Kargo derdi

Aramızda 1 ayın hesabı olmaz dedim 😂😂

Çiftlik bank mağduru gibi kargo mağdurları diye grup kuracağım bu gidişle😂

Bizde de ptt en çılgınları
Diğerleri sra ara arıza çıkarıyor

Geçen haftaki kargomda merkezlerini arayıp şikauet ettim
Çünkü şubenin telefonu çalmıyordu bile
Beni engellemedilerse sonsuz meşgule almışlar 🙄
Adam benim suçum gördüğü bina numarası kısmını uzun uzun açıklayıp kendi suçları olan kısımlar için hep bilemiyorum dedi
Ben de mecbur tamam dedim
Ama şikayet dilekçesi doldurmak istiyorum deyince sanırım işler daha ciddiye biniyor
Bugüb öyle yaptım gelecek bugün tekrar dediler

Yurtiçi kargo da yine geçen hafta arayarak ben aşağıdayım demişti bu ne demekse artık 😂
Bu hafta direkt çekip gittiler
Numarasına ulaşıp neden haver vermediniz deyince ben sizi arayamam dedi
Umarım kurumca yeni bi sisteme geçmişlerdir de müşteri aramak yasaktır 🤦‍♀️
Gerçekten tamamen mecbursun zihniyeti

Ağlayasım geliyor öyle deme 🙄

Valla hemde ptt kargoydu 😂
Benim ayni semtte 2 evim var mesela a sokak b site c sokak d site yi a sokak d site yazmisim
Abla 2 kisisiniz ztn ayni isimli, herhalde karisiklik oldu sensin dimi dedi😂
Ve yine siparis verdim sonra farkettim kargoya verilmisti insallah ayni performansi gorurum😂😂😂

Valla hemde ptt kargoydu 😂
Benim ayni semtte 2 evim var mesela a sokak b site c sokak d site yi a sokak d site yazmisim
Abla 2 kisisiniz ztn ayni isimli, herhalde karisiklik oldu sensin dimi dedi😂
Ve yine siparis verdim sonra farkettim kargoya verilmisti insallah ayni performansi gorurum😂😂😂
Ben şahsen sorunun yaşadığım yerle alakalı olduğunu düşünüyorum zaten
Başka yerde yaşarken böyle dertlerim yoktu
Bu yeni yerde böyle sorunlar var 🙄

Ben şahsen sorunun yaşadığım yerle alakalı olduğunu düşünüyorum zaten
Başka yerde yaşarken böyle dertlerim yoktu
Bu yeni yerde böyle sorunlar var 🙄

Dedigim gibi eleman ve is yogunlugu sebeptir. Ptt kargoyla ilgili farkli bir durum var isim var ama ayri eleman yok.

Aramızda 1 ayın hesabı olmaz dedim 😂😂

Çiftlik bank mağduru gibi kargo mağdurları diye grup kuracağım bu gidişle😂

Bizde de ptt en çılgınları
Diğerleri sra ara arıza çıkarıyor

Geçen haftaki kargomda merkezlerini arayıp şikauet ettim
Çünkü şubenin telefonu çalmıyordu bile
Beni engellemedilerse sonsuz meşgule almışlar 🙄
Adam benim suçum gördüğü bina numarası kısmını uzun uzun açıklayıp kendi suçları olan kısımlar için hep bilemiyorum dedi
Ben de mecbur tamam dedim
Ama şikayet dilekçesi doldurmak istiyorum deyince sanırım işler daha ciddiye biniyor
Bugüb öyle yaptım gelecek bugün tekrar dediler

Yurtiçi kargo da yine geçen hafta arayarak ben aşağıdayım demişti bu ne demekse artık 😂
Bu hafta direkt çekip gittiler
Numarasına ulaşıp neden haver vermediniz deyince ben sizi arayamam dedi
Umarım kurumca yeni bi sisteme geçmişlerdir de müşteri aramak yasaktır 🤦‍♀️
Gerçekten tamamen mecbursun zihniyeti

