Kargo derdi

Ben PTT den hiç memnun değilim. Kafalarina göre iş yapıyorlar ve hep gecikmeli. Ürünün acil olacağını bilebilmem için istihareye mi yatayim kardeşim? O an aciliyeti var iste,3gun içinde getir yada bu işi yapma. 20 gün nedir ya
ben netten 2. el ürünlerimi satıyorum küçülenler oyuncak falan.tek şartım ptt kargo ile gönderirim oluyor.evime çok yakın diğerlerine asla gitmem uzaklar.hiç bir sorun yaşamadım 400 e yakın ürün gönderdim.şans galibaa.

ben netten 2. el ürünlerimi satıyorum küçülenler oyuncak falan.tek şartım ptt kargo ile gönderirim oluyor.evime çok yakın diğerlerine asla gitmem uzaklar.hiç bir sorun yaşamadım 400 e yakın ürün gönderdim.şans galibaa.
Ben o işlere hiç bulasmadim,bulaşan bile PTT yan tarafım olsa yine de göndermem ordan. 7 sulaleme sovdurtmeye niyetim yok,beddua ederler vallahi:KK53:

sen benim kim olduğumu biliyor musun?sürdürürüm sizi valla da deseydin :KK45: :KK53:
Ay ben bunlarla acayip kavgalar ediyorum sadece kargo değil bankalar gsm operatorleri :KK70: en son burger kingdeki adama bi bağirdım apartman inledi açken ben ben değilim 🤣 bakmayın burda çok ponçiğim 🤗 herkeşe laf sokuyom kavga ediyom 🤣

Bugün ailecek evde olduğumuz halde kargo çalışanı tarafından evde olmadığımızı öğrendik. Hatta baya evde olmadığımıza ikna etmeye çalıştı :olamaz:
IMG_20211105_234054.jpg

ben orada bı urun aldıgımda ozellıkle rıca edıyorum güvercınle bıle yollasanız olur ama ptt ıle sakın gondermeyın nolur dıye :)

ben orada bı urun aldıgımda ozellıkle rıca edıyorum güvercınle bıle yollasanız olur ama ptt ıle sakın gondermeyın nolur dıye :)
Ben düğünüme 1 ay kala dış çekim için saç aksesuarı siparişi vermiştim kargom balayından döndükten sonra elime ulaştı. Tşk ptt ❤️

Bu sorunun bi çözümü olduğuna inanmıyorum aslında ama sanırım dertleşmezsem de çatlayacağım en son

Küçücük ufacık bir ilçede yaşıyorum
İlçenin küçüklüğünden olsa gerek herkes kendi kuralını koymuş onu uyguluyor
Medeniyet uğramamış henüz buraya

Ne zaman internetten bi şey alsam kargo işi işkenceye dönüyor benim için
Bugün artık sinirimden oturdum ağladım (belki de ön lohusayım bilmiyorum 😂)
Son zamanlarda yaşadıklarımı anlatmak istiyorum
Kargo ismi veriliyor mu bilmiyorum ama vereyim de sonra inşallah beni dava filan ederler
Birbirimizle muhattap oluruz en sonunda 😑

-Ptt kargo yaşadığım yerde resmen özerkliğini ilan etmiş
Daha önce kar yağdı ben mi getireceğim kargoyu mu demediler, teslim etmedikleri halde teslim etmiş gösterip teslimatı mı uzatmadılar
Neler yaptılar neler
Son kargomda da en az 1 hafta kargomu şubede beklettiler ve hiçbir kargo hareketi de olmadı internette
Ben herhalde taşıyan arabaya bi şey oldu dedim
Sonradan öğrendim ki şubede bekletiyorlarmış
Müşteri hizmetleri de bahane olarak bina numarası yazmadığım için bulamadılar dedi
İlçe küçük, evimizin olduğu bina tanınan bir bina, adres daha önce kargo getirdikleri adres
He tamam dedim geçtim mecbur gittim aldım
-Ups kargo buraya sadece bir gün geliyor diye kargo beklediğim süre boyunca evden çıkmadım mağdur olmasınlar diye
Onlar da sözde 2 gün gelmiş ben evde yokmuşum
İadeye düşünce öğrendim ben bunu
Sonra yine biz il merkezine gidip kendimiz aldık
- Yurtiçi kargo yine evde olduğum halde bugün zile basmış açmamışım aşağıdan
Zil çalışmıyorsa ne yapayım dedi adam
Ama herkese çalışan zil bi bugün kargocuya çalışmadı herhalde
Şikayet etsem bunun kanıtı da olmaz
Yine saf saf gidip kargoyu şubeden alacağım

Artık böyle yakamı bağrımı yırtmak istiyorum gerçekten
İnsanlar kolaylık olsun diye internetten sipariş verir
Bana da işkence oldu bu iş
Bu ürünleri zaten gidip alasım olsa mağazasından alırım ben
Sürekli şubeden alacaksam internetten almanın ne olayı kalıyor?
Yaşadığım minicik ilçede aksi gibi istediğim her ürün de yok
Pahalı ucuz demeyip alamıyorum da
Valla sinir bastı yine bugün beni 🤦‍♀️
Ben de illallah ettim su kargo sirketlerinden. Bir tane duzgun calisan bir firma yok. Bir gun farkli markalardan ic camasiri siparis etmistim. Akilli satici koca koca harflerle yazmis kutunun ustune "fantazi ic camasiri" diye😆 beni evde bulamamis mahalledeki bakkala birakmis 😆🥴 dusunebiliyor musun😆 adam elleri titreyerek verdi paketi gulsem mi sinir krizi mi gecirsem bilemedim😆 aradim kargoyu agzina geleni saydim ozur dilediler tekrarlanmayacak dediler. İki gun sonra bir baska ic camasiri kutumu bu defa karsi komsudan aldim 😆 ben de artik don siparis etmeyecem napayim 🥴 bu arada bildigimiz don yani fantazi niye yazar ki insan ustune 😒😆

