Kargo derdi

Yarın sanırım benim de içimden canavar çıkacak 🤦‍♀️🤦‍♀️
Valla gerektiği yerde içinizden canavar çıksın giggles, normalde herkesle saygılı bir üslupla konuşup hizmet büyükmüş küçükmüş demeden teşekkür eden biriyim, herkese de emekçi gözüyle bakarım lakin sululuğa ciddiyetsizliğe tahammülüm yok, kargo firmaları bizlere kargolarımızı taşıma teslim etme taahhüdü veriyor, bu taahhüdü veriyorlarsa işlerini düzgün yapacaklar, mesele arada olan gecikmeler vs değil ciddiyetsiz tavırlar.

Valla gerektiği yerde içinizden canavar çıksın giggles, normalde herkesle saygılı bir üslupla konuşup hizmet büyükmüş küçükmüş demeden teşekkür eden biriyim, herkese de emekçi gözüyle bakarım lakin sululuğa ciddiyetsizliğe tahammülüm yok, kargo firmaları bizlere kargolarımızı taşıma teslim etme taahhüdü veriyor, bu taahhüdü veriyorlarsa işlerini düzgün yapacaklar, mesele arada olan gecikmeler vs değil ciddiyetsiz tavırlar.
Aslında evet gerçekten sorun tavırları
Sanki sorumluluk onlarda değilmiş de ben rica minnet kargomu emanet etmişim gibi
Oysa onlar da hizmet karşılığı para alıyorlar

Neyse yarın arayıp tekrar şikayet edeceğim gerçekten

Ama ptt deyince aklıma geldi,trafik cezalarını asla es geçmiyorlar valla. Patır patır yapıştırıyorlar. Hiç aksamadı,evde bulamayip muhtara bıraktılar bir kaç kezde,illaki alabildim. Kargo olunca boşveriyorlar demek.
teblıgatlar ıhtarlar baska cunku ondan onlar oncelıklı ve sıstemlerı farklı :)

teblıgatlar ıhtarlar baska cunku ondan onlar oncelıklı ve sıstemlerı farklı :)
Muhakkak ama isteyince olabiliyor demek istedim ben.
Mesela bize tebligat getiren görevli kadindi,yürüyerek nefes nefese gelmişti(yazın geldi en son) şaşırmıştım. Belki bir yerde bırakıyordur araç mahallede,ordan yürüyordur bilemedim ama sonuçta istenince yada ciddiye alınınca getiriliyor. Kargo olunca önemsiz oluyor demekki.

Her alışverişte göremiyorum ben ama nerden göndereceklerini
Siz nerden görüyorsunuz?
Kesin yine bubun bakıldıpı bi uer var ama ben bilmiyorum 🤦‍♀️
Bazı siteler seçim imkanı tanıyor ve şu kargoyla gönderilecektir yazıyor
Pandemide hepsi çok yoğun çalıştı, aksaklıklar illaki hepsinde oldu ama ptt kadar değildi hiçbiri. Yurtiçi hepsinden iyidi diyebilirim

Ayyy ptt allah uzak etsin.
Bir de şubeye geri gittiyse kırk saat sıra bekle anca alırsın kargonu

Çalışan eleman cok önemli. Elemana bağlı kesinlikle

Ptt kargo istanbulda da en yakın şubeye getirmek yerine başka şubeye bırakıyor kargoyu. Ptt kargoda yolladıklarımı hep alıcı ödemeli yolluyorum, onlar gecikmiyor.

Yurtiçi kargo ile sosyal medyadan saydırmalı kavga ettim, işimi çözdüler, şube beni manyak diye tanıyor sorun yaşamıyorum.

Sürat kargo eh işte, bazen iyi bazen kötü.

Aras kargoyu sevmiyorum, satıcı kısmında kullanmamaya özen gösteriyorum. Çünkü sistemleri satıcı açısından kötü, alıcı kısmı bilmiyorum.

En sevdiğim trendyol ekspres, saat 10.25'te arıyor beni. "x hanım kargonuz var yine, sepet salar mısınız?" YİNE Mİ, AŞK OLSUN! Söyledim onlara da, getirmeyin her gün her gün sorun yok diye, 2 günde bir toplu bırakıyorlar.

Bu arada pttde dağıtım elemanı burada da kadın, yazık günah trafik cezalarını getiriyor hep nefes nefese.

PTT ye geçenlerde twit attım , ürünlerimi teslim etmediğinize göre caliyorsunuz herhalde diye , anında beni genel müdürlükten bir yetkili aradı ve sorunumu cozdu , kargo dibimde olmasına rağmen gidip almam , siz neden gidiyorsunuz ki? Twit atın saniyede çözülüyor sorun , bugüne kadar Aras , MNG ve PTT twit ile saniyede kapımda oldu kargolar

PTT ye geçenlerde twit attım , ürünlerimi teslim etmediğinize göre caliyorsunuz herhalde diye , anında beni genel müdürlükten bir yetkili aradı ve sorunumu cozdu , kargo dibimde olmasına rağmen gidip almam , siz neden gidiyorsunuz ki? Twit atın saniyede çözülüyor sorun , bugüne kadar Aras , MNG ve PTT twit ile saniyede kapımda oldu kargolar
Tweet atma işine hiç girmedim
Ben genelde arıyorum onlar da takmıyorlar
Her tweete geri dönüyorlar mı gerçekten?