Ağlayasım geliyor öyle deme 🙄
ptt için tanıdıklarımdan hiç de olumlu şeyler duymadım, adamlar kargo kaybediyor ve çözmek için bir şey de yapmıyor, yıllar evvel bir akrabam kardeşine PTT'yle kargo gönderdi daha doğrusu gönderemedi kargoyu kaybetmişler, arayıp kargom nerede nasıl kaybedersiniz dediğinde yenisini gönderin cevabı almıştı, zor da ve bir tek o kargoya muhtaç kalmadığım sürece kesinlikle kendileriyle işim olmaz.
Ana merkezler için hangi kargo şirketi olursa olsun fark etmeksizin lakayt tavır görürseniz yazılı şikayet dilekçesi göndereceğinizi, çözümsüz kalırlarsa tüketici hakem heyetine gideceğinizi söyleyin.

Ben sizi arayamam diye bir şey yok, velev ki şirket politikaları gereği kargo dağıtım aracındaki çalışanların araması yasaksa şubedeki görevli aramak zorunda, kargolara isim soyad adres dışında tel. no'sunu babalarının hayrına mı yazıyorlar veya istiyorlar?
Bu gibi durumlarda kişiye ulaşmak için isteniyor numara, hem alıcı hem gönderen numarası yazılır.
Kaldı ki insanlık halidir kargocularda insan, bazen yoğun dönemlerde yetişemedikleri oluyor misal bayramlar, yılbaşları, anneler babalar günü gibi özel günlerde kargolar aksayabiliyor, ki biz genelde özel günlere denk getirmeyiz kargoları veya arar biz teslim alırız siz zahmet etmeyin deriz ama normal zamanlarda müşteriyi oyalamanın mantığı yok, eleman yeterli değilse ararsın kibarca dile getirirsin.

Dedigim gibi eleman ve is yogunlugu sebeptir. Ptt kargoyla ilgili farkli bir durum var isim var ama ayri eleman yok.
Eleman var bence ama kesin konuimayayım yine de
Ama o zaman da keşke yoğunuz deseler çeşitli oyunlar yapmak yerine 🤦‍♀️

Eleman var bence ama kesin konuimayayım yine de
Ama o zaman da keşke yoğunuz deseler çeşitli oyunlar yapmak yerine 🤦‍♀️

Hayir yok postacilara bolgelerine gore paylastiriyorlar. Postacilarda 4 e kdr tebligatlari girmek zorunda oldugu icin dagitamiyorlar ben calistigim ilcede birebir sahidim, buyuk paketleri - agir kolileri hic goturmuyolar ztn kucuk yer oldugu icin arac yok tahsis gibi bir niyette yok vakit ztn yok kurumda girmeleri gereken resmi evraklar var kargoyami baksin mahkeme evraginimi takip etsin tum bunlari yillardir birebir arkadasimdan dinliyorum
Beni arayan - yasadigim il ise muhtemelen daha bos bir bolgede tamamen sans.

ptt için tanıdıklarımdan hiç de olumlu şeyler duymadım, adamlar kargo kaybediyor ve çözmek için bir şey de yapmıyor, yıllar evvel bir akrabam kardeşine PTT'yle kargo gönderdi daha doğrusu gönderemedi kargoyu kaybetmişler, arayıp kargom nerede nasıl kaybedersiniz dediğinde yenisini gönderin cevabı almıştı, zor da ve bir tek o kargoya muhtaç kalmadığım sürece kesinlikle kendileriyle işim olmaz.
Ana merkezler için hangi kargo şirketi olursa olsun fark etmeksizin lakayt tavır görürseniz yazılı şikayet dilekçesi göndereceğinizi, çözümsüz kalırlarsa tüketici hakem heyetine gideceğinizi söyleyin.

