Karma karisik durumum

Masal58

Aynaya bakan yüzünü, Kalbe bakan özünü görür
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2017
575
397
Hayirli geceler arkadaslar,
Benim bi derdim var onerilerinize bilgilerinize tavsiyelerinize ihtiyacim var.
Ben 3 yildir evliyim hormon bozuklugum var prolaktinle testosteron degerlerim yuksek.
Kilolu biriyim bir kac aydir diyetteyim hem Karatay diyeti hem kalori sayimi yapiyorum yaklasik 22 kilo verdim daha 23 kilo vermek istiyorum.
Bi yandanda cocuk sahibi olmak istiyoruz 3 aydir 1hafta arayla testere disli aslan pencesini yapiyorum.. Tum kilolarimi verip bebek durumunu sonraya mi biraksam? Testere disli kurunu kullananlar kac zaman kullandiniz? Sonlandirdiktan sonra tekrar prolaktinde yukseklik yasadiniz mi? Kürle birlikte hamile kalan oldumu?
Bu arada 29 yasindayim anne olmak istiyorum kafam cok karisik hem kilo durumunu halletmek istiyorum hem anne olmak istiyorum ikisi ayni anda olamicagini biliyorum yasimda ilerliyo tavsiyelerinize ihtiyacim var
Kafam cok karisik :KK43:

Bunu yazmayi unuttum bu arada calisiyorum ve is yerimde yukselme sansim var simdi bebek olursa (insAllah) yukselmemde ertelenir hatta iptal bile olabilir... Napacagimi sasirdim :/

Hem diyetisyene hem iyi bi kadın doğumcuya gidin.
Isimden dolayi randevularim hep gec aliniyo jinekologa gitmistim rahmim yukarda oldugunu soyledi ve sag yumurta cok buyuk 36cm di en son gittigimde 23 e dustugunu soyledi bi yandanda kisirmiyim diye endiseleniyorum bazende dusunmek istemiyorum uzerine cok dusunce olmaz diye dusuncesindeyim bilemedim. Cvp verdiginiz icin tesekkurler

Yaşını takma, önce kilonun ver sonra da iyi bir kadın dogumcuyla yoluna devam et. Zayiflayip hamile kalınca Daha mutlu olacağını düşünüyorum bu arada işinde de yükselirsin, doğum sonrası senin için daha kolay olur bir çok şey.

Hepsini karıştırmışsınız
Öncelik kilo vermekse ona odaklanın
Sonra çocuk fikrini düşünün
Kilo verdikten sonra bir jinekologla görüşebilirsiniz
Ya da hem kilo vermek için hem de hormonları düzene sokmak için, endokrinoloğa gidin Dr. hem kilo hem bebek için sizi yönlendirir.

Yaşını takma, önce kilonun ver sonra da iyi bir kadın dogumcuyla yoluna devam et. Zayiflayip hamile kalınca Daha mutlu olacağını düşünüyorum bu arada işinde de yükselirsin, doğum sonrası senin için daha kolay olur bir çok şey.
Evet mantikli dusununce once kilo vermem haklisiniz bu kez yasimin ilerlemesi canimi sıkıyo. Hem saglikli hem genc bi anne olmak isterdim tabiki Allah herseyin daha iyisini bilir iste dusuncelere dalinca cikamiyorum isin icinden. Tesekkurler cevabiniz icin

Hepsini karıştırmışsınız
Öncelik kilo vermekse ona odaklanın
Sonra çocuk fikrini düşünün
Kilo verdikten sonra bir jinekologla görüşebilirsiniz
Ya da hem kilo vermek için hem de hormonları düzene sokmak için, endokrinoloğa gidin Dr. hem kilo hem bebek için sizi yönlendirir.
Evet karma karisik durum oldugu icin paylastim zaten :) ben yurt disindayim burda randevulari en az 6 ay sonraya veriyorlar ayrica calistigim icinde pek kolay olmuyo yaza Turkiyeye gelme sansim olursa Trdeki doktorlar daha guvenilir geliyo bana
Tesekkurler

Önce kilolarimi vereyim derken 34 oldum :) ama ben sürekli diyeti bırakan tiplerdenim..
Sizin için öncelik hangisi ona gore hareket edin derim.. çok kilo vermişsiniz daha ne kadar vereceksiniz ne kadar zaman lazım..

