Kavgasiz gunumuz yok!!!!

Benim görümcem de havucu yikamadan rendelese ayni tepkiyi veririm.Tesekkur etmenin daha farkli yollarini biliyorum çünkü.Tesekkur edecegim diye hayatin dogal akisini bozmaya gerek yok.

18 yaşında kız daha çocuk sayılır. Bacak kadar yaşıyla çocuk baktığı yetmiyor bir de havuç mu soyacak.. Az yiyin de kendinize bir hizmetçi tutun

o zaman bir zahmet dizini kırıp, evde oturup çocuğuna bakacak, teşekkur etmeyi bilmeyen kişi, ya da görumcesine karın tokluğuna para vermeyip elalemi bakıcı tutup 2500 lira verecek.
hem karnım doysun hem pastam dursun olmuyor çunku. hayatın doğal akışı bu şekilde aslında.
hem bebeğime bakacak hem de ben yuzumde bezgin bir ifadeyle içindeeen gelmiyosa yapmeseydin diycem.
nasıl nankörluk.
Ya ben bazen burdaki insanları anlayamiyorum. Sizin evlerinizde hayat hep olumlu mu.Veya biri bir iş yapti diye baska bir iş yapmaz mi.Evde eşi olan eşinden baskasina bir ricada bulunamaz mi.Ben tekrar söylüyorum.Havucu yikamadan rendeleyene ben de tepki veririm.Cocuk bakti diye salata yap demekten utanmam.Esimden de isterim gorumcemdende karesimdende arkadssimdanda.Kural mi var.Kadin gorumcesinden istemis.Esinden istemenis.Gorumce havucu yikamamis öylece kiriyle rendelemis.Neyse benim hayatimin dogal akışı bu diyeyim kisacasi.iyi geceler

Ben siz de biraz daha dikkatli yazmayi ogrenin.Madem tavsiyeler bolumune gectik
Benim bir tavsiyem yok. Çünkü benim evimde misafirimi çay alması için bile kaldırmam. 2 yıl ev arkadaşlarım oldu. Onlara şunu yap bunu yap diye emir buyurmadım. Kimseye yük olmayı sevmem. Yük olan insanları ise hiç sevmem

Ya ben bazen burdaki insanları anlayamiyorum. Sizin evlerinizde hayat hep olumlu mu.Veya biri bir iş yapti diye baska bir iş yapmaz mi.Evde eşi olan eşinden baskasina bir ricada bulunamaz mi.Ben tekrar söylüyorum.Havucu yikamadan rendeleyene ben de tepki veririm.Cocuk bakti diye salata yap demekten utanmam.Esimden de isterim gorumcemdende karesimdende arkadssimdanda.Kural mi var.Kadin gorumcesinden istemis.Esinden istemenis.Gorumce havucu yikamamis öylece kiriyle rendelemis.Neyse benim hayatimin dogal akışı bu diyeyim kisacasi.iyi geceler

neyse,bu yazdığınızdan da anlıyorum ki ben buraya sizin anlayabileceğiniz bir şey yazamam.
kelimelerim o kadar sihirli değil.
fıtratınızda olması gereken özellikleri ben bir paragrafla içinize koyamam.
iyi geceler.

Evde iş bölümü denen bir kavram var, bilmiyorsanız haberdar edeyim sizi de. Önyargılı davranıp beylik laflar etmek yerine eşiniz evde bir işin ucundan tutuyor mu diye sorup cevaba göre hareket etseydiniz. Eşim toz alır evi süpürür yeri gelir çamaşırları toplar yerlerine yerleştirir. Ev işi mutfaktan mı ibaret sadece neden sadece o alanla sınırlandırıyorsunuz
Sinirlandirmiyorum ama iki kişi de çalışıyorsa evde yorgunken yapılan biraz daha hızlı yapılması gereken iş yemektir. Hem yemek yapsa mutfakta 3. Kişiyi çagirmazsiniz beylik laf değil bu.

Benim bir tavsiyem yok. Çünkü benim evimde misafirimi çay alması için bile kaldırmam. 2 yıl ev arkadaşlarım oldu. Onlara şunu yap bunu yap diye emir buyurmadım. Kimseye yük olmayı sevmem. Yük olan insanları ise hiç sevmem

ben olsam ne yana doğru eğileceğimi bilmem çocuk bakımı sorumluluğunu ustleniyor diye, yok da havucu kabuğuyla rendelemiş diye paylıycam.
bazı insanlar hizmetçi bile değil gerçekten eşek arıyorlar kendilerine.

