kardesimle düsman gibiyiz

Arkadaslar öncelikle merhaba ben yeniyim

Icimde kalan bazi dertlerim var ve kimdeyle paylasamiyorum o yüzden sizinle paylasmak istiyorum

Ben 27 yasindayim ve kardesim 25 yasinda. Yani 2 kiz kardesiz.
Kücüklügümüzden beri hep simartildi. Bir kere olsun abla demedi. Hep icimde kaldi baskala abla kardesleri görünce imrendim.
Biz resmen düsman gibiyiz. Kendisi cok saygisiz ve terbiyesiz. Nerde ne konusacagini bilmez. Cok kavga ederdik hep. Mesela onun her seyi karsilandi. Ehliyeti, okulu vs.. ailem hep destek cikti kendisine. Bana destek cikan olmadi. Hala bu yasimda ehliyetim bile yok maddi durumdan ötürü. Mesela arabaya bile ,,benim arabama bindigini unutma" gibi kirici sözler söylüyor en ufak tartismada. Yani her sey onun...

Neyse birgün alisverise gittik ben cok calisiyordum ve kardesimle güzel günler gecirmek istedim ve kiyafetler alalim dedik.. tabi ben ödüyorum o ozamanlari ögrenci ve ben kardesim icin herseyi yapardim. Alisveristen sonra ,,bana birseyler aldigin icin kendini bi bok sanma abla mi oldun simdi sen" gibi laflar duydum.
Cok zoruma gitti gözlerim doldu hic birsey demedim, diyemedim sustum.. yutkunamadim bile öyle bi aci vardi bogazimda..

Neyse bu laflari da yuttum ama unutmadim asla.

Güncel olarak son olani anlatayim size..

Birgün annemi aradim ve kardesimle ilgili birsey söyledi orda. Arabayla beni almasini istedim disardaydim ve elimde torbalar vardi agir. Benimde bel fitigim var.. annemde araba kardesinde o simdi disari cikicak arkadasina fiyince yani geyzmeye... (halbuki araba sadece onun degil, ben de ödedim alabilmemiz icin) yani ben artik tüm yasananlardan adini bile duymaya tahammül edemiyordum o da öyle söyleyince bende haliyle ,, banane o kahpeden bir gün de araba bizde olsun ölür dimi" diye bi söz ettim. Cünkü araba 7 /24 hep onda.. ben 2 yilda belki 10 kere binmisimdir arabaya. Bize firsat kalmiyor sanki araba onunmus gibi davraniyor.. eski araba onundu evet ama bu araba onun degil artik bikmistim. Neyse bu da duymus bunu ben telefonda öyle diyince.. umrumda mi? Pekte degil cünkü hak etti. Insan kizinca cok sey söyler.. ona bakarsak onun bana yaptiklarina ve söylediklerinin yaninda bir hic benim söyledigim o sözler...

Son durum olarak ben daha yeni nisanliyim. Nisanima bile gelmedi, beni her yerden engelledi. ,, Üstüne ceneni kapat mal" gibi sözler söyledi ve bir hayirli ugurlu olsun bile demedi..

Ayni zamanda ben tek yasiyorum o annemle yasiyor.. ,, bizim evimize gelmesin onu bir daha görmek istemiyorum öldü benim icin" gibi laflar söylemis..

Nisanlandigimdan beri bir kere gitmedim evlerine.. kalbim o kadar kirildi ki anlatamam. Artik ne ölüsü ölüme ne dirisi dirime. Lanet olsun ki ablayim ve salak gibi hala kiyamiyorum yani nereye kadar böyle sürecek bilmiyorum ne olacak. Cocukta degiliz ki artik.