Isimden dolayi randevularim hep gec aliniyo jinekologa gitmistim rahmim yukarda oldugunu soyledi ve sag yumurta cok buyuk 36cm di en son gittigimde 23 e dustugunu soyledi bi yandanda kisirmiyim diye endiseleniyorum bazende dusunmek istemiyorum uzerine cok dusunce olmaz diye dusuncesindeyim bilemedim. Cvp verdiginiz icin tesekkurler
Yumurta mı yumurtalık mı?
Cm değil de mm dir sanırım o. Doktor ne dediyse onu yapacaksınız başka çaresi yok. Kısır mıyım falan diye düşünmeyin. Yıllarca çocuğu olmayan insanlar bile tedavi için koşturuyor. Tıp bunun için var.
Belli ki küçük ya da büyük bi tedavi süreciniz olacak . Dediğim gibi diyetisyen ve doktora gidin. İhmal etmeyin. Tedavi sürecinde kilolarınızdan da kurtulursunuz. Misler gibi hamile kalırsınız inşallah :)

Evet mantikli dusununce once kilo vermem haklisiniz bu kez yasimin ilerlemesi canimi sıkıyo. Hem saglikli hem genc bi anne olmak isterdim tabiki Allah herseyin daha iyisini bilir iste dusuncelere dalinca cikamiyorum isin icinden. Tesekkurler cevabiniz icin
Rica ederim de, nasipten ötesi yok güzel kardeşim sen kendini de parcalasan vakti ne zamansa o zaman gelecek ki o da nasipte varsa. inan yaşın hiç önemi yok. Önemli olan gelecek bebeği nasıl bir ruh hali ile karsilayacagin, hangi sıralama ile olursa mutlu hissedeceksin ona karar ver, en doğru zamanda hayırlısıyla gelsin ins tüm beklediklerin:)

Önce kilolarimi vereyim derken 34 oldum :) ama ben sürekli diyeti bırakan tiplerdenim..
Sizin için öncelik hangisi ona gore hareket edin derim.. çok kilo vermişsiniz daha ne kadar vereceksiniz ne kadar zaman lazım..
Boyum uzun aslinda suanki kiloma inanmayip daha az yaptigimi soyleyenler var ama ben yinede vermek istiyorum. En son 14 yasindayken bu kilodaydim ve cok fazlaydi tabii. Hic bi zaman fit biri olmadim ve yaptigim tum diyetlerden en basarilisi buydu bu yuzden devam etmek istiyorum kendimce belirledim daha 23 kilo vermem gerektiginide iste her dusunceyi karistirinca ortaya karmasik konu cikti :)
Tesekkurler

Boyum uzun aslinda suanki kiloma inanmayip daha az yaptigimi soyleyenler var ama ben yinede vermek istiyorum. En son 14 yasindayken bu kilodaydim ve cok fazlaydi tabii. Hic bi zaman fit biri olmadim ve yaptigim tum diyetlerden en basarilisi buydu bu yuzden devam etmek istiyorum kendimce belirledim daha 23 kilo vermem gerektiginide iste her dusunceyi karistirinca ortaya karmasik konu cikti :)
Tesekkurler

Sağlıklı şekilde aynen devam edin kilolar giderken de hamile kalırsınız sağlıklı beslenmeye bir onur devam edeceginizi farzederek yazıyorum.. doğum sonrası devam edersiniz.. iş hayatına göre ayarlamak zor.. tam hamile kalmaya karar verdim iş hayatına döndüm şimdi de bırakmak zor geliyor.. maddi olarak daha rahatız çünkü.. sağlığınıza ve hamilelige odaklanin derim çünkü onceliginiz çocuk sahibi olmak gibi geldi..