Ben sizi arayamam diye bir şey yok, velev ki şirket politikaları gereği kargo dağıtım aracındaki çalışanların araması yasaksa şubedeki görevli aramak zorunda, kargolara isim soyad adres dışında tel. no'sunu babalarının hayrına mı yazıyorlar veya istiyorlar?
Bu gibi durumlarda kişiye ulaşmak için isteniyor numara, hem alıcı hem gönderen numarası yazılır.
Kaldı ki insanlık halidir kargocularda insan, bazen yoğun dönemlerde yetişemedikleri oluyor misal bayramlar, yılbaşları, anneler babalar günü gibi özel günlerde kargolar aksayabiliyor, ki biz genelde özel günlere denk getirmeyiz kargoları veya arar biz teslim alırız siz zahmet etmeyin deriz ama normal zamanlarda müşteriyi oyalamanın mantığı yok, eleman yeterli değilse ararsın kibarca dile getirirsin.
Evet bundan sonra dilekçe yazacağım demek gerekiyormuş
Bu sayede bunu öğrenmiş oldum

Tüm açıklamalara katılıyorum
Ama yaşadığım yerdeki kargolar katılmıyor buna hiç
O an canları nasıl istiyorsa öyle yapıyorlar 🤦‍♀️
Bu hafta arıyor gelecek hafta aramıyor
Belki bi sonrakinde yine arayacaklar
Bi sabir hizmet kültürü yok ne yazık ki
Her seferinde farklı çeşit oluyor

Inan yetiştiremedim dese ben gelip alayım derim
Ama böyle aptal yerine koyup da zil çalışmadı, kapı açılmadı mubabbetleri olunca çok canım sıkılıyor
Konu neyse onu deseler canıma minnet
Bi se kalkmış adam telefonda hepinizi arayamam ben diyor
🤦‍♀️

Aynı yerde mi yaşıyoruz acaba.
Bundan önce yaşadığım yerde ptt kargo benim de sıkıntılıydı şikayet maili attım sorun bir nebze çözülmüştü

Hayir yok postacilara bolgelerine gore paylastiriyorlar. Postacilarda 4 e kdr tebligatlari girmek zorunda oldugu icin dagitamiyorlar ben calistigim ilcede birebir sahidim, buyuk paketleri - agir kolileri hic goturmuyolar ztn kucuk yer oldugu icin arac yok tahsis gibi bir niyette yok vakit ztn yok kurumda girmeleri gereken resmi evraklar var kargoyami baksin mahkeme evraginimi takip etsin tum bunlari yillardir birebir arkadasimdan dinliyorum
Beni arayan - yasadigim il ise muhtemelen daha bos bir bolgede tamamen sans.
Tamam velev ki yok gerçekten eleman
O zaman arayıp eleman yok, yetişemedik, yoğunluk var filan demek daha olması gereken değil mi?
Kargoyu teslim edilmiş gibi göstermek, telefonu açmamak, kargo hareketi hiç girmemek daha güzel sonuçlara yol açmıyor en nihayetinde

Bi de bu kadar aksiliğe rağmen satıcılar niye hala ptt ile çalışıyor acaba 🤦‍♀️

Aynı yerde mi yaşıyoruz acaba.
Bundan önce yaşadığım yerde ptt kargo benim de sıkıntılıydı şikayet maili attım sorun bir nebze çözülmüştü
Benim de çözdüler harika şekilde
Bi sonraki kargomu 1 hafta şubeden çıkarmadılar
Üstelik hiç kargo hareketi de girmediler 😂
Kendi kendimi cezalandırmış oldum 😂😂

Sizin durumlar yine iyiymiş benim kargom için" böyle biri yok " şeklinde not düşülüp iadeye yönlendirilmişti kargom. Aslında ben yoooğuum mus da haberim yokmuş 🤣

