Kayınvalide problemiii

Ben de mecbur ılımlı oluyorum zaten. İçimde soğukluk var sevmiyorum yaptığı her şey samimiyetsiz geliyo çünkü her şeyi başa kalkıyo böyle insanlardan hep nefret etmiişimdir. Ben çocukları çok severim bakmayı ilgilenmeyi eşimle de çocumuğuz olsun çok istiyoruz ama kafamda böyle kayınvalidem beni sinir edecek her şeyime karışıp mutsuz edecek diye çocuktan bile vazgeçesim geliyo. Çünkü eltimin de 1 yaşında çocuğu var hem karışıyo hem arkasından konuşuyo. Bana da aynısını yapacak keşke bende eltim gibi işimi bilsem ben mi safım millet mi uyanık salak kafam çalışıp ayaklarının üzerinde durmak varken sen otur saçma sapan şeylerle vakit kaybet. Öyle hata yaptımki hayatıma maal olduezini
Malesef kimse değişmez bazı şeyler bizim hesap ettıgımız gibi olmuyor bu dediklerinizi birçok kişi yaşadı halen daha yaşıyor önemli olan eşiniz evinız yuvanız ayrıca her hafta gitmekte ne her haftasonu kocanizla basbasa vakit geçirmeniz lazım arada gidilir siz ailesiniz artık öyle bir kural yok herkeste aynı olacak diye birsey yok eşinizle konuşun netleştirin seviyorsanız biraz fedakarlık yapın herşey sizin elinizde bakın benm eltimle kaynanamın ilişkisi çok farklıdır ona karışır bana karışamaz onun la ilişkim çok farklıdır bende çok korkuyordum ama baktim ki hersey bende bitiyor saygımı koruyarak bazende gormemezlige vererek evime odaklandım esımde destek oldu altlı üstlü olmamamız rağmen ayda bir inerim

Diğer konunuza yorum yazmıştım sizi o konudan hatırladım, sizin meseleniz kayınvalideden ziyade eşiniz, adam eniştenizle aynı arabaya binmenizden bile rahatsız, yanınızda babanız veya ablanız olmadan eniştenizin arabasına bindiniz diye namusunuza da dil uzatmıştı.

Babanızın abinizin karşı çıkmasına rağmen evlenmişsiniz, ki ta o namusunuza dil uzattığı zaman açmanız gereken davayı açmıyorsunuz sonra böyle her şeye üzülüyorsunuz.

Kayınvalide meselesi kolay, sınır çizersiniz mesafe koyarsınız çok muhatap olmazsınız olur biter ama eşinizi ne yapacaksınız?
O konu da da yazmıştım zaten aileme karşı gelip evlenip bi hata yaptım şimdi ayrılmak için direnirsem bu da çok ağır olur bedeli cesaretim yok. Bizimkiler için ya eşimin beni aldatması lazım yada beni dövmesi. Ama yok canmm şimdi hakkınıda yiyemem beni sık dışarı çıkarır gezeriz tozarız dışarı pavyon hayatıda yok sırf böyle şeyler için ayrılamıyorum ne yazık ki. Anca dert yakınırım böyle tanımadığım kişilere. Keşke önce bi karakterim otursaydı özgüvenim yerine gelseydi de öyle evlilik yapsaymışım. O zaman daha mantıklı duruşu olan bir kadın olurdum

Malesef kimse değişmez bazı şeyler bizim hesap ettıgımız gibi olmuyor bu dediklerinizi birçok kişi yaşadı halen daha yaşıyor önemli olan eşiniz evinız yuvanız ayrıca her hafta gitmekte ne her haftasonu kocanizla basbasa vakit geçirmeniz lazım arada gidilir siz ailesiniz artık öyle bir kural yok herkeste aynı olacak diye birsey yok eşinizle konuşun netleştirin seviyorsanız biraz fedakarlık yapın herşey sizin elinizde bakın benm eltimle kaynanamın ilişkisi çok farklıdır ona karışır bana karışamaz onun la ilişkim çok farklıdır bende çok korkuyordum ama baktim ki hersey bende bitiyor saygımı koruyarak bazende gormemezlige vererek evime odaklandım esımde destek oldu altlı üstlü olmamamız rağmen ayda bir inerim
Ne güzel ben de ayda 1 gitmek istiyorum 1 hafta uğrama sak eşimi arar niye gelmiyosunuz der eşimde vicdan yapar gideris

Siz bunları dert etmeyin evinız ayrı hayatı zindan etmeyin kendinize bunun sonu soğumak ve bosanmak

Siz bunları dert etmeyin evinız ayrı hayatı zindan etmeyin kendinize bunun sonu soğumak ve bosanmak
Gelecek kaygım var ilerde çocuklarım nasıl büyücek özgüvensiz mi. Okumayan sokak serserisi mi. Ya da eşim değişecek pırıl pırıl çocuklar yetiştirecez. Eşim her şeyi yaparım okuturuz tabiikide diye ama olaylar karşisinda ki zihniyeti düşüncesi kaygıya düşürüyo beni