Yumurta mı yumurtalık mı?
Cm değil de mm dir sanırım o. Doktor ne dediyse onu yapacaksınız başka çaresi yok. Kısır mıyım falan diye düşünmeyin. Yıllarca çocuğu olmayan insanlar bile tedavi için koşturuyor. Tıp bunun için var.
Belli ki küçük ya da büyük bi tedavi süreciniz olacak . Dediğim gibi diyetisyen ve doktora gidin. İhmal etmeyin. Tedavi sürecinde kilolarınızdan da kurtulursunuz. Misler gibi hamile kalırsınız inşallah :)
Yumurtalik pardon :) sorun suki pek bisey demedi ilk basta bebek istegimi bildigi halde dogum kontrol hapi verdi (testosteron icin) 1 ay kullanip attim en son acik acik konustum oda yumurtalik kuculmus 1 ay sonra gel bakalim size yardim etmek istiyorum dedi 1 ay oldu 2 ay randevu veremediler aldigim randevuyuda musait degil diye iptal edip haftaya verdiler (iptal ettikleri randevuyu ocak ayinda arayip anca marta vermislerdi)

Sağlıklı şekilde aynen devam edin kilolar giderken de hamile kalırsınız sağlıklı beslenmeye bir onur devam edeceginizi farzederek yazıyorum.. doğum sonrası devam edersiniz.. iş hayatına göre ayarlamak zor.. tam hamile kalmaya karar verdim iş hayatına döndüm şimdi de bırakmak zor geliyor.. maddi olarak daha rahatız çünkü.. sağlığınıza ve hamilelige odaklanin derim çünkü onceliginiz çocuk sahibi olmak gibi geldi..
O kadar karisik ki durumum esim suan dil kursunda calisamiyo sadece ben calisiyorum dusune dusune kafayi yiyecem
Kiloyu sagligim icin vermek istiyorum
Bebegi yuvam icin anne olmak istedigim icin
Iside maddi durumlarim icin..(esim simdilik calisamadigi icin)
Tesekkurler tavsiyeleriniz icin :)

Baslangicta kac kiloydun 50 kilo fazlan oldugunu var sayarsak sanirim bayagi vardin
Once kilonu ver
Kilo dogurganligin en buyuk engeli
Karataya uyarsan hormonlarinda duzelir insallah
Ideal kılona yaklasana kadar kendiliginden hamile kalmazsan sira gelir kadin doguma

Baslangicta kac kiloydun 50 kilo fazlan oldugunu var sayarsak sanirim bayagi vardin
Once kilonu ver
Kilo dogurganligin en buyuk engeli
Karataya uyarsan hormonlarinda duzelir insallah
Ideal kılona yaklasana kadar kendiliginden hamile kalmazsan sira gelir kadin doguma
115 kiloydum (utanc verici)
Suan 93 kiloyum 1.73 boyuma 70kilo olmak istiyorum... Tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin

115 kiloydum (utanc verici)
Suan 93 kiloyum 1.73 boyuma 70kilo olmak istiyorum... Tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin
Ben daha fazla bekledim
Gene ipin ucunu iyi yakalamissin
Tebrikler ve basarilar dilerim
Insallah 6 ay 1 seneye kadar bebek haberlerinide aliriz

Ben daha fazla bekledim
Gene ipin ucunu iyi yakalamissin
Tebrikler ve basarilar dilerim
Insallah 6 ay 1 seneye kadar bebek haberlerinide aliriz
Cok tesekkur ederim insAllah INSALLAH :) yanlis bilmiyorsam hamilesiniz sizde Rabbim saglikli nur topu gibi bebeginizi kucaginiza almayi nasip etsin insAllah Allah yardimciniz olsun ve bulantiniz icin gecmis olsun :)

Cok tesekkur ederim insAllah INSALLAH :) yanlis bilmiyorsam hamilesiniz sizde Rabbim saglikli nur topu gibi bebeginizi kucaginiza almayi nasip etsin insAllah Allah yardimciniz olsun ve bulantiniz icin gecmis olsun :)
Yok canim yanlis hatirladin 3 tane nurtopu gibi var bende
Ben daha almiyim alanada mani olmiyim:KK19:

X