Ptt şehir merkezinde de aynı. Ben en son trendyoldan alısveriş yaparak kirtuldum. Kendi kargoları zaten hizli. Baska kargo olursa da gelmezse saticıya yazıyorum ilhileniyorlar. Kargo ile muhatap olmuyirum yani. Ha yine mağdur olmuşluğum.var ama daha az

Ptt şehir merkezinde de aynı. Ben en son trendyoldan alısveriş yaparak kirtuldum. Kendi kargoları zaten hizli. Baska kargo olursa da gelmezse saticıya yazıyorum ilhileniyorlar. Kargo ile muhatap olmuyirum yani. Ha yine mağdur olmuşluğum.var ama daha az
Yeni biöşey daha öğreniyorum sanırım
Satıcıya ulaşınca kargo şirketini değiştiriyorlar mı gerçekten? 😳

Bu tarz durumlarda şikayetler de bir işe yaramaz da genel müdürlüğe falan ulaşmaya çalıştınız mı? Belki şikayet dilekçesi falan yazarsınız hamile olduğunuzu riskli bir durum yaşadığınızı evden çıkmanın sizin için zor olduğunu vs..

Sosyal medya üzerinden Twitter gibi yerlerden de etiketleyerek şikayette bulunmak bazen geri dönüş almanızı sağlayabiliyor.

Ya da bir gün çıldırıp şubeyi basacaksınız. Evde olmama rağmen evde yoktunuz demişlerdi bir kez hırsımdan şubeyi basmıştım en azından rahatlamıştım 😂
E sonra ne oldu ya

Yöre halkının işgüzarlığı.
Her firmayı tek tek gerekli merciilere şikayet etseniz, en azından çalışanlarını denetleseler hak yerini bulur.
Hele ki ups 30 saati geçirmez.
Pandemi döneminde sürat ve ptt kargo bile kendine çeki düzen vermişken şaşılacak şey doğrusu.

Bu tarz durumlarda şikayetler de bir işe yaramaz da genel müdürlüğe falan ulaşmaya çalıştınız mı? Belki şikayet dilekçesi falan yazarsınız hamile olduğunuzu riskli bir durum yaşadığınızı evden çıkmanın sizin için zor olduğunu vs..

Sosyal medya üzerinden Twitter gibi yerlerden de etiketleyerek şikayette bulunmak bazen geri dönüş almanızı sağlayabiliyor.

Ya da bir gün çıldırıp şubeyi basacaksınız. Evde olmama rağmen evde yoktunuz demişlerdi bir kez hırsımdan şubeyi basmıştım en azından rahatlamıştım 😂
Ben ulaştım
Genel şube takmadı

Yeni biöşey daha öğreniyorum sanırım
Satıcıya ulaşınca kargo şirketini değiştiriyorlar mı gerçekten? 😳
Yok. Kargom bana ulasmaz ise saticiya diyorum. Onlar kargoyu arayıp neden gitmedigini soruyor. En kötü iade gider ben de paramı geri alır baska yerden sipariş veririm. Trendyolu beğeniyorum

Yöre halkının işgüzarlığı.
Her firmayı tek tek gerekli merciilere şikayet etseniz, en azından çalışanlarını denetleseler hak yerini bulur.
Hele ki ups 30 saati geçirmez.
Pandemi döneminde sürat ve ptt kargo bile kendine çeki düzen vermişken şaşılacak şey doğrusu.
Her firmayı tek tek şikayet ediyorum zaten
Mesela pttyi kargoyu 1 hafta beklettiği için şikayet ettim
Müşteri hizmetleri beni geçiştirdi
Her soruma onu bilemiyorum dedi
Bugün yurtiçini likayet ettim merkezine
Onlar da bugün gelecek kargo tekrar dedi ama gelmedi yine gittik biz aldık
Çok ilginç bir şekilde laf geçmiyor çalışanlara 🤦‍♀️

Yok. Kargom bana ulasmaz ise saticiya diyorum. Onlar kargoyu arayıp neden gitmedigini soruyor. En kötü iade gider ben de paramı geri alır baska yerden sipariş veririm. Trendyolu beğeniyorum
Bu iadeli tekrar siparişli durum sinirinizi bozmuyor mu ama?
Dünyanın her yerinde olan bi şey bu sanal alışveriş sonuçta
Kargo yüzünden al iade et tekrar aL işleri beni sinir ediyor

Şu dönemde dışarıdan teslimat yapan çalışanlar söz konusu, acaba öyle bir şeye mi kalkıştılar ilçenizde?
Bir sosyal medyaya bakar, prestijlerini toplamak adına ayakları totolarına vura vura kapınıza koşmazlarsa ne olayım!

Tmm diyerek geçiştiriyorlar sen dedikleri gibi tweet at belki biraz çeki düzen verirler
PTT gelmeden evde yok diyor sorsan hep onlar haklı o yüzden arama bile bnce kendini yorma

Şu dönemde dışarıdan teslimat yapan çalışanlar söz konusu, acaba öyle bir şeye mi kalkıştılar ilçenizde?
Bir sosyal medyaya bakar, prestijlerini toplamak adına ayakları totolarına vura vura kapınıza koşmazlarsa ne olayım!
Dışarıdan teslimat yaptıklarını bana da söylemeleri gerekmiyor mu?
Ben nerden bileceğim ne yaptıklarını 😂

X