Kardeşimin en büyük yanlışı

Hanımlar merhaba öncelikle uzun olursa hakkınızı helal edin ama çok çaresizim size danışmak istedim ben Antalya’da yaşıyorum ailem İzmir’de 26 yaşında bir kardeşim var olmaz olsun demek isterdim ama neyse bugüne kadar çok kez hatalar yaptı anneminbabamı o kadar üzdü ki anlatamam neyse son yaptığı olay dehşet verici halamın bir gelini vardı halamın oğlu kaçakçılıktan içeri gitmişti ne yaptı ettiyse bu gelin kardeşimin aklını çeldi biz bunu ailece biliyorduk defalarca uzak durması için uyardık ama malesef o daha çok dibe battı dün evlenmiş ben ve eşim bugün öğrendik şok geçirdik kayınpederimle arası iyiydi kardeşimin mesaj atmış kayınpederime Antalya’ya geliyorum Ali amca sabah alabilirmisin beni diye neyse tabi Kayınpederim bu olayı bilmiyordu bizden duydu oda şok oldu şimdi geldiğine göre para yok pul yok mecbura kaldı henüz anneme babama söylemedik yarın söyleceğiz ama inanın ne yapacağımı bilmiyorum atsan atamazsın satsan satılmaz hesap lütfen bana bir yol gösterin şimdiden teşekkür ederim
"Kardeşimin aklını çeldi" kısmını okuduktan sonra irite oldum ohh iyi olmuş demek geldi içimden. Bir kadın olarak başka kadını karalamak bu kadar kolay mı? Erkekleri aklama geleneğini bırakın, 5 yaşında çocuk mu, IQ seviyesi mi düşük yoksa ahlak yoksunu mu? ne olursa olsun insan aileye giren geline namusa bakmaz. Önce konuya doğru açıdan bakın.

Hanımlar merhaba öncelikle uzun olursa hakkınızı helal edin ama çok çaresizim size danışmak istedim ben Antalya’da yaşıyorum ailem İzmir’de 26 yaşında bir kardeşim var olmaz olsun demek isterdim ama neyse bugüne kadar çok kez hatalar yaptı anneminbabamı o kadar üzdü ki anlatamam neyse son yaptığı olay dehşet verici halamın bir gelini vardı halamın oğlu kaçakçılıktan içeri gitmişti ne yaptı ettiyse bu gelin kardeşimin aklını çeldi biz bunu ailece biliyorduk defalarca uzak durması için uyardık ama malesef o daha çok dibe battı dün evlenmiş ben ve eşim bugün öğrendik şok geçirdik kayınpederimle arası iyiydi kardeşimin mesaj atmış kayınpederime Antalya’ya geliyorum Ali amca sabah alabilirmisin beni diye neyse tabi Kayınpederim bu olayı bilmiyordu bizden duydu oda şok oldu şimdi geldiğine göre para yok pul yok mecbura kaldı henüz anneme babama söylemedik yarın söyleceğiz ama inanın ne yapacağımı bilmiyorum atsan atamazsın satsan satılmaz hesap lütfen bana bir yol gösterin şimdiden teşekkür ederim
Bu davranışları hataları yapan kardeşin neden el kızı sorumlu olsun

Şaka gibi hala ne yapacağınızı mı soruyorsunuz? Eğer yuvanıza dinamit koymak istiyorsanız buyrun kapınızı açın. Nasıl olsa kadın Cleopatra herkesin aklını çeliyor dikkat edin eşinizin de aklını çelmesin.
Kardeşiniz bu yaşına kadar çektirecegini çekmiştir zaten, demek ki merhamet yoksunu vicdansız birde üstüne ahlak yoksunu olduğu ortaya çıkmış, böyle bir erkeği kim olursa olsun evime çocuklarımın olduğu yere almam. Kuzenin karısını kaçırırken size mi danıştı yada size mi güvendi? Gerekirse sokakta yatsınlar aç kalsınlar umrumda olmaz.
Siz kendi çevrenize eşiniz ve eş ailesine bu durumu nasıl aciklayacaksınız , milletin ağzına laf vermiş oldu kardeşiniz onu düşünün kendi halinize üzülün.

Hanımefendi ne yapmaya çalıştığınızı anlamadım açıkçası halamın oğlunu bu işe iten o kız oldu abisi yapıyordu kocasınında başını yaktı
Halanızın oğlu düzgün bir insan olsaydı aklı çelinip bu işe girmezdi. Farkında mısınız ailenizdeki herkesin aklı çeliniyor sanki kendi akılları yokmuş gibi onlar hep kurban ama etrafındakiler kötü. Bakış açınızı değiştirmeniz için yazıyor insanlar.
Mesela kardeşiniz hiç düşünmemiş mi kuzeninin eşine yan gözle bakmaması gerektiğini?

O kızı o kadar iyi tanıyorum ki elbette kardeşim suçsuz demiyorum ama kızda iyi bir ayakkabı değil ban salmış yani halamın oğlu yakasını zor kurtardı
Ne güzel ikisi birbirini bulmiş işte salın gitsinler. Koca koca insanlar ise girsin ćal8ssınlar. Sozlik bir durum yok. Aileniz oğlan sever galiba her hatasında affetmisler daha büyük hatalarla geri dönmüş..e başa gelen çekilir

Bu hikayede sizin kayınpeder:ben nalaka.
Kardeşiniz niye sizi veya eşinizi değil de kayınpederinizi aramış

Yorumlari okumadim ama ben olsam eve almam parasi yoksa sizin paraniza guveniptemi evlenmis fazla degil uc gun sonra esinizlede sorun yasamaya baslarsiniz.

Ne güzel ikisi birbirini bulmiş işte salın gitsinler. Koca koca insanlar ise girsin ćal8ssınlar. Sozlik bir durum yok. Aileniz oğlan sever galiba her hatasında affetmisler daha büyük hatalarla geri dönmüş..e başa gelen çekilir
Öyle oldu zaten artık kendi hayatları yorumunuz için teşekkür ediyorum

Valla öyle bir atar satarimki akli durur.
Ne halt yiyorsa yesin annen babanda red etsin bitti
Öyle belalar ömru billah yakanizdan dusmez yoksa

X