Ben de illallah ettim su kargo sirketlerinden. Bir tane duzgun calisan bir firma yok. Bir gun farkli markalardan ic camasiri siparis etmistim. Akilli satici koca koca harflerle yazmis kutunun ustune "fantazi ic camasiri" diye😆 beni evde bulamamis mahalledeki bakkala birakmis 😆🥴 dusunebiliyor musun😆 adam elleri titreyerek verdi paketi gulsem mi sinir krizi mi gecirsem bilemedim😆 aradim kargoyu agzina geleni saydim ozur dilediler tekrarlanmayacak dediler. İki gun sonra bir baska ic camasiri kutumu bu defa karsi komsudan aldim 😆 ben de artik don siparis etmeyecem napayim 🥴 bu arada bildigimiz don yani fantazi niye yazar ki insan ustune 😒😆
tövbe bismillah beterin beteri varmış demek ki.ben donumu a 101 den almaya devam edeyimm. :KK45:

Büyükşehirlerdede durum farklı değil.Ptt ile hiç çalışmadım bilmiyorum.Ama sürat kargodan çok çektim...kargomu kaybettiler,başka bir kargomu geldik yoktunuz bahanesiyle geçiştirdiler,başka bir kargoma yine aynısı olunca (acil bir kargoydu) araçla şoförün bulunduğu yere kadar gidip,önünü kesip ondan teslim aldım kargomu bin bir zahmetle. .diğerleriyle fazla sorunum olmadı hatta yurtiçi gayet disiplinli, arasda evime yakın...ama mng kargo en iyisi daha sokağa girmeden telefonla arıyorlar kargoyu getiriyorum diye (her ay düzenli sokak canları için aldığım mamaları mng kargonun getirmesini talep ediyorum) sizin olduğunuz bölgede varsa bir deneyin derim

Bu sorunun bi çözümü olduğuna inanmıyorum aslında ama sanırım dertleşmezsem de çatlayacağım en son

Kargo ismi veriliyor mu bilmiyorum ama vereyim de sonra inşallah beni dava filan ederler

Daha önce kar yağdı ben mi getireceğim kargoyu mu demediler, teslim etmedikleri halde teslim etmiş gösterip teslimatı mı uzatmadılar
Neler yaptılar neler
Son kargomda da en az 1 hafta kargomu şubede beklettiler ve hiçbir kargo hareketi de olmadı internette
Müşteri hizmetleri de bahane olarak bina numarası yazmadığım için bulamadılar dedi
İlçe küçük, evimizin olduğu bina tanınan bir bina, adres daha önce kargo getirdikleri adres
-Ups kargo buraya sadece bir gün geliyor diye kargo beklediğim süre boyunca evden çıkmadım mağdur olmasınlar diye

İnanın küçük yerede özel birşey değil İstanbulun en işlek caddesinde ki klinikte çalışıyorum adam biz burdayken gelmediği halde sisteme “yoktunuz kimse açmadı” yazmış. İmkanı olabilirmi sağlık kliniği burası zil açılmaz mı ? Kafayı yemişler.

Neler yaptılar neler

Buyuk sehir de de bazen ayni durumlar yasaniyor 😂 Tek yolu subeye isteyin kargolari nasilsa hep aliyormussunuz en azindan siniriniz bozulmaz.

gayet büyük bir şehirde merkezdeyim, tüm kargo şirketlerinin şubelerine bir kaç sokak uzaktayım.
bu dediklerinizin hepsini yaşadım. internet alışverişinden tiksinecek noktaya geldim. son dönem e-ticaret sitelerinin kendi kargo girişimleri nedeniyle birazcık daha iyi hizmet alsak da genel olarak vasat...
ben bu tarz sorunlar yaşadığımda çirkefleşiyorum. 444lü numarayı arayarak defalarca, o karg buraya gelecek ben evdeyim onlar gelmedi, kendim alacak olsam neden kargo parası ödeyeyim (teslimat noktasından almak malum indirimli oluyor) diye söyleniyorum. her seferinde eve getirdiler. böyle ola ola da buradaki kadın manyak diyerek öğrendiler galiba, artık kargolarım çoğunlukla geliyor (ptt hariç).
ptt ile gönderen yerden genelde almıyorum valla, şubeye gitmek bir dert, oradaki görevliyle iletişim kurabilmek başka bir dert.
bir de büyük şirketlerden birinin dağıtım görevlisi yakınlardaki boş bir arsaya çekip uyuyor, kargoları "yetiştiremiyor":işsiz:. ben bunu bir vesile öğrendim. 3 kez gidip oradan kargomu aldım (baskın yaptım yani). her seferinde de şubeye söyledim. sonra o arkadaş kargomu getirmeye başladı. :KK55:
bu kadar emeğe rağmen hala ptt ve sürat geç getiriyor, ne aldığımı bile unutuyorum :olamaz:

ben bu tarz sorunlar yaşadığımda çirkefleşiyorum. 444lü numarayı arayarak defalarca, o karg buraya gelecek ben evdeyim onlar gelmedi, kendim alacak olsam neden kargo parası ödeyeyim (teslimat noktasından almak malum indirimli oluyor) diye söyleniyorum. her seferinde eve getirdiler. böyle ola ola da buradaki kadın manyak diyerek öğrendiler galiba, artık kargolarım çoğunlukla geliyor (ptt hariç).
Valla bunu son kargomda yurtiçime ben de yaptım
Bugün getirecekler deyip yine getirmediler 😂
Bir üst yetkili sanırım polis, savcı filan olacak 😂😂🙄

X