Kavgasiz gunumuz yok!!!!

Bugün işten çıktım, eş kişisine güzel yemekler kekler tatlılar yaptım. Gorumcem de 18 yaşında bizde kalıyor onada salata yapar mısın dedim hayır yapmam etmem dedi tamam dedim .Sonra havuzları almış yıkamadan rendelemiş neyse beni cag8rdi soslayım mi diye şok oldum niye temizlemedin dedim hani içinden gelmiyosa boşa yapmasaydın dedim .Eşimde duydu gelmiş lâf söylüyor ne biçim konuşuyorsun bilmem ne falan diye ben birden suçlu konuma düştüm. Kendilerinden kıl aldırmıyorlar. Neyse gorumcem geldi yemeği yiyelim vs diye neyse dedim küslük olmasın gittim .Eş kişisi yemeğe oturmuyor yüzü beş karış delirdim ben senin yemeğini yemem bilmem ne falan diye konuştu. Şu kolayı suratına dökerim dedim .Bana dokte senin ağzına sicayim bilmem ne dedi .Bende ben seninkine falan diye cevap verdim .Artık sana yemek yok dedim . Bana şizofren falan dedi kardeşinin yanında neyse şimdide battaniyesini almış salona geçti. Biktim artık ailesinden de kendisinin böyle kıymet bilmemesinden de....Cok kavga ediyoruz yoruldum artık kusmesinden,her şeye sinirlenmesinden ne yapmam gerek bu kuslugu devam mi ettirmeliyim? Tecrübeli kişilerden yorum istiyorum . EK OLARAKTA gorumcem bebeğe bakıyo çalıştığım icin 2,5 saat sonra eve geliyorum
Ek olarak kısmı da en önemli kısımmış alelacele geçiştirmişsiniz ama kilit nokta orası bence

Kız şu yaşında ders çalışması gerekiyor ama çocuk yaşta bebek bakıyor. Hayır bak girse bu sefer her yere el atıyor olur. Evınde belkı şu an rahat rahat yayılcaktı bir yere girip çalışsa parasıyla belkı kendine yer içerdi
Doğru bir de okulu yeni biten bir kız olmalı bu. Ya da lise son online devam eden. Niye evde cocuk bakıyor ki onu hiç düşünmemiştim konuya odaklanırken. Insanlar o yaştaki kardeşlerini dershaneye gönderiyor üniversite kazansın diye bunlar cocuk baktırıyor. Ilginç yani. Adam iyi abi de değil iyi eş de sanırım

Havuçlar rendelenirken bebek neredeydi. Bence aynı anda bebeğe bakıp aynı anda salata yapmalıydı :işsiz: ya eleştirdiğin kişi çocuk daha oda birinin evladı söyleme şekline takılmıştır eşin. Sende mutfaktayken havuçların yıkanmadığını görmedinmi biraz tevazudan zarar görmezsin.

Doğru bir de okulu yeni biten bir kız olmalı bu. Ya da lise son online devam eden. Niye evde cocuk bakıyor ki onu hiç düşünmemiştim konuya odaklanırken. Insanlar o yaştaki kardeşlerini dershaneye gönderiyor üniversite kazansın diye bunlar cocuk baktırıyor. Ilginç yani. Adam iyi abi de değil iyi eş de sanırım
Yanı kuzum dediğin gibi üniversiteye hazırlanması için dersaneye gönderilmesi gerekirken bebek bakıyor. Hadi bu sene olmadı desek çocuk 5 6 aylık bir yerde çalışsa markette falan belkıde dersane parası çıkardı. Evde de rahat olduğunu sanmıyorum

Valla ilerde böyle torunum olunca gel bak mecburıyetın var diyecek olursa benden fazlasıyla laf işitir. İnsanlar suistimal ediliyor. Banane bana mı doğurdu? Ben bakıp büyütücem sonra birde torun vs büyütcem karşımda ki hayatta bir sıfır önde olacak. Niye ben salak mıyım? Hayatımı yaşamak varken gezip tozmam gerekirken birde başkasının almadığı sorumluluğu alamam
Aynen valla. Yahu evlenip zaten o hayatın sorumluluğunu almıyor musunuz? Çocuk yapmaya karar verirken de o sorumluluğu alıyorsunuz e ne değişiyor da milletin üstüne yıkılıyor bu durum. Hayır bi de mesela arada yardım edilir edilmez değil ama mesela bu konudaki gibi benim çevremde de var böyle yatılı gidip bakan hem çocuğa bak hem laf işit. Sen, senin olmayan bir şeye dünyanı adıyorsun bir de üstüne eleştiri kavga kıyamet. Zaten çocuk bakmak aşırı büyük bi sorumluluk her insan bu sorumluluğu almak istemeyebilir yani bu konudaki kız zaten kendi çocuk. Bence bu konularda ya eşten emin olunup bebek yapılacak yanına bakıcı falan öyle halledilecek ya da hiç bu topa girilmeyecek

Yahu kız evde çocuk bakıyor. Daha 18 yaşında bu kız.. Ev sahibi kız mı ki misafirperver olsun. Bu bildiğin insan kullanmak bunun misafirperverlikle ne alakası var. Misafirperver olması gereken konu sahibi ve eşi.

