanda yasa dışı işlere bulaşan bir kuzen, bir yanda onun karısına göz dikmiş bir adet kardeşiniz (kusura bakmayın ama insan boşansa da kuzenimin eşiydi diye o gözle bakamaz, demek ki evliyken de gözü vardı) ve bir yanda ben napıyorum ya demeyen rahatlıkta bir kadın. Yani üçü birbirinden beter, ve yetişkinler. Siz niye ebeveyni gibi napıcam napıcam diyorsunuz. Bir halt yemişse çaresine bakar bi zahmet, kocaman adam. Çalışsın ev tutsun gitsin yüz göz olmayın bu kişiyle. Bu kardeşiniz sizi, ailesini zor durumda bırakacagını hiç düşünmemiş, siz niye kalkan oluyorsunuz ki buna? Evlendiğinden bile sonradan haberiniz olacak kadar insandan saymıyor sizi. Halen onu koruyup kardeşime musallat oldu diyorsunuz. Zaten bu evlilik uzun sürmeyecek merak etmeyin, çok kısa bir macera bence bu. İlle ne yapacağım diyosanız:
1- Kardeşinizi ailenizden ve kendinizden mesafeli tutun
2- Alelacele kalacak bir yer ve iş bulun. Keyfini beklemeyin
3-Hapisteki kuzen bunu öğrenip tehlike saçabilecek biriyse uzağa gitsinler uzak bir şehre filan, görüşmediğinizi söyleyin yurt dışına gitmişler falan deyin.
nokta atışı :KK36: durumu çok iyi özetlemişsiniz

Vah vah püüü o geline masumcuk kardeşinize gel gel deyip aklını çelivermiş ne ayıp.
Konu sahibi ne diyorsun sen Allah aşkına ya kardeşiniz kumaşı belliymiş zaten kusura bakma da
Gelin suçlu değil demiyorum ama gelin için ikisi de yabancı erkek ama kardeşiniz kuzeninin karısına yürümüş yani. Hangisi daha suçlu dersen kardeşin derim:)

Öncelikle şu erkekleri aklayıp her fırsatta kadınları akıl çelen olarak anmaktan vazgeçin.

Olan olmuş, bu saatten sonra ne yapabilirsiniz? Kardeşinizin ilk hatası değilmiş, olmaz olsun diyebilecek kadar ileri giden biri demek ki, o kadar şoka girmeyin. Anne babanıza da siz söyleyin. Kabul edilemeyecek derecede büyük bi hata ise görüşmezsiniz ailecek. Başka ne yapılabilir?

Çok sıkıntılı bir durum olmuş ancak kardeşinizle gelin tencere kapak gibi anlattıklarınıza bakılırsa. Pek karışmayın ve sınırlarınızı iyi çizin bence, herkes kendi yaptığının sorumluluğunu alsın.
Sizin de huzurunuz hiç kaçmasın, sizlik bir şey yok.
Çok teşekkür ederim

X