Karmakarisigim..

Kayra19

Guru
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2012
1.960
978
Bu konumu digerlerinden bagimsiz aciyorum.

Merhaba, konumuz es. Soyle icimi doke doke yazmak istiyorum eger yorum yazmak isterseniz sabirla okuyun lutfen inaninki cok ihtiyacim var.

Babamla hicbir zaman aile olamadik dayak kufur kumar aldatma vs ne ararsaniz vardi. Esimle sanirim bu yuzden erken evlenme karari aldim. (21) Zaten bosandilar annemlerde. 10 yildir gormuyorum babami. Bunu ne zaman esime anlatsam duygu somurusu yapma diyor ama biryanim hep eksik.

Maddi birseyler yapmadilar esim ve ailesi evet yapmadiklari icin yapmadilar diyorum istemedik ama bekledimde evlatlari oldugu icin ama bu sorun olmadi aramizda. Birlikte yapariz dedim. Ailesiyle 3 yil bir oturduk. Ama para biriktirmek istedim birikim yaptim. Israrla babasiyla is kurmak istedi biriktirdigimiz parayla. Istemedim. Paragoz oldu adim. Babasiyla hepbirlikte ev alalim dediler. Yine istemedim. Kavga ettik hep. Esimin ailesinden hala babanne anne baba karismayan yoktu. Hep onlarin lafina bakar seninki dogru degil bak babannem yada halam buyuk sonucta dogru bilirler deyip tartisiyorduk hep.

Zar zor evimize ciktik. 4.5 yil kadar odedik. Ama nasil odeme. Full mesailer ayda 1 kez pazar ve ctesi full calismalar haftaici mesailerinden bahsetmiyorum bile. Birsuru kavgalar hep pisman olmalar. Ki dogru duzgun gezmeye vs gitmezdik. Hep para yok para yok.

6.yiliydi evliligimizin. Bebegimiz olacakti. Esime kalsa 30 umdan sonra olsundu. 21 yasimda evlenmisim sonucta neden 30umu bekleyim ki. Ama kredimiz vardi. Calismak zorundayim tabiiki. Oglum cok zordu kolik bebekti zaten evdeki hesap carsiya uymadi. Hicbirsey dusundugum gibi olmadi zor geciyordu. Dogumumun 2.gunu sezeryan acisi+gogus yaralariyla basetmeye calisirken aileme iyi davran guleryuzlu ol baskilari devam ediyordu. Zaten dogumdan sonra patladim artik. Kimseyle kavga etmedim ama lafimida saklamadim. Sogudum. Kv ayri zaten eve gelince hicbirsey yapmaz ama misafir getirirdi devamli.

Esim krediyi odememeye basladi. Doguma kadar calistim. Ailesi oglum daha 20 gunlukken basladi ise ne zaman baslayacaksin demelere. Iznin ne zaman bitiyor diye. Farkindaydim onlar evlerinden tasinip bize yerlesmek istiyorlardi cunku. 3 yil cok kotu gecmisti bir de bebekle tekrar ogunlere donmek istemedim.

Esim oyle bir is yapabilen birisi degil. Rahatindan odun vermez asla. Artik tak etmisti bana. Devamli bana sen kadin misin? Bilmem neler diyordu. En ufak tartismada cocugu birak git demeler. Iyi dedim sen adamsan buyur ode gecindir evini. Ben essek gibi calisirken hersey guzeldi. Birde binada akrabalari var, catkapi devamli gelen kapiyi acmayinca acana kadar zorlayan insanlardi. En sonunda tasinalim burdan dedim. Ailem destekliyordu ellerinden geldigince. Insan gibi muamele gormuyordum neden ailem yardim etsinki. Degmezdi esim icin. Yakinim olan kime anlatsam cocuk sikintili idare et diyorlar ama ben ne yapayim?

Neyse tasindik. Evden kar ettik. Parayi yatirdik bankaya. Araba aldik. Simdi is bakiyorum annem bakacak icim rahat. Oglumda buyudu. Maddi sikinti kalmadi derken esimde yine bir haller. Pazardan pazara vakit geciriyoruz onda da mac vs birsey olmazsa. Hep bahanesi var. Devamli arkadaslariyla vakit geciriyor her firsatta onlarin yaninda. Birde anadolu yakasinin bir ucundan bir ucuna birakiyor evlerine ama bana gelince araba su mu yakiyor diyor. Tasindigimizda da yardim gormedim tek basima yaptim herseyi. Elinden is gelmez avize bile adam cagirip parayla taktirdi
. Ee tabii para var artik. Ozguven yerinde.