Benim de çözdüler harika şekilde
Bi sonraki kargomu 1 hafta şubeden çıkarmadılar
Üstelik hiç kargo hareketi de girmediler 😂
Kendi kendimi cezalandırmış oldum 😂😂
Kargo işleri genelde sıkıntılı hangisi olursa olsun. Heleki küçük bir yerse haftada bir gün dağıtıma çıkılan bir yerse. Bir de eşim "kargocularla kavga etme" demez mi? Sanki keyfimden ediyorum

bu yazacagım ıcınızı rahatlatır mı bılmıyorum ulkemızde genel olarak tum kargolar sıkıntılı al bırını vur otekını buyuk sehır kucuk sehır ılce veya kargo ısmı falan hıııc farketmıyor
ısım dolayısıyla kargolarla cok hasır nesırım bu adamlar yakında kargo tırı aldırtacak bana bu ıse gırıcem ben enı sonu bıktım gercekten

bızde sadece yurt ıcınden memnunuz o da adresımızden dolayı sube ıyı bır sube de ondan yanı

kargocular da acayıp artık kapıya getırmıyorlarmıs ben bırıne en son sunu yaptım

aradı lutfen asagıya ınıp kargonuzu alın dedı , pekı o zaman kargoya ne gerek var gıder carsıdan kendım alırdım dedım asagı bına kapısına ının bızım cıkarmamız yasak artık 2 senedır sıstem boyle yoksa subeye gotururuz oradan alırsınız dedı engelım var belkı ? kucuk bebegım var belkı ? dedım asansore bırakım sız cekın yukarı dedı belkı asansor yok dedım :KK70: abla sende ısı yokusa suruyon heee gelıp alcan mı almayacan mı dedı

kapıya bırakmanızı kıbarca rıca edıyorum bırdaha da soz sızın kargo fırmanızdan bırsey getırtmeyecegım dedım ben boyle dedıkten sonra bılın bakalım ne yaptılar

kapıya getırdıler :KK70:

Sizin durumlar yine iyiymiş benim kargom için" böyle biri yok " şeklinde not düşülüp iadeye yönlendirilmişti kargom. Aslında ben yoooğuum mus da haberim yokmuş 🤣
Bana da kapalı yazmışlardı açıklamaya
Kapalı ne demekse
Evim ben sonuçta dükkan değilim ki kapalı olayım 😂😂
Kargo işleri genelde sıkıntılı hangisi olursa olsun. Heleki küçük bir yerse haftada bir gün dağıtıma çıkılan bir yerse. Bir de eşim "kargocularla kavga etme" demez mi? Sanki keyfimden ediyorum
Ben de tembihlendim bugün
2. Tura gelirse adamla tartışma diye
Zaten hiç mecalim yok ne hali varsa görsün kargomu versin de 🙄
Ama hemüz gelmedi
Büyük ihtimalle de gelmeyecek aaat nerdeyse 5 oldu çünkü

Tamam velev ki yok gerçekten eleman
O zaman arayıp eleman yok, yetişemedik, yoğunluk var filan demek daha olması gereken değil mi?
Kargoyu teslim edilmiş gibi göstermek, telefonu açmamak, kargo hareketi hiç girmemek daha güzel sonuçlara yol açmıyor en nihayetinde

Bi de bu kadar aksiliğe rağmen satıcılar niye hala ptt ile çalışıyor acaba 🤦‍♀️

Yanlis anlasilmasin ben savunmuyorum hepsini soylemeli tabiki.
Sadece durumu yazdim
Mesela benim arkadasim goturmez ama problem yasamaz ztn ufacik yer herkesi arar derdini anlatir ztn uslubu cok guzeldir. Mesela dolabi, mobilyayi tasimak icin arac buyuk olmali. Yada deterjan kolisini motorla mi gotursun.
Kimseye yalan dolan hakki vermez..
Ptt dekilerde memnun degil adam ise girmis bambaska 2. Is cikmis niye memnun olsun.
Siz kurumlara yazin en azindan sorunun farkinda olsunlar.

