Kayınvalide problemiii

Vallahi siz bulmuş bulsuruyorsunuz. Cahil olabilir jenerasyon farkı da var. Benim kayinvalide de cahil ve kötü. Keşke günah hava karardı desin. Ben sizin yerinizde olsam haklısın annecim derim geçerim. Çok mu zor. Havayı öyle dedi diye konu ediyorsunuz. Anlıyorum aşırı cahillik sinir oluyorsunuz. Ama emin olun sizi ayırmaya çalışıp kötülük peşinde koşsa aşırı birde cimri olsa o zaman anlarsınız. Benimkisi öyle mesela. Oğluyla iyi olsun bosverin. Bisey derseniz gelin aramızı bozdu oğlumla olur. Size çok yakın değilse eltiyle yakın olmasına bence takilmissiniz. Hem cahil diyip istemiyorsunuz hemde eltimle yakın diyorsunuz. Daha iyi ya işte cahilse eltinizle olsun takılmayın. Dediklerini havadan sudan konu etmeyin

Iyi de onların ilişkileri farklı,sürekli dipdibeler,o ona gidiyor, o ona. Misafire bile birlikte hazırlık yapan insanlar siz kendinizle kıyaslamayın bence, burada hata yapıyorsunuz ki zaten sevmiyorsunuz da onları,sizce sizin sevmediğinizi farketmiyorlar,anlamıyorlar mı? Gayette farkındalar bu sebeple eltiye yapılan size yapılmıyor.
Ben olsam haftada 1 gitme konusunu ufak ufak çözmeye bakardım,arada eşim gitsin derdim onu gönderirdim falan.
Kurularımı yaptı biz tatildeyken sonra laf soktu dediniz ya. Anne kendim yapacağım demiştim,kafama kakacaksan keşke hazırlamasaydın demeliydiniz bence. Ben olsam derdim bunu sanki ben istemişim gibi havalara girmesin yani ne münasebet.
Hava karardı deme ayıp dediginde yok artık ne alaka yani bunun ayıbı nerede de derdim sanırım. Her söylediğine he diyecek halim yok. Ev işine de eltiniz koşsun, madem o arabayla alınıp bırakılıyor siz kendi tabagınizi kaldırın ne bileyim,sofrayı kurma /kaldırma vb basit şeyleri yapın geçin.
O an aklıma gelmiyo sonradan düşününce geliyo iş işten geçiyo ama konusu açılırsa dicem

Ne güzel ben de ayda 1 gitmek istiyorum 1 hafta uğrama sak eşimi arar niye gelmiyosunuz der eşimde vicdan yapar gideris
Hanimefendi ayda 1 gitmek istiyosaniz Sürekli baska planlar yapin haftasonlari… Esin istiyosa gitsin , esine sizin bir aile oldugnuzu söyleyin. Oda zamanla anlicaktir.
Baslarda bende senin gibiydim ve baktimki esimin ailesi ne konustuklarina nede davranislarina dikkat ediyor, bende dahada geri cekildim. Ustune cok kötu davranislarda bulundular ilerleyen zamanlarda. Yinede ağzımı açmadım, sadece geri çekildim.
Adım adım ilerleyin, yavaş yavaş hareket edin ve her daim pozitif olun. Esini kendine çek

Hanimefendi ayda 1 gitmek istiyosaniz Sürekli baska planlar yapin haftasonlari… Esin istiyosa gitsin , esine sizin bir aile oldugnuzu söyleyin. Oda zamanla anlicaktir.
Baslarda bende senin gibiydim ve baktimki esimin ailesi ne konustuklarina nede davranislarina dikkat ediyor, bende dahada geri cekildim. Ustune cok kötu davranislarda bulundular ilerleyen zamanlarda. Yinede ağzımı açmadım, sadece geri çekildim.
Adım adım ilerleyin, yavaş yavaş hareket edin ve her daim pozitif olun. Esini kendine çek
Eşimle açık bi şekilde konuştum zaten inşallah zamanla rayına oturur her şey. Teşekkürler

X