Aslında önceki konuları okursanız adamında bayağı çile çekip şiddet görmüşlüğü var. Pek tek taraflı değil sorunları
Anlamadığım zaten görümce olmasa bakıcı olsa bu yemek işleri yine karı kocada olacak. Hayır doğuruyorlar ama nedense ebeveyn değil başkaları bakıyor. Ne münasebetse yani niye başkasının yaptığı çocuğa bakayım

ben olsam ne yana doğru eğileceğimi bilmem çocuk bakımı sorumluluğunu ustleniyor diye, yok da havucu kabuğuyla rendelemiş diye paylıycam.
bazı insanlar hizmetçi bile değil gerçekten eşek arıyorlar kendilerine.

Aynen. bende çok ezilip büzülenlerdenim. Parasını ödeyip yaptırdığım bir iş bile olsa minnettarlık göstermeye çalışırım. Zorba insanlara ve kendini karşı tarafın üstüne yığanlara sinir oluyorum. Ki çocuk bakımı öyle az buz bir şey değil.

Ne diyim size bilemedim.Bu saydiklariniz bizim kulturumuzun bir parcasi zaten ama siz sadece size ait bir ozellikmis gibi sanmaya devam edin.Neyse artik.En guzeli hayirli geceler diyim de vedalasayim bari:)

Anlamadığım zaten görümce olmasa bakıcı olsa bu yemek işleri yine karı kocada olacak. Hayır doğruyorlar ama nedense ebeveyn değil başkaları bakıyor. Ne münasebetse yani niye başkasının yaptığı çocuğa bakayım
Vallahi elektra bugün doğursam kendim nasıl bakarım diye gözüme uyku girmez. Karı koca güç gösterisi yapacağım derken 18 yaşında kız ortada kalmış. O da çocuk daha. Büyük ihtimalle salata yaptırmasın diye yıkamadan rendeledi ya da unuttu belki de.

Ne diyim size bilemedim.Bu saydiklariniz bizim kulturumuzun bir parcasi zaten ama siz sadece size ait bir ozellikmis gibi sanmaya devam edin.Neyse artik.En guzeli hayirli geceler diyim de vedalasayim bari:)
Demek ki sizinle ben aynı kültür de büyümemişiz. Çünkü ben öyle bir kültürün içinde hiç bulunmadım. Ayrıca kültür demek doğru demek değildir. Bkz hindistanda kadınların sünnet edilmesi bkz kadınlardan gerdek gecesi çarşaf beklenmesi bunlarda örf adet ama doğru mu ?

Kültürden ziyade mantık, iyiniyet, hakkaniyet ve adaleti temel alırım.

Vallahi elektra bugün doğursam kendim nasıl bakarım diye gözüme uyku girmez. Karı koca güç gösterisi yapacağım derken 18 yaşında kız ortada kalmış. O da çocuk daha. Büyük ihtimalle salata yaptırmasın diye yıkamadan rendeledi ya da unuttu belki de.
Ya ben şu yaşımda yemek yapmayı bilmem. Evde salata bile yapmadım. Gidip birde birinin çocuğuna bakıp yetmeyecek emirlerini uygulayacam oldu. Hayır saçmalığa bak bebeğe çocuk bakıyor.

Anlamadığım zaten görümce olmasa bakıcı olsa bu yemek işleri yine karı kocada olacak. Hayır doğruyorlar ama nedense ebeveyn değil başkaları bakıyor. Ne münasebetse yani niye başkasının yaptığı çocuğa bakayım
Bizde de bir tane yenge var. Babaneye vs yemeğe gittiğimizde işten gelir oturur çok yoruldum bugün derdi yemeğe bulasıga yardım etmezdi. Misafir de sayılmayız gelin, torun, kızlar vs işte. Annem de derdi hep çalışıyorsa bize mı çalışıyor. Çok doğru bence. Maaşını kendi alıp harcıyor işte. Haftada bir de yaşanırdı bu olay. Görümce evini barkini bırakıp gelmiş. Yatili bakıcı bulsa hem daha çok para verecek hem içi daha az rahat edecek işteyken. Ama hala salatanın limonu tatlının şerbeti dertleri. Evdeki misafir görümce değil kayın olsa kimsenin gıkı çıkmazdı ama kirlisini ortalığa atmaması yeterdi.

