Kayınvalide meselesi

Günaydın arkadaşlar.
🙂
Daha öncede söylemistim. Doktora gidecem kontrolüm var , belki cinsiyeti söyler diye .
Dün sabah gittik . doktor her şeyin iyi olduğunu ve görüp erkek olduğunu söyledi . Haftaya takip amacıyla kontrole cağırdı.
Esim kendi ailesine ben kendi aileme söyledik.
Benim annem dün bizi yemege cagirmisti esim zaten tum gun izinliydi. ablamida cagirmis ben sonradan duydum. Bana bi supriz yapmak istemisler beni sevindirmek amacli benim zaten oncesinden haberim yoktu .
oraya gittik oturma odasinda beni siyah renkli bi balon birde ufak tefek hediyeler almislar iclerinden gelmis.tabi dusunmeleri yeterli.
Balonu patlat icinde ukte kalmasin kutlayin resim video cekelim dediler. Bizde kutladik her sey icin tsk ederek aksam ustu evimize donduk. heyecanli oldugum icin whatsapp durumuna koydum. Kaynanam bunu gorup bana tuhaf bi mesaj yazmis triplere girip tavir takinmis.

Galibim sanma benim galip herkes ettiğinden utansın yukrda Allah var böyle yazmis.
Esim yukari cikip konustu , sonra ben yukariya cikip ailemin bi jest yapmak istedigini bunda kotu bi niyet olmadigini soyledim. Kadin yuzume bile bakmadi babasi dinledi sadece . Musade isteyip asagi indim sonra esim gelip kusura bakma annem gelgitli birisi nenemgil tarafina cekmis arada boyle olabiliyor soyle sanmis biz tum milleti herkez cagirdik annenin evine oyle buyuk bi parti yaptik bende izah ettim seda sadece bi balon patlatti baska bi sey olmadiki konustum dedi. Yani sizce kaynanamin yaptigi bu davranis bicimi anormal ve tuhaf değilmi ? tam tersi beni bi guler yuzle karsilayip hayirlisi olsun dese yeterliydi.
Ayy Allahım bizi bu tür kaynanalardan korusun. Aminn. Allah yardımcınız olsun

İyi Sakin kalmışsınız o mesaja ben hayırdır ne galibi sende mi hamilesinn yoksa yazardım :))

Fesatlanmış ve dışa vurmuş başka bir açıklaması yok.

Şimdi iki taraflı düşünerek söylüyorum bunu da ailenizle eşinizin ailesinin arası nasıl keşke onu da davet etselermiş olurmuşu ama hep bu tarz kadınsa ona dicek birşey yok..

İyi Sakin kalmışsınız o mesaja ben hayırdır ne galibi sende mi hamilesinn yoksa yazardım :))

Fesatlanmış ve dışa vurmuş başka bir açıklaması yok.

Şimdi iki taraflı düşünerek söylüyorum bunu da ailenizle eşinizin ailesinin arası nasıl keşke onu da davet etselermiş olurmuşu ama hep bu tarz kadınsa ona dicek birşey yok..
Hep bu tarz herhangi bi konuda aksi tavrını gösteriyor
Bir gün gecen sene esim izinliydi annemgile yemege gittik.
Dedikodu yapti.
Bnde elimden geldigi kadar esimin bazi izin gunlerine mudahale etmiyorum bazen anneme tek gittigim de oluyor.😃😀

Hep bu tarz herhangi bi konuda aksi tavrını gösteriyor
Bir gün gecen sene esim izinliydi annemgile yemege gittik.
Dedikodu yapti.
Bnde elimden geldigi kadar esimin bazi izin gunlerine mudahale etmiyorum bazen anneme tek gittigim de oluyor.😃😀
Valla aldırış etmeyeceksiniz hiç dedikodu yapsın mesaj atsın atmasın arasın aramasın beklentiyi sıfıra indirin kendi kendine konuşsun ama açıklama yapmayın yani süprizin açıklaması olmaz iyice burnunu büyütmeyin derim

Valla aldırış etmeyeceksiniz hiç dedikodu yapsın mesaj atsın atmasın arasın aramasın beklentiyi sıfıra indirin kendi kendine konuşsun ama açıklama yapmayın yani süprizin açıklaması olmaz iyice burnunu büyütmeyin derim
Ya iste evde canı sıkılıyor.
Bana sarıyor bazı zamanlar.
Gene kayınpeder emekli olup evde oturuyorda biraz ondan rahatım. Yoksa ilk iki sene daha cok olay mevzu macera oluyordu. 😀😃

Eşiniz de durumun farkındaysa şu moda geçin
IMG_0788.jpeg

Bence yukarı cikmalar açıklamalar falan çok yanlış. Siz niye gidip ailenizle yaptığınız kutlamanın hesabını veriyorsunuz? Kadın yspacagoni yapıyor sonra birde yemek getiriyor çok iyi niyetliymis gibi

Ben böyle bir durumda açıklama yapma gereği bile duymazdım. Kendi kendine kurulsun dursun. Kimsenin saçma sapan kaprislerini çekmek zorunda değilsin. Siz inadına bir şey yapmamışsınız sonuçta, için rahat olmalı. Bir daha böyle açıklamalar yapma, mahcup olacak bir durumun yok. Sen doğurunca çok çekersin bu kadından. Tam yeni doğan bebeğe şekerli suyu basacak kadın tipi var kaynananda. Ahdjsjjs

Ben böyle bir durumda açıklama yapma gereği bile duymazdım. Kendi kendine kurulsun dursun. Kimsenin saçma sapan kaprislerini çekmek zorunda değilsin. Siz inadına bir şey yapmamışsınız sonuçta, için rahat olmalı. Bir daha böyle açıklamalar yapma, mahcup olacak bir durumun yok. Sen doğurunca çok çekersin bu kadından. Tam yeni doğan bebeğe şekerli suyu basacak kadın tipi var kaynananda. Ahdjsjjs
evet doğru .
artk onun icin ben moral bozmam.
Ablam eğer ağlarsan üzülürsen sevindirmis olursun dedi.

Ben bu olay sonrasi neden çıkıp kayinaileye aciklama yaptiniz onu anlamadım
Kiskandiysa otursun kendini yesin ne siz ne esiniz aciklama yapmak zorunda degilsiniz ben sirf bu hesap sorma ihtimallerini düşünüp dunya iyisi de olsa aile binasina karsiyim diyip kestirip atıyorum çünkü mutlaka boyle seyler oluyor
Siz de bebeginizin tadini cikarin onlari duymayin Allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin

X