2 bucuk ay oldu görüsmeyeli. O beni hic düsünmüyor umrunda degilim ama ben hala düsünüyorum. Bir o kadar da nefret ediyorum artik ondan.
Benim teyzem de annemden 3 yaş küçük anneme abla demez ve her lafı söyler salak gerizekalı hatta kaç kez evli barkli kadınlar saç baş birnirne girdi benum hayatımın travmasidir mesela teyzemin evine yılda bir gidip bu kadar kötü şeyler yaşamak sinir krizi geçirir teyzem delirir ama hala da çalıştığı için senelerce çocuğuna bakmaya gittik annemle yılın bazı zamanlari . Ona rağmen etmediği küfür kalmazdı ayyy hep imrenurim iyi anlaşan bir anne ve teyze görünce kardeşime ben kurban olurum verene ya oda bana Allah'tan biz öyle değiliz

Aranızda çok yaş farkı yokmuş ki neden abla desin hadi 5 10 yaş olsa neysede
Diğer yazdıklarınıza gelince öncelikle araba konusunda haklısınız keşke hiç arabaya para vermeseydiniz bu kadar yüz göz olmamazdınız aranızda kardeş ilişkisi bitmiş artık düşünmeyin yok sayın o sizi yok sayıyor

Ne kadar laska aile ilişkileri var acaba nasıl yakistiriyonuz bu cumlelri kendinize
Sanki sen hayatinda dört dörtlüksün ve sinirden kalp kirmadin aman sütten cikmis ak kasik yorum yapma bos konusacaksan sen git önce kendi sülalenle olan iliskine bak! Kimsenin ailesi bir degil! Insanlara laf sokmadan önce o insan ne yayamis diye düsün ve anlamaya calis cahil!!!

Sorun ailenizde. kardeşiniz size yıllardır hakaret ederken, (anlattığınız kadarı ile) onu bencil ve uzlaşılamaz hale getirirken , size de (muhtemelen) aman sen büyüksün alttan al falan demişlerdir. Araba konusunda bile neden destek oldunuz , siz araba kullanamyı bile bilmiyormuşsunuz . Ben de araba kullanamıyorum zamanında bana destek ol deseler olmazdım. Evin faturasını öde, marketten alışveriş yap daha iyi.

Sanki sen hayatinda dört dörtlüksün ve sinirden kalp kirmadin aman sütten cikmis ak kasik yorum yapma bos konusacaksan sen git önce kendi sülalenle olan iliskine bak! Kimsenin ailesi bir degil! Insanlara laf sokmadan önce o insan ne yayamis diye düsün ve anlamaya calis cahil!!!
Hele dur bi sakin ol karşındaki kardeşin değil konu açıyorsan her yorumu saygıyla karşılaman gerekir
Yorumlar hoşuna gitmiyorsa cevap vermeme seceneginde var

Çok şükür ağzımıza öyle cümleler almayız elhamdullilah kendini anlatma burda baksana kurduğun cumlelere Allah akıl fikir versin inşallah kardeşini kotuluyon senin kalır yanın yok ondan

Kardeş olmanız iyi geçinmenizi gerektirmiyor. Bende kardeşlerimle 2 senedir konuşmuyorum.
Kardeşlerin ilişkisini ebeveyn belirliyor. Adaleti sağlayamadıklarında birbirlerine düşman oluyorlar. Sizin örneğinizde arabanın alımında sizinde katkınız varsa araba kardeşinizin olmuyor. Ama kimse buna ses çıkarmıyor.
Terapiyle aşılacak şeyler değil. Bizde de en ufak şey kardeşlerimin bana nefret kusmasını tetikliyor. Bende genelde alttan alırdım. En son çocuğuma dil uzattı kız kardeşim. Artık bende ilişkimi kestim. Karşılaştığımızda filan kafamı çeviriyorum. Bazı şeyler düzelmez. Kabullenmek gerekiyor.

Arkadaşlar bu konun sahibi aynı konuyu açmıştı hatırlıyorum istediği yorumları alamyinca ağzını bozuyor tekrar zaman geçiyor yine aynı konuyu aciyor

Bana da tanıdık geldi bugün başka bi konu açıldı sanki babasının arabası yokmuş kardeşe her tütlü imkan veriliyormuş kendisi yok sayılıyormuş konu öyle bişeydi

Boşuna dememişler “Ye içte akrabayla alışveriş etme” diye

O konuda araba yoktu sanki. Ve araba alırsan kardeşinden alamazsın o arabayı dendi. Hayır kardeşimin öyle bir isteği yok demişti.
Bir de nişanlı falan değildi konu sahibi. Ailesiyle yaşıyordu.

