Kayınpederin rahatsızlığı

Biz alalim sikinti yok odam var.. ıstanbul dan getirelim . Bebegim var kiradayim.. nasil olacak bilemiyorum
ne kadar isteksiz yazmışsınız ama çok haksızsınız
görümceye ne çok yük yüklenmiş çok üzüldüm
kv niz bakımevi istemiyorsa kendi bakacak görümce de ellemeyecek
sıkıştı mı sizi arasın biraz bakalım ne oluyor?

siz şimdi 2 3 gün gidiyorsunuz neye yarayacak
birde annenizi götürüyorsunuz yük üzerine yük şaka gibi

Bir kaç üye de yazmış, tamamen katılıyorum sizin bir sorumluluğunuz yok. Eşiniz 3 vardiya çalışmasa, kira geliri olsa da çalışmasına bile gerek kalmasa hadi diyelim en iyi ihtimalle evinize getirip baksın, "hayatım babam benim sorumluluğumda" desin. E adam işe gidecek, evde yok bakım kime kalacak otomatik olarak? Bunu görmemek için ya saf ya kötü niyetli olmak gerek. Tıpkı sürekli eşine sormadan memleketten misafir çağırıp eşine ağırlatan, elini bir tabağa sürmeyen adamlar gibi. Onların yaptığı zorbalıktan farkı yok.

Güya görümceyle görev bölümü olsun, kağıt üstünde kardeşler baksın pratikte bu kadın. Benim çocuğum yok ben bile bakmazdım, kadından bir de çocuğa rağmen isteniyor.

Nerde geline bak demişim ben.Biraz siz getirin dedim.Karisi da yanında gelecek herhalde bir zahmet.Önce mesajlarımı doğru okuyup ,doğru hatırlayıp sonra bana sataşırsaniz sevinirim.Benim bencil olduğumu söylemek size düşmedi.Görümcenin zengin olduğu nerde yazıyor?Biraz önce dediniz ya kardeşlerimi toplarım ,para toplarım bakıcı tutarım.Kardesleriniz 2,3 tane çeyrek verse size ve arkasını dönüp gidip başka bir şehirde otursa o zaman görürüm sizi .

Ne kadar haklı bir yorum ,o hengamede bir anne eksikti çünkü.Laf olsun torba dolsun ,o kadar isteksiz ge oylesine söyleniyor ki bunu hisseden tek ben değilmişim

Çok doğru, suçlu kayınvalide.Yazik olan görümce

off .

Yazdiklarinizda kesinlikle haklısınız ama bu pencerenin aynısı görümce ve onun eşi içinde geçerli .Gorumcenin kocası hastanelerde gezdiriyormuş o ne yapsın peki ,bu adamın oğlu ben miyim dese haksız mı?

Bu konuya bu son mesajım polemik yaşamak istemiyorum.Hayatim boyunca en değer verdiğim şey kul hakkından kaçınmak ve adil olmaktır.Bu konuda Gorumcenin pozisyonundaki bir ailede büyüdüm.Herkes keyfine bakarken bizim evimiz yaşayan bir mezardi .Hepsinin kendine göre bahaneleri vardı.Ne hikmetse benim annemin babamın hiç bahanesi olmuyordu.Sadece Allah korkusu için ve buyugumuzdur diye ne eziyetlere katlandilar yıllarca.Bize bile yapmaları gereken ebeveynlik görevlerinden vazgeçerek , çünkü mecburlardi kendi vicdanlarindan dolayı sadece.Buyuklerimiz yatalak huysuz aşırı titizdi.Benim annemin babamın cani yok muydu.O yüzden bu konuda hep görümce açısından bakacağım kimse fikrimi değiştiremez.Bizler nasıl ki evimiz kira ,vardiyadayim vs diye evlatlarımıza arkamizi dönmüyorsak aynısını ebeveynlerinize de yapmaya hakkımız yok.Gelin hanımın kp bakma zorunluluğu elbette yok.Ancak o da üstüne düşen ne ise onu yapacak,.Burda asıl sorumluluk kocasında.Daha önce defalarca söylediğim gibi burda asıl sorun kvdede.Gerekirse oğlu anneyi ikna edecek ve bir şekilde maddi olarak destek olacak.Gelin hanım laf olsun diye söylüyor bir şeyler, gönülsüz olarak.Ama bu işin tek sorumlusu ve tek yük sahibi olması kesinlikle doğru değil.Herkese iyi günler dilerim

Ya sorumluluktan ziyade yardımcı olmaya çalışıyorum fiziken değilse bile görümceme manevi destek olmaya çalışıyorum kız orada ne bileyim ya hepsine üzülüyorum . Ne yalan söyleyeyim özellikle babama ( dediğim gibi konu benim için hassas babam olmadığından belki de adam beni seviyor ) market alışverişini yolladım bulunduğum ilçeden uğraşma anne diye ..

Bizde yılbaşında domuz gribine yakalandik çoluk çocuk 15 gün oldu inanın hala burnumuz tıkanıyor ates titreme terleme bende bir ara ölücem pskolojisine girmistim çok kötü bir varyant ki adamcağız birde başka hastalığı varmiş

Kızmayın görümcenize yaşlı bakmak inanın çok zor pskolojisi bozulması çok normal alttan alın belki çok ağır laflar eder belki dozunu aşar yinede mazur görün .. durumunun nekadar zor olduğunu onu anladığınızı çok yıprandığını bunu farkında olduğunuzu dile getirmekten kaçınmayın bu bile insanı frenler pskolojik olarak

Evet sizin durumunuzda çok zor uzaktasınız ama eşinizinde babası sonuçta yanına gidemiyorsanız size getirin sizinle kalsın.. bir süre de siz ilgilenin aranızda bölüşün .. hep kız kardeşin bakması nefes alamaması kötü sonuçlar doğurabilir.