İki tane direk gibi insan çocuk yapmış ama bakması için 18 yaşındaki ergenden medet umuyorlar.
Sizin bana yazdiginiz mesajda kendinizden bahsettiginiz nokta misafirperverlik demek stemistim.Bir paragraf dolusu anlattiginiz ben misafirime cay bile doldurtmam diye yazdiginiz mesaj varya hani o iste misafirperverlik tanimi gibiydi:))Siz bana yazdiklarinizin cevabini aliyorsunuz benden dusunduklerinizin degil bu arada denizaslim..Herneyse.son kez yazayim konu sahibi eşi tarafindan saygi gormeyen gorumcesinin golgesinde kalmis biri.Ister fikrimi begenin ister begenmeyin.Bu konu benim icin fazla uzadi o kadar zamanim yok acikcasi.Son kez iyi geçeler denizaslim.Selamlar

Ikinizin de ayari yok. Yok kola surata dökmeler, yok bir yere siclamalar. Görümceye acidim. Nereye düsmüs böyle. Profesyonel yardim alin
Çocuk ya birde daha çocuk yaşta başkasının alması gereken sorumluluğu vermişler. Kızın ders çalışması gerekirken başkasının çocuğuna bakıyor herhalde çocuk baktırılıp birde hizmetçi olarak kullanma amacı vardı.

Bir de kızcağız o kadar şeyin üstüne hala gelmiş yemek hazır diyor. O yaştaki kızlar genelde atara daha çok atar yapar. En olmadi küser oturur. Öyle bir hakki da yok sanırım. Çekiniyor olabilir. Hâlâ ortalığı düzeltmeye çalışıyor. Belki de ailesi zorla gönderdi git abine yengene, yeğenine bak diye. Bana 18 yaşımda gel yeğenine bak deseler hadi canım derdim.

Sizin bana yazdiginiz mesajda kendinizden bahsettiginiz nokta misafirperverlik demek stemistim.Bir paragraf dolusu anlattiginiz ben misafirime cay bile doldurtmam diye yazdiginiz mesaj varya hani o iste misafirperverlik tanimi gibiydi:))Siz bana yazdiklarinizin cevabini aliyorsunuz benden dusunduklerinizin degil bu arada denizaslim..Herneyse.son kez yazayim konu sahibi eşi tarafindan saygi gormeyen gorumcesinin golgesinde kalmis biri.Ister fikrimi begenin ister begenmeyin.Bu konu benim icin fazla uzadi o kadar zamanim yok acikcasi.Son kez iyi geçeler denizaslim.Selamlar
Kız 18 yaşında. Cocuk baktirilacak yaşta değil. Ben isteyerek orda olduğunu sanmıyorum gölgede kalmak falan yok benve. Biraz daha büyük olsa neyse. Kız eziliyor bence asıl orda iki büyüğün arasında. Bu arada ben de misafirime iş yaptırmayı asla sevmem. Bir yere misafirliğe gittiğimde de iş beklenmesini sevmem. Anneme gitmekten falan bahsetmiyorum orada misafir değilim. Niye gittiğimiz her yerde kalki mutfağa girip iş yapalım ki? Küçüklüğümden beri hiç sevmedigim bir durum bu!

Çocuk ya birde daha çocuk yaşta başkasının alması gereken sorumluluğu vermişler. Kızın ders çalışması gerekirken başkasının çocuğuna bakıyor herhalde çocuk baktırılıp birde hizmetçi olarak kullanma amacı vardı.

Salata da bir eksik kalsin yani . Bizim insanimiz kendine eziyet etmeyi cok sever. Yok yemekleri tatlilar üstüne salata felan. Birsey de eksik kalsin ne olacak. Sonra niye hepimiz gerginiz. Tamam herkes yardim ister ilk zamanlarda, ama bunlar el birligi ile kizi deli edecek orda

O zaman yapacagınız şey bir bakıcı tutmak. Madem 2.5 saat... Onun dışında eşinizle aranızda farklı bir sorun varmış da acısını böyle çıkarıyormuşsunuz gibi karşılıklı atışıyorsunuz sanki. Saygıyı yitirmezseniz herşey düzelir