Daha neler neler dusundukce beynim duruyor artik. Ego savasi veriyoruz devamli istiyorki para isteyim ondan. Sen ise gir de kredi cekelim arabayi buyutelim diyor. Istemiyorum artik ne kredisi.

Arkadasinin yuzunden yalanini yakaladim. Gecen hic tanimadigim birisine borc vermis hic haberim yok. Bu ara bir dedigi bir dedigini tutmuyor iyice haller oldu. Guvenemiyorum. Tovbe bir daha kredi borcuna girmekmi asla. Simdiye dek cogu zaman ailesinin yuzunden kavga ediyorduk. Hersey duzeldi tamam belki maddi sikintidan dedim okadar lafa soze ragmen ama yok. Oyuzden konu actim aile danismani icin. Kendimi kotu hissediyorum. Dogumkilolarim hala var. Stresten veremiyorum. Ozguvensiz hissediyorum. Karmakarisigim. Herseyden sogudum. Tek oglum var. Onu mutlu etmeye calisiyorum.

Konunuzu neresinden tutsam elimde kalıyor.
Eşim bana "Sen de kadın mısın?" diyecek, onun adamlığından girer erkekliğinden çıkar hüngür hüngür ağlatırım.
Siz bu kadar verirken, eşiniz hep almayı bilmiş, hep ama hep...
Vermeyi öğretin ona seve seve(!)... İsteyin, talep edin güle oynaya "Eve şu lazım tatlım ver 100 lira, şu yemeği yapacağım ver 50 lira, oğlana şunu alacağım ver 150 lira, kuaförüm var ver 200 lira"... Versin, sayıp zehir etmeye çalışsa da takılmayın, alın çatır çatır yiyin, su mu yakıyor o düşünsün; harcayın, saçın "Araba bugün bana lazım tatlım" deyin alın anahtarı, o araba ikinizin, sefası ona cefası niye size olsun? Ciddi söylüyorum, kimi erkek bundan anlıyor, siz onun arkasını önünü toplayacağınıza o size yetişmeye çalışsın. Hiç acımayın paraya da adama da. İsteyin fazla fazla, keyfinize göre kah harcayın, kah altın yapıp bir köşeye atın ama haberi olmasın adamın.

Anasına, babasına, arkadaşlarına, ele eşiğe yedirip de hayat arkadaşından, yoldaşından sakınan; bir de onun emeğini sömüren adama adam demem şahsen. Çok iyi sabretmişsiniz, döndürün artık tersine, o size sabretsin az da.

Maddi olarak rahata erince bestas istemistim yine oyle buyuk fiyatlarda olanlardan degil. Bekle alicam sonra demisti. Neyi bekliyosam. Gitti 3 aydir tanidigi adama 1500 tl cekti verdi. Calisinca gizli para biriktirip oyle borca felan girmeyi dusunmuyorum.

"Canım söz verdiğin yüzüğü alacağım, şu kadar versen yetiyor" deyip alın, hiç beklemeyin. Yapın bunu bir ay içinde, aniden. Ona buna para bulan, size de bulsun bi zahmet. Acımayın hiç, düşünmeyin.

Sizin senelerce mantığınız şu olmuş muhtemelen "Batarsak birlikte batarız, çıkarsak birlikte çıkarız" bu yüzden harcamalarınızı minimumda tutup ödemeye yoğunlaştınız ama eşiniz bu özveriyi hak eden bir eş değil. Eşinizin bakışı ise anladığım kadarıyla "Karımdan şu kadar geliyor, tamam ya şunu şuraya harcayabilirim" ... Siz çalışsanız da, isteyin ondan; kendi kazandığını kendine bırakmayın.

Evet ayni dediginiz gibi oldu cunku 100 tl pazar parasi birakip idare et demeye alistirdi kendini. Ama ayni idareyi goremiyorum ondan. Ben bile kendimi bu kadar ifade edemezken yorumlariniz nasil iyi geldi.

neden evliliği devam ettiriyorsun?

Gel gitler yasiyorum. Ama oglum icin diyelim.
ben mutsuzum o da olsun diyorsun.
çocuklar evdeki gerginliği hisseder.
benim 4 yaşındaki kızım babasıyla tartıştığımızda araya girer, bizi susturur. ellerimizi birleştirir ve birbirimizi sevip sevmediğimizi sorar. bize sarılır ve öper. aynısını bizden ister.
yani çocuklar her şeyin farkındalar, ifade edemez bazıları.