O konu da da yazmıştım zaten aileme karşı gelip evlenip bi hata yaptım şimdi ayrılmak için direnirsem bu da çok ağır olur bedeli cesaretim yok. Bizimkiler için ya eşimin beni aldatması lazım yada beni dövmesi. Ama yok canmm şimdi hakkınıda yiyemem beni sık dışarı çıkarır gezeriz tozarız dışarı pavyon hayatıda yok sırf böyle şeyler için ayrılamıyorum ne yazık ki. Anca dert yakınırım böyle tanımadığım kişilere. Keşke önce bi karakterim otursaydı özgüvenim yerine gelseydi de öyle evlilik yapsaymışım. O zaman daha mantıklı duruşu olan bir kadın olurdum
İşe girmeyi düşünüyordunuz o düşüncenizden vaz mı geçtiniz?

Dediğim gibi sizin asıl meselseniz eşiniz aslında, yoksa kayınvalidenin size diğer gelini kadar ilgi göstermemesi dert edilecek bir konu değil aksine mutlu olmanız gereken bir şey, sürekli ilgi gösterse her an evinize gelse, siz nereye gitseniz peşinize takılsa sıkboğaz etse daha mı iyi?

Kendinizi eltinizle kıyaslamanız da gereksiz, bırakın onu sevsinler sizi sevmesinler, illa birilerinin sevmesi mi lazım?

İnanın kendi kendinize yapıyorsunuz, işe girin çalışın aklınızı kayınvalide elti düşüncelerinden uzaklaştırmanıza faydası olur.

Gelecek kaygım var ilerde çocuklarım nasıl büyücek özgüvensiz mi. Okumayan sokak serserisi mi. Ya da eşim değişecek pırıl pırıl çocuklar yetiştirecez. Eşim her şeyi yaparım okuturuz tabiikide diye ama olaylar karşisinda ki zihniyeti düşüncesi kaygıya düşürüyo beni
Hayır hayır hiç oyle şeyler düşünmeyin bakın bizim büyük Rabbımiz var herseyin en güzel planını o yapıyor hıcbırseyi biz organize edemiyoruz

Biz defalarca konuştuk bu konuyu sonuç yine aynı. Bence aile de çok önemli ailesi dese ki oğlum yuvanda mutlu huzurlu ol düzenini kur sen yeni evlisin sık gelmesen de olur zamanı gelince çok gelir gideris dese
Zor bir durum gerçekten siz eşinizi daha iyi tanırsıniz tatlı dil ve cinselligi kullanın her istediğini yaptırırsınız ☺️☺️ bunu aile danışmanları diyor siz onunla olan ilişkinizi düzeltin ilk önce hersey düzelir kötü düşünmeyin şimdiden size karisilmiyorsa devamlı tepenizde size emir veren hizmet bekleyen laf sokan cadaloz bir kaynanan yoksa dua et bence tek sorun bu olsun

İşe girmeyi düşünüyordunuz o düşüncenizden vaz mı geçtiniz?

Dediğim gibi sizin asıl meselseniz eşiniz aslında, yoksa kayınvalidenin size diğer gelini kadar ilgi göstermemesi dert edilecek bir konu değil aksine mutlu olmanız gereken bir şey, sürekli ilgi gösterse her an evinize gelse, siz nereye gitseniz peşinize takılsa sıkboğaz etse daha mı iyi?

Kendinizi eltinizle kıyaslamanız da gereksiz, bırakın onu sevsinler sizi sevmesinler, illa birilerinin sevmesi mi lazım?

İnanın kendi kendinize yapıyorsunuz, işe girin çalışın aklınızı kayınvalide elti düşüncelerinden uzaklaştırmanıza faydası olur.
Vazgeçmedim ama herkes karşımda bu konuda kendi annem bile sakın işe girme eşin kıslanır boşanırsınız diyo. Bişey dicem geçenlerde abim kpss hazırlan çaliş falan dedi ona böyle gerçekleri anlatamıyorum acaba abimle yalnız buluşup her şeyi anlatsam mı
Eşime zamanında dedim kendimi çok yıpratıyorum sana da yansıtıyorum işe giriyim kafam dağılsın çalışmayı da özledim diyorum yok evde otur kitap oku namaz kıl tv izle ne güzel işte yapıyo. Annem de sen delimisin çalışmakla ne uğraşcam ye iç yat diyo

Zor bir durum gerçekten siz eşinizi daha iyi tanırsıniz tatlı dil ve cinselligi kullanın her istediğini yaptırırsınız ☺️☺️ bunu aile danışmanları diyor siz onunla olan ilişkinizi düzeltin ilk önce hersey düzelir kötü düşünmeyin şimdiden size karisilmiyorsa devamlı tepenizde size emir veren hizmet bekleyen laf sokan cadaloz bir kaynanan yoksa dua et bence tek sorun bu olsun
Tabi bu açıdan bakınca çok şükür