Bugün işten çıktım, eş kişisine güzel yemekler kekler tatlılar yaptım. Gorumcem de 18 yaşında bizde kalıyor onada salata yapar mısın dedim hayır yapmam etmem dedi tamam dedim .Sonra havuzları almış yıkamadan rendelemiş neyse beni cag8rdi soslayım mi diye şok oldum niye temizlemedin dedim hani içinden gelmiyosa boşa yapmasaydın dedim .Eşimde duydu gelmiş lâf söylüyor ne biçim konuşuyorsun bilmem ne falan diye ben birden suçlu konuma düştüm. Kendilerinden kıl aldırmıyorlar. Neyse gorumcem geldi yemeği yiyelim vs diye neyse dedim küslük olmasın gittim .Eş kişisi yemeğe oturmuyor yüzü beş karış delirdim ben senin yemeğini yemem bilmem ne falan diye konuştu. Şu kolayı suratına dökerim dedim .Bana dokte senin ağzına sicayim bilmem ne dedi .Bende ben seninkine falan diye cevap verdim .Artık sana yemek yok dedim . Bana şizofren falan dedi kardeşinin yanında neyse şimdide battaniyesini almış salona geçti. Biktim artık ailesinden de kendisinin böyle kıymet bilmemesinden de....Cok kavga ediyoruz yoruldum artık kusmesinden,her şeye sinirlenmesinden ne yapmam gerek bu kuslugu devam mi ettirmeliyim? Tecrübeli kişilerden yorum istiyorum . EK OLARAKTA gorumcem bebeğe bakıyo çalıştığım icin 2,5 saat sonra eve geliyorum

Aranizdaki saygiyi yitirmemeye calisin kufur falan bunlara gerek yok. Ben o kelimeye takilirdim olaya degil

Şu kolayı suratına dökerim dedim .Bana dokte senin ağzına sicayim bilmem ne dedi .Bende ben seninkine falan diye cevap verdim .Artık sana yemek yok dedim . Bana şizofren falan dedi kardeşinin yanında neyse şimdide battaniyesini almış salona geçti. Biktim artık ailesinden de kendisinin böyle kıymet bilmemesinden de....Cok kavga ediyoruz yoruldum artık kusmesinden,her şeye sinirlenmesinden ne yapmam gerek bu kuslugu devam mi ettirmeliyim? Tecrübeli kişilerden yorum istiyorum . EK OLARAKTA gorumcem bebeğe bakıyo çalıştığım icin 2,5 saat sonra eve geliyorum
adam yemeğe gelmiyor diye şu kolayı suratına dökerim demişsiniz,guzelce oturup konuşmak yerine.

aşırı seviyeli bir ilişkiniz var, çocuğunuz da bu mutlu saygılı ortamda yetişecek,ne mutlu ona :KK48:

Okulunu bırakmış kendi gelmek istedi.Koydeki işler çok ağır olduğu için benim cocuk bakması gibi bi talebim olmadı. Ki o burada misafir değil yani onu da belirteyim . Eş kişisi gelsin vs dedi.Her ay zaten hesap açtık yatırıyoruz çünkü kul hakkı. Salata mevzusu da önemsemediği için yani yıkanmadan kiriyle dogramasi vs. Gerçekten evde 3. Kişinin olması çok zor zaten evlilikti hemen anne babalığa hızlı giriş yaptık çok zor geçiyor. Pişmanım evlendigimede

Okulunu bırakmış kendi gelmek istedi.Koydeki işler çok ağır olduğu için benim cocuk bakması gibi bi talebim olmadı. Ki o burada misafir değil yani onu da belirteyim . Eş kişisi gelsin vs dedi.Her ay zaten hesap açtık yatırıyoruz çünkü kul hakkı. Salata mevzusu da önemsemediği için yani yıkanmadan kiriyle dogramasi vs. Gerçekten evde 3. Kişinin olması çok zor zaten evlilikti hemen anne babalığa hızlı giriş yaptık çok zor geçiyor. Pişmanım evlendigimede

ne kadar yatırıyorsunuz? her ay yatırıyoruz dediğiniz, doğru söylediğinize inanarak miktar soruyorum.

Eğer bana eşim, senin ağzına sı*arim deseydi, eşime için duyduğum cok hislerim ölürdü benim icimde. Çok pis bir şey, eşinizin dediği.
Sizin birbirinize saygınız kalmamış. Saygisiz da sevgi olmuyor.
Önce birbirini kırmadan tartışma nasıl olur, onu bir öğrenin ikiniz de. Sonra konstruktiv Kritik nasil yapılır öğrenin, gerisi kendiliğinden gelir.
18 yaşındaki bir gençten de çok bir şey beklemeyin. O kendisi daha çocuk. Benim kizim 18 yaşındayken, eve gelince, ayakkabısının biri içeri girdiği gibi bir yere firlatirdi, ikincisini de başka bir yere. Çöp torbasın in üzerinden hoplar geçerdi dışarı, ben onu kapının önüne koyunca, görür de alır atar dışarı giderken derdim. Ama Nerde o akıl. 18 yaşındaki gençlerin aklı, baska şeyde ama ev işinde değil.

Oturduğum sitede bakıcı vardı ailece gorusuyordukta . 2.5 saatliğine 700 tl bakacaktı. Ben gorumceme 1000 tl yatırıyorum ve sürekli hediye vs de alıyorum kardeşimden ayirmiyordum fakat mesafeli olmak en güzeliymiş

Şunu da belirteyim ben konuştuğumda sıkılırsan gönderebiliriz vs dedim. Ama gitmek istemedi yani

X