Bana da kapalı yazmışlardı açıklamaya
Kapalı ne demekse
Evim ben sonuçta dükkan değilim ki kapalı olayım 😂😂

Ben de tembihlendim bugün
2. Tura gelirse adamla tartışma diye
Zaten hiç mecalim yok ne hali varsa görsün kargomu versin de 🙄
Ama hemüz gelmedi
Büyük ihtimalle de gelmeyecek aaat nerdeyse 5 oldu çünkü
Mesela eşimi arıyor şurdan alıver abi diyor gidiyor alıyor benimki de. Ya ne münasebet ev adresimi yazmışım oraya. Sizin gibiler şımartıyor bunları dedim

kargocular da acayıp artık kapıya getırmıyorlarmıs ben bırıne en son sunu yaptım

aradı lutfen asagıya ınıp kargonuzu alın dedı , pekı o zaman kargoya ne gerek var gıder carsıdan kendım alırdım dedım asagı bına kapısına ının bızım cıkarmamız yasak artık 2 senedır sıstem boyle yoksa subeye gotururuz oradan alırsınız dedı engelım var belkı ? kucuk bebegım var belkı ? dedım asansore bırakım sız cekın yukarı dedı belkı asansor yok dedım :KK70: abla sende ısı yokusa suruyon heee gelıp alcan mı almayacan mı dedı

kapıya bırakmanızı kıbarca rıca edıyorum bırdaha da soz sızın kargo fırmanızdan bırsey getırtmeyecegım dedım ben boyle dedıkten sonra bılın bakalım ne yaptılar

kapıya getırdıler :KK70:
Bunu o an kendi uydurmuş olabilir mi? 😂
Kapıya gelmem yasak ne demek?
Çıldıracağım gerçekten
Belki bizimki de geçen hafta onu demek istedi de ben anlamadım
Telefon açıp aşağıdayım dedi sadece ben de ee ben de evdeyim dedim anlamadığımdan 😂😂😂😂

Kargoculara net bi görev tanımı filan mı gelse acaba
İki taraf da bilse ne yapılır ne yapılmaz 🙄

Mesela eşimi arıyor şurdan alıver abi diyor gidiyor alıyor benimki de. Ya ne münasebet ev adresimi yazmışım oraya. Sizin gibiler şımartıyor bunları dedim
Onu bazen biz de yapıyoruz
En azından kargomuzu kurtaralım elinden diye
Gideceği adresten alıyoruz
Diğer türlü bekleyip şubeden almak gerekiyor 😭
Bence de çok ne münasebet ama laf dinlemiyor ki kuryeler
Bugün müşteri hizmetine de dedim ben 9 aylık hamileyim (bu kısmı abartmış olabilirim 😂)şubeye gitmek istemiyorum. Dışarı çıkıp alacak olsam zaten mağazasından alırım çıkmak istemiyorum ki kargoya verdim diye 🤦‍♀️

Bunu o an kendi uydurmuş olabilir mi? 😂
Kapıya gelmem yasak ne demek?
Çıldıracağım gerçekten
Belki bizimki de geçen hafta onu demek istedi de ben anlamadım
Telefon açıp aşağıdayım dedi sadece ben de ee ben de evdeyim dedim anlamadığımdan 😂😂😂😂

Kargoculara net bi görev tanımı filan mı gelse acaba
İki taraf da bilse ne yapılır ne yapılmaz 🙄
subeyı aradım personelınız boyle dıyor dogru mu dıye
pandemı dolayısıyla calısanları korumak ıcın boyleymıs yıne de zor durumda kalanlara yardım edıyorlarmıs gercekten aynen boyle dedı subeyı aradıgımda telefona cıkan
bunu aras da dedı surat kargo da dedı :KK70:
hatta bu surecte lutfen sızde bıze destek olun asagı kapıya ınıp alıversenız ne fark edecek kı sızın ıcın sonucta oturdugunuz semte kadar getırılmıs paketınız dedı

allah razı olsun cok zahmet verdık sıze dedım

sankı babalarının hayrına getırıyorlar paketlerı bu ıs gercekten sıkıntı dedıgım gıbı enı sonu kendı lojıstıgımı saglayacagım :)

X