Arkadaslar öncelikle merhaba ben yeniyim

Icimde kalan bazi dertlerim var ve kimdeyle paylasamiyorum o yüzden sizinle paylasmak istiyorum

Ben 27 yasindayim ve kardesim 25 yasinda. Yani 2 kiz kardesiz.
Kücüklügümüzden beri hep simartildi. Bir kere olsun abla demedi. Hep icimde kaldi baskala abla kardesleri görünce imrendim.
Biz resmen düsman gibiyiz. Kendisi cok saygisiz ve terbiyesiz. Nerde ne konusacagini bilmez. Cok kavga ederdik hep. Mesela onun her seyi karsilandi. Ehliyeti, okulu vs.. ailem hep destek cikti kendisine. Bana destek cikan olmadi. Hala bu yasimda ehliyetim bile yok maddi durumdan ötürü. Mesela arabaya bile ,,benim arabama bindigini unutma" gibi kirici sözler söylüyor en ufak tartismada. Yani her sey onun...

Neyse birgün alisverise gittik ben cok calisiyordum ve kardesimle güzel günler gecirmek istedim ve kiyafetler alalim dedik.. tabi ben ödüyorum o ozamanlari ögrenci ve ben kardesim icin herseyi yapardim. Alisveristen sonra ,,bana birseyler aldigin icin kendini bi bok sanma abla mi oldun simdi sen" gibi laflar duydum.
Cok zoruma gitti gözlerim doldu hic birsey demedim, diyemedim sustum.. yutkunamadim bile öyle bi aci vardi bogazimda..

Neyse bu laflari da yuttum ama unutmadim asla.

Güncel olarak son olani anlatayim size..

Birgün annemi aradim ve kardesimle ilgili birsey söyledi orda. Arabayla beni almasini istedim disardaydim ve elimde torbalar vardi agir. Benimde bel fitigim var.. annemde araba kardesinde o simdi disari cikicak arkadasina fiyince yani geyzmeye... (halbuki araba sadece onun degil, ben de ödedim alabilmemiz icin) yani ben artik tüm yasananlardan adini bile duymaya tahammül edemiyordum o da öyle söyleyince bende haliyle ,, banane o kahpeden bir gün de araba bizde olsun ölür dimi" diye bi söz ettim. Cünkü araba 7 /24 hep onda.. ben 2 yilda belki 10 kere binmisimdir arabaya. Bize firsat kalmiyor sanki araba onunmus gibi davraniyor.. eski araba onundu evet ama bu araba onun degil artik bikmistim. Neyse bu da duymus bunu ben telefonda öyle diyince.. umrumda mi? Pekte degil cünkü hak etti. Insan kizinca cok sey söyler.. ona bakarsak onun bana yaptiklarina ve söylediklerinin yaninda bir hic benim söyledigim o sözler...

Son durum olarak ben daha yeni nisanliyim. Nisanima bile gelmedi, beni her yerden engelledi. ,, Üstüne ceneni kapat mal" gibi sözler söyledi ve bir hayirli ugurlu olsun bile demedi..

Ayni zamanda ben tek yasiyorum o annemle yasiyor.. ,, bizim evimize gelmesin onu bir daha görmek istemiyorum öldü benim icin" gibi laflar söylemis..

Nisanlandigimdan beri bir kere gitmedim evlerine.. kalbim o kadar kirildi ki anlatamam. Artik ne ölüsü ölüme ne dirisi dirime. Lanet olsun ki ablayim ve salak gibi hala kiyamiyorum yani nereye kadar böyle sürecek bilmiyorum ne olacak. Cocukta degiliz ki artik.

2 bucuk ay oldu görüsmeyeli. O beni hic düsünmüyor umrunda degilim ama ben hala düsünüyorum. Bir o kadar da nefret ediyorum artik ondan.
ona kardeş vs denmez resmen düşman.kan bağını falan önemsemeyin.silin hayatınızdan gitsin.annenizin manipülasyonlarına da kanmayın.resmen evlat ayrımı da yapıyor.

X