Ne kadar haklı bir yorum ,o hengamede bir anne eksikti çünkü.Laf olsun torba dolsun ,o kadar isteksiz ge oylesine söyleniyor ki bunu hisseden tek ben değilmişim
Annem yardım için gidiyor kaynanama iyi anlaşırlar yemek yapmaya gidiyor kaynanama söylediğimde iyi olur dedi , lütfen bi akıllı sizmişsiniz givi konuşmayın

Görümceme kızmak mı asla kıza üzülüyorum kız her sıkıştığında beni arıyor yardımcı olmaya destek olmaya çalışıyorum .. bebeğim olmasa giderdim niye gitmeyeyim . Eşim zar zor izin aldı 3 günlüğüne gidiyoruz bakalım yani orada kalayım desem bebeğimle ne yapıcam bırakıp gidemem sonuçta ..

Evet sizinnde durumunuz bu şekilde ise daha farklı çözümler bulmak zorundasiniz eve bir bakici tutun ücretini paylaşın en azından kızın üzerinden yük gitsin birşeyler yapmak zorundasiniz bu kalici bir çözüm değil yani ooraya 3 gün gitmeniz ... bizde durumlar kesat ortamlar uygun değil diyerek sıyrılmak olmaz ayıp olur oturun görümcenizle bir münakaşa yapın birini getirelim bulalım senden de yük gitsin vs uzlaşılsın bir noktada evinize alamıyorsanız bir yol bulmalısınız hep birlikte

Belli yaşadığınız, objektif bakamıyorsunuz o yüzden. Sanki görümce yıllarca bakmış gibi bir tavrınız var, daha bir haftalık mesele sözkonusu. Her hafta şehirdışına taşıyacak halleri yok hastayı, o yüzden alan kişi uzun bakacak mecbur. Görümce dellenecekse bunu annesine yapsın da bakımevine razı etsin. Bebekli kadının kocasına patlamak yapılacak en saçma şey. Herkes baksın iatiyorsa bunu söylemenin de bir yolu yordamı var

Ah bakıcı kısmını söyleyen benim ama kabul etmiyorlar bakım evini söyledim neyse bölüşelim hatta oğlana takılanlar var doğumunda sünnetinde vereyim dedim ..

Ah bakıcı kısmını söyleyen benim ama kabul etmiyorlar bakım evini söyledim neyse bölüşelim hatta oğlana takılanlar var doğumunda sünnetinde vereyim dedim ..
Bakım evide çok ayıp olmazmı onca insan varken ? Ben adamın yeerinde olsam dertten gidierdim vallahi kabul etmiyirlarsa bilemeyecegim ortak bir yol aranizda istişare edin

Bakım evide çok ayıp olmazmı onca insan varken ? Ben adamın yeerinde olsam dertten gidierdim vallahi kabul etmiyirlarsa bilemeyecegim ortak bir yol aranizda istişare edin
Valla bilmiyorum ki ne olabilir kafam durdu . Bakıcı istemiyorlar evde yabancı istemiyor kayınvalide

Valla bilmiyorum ki ne olabilir kafam durdu . Bakıcı istemiyorlar evde yabancı istemiyor kayınvalide
Aaa kayınvalideniz sağ mı ? O sağken çocukların bu denli helak olması niye taamam herşeyi yapamaz tabiki destek olunurda bakıcıyı falan kabul etmemek de ne ? Işleri zorlastirmaktaan baska birsey değil aynı zamanda üzerinize herhNgi bir sorumluluğu yok yapacaginizi yapiyorsunuz eşinizin maddi destek olmasına carlamıyorsunuz en azından elinizdekini de veriyorsunuz yolu bulacak eşiniz görceniz ve kayınvalideniz

siz asla meseleye sağlıklı bir bakışaçısı ile yaklaşamıyorsunuz. kusura bakmayın ama ebeveynlerinizin sizi ihmal etmek adına verdikleri bakım, Allah korkusu ya da büyüğü hürmeten değil; eziklik. bu dünyada her şey sıra ile iken bakım verilmes sırası size bir türlü gelmek bilmemiş. madem ananız ve babanız can sahibi idiler; o doğrultuda davransalar idi. günümüzde de siz korkunç bir bakışaçısı geliştirmekle kalmayıp tolere edebildiğiniz daimi mutsuzluğunuzu başkalarına da reva görüyorsunuz ve hatta insanların bu mutsuzluğu tolere etmemesi ya da üstlenmemesi üzerinden yargı dağıtıyorsunuz.
gelin hanımın elbette ki üstüne hiçbir şey düşmüyor. bu aileye kadın olarak eklemlendi diye kendisine sıkıntı verecek bir bakımı üstlenmek zorunda değil.

Görümcenizin niyeti sizi de huzursuz etmek belki de sizinle yollamak . Bakımevi de çevre laf eder bir babalarına bakamiyorlar diye isteniyor. Allah yardımcınız olsun sizin bu aileyle işiniz var .
Gorumcenin içinde bulunduğu durum kolay mı sizce? O da çalışmasına rağmen izin alıp babasıyla ilgileniyormuş. Biraz d erkek kardeşin bakmasını destek olmasını istemesi gayet normal. Çok ilginç bir biçimde bazı insanlar ebeveynlere bakmanın sadece kız evlatlara düştüğüne inanıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…