Kasayı kayınpedere emanet etmek

Balkesli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2021
77
72
30
Kızlar bizim bankada kiralık kasamız var eşimin üstüne bütün düğün takılarımız birikim için yaptığımız altınlarımız hepsi orda duruyor ama eşimin üstüne olduğu için sadece eşim açabiliyor ve işleri çok yoğun oluyor bazen uzun yola gidiyor ve takılarını takmak istediğimde bazen müsait olup gidip açamıyor bu yüzden çok düğüne takısız gitmişliğim var. Sorum şu ki kayınpederim emekli ve hep müsait oluyor acaba kasayı babamın üstüne geçirsek o alsa koysa yerine sizce bu mantıklı mı ? Eşimin ailesi özelliklere babam çok iyidir asla gözüm arkada kalmaz . Sizce bu mantıklı olur mu ?

Kızlar bizim bankada kiralık kasamız var eşimin üstüne bütün düğün takılarımız birikim için yaptığımız altınlarımız hepsi orda duruyor ama eşimin üstüne olduğu için sadece eşim açabiliyor ve işleri çok yoğun oluyor bazen uzun yola gidiyor ve takılarını takmak istediğimde bazen müsait olup gidip açamıyor bu yüzden çok düğüne takısız gitmişliğim var. Sorum şu ki kayınpederim emekli ve hep müsait oluyor acaba kasayı babamın üstüne geçirsek o alsa koysa yerine sizce bu mantıklı mı ? Eşimin ailesi özelliklere babam çok iyidir asla gözüm arkada kalmaz . Sizce bu mantıklı olur mu ?
Neden kendi uzerine almiyosun? Babana bile güvenme demişler. Ben olsam istemem

bir de bu işlerde baba kötü niyetli olmasa da Allah korusun vefat etse iş zorlaşıyor

arkadaşım evlendi

babasının iş yerinin karşısındaki banka şubesi ile iş ilişkisi hesabı kazası vs varmış

arkadaş tatile giderken baba koy senin kasaya bizim altınları demiş koymuşlar

gittiler geldiler, adamcağız kaç kere açın bir kasa alın altınları demiş

arkadaş işten izin alması zor diye damada demiş oğlum aç bir kasa al vs diye

aman demişler baba duruyor işte

sonra baba aniden vefat etti

kendi altınlarını bilirkişi ile değer biçtirip vergi ödeyip de aldılar

ya da yine adam aldı altınları gelirken yolda soyuldu o da zor olur

ne gerek var sorumluluğu adama yüklemeye, hem de düğünde takıları getir demek için

Sizin için bilemem de kayınpeder olsam sorumluluk almam.
Bu yoruma çok katıldım
İki taraf açısından da dertsiz başa dert açmak olur
Kayınpeder için de büyük sorumluluk

Sizin açınızdan da güveniyorsunuz, kötü bir şey olmayacağını da varsayalım
Ama her düğün zamanı koca adamı kasaya gönderebilecek misiniz gerçekten?
Ben yapamazdım sanırım
Emir erim gibi git takı getir diye
Bir de damdan'ın dediği gibi vefat durumunda çok sıkıntıya girebilirsiniz

Yani her türlü ne gerek var?

Ortak kasa kiralayın. İstediğiniz zaman gidip açarsınız. Alıtınları alıp bırakırken Yalnız gitmek istemezseniz ( o kadar altınla tek başıma yürümeyim diye düşünürseniz. ) bir güvendiğiniz sizinle gelsin. Mesela kayınpederiniz.
kasa ortak açılsın. Eşiniz ve sizin adınıza.

X