Biz defalarca konuştuk bu konuyu sonuç yine aynı. Bence aile de çok önemli ailesi dese ki oğlum yuvanda mutlu huzurlu ol düzenini kur sen yeni evlisin sık gelmesen de olur zamanı gelince çok gelir gideris dese
Aileler bunu konduramayabilir ama eşinizin olgun davranması lazım sorun onda çekirdek Bir aile kurmayı öğrenmesi lazım gerekirse bir aile danismamina gitmeyi teklif edin sorunlarınız ciddi

Aileler bunu konduramayabilir ama eşinizin olgun davranması lazım sorun onda çekirdek Bir aile kurmayı öğrenmesi lazım gerekirse bir aile danismamina gitmeyi teklif edin sorunlarınız ciddi
Söyledim ama psikoloğa falan para veremez beyfendi. Akrabaları falan duyarsa ne der sonra

Tabi bu açıdan bakınca çok şükür
O yüzden ablacım hiç dert etmeyin sizi en iyi ben anlarım esımin gelmesini 4 gözle beklerdim o işten geldiği gibi hemen annesının yanına giderdi zoruma giderdi çok konuşurdum şimdi bırakım ipini kendi eve geliyor

Söyledim ama psikoloğa falan para veremez beyfendi. Akrabaları falan duyarsa ne der sonra
Oy anam oy aklım ermiyor millete ne herseyı söyleme açıklamak zorunda mıyız =böyle şeylere akraba bugün var yarın yok anne baba bugün var yarın yok çocuk ta aynı şekil gerçekten bir destek almalısınız bu şekilde mutlu devam edemezsiniz karşılıklı bazı şeyler gerçekten

Sorun cidden eşimde o olgun davranıp ailesiyle benim aramda dengeyi kursa benide kırmasın ailesini de ama yok hep alttan alan kırılan benim. Eşim böyle hep mutluluğuz için çabalasa var ya benim umrumda olmazdı bence kv eltimle mi iyi napıyolarsa yapsınlar aklıma bile gelmezdi bence bende değersizlik düşüncesi var istediğim değeri göremiyorum ama eşime göre daha napsın gezdiriyo tozduruyo bana alışveriş yapıyo daha napsın bana böyle der hep

Oy anam oy aklım ermiyor millete ne herseyı söyleme açıklamak zorunda mıyız =böyle şeylere akraba bugün var yarın yok anne baba bugün var yarın yok çocuk ta aynı şekil gerçekten bir destek almalısınız bu şekilde mutlu devam edemezsiniz karşılıklı bazı şeyler gerçekten
İnşallah bir gün ikna ederim

Uzun zamandır canımı sıkan içimi daraltan bi durumdan bahsetmek istiyorum. Kayınvalidemi çok cahil bi insan olarak görüyorum şöyleki kendisine anlatılan her şeye inanıyo ama saf değil yani bazen eltimin laflarıyla konuştuğunu anlıyorum. Elimle içli dışlılar. Eltimi çok bilgili görür her dediğini doğru kabul eder. Erkeğe oğluna aşırı düşkündür. Zamanında kızı kocasından şiddet görüyo bunu annesine dediğinde ise kayınvalidem eşin döverde severde diyen zihniyet. Ben çok soğudum kayınvalidemden bayağı nefret ediyorum. Hayatımda gördüğüm en cahil insan. Mesafeli olmaya çalışıyorum ama olmuyor çünkü eşim annesine ailesine bağlı düşkün her hafta kesin gidiyoruz.
Geçenlerde oturuyoduk mesela hava karardı yağmur yağacak sanırım dedim. Bana dediği şey hava karardı denmez günah diyo. Bende dedimki iyi niyetle söylüyorum ben bunu niye günah olsun diyorum günah diyo. Herşeyi sürekli çok tekrar ediyo. Eşimse asla annesine toz kondurmaz beni anlamaz desteklemez.
Kızlar içimdeki bu sinir gitsin istiyorum ne yapmalıyım sizce. Kendi kendime kurup sinirleniyorum
Kv lerle ilgili öğrendiğim tek şey. Değişmezler, değiştiremezsin. Bizimkide suratsiz herseye küser istediği bisey olmasın... şimdi bende onun bize yaptığını yapıyorum. Bende suratsız oldum😀 onun bize yaptığı gibi... siz hiçbirsey yapamazsınız malasef nasıl olsa yine bir kulp bulup moralinizi bozacak. Hepsi ayni istisnalar vardır elbet ama bize denk gelmemiş malasef😑

Siz bence halinize Şükredin aile binasında değilsin ı her dakika bir kavga gürültü olabilirdi bizde öyle bende geldiğim günden buyana sinir hastası oldum çok sinirliyim etkileniyorum ama eşim için mecbur sabrediyorum bebek olduktan sonra yaşamak istemiyorum burda ama ben şimdiden göz dağı veriyorum uzak duruyorum öyle zırt pirtda habersiz izinsiz kimse gelemez hersey sizde bitiyor

X