Esimde su var. Ogun hic ilgilenmedi mesela. Kizdi etti vs. Tv mac icin. Ertesi gun ogluma oyuncaklar kiyafetler almis gelmis. Hep boyle cunku kacinci bu. Ilgisizligini oyuncaklarla kiyafetlerle kapatmaya calisma diyorum. Kabul etmiyor tabiiki

Evet hissediyor ama bende tukendim. Biz bosansak millet beni yuhlar. Cunku esim disardan okadar beyfendi, nazik, kibar, efendi bi adam ki.

Evet hissediyor ama bende tukendim. Biz bosansak millet beni yuhlar. Cunku esim disardan okadar beyfendi, nazik, kibar, efendi bi adam ki.
milletin % 80 i dışarıya iyi, evde kötü, merak etme. çoğu senin eşin gibi dışarıda harika eş, baba, anne, evlilik rolü yapıyor.

Esimde su var. Ogun hic ilgilenmedi mesela. Kizdi etti vs. Tv mac icin. Ertesi gun ogluma oyuncaklar kiyafetler almis gelmis. Hep boyle cunku kacinci bu. Ilgisizligini oyuncaklarla kiyafetlerle kapatmaya calisma diyorum. Kabul etmiyor tabiiki
eşin sanırım sevgi nedir bilmiyor.
çocuk oyuncakla değil ilgili, mutlu anne babayla mutlu olur.

işin kötü yanı büyüyüp gerçekten mutlu aile, anne babalarla karşılaştığında, sizin ona yaşattıklarınıza çok içerleyecek.
çocukları neye, nasıl bir yaşantıya mahkum ettiğini, alışmaya mecbur ettiğini bir düşünse ebeveynler.

zaten % 90 ı el ne der, evde kaldı demesin diye evleniyor, kısır demesin diye çocuk doğuruyor, dedikodu olmasın diye mutlu ve iyi insan rolü yapıyor, dul bekar demesinler diye ömür boyu mutsuzluğa mahkum ediyor kendini.

boşanmak güllük gülistanlık mı? belki öyle belki değil. bu kişinin hayata bakış açısıyla ilgili. elin gözünden değil de kendi gözünden, kendini önceleyerek bakarsa, belki daha mutlu olacak.

Arkadasin yorumlari super. Bence uygula. Benim de esim bana gel8nce aman idareli olalim askim der kendi ohhooo herseye harcar anasina babasina verirdi. Gecen yil ben sen harca diye calismiyorum veya tasarruf etmiyorum dedim ve ben de ohh keyfimce harcamaya basladim. Eskiden 100 lira verse mumkun oldugunca harcamamaya calisirdim ki acil bisey cikar falan diye şimdi 100 veriyosa ertesi gun tekrar bi 100 daha istiyorum. Ee askim baptin diyecek oluyor amann askim cok sukur calisip kazaniyoruz ben haracamayacagim da kim harcayacak diyorum sesi cikmiyor.

Evet benimde boyle olma vaktim gelmiste geciyor bile. Tutumlu olunca alistiriyoruz.

Oglumla ilgili biriyim hatta esimle bana cok farkli davraniyor. Bana gelir sarilir oper elimden tutar vs vs. Esime gelince sadece vurur. Ona surekli vurmasi zaten ilgi beklemesi ama onceligi baska seyler kendisinin ertesi gun vicdan yapiyor ama gecmis ola. Bugunler birdaha gelmeyecek. Hep diyorum birseyler olursa sen cok pisman olursun ilerde diye.

Şunu anladım ki bu erkek milletine tasarruflu, birikim yapan, idare bilen kadın yaramaz.
Nasıl olsa o sorumluluk sahibi diye kendileri çöpe saçar parayı.
Ona bırakma sen saç kardeşim.
Çatır çatır ye.
Hatta annene falan yedir.
Bol keseden yağdır.
Çalışsan bile kendi paranı göm, onunkini ye.
Bunlara böylesi şart.

tamam işte.
çocuğun ilgisiz babanın farkında.
aynı evde olup da sürekli bir umutla ilgi beklemek mi daha zor, ayrı evlerde olup da mı?
çocuğunun vurması öfkesini gösteriyor. şimdi minik yumrukları can acıtmadığı için önemsenmiyor ya aklı erdiğinde gücü yettiğinde sen de suçlanacaksın belki de, onu ilgisiz babaya, huzursuz bir eve mecbur ettiğin için.

Oyle tabii de bende babasiz buyudugum icin baba faktorunun evdeki eksikligini net anliyorum. He tabii daha da kotu olursa olmamasindan daha iyi tabiiki. Bosanma herzaman var suanki hayatimda. Hep bi secenek mecbur kalis belki vakti gelince ama ilerde de neden boyle demesinden korkuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…