Anlamadığım zaten görümce olmasa bakıcı olsa bu yemek işleri yine karı kocada olacak. Hayır doğuruyorlar ama nedense ebeveyn değil başkaları bakıyor. Ne münasebetse yani niye başkasının yaptığı çocuğa bakayım
İşte zaten genelde buradaki amaç hem bakıcıya para vermeyim hem ekstra iş çıkarsa yaptırayım çünkü bakıcının belli başlı sorumluluğu olacak ben yemek yapmam diyecek hem de nazım geçsin. Valla benim arkadaşım var 2 yeğenine baktı şimdi üçüncü yolda o kadar rahat ki millet bakmak zorundalar valla diye hemencecik çocuk sahibi oluyorlar. Gel çocuğa bak gel evi temizle gel yemek yap. Sanki milletin mecburiyeti var

Bizde de bir tane yenge var. Babaneye vs yemeğe gittiğimizde işten gelir oturur çok yoruldum bugün derdi yemeğe bulasıga yardım etmezdi. Misafir de sayılmayız gelin, torun, kızlar vs işte. Annem de derdi hep çalışıyorsa bize mı çalışıyor. Çok doğru bence. Maaşını kendi alıp harcıyor işte. Haftada bir de yaşanırdı bu olay. Görümce evini barkini bırakıp gelmiş. Yatili bakıcı bulsa hem daha çok para verecek hem içi daha az rahat edecek işteyken. Ama hala salatanın limonu tatlının şerbeti dertleri. Evdeki misafir görümce değil kayın olsa kimsenin gıkı çıkmazdı ama kirlisini ortalığa atmaması yeterdi.
Kız şu yaşında ders çalışması gerekiyor ama çocuk yaşta bebek bakıyor. Hayır bak girse bu sefer her yere el atıyor olur. Evınde belkı şu an rahat rahat yayılcaktı bir yere girip çalışsa parasıyla belkı kendine yer içerdi

Yazdiklariniz misafirperverlik tanimi gibiydi onu kastettim ama anlasikmadi anlaşılan .Olsun kultur dersimi de almis oldum konu kultur ve misafirperverlik olsaydi guzel olurdu aslinda ,ama konu ,konu sahibinin kocasinin saygisizligi ha bana gore birde gorumcenin havuclari yikamadan rendelemesini normal.bulan kadinlar.
Demek ki sizinle ben aynı kültür de büyümemişiz. Çünkü ben öyle bir kültürün içinde iç bulunmadım. Ayrıca kültür demek doğru demek değildir. Bkz hindistanda kadınların sünnet edilmesi bkz kadınlardan gerdek gecesi çarşaf beklenmesi bunlarda örf adet ama doğru mu ?

Kültürden ziyade mantık, iyiniyet, hakkaniyet ve adaleti temel alırım.

İlk konunuz hamileyken eşinizle küsüp odaları ayrılmaniz üzerine.

Sonrası benzer konular.

Birbirinize saygınız yok.

Bu haldeyken üstüne birde evde yatılı kalan görümce. Salata değil bence burada ki konu sizin eşinizle birbirinize olan tahammülünüzün bitmiş olması.

O yaşlardayken esimin kardeşi bir dönem bizde kalmışti, yemek yediği tabağı makineye zor koyuyordu 😑 beraber yaşamak zordur hele eşinizle aranızda sorun varken daha zor olur.
Bebeğinizin bakımı için başka bir çözüm bulsaydiniz keşke.

Yazdiklariniz misafirperverlik tanimi gibiydi onu kastettim ama anlasikmadi anlaşılan .Olsun kultur dersimi de almis oldum konu kultur ve misafirperverlik olsaydi guzel olurdu aslinda ,ama konu ,konu sahibinin kocasinin saygisizligi ha bana gore birde gorumcenin havuclari yikamadan rendelemesini normal.bulan kadinlar.

Yahu kız evde çocuk bakıyor. Daha 18 yaşında bu kız.. Ev sahibi kız mı ki misafirperver olsun. Bu bildiğin insan kullanmak bunun misafirperverlikle ne alakası var. Misafirperver olması gereken konu sahibi ve eşi.

İki tane direk gibi insan çocuk yapmış ama bakması için 18 yaşındaki ergenden medet umuyorlar.

İşte zaten genelde buradaki amaç hem bakıcıya para vermeyim hem ekstra iş çıkarsa yaptırayım çünkü bakıcının belli başlı sorumluluğu olacak ben yemek yapmam diyecek hem de nazım geçsin. Valla benim arkadaşım var 2 yeğenine baktı şimdi üçüncü yolda o kadar rahat ki millet bakmak zorundalar valla diye hemencecik çocuk sahibi oluyorlar. Gel çocuğa bak gel evi temizle gel yemek yap. Sanki milletin mecburiyeti var
Valla ilerde böyle torunum olunca gel bak mecburıyetın var diyecek olursa benden fazlasıyla laf işitir. İnsanlar suistimal ediliyor. Banane bana mı doğurdu? Ben bakıp büyütücem sonra birde torun vs büyütcem karşımda ki hayatta bir sıfır önde olacak. Niye ben salak mıyım? Hayatımı yaşamak varken gezip tozmam gerekirken birde başkasının almadığı sorumluluğu alamam

X