Kayınvalide sorunsalı

Bir gün değil iki gün değil bir ay değil iki ay değil tam bir yıl evladımı güvenip birine emanet ettiysem yedirip içirip uyutup paklayıp güvenliğini sağladıysa o kişiyi başımın üstünde taşırım bırak ameliyat olunca bir ay ilgilenmeyi ömrüm boyunca minnettar olur ne yapacağımı şaşırırım. Siz ise bir ayın tatavasını yapıyorsunuz. Ayrıca Allah rızası için yapılan şeyin hesabı edilmez dile getirilmez başa kakılmaz, sessizce yapar ve unutursun, sizin yaptığınızın nesi Allah rızası için? Böyle vır vır edecekseniz bakmayın kadına ya bir lokma su vermeyin, kimse siz bakmadınız diye ölmez
Vah kaynana bakarım deyince başınızdan aşağı kaynar su döküldü demek, kaynananız olmasaydı kime baktıracaksınız çocuğunuzu? Yaw doğuran siz, sorumluluk sizin, evlat sizin ama bakmayan kötü, bakamayacağınız yada bakmak zor gelecek yada birilerine yamamaya çalışacağınız çocuğu niye doğuruyorsunuz? Mevzu onunkine baktı bununkine bakmadı değil sizin kendi çocuğunuzun sorumluluğunu almak istememeniz. Kıskançlıktan kendinizin farkında bile değilsiniz.
Gerçekten zaman kaybısınız üsluptan belli oluyor kalite lütfen sessizce uzaklaşın

Gerçekten zaman kaybısınız üsluptan belli oluyor kalite lütfen sessizce uzaklaşın
Eğer size ne yapayım diye sorarsam söylersiniz beğenirsem dediğinizi yaparım

Hiç şaşmaz ne zaman birinin işine gelmez söylenenler, en açık etmek istemedikleri dile getirilir üsluba laf edilir kadın düşmanı olunur yaşadıklarını kimse bilemez olur sen cevap verme istemiyorum olur vs vs vs……bakınız burada olduğu gibi

Nankörlüğe, minnet duymamaya, Allah rızası için olmayan şeyler yapmaya, kafaya kakmaya, kıskançlığa devam

Sırf bu yüzden anne ve kayinvalideye çocuk baktirmadim. Olurda ilerde benden de onlara fazlasinca bakmam beklenir diye. . malesef de öyle oluyor. En güzel ve temizi bakici. Yaşlı içinde çocuk için de

Size koyan şey muhtemelen "sana bile ben bakıyorum, oğluna niye daha dogurun ben bakarım diyorsun" olmuş bence. Sonra eski anılar.. bazen olumluya odaklanmak daha iyi hissettirir. O günler geri de kaldı. Çok şükür çocuğunuzda büyümüş. Bir çok aile zaten yardımsız büyütüyor. Belki de çok daha iyi oluyor. Ama sizde sadece Allah rızasını gozetiyorsaniz nefsinize yenilmeyin. İlla yapın demem yavaş yavaş sınır koymaya çalışın.

Ben kimseye çocuk yikmiyorum ama.yikanlar.cok.kiymetli o ayrı. O pıtı pıtı yapincada hep o oglununkileremi.denk.geliyor.Bakmayan insan hiçbirine bakmaz birininkini büyütmüş zaten bizimkine bakmadı şimdi o çocuğunu büyüttüğü oğluna yap bitane daha bakarım diyor bu haksızlık değilde ne
Yalnız biraz fark var bakmayan insan hiçbirine bakmaz demişsiniz de ortada anası babası küçük yaşta boşanan bir cocuk var ,lise çağına kadar bakmış ki hala yanindaymis cocuk bakmayipta ne yapacaktı ana bakmıyor baba bakmıyor iş babaanneye düşmüş bakmış büyütmüş ve hala yaninda bakıyor.

Merhaba arkadaşlar içimde aşamadiğim bir sıkıntımı paylaşmak istiyorum benim çocuğum küçükken kayınvalidem 1 yil baktı ben çalışıyordum sonra bekar olan kaynimla tartışma oldu o istemediği için cocuga bakmayı bıraktı o dönem kreşlerde bakicilarda idare ettik ben bunları sineye çektim üstünü kapattım sonra bıraktım işi çalışmıyorum kaç yıldır bu arada diğer oğlu boşandı onun çocuğuna bebekliginden beri baktı büyüttü oğlu tekrar evlendi çocuğa kayınvalidem baktı lise çağına geldi şimdi hala yanında neyse şimdi ameliyat oldu hastanede 4 gece kaldım 1 aydır ev yüzü görmedim her gün gidip işini yemeğini yaptım hasta olduğum halde bahanelere siginmadim Allah rızası için yaptım şimdi yapılan anlatılmaz diyeceksiniz haklısınız ama anlatmanın sebebi dün yine gittim işlerini yapıyorum telefonla konuşmasını duyuyorum yan odadan boşanıp tekrar evlenen oğluyla konuşuyor bir tane daha çocuğu olsun diye baskı yapıyor ogluda olursa bakicakmisin dedi (ses hoparlördeydi herşey duyuluyordu) anneside bakarım dedi (taze gelini çok yakın oturmasına rağmen kapısını açmıyor ameliyat olduğundan beri sayılı gittiği) yemin ederim başımdan aşağı kaynar su döktüler sanki bir tek benim çocuğum bunlara ağırlık yapıyormuş salak kafam 1 aydır bu insanlar için kendimi yirtiyordum bacağından ameliyat olduğu için hiçbir işini yapamıyordu yeni yeni toparlanıyor hazmedemiyorum dünden beri çocuğumun okul çıkış saati geldiği için çıkmam gerekti çıktım onlar.hala konuşuyordu telefonda yoksa herşeyi vuracaktim suratına tek tek söyleyemediğim içinde icim içimi yiyor
Hep aynı mesele maalesef , kv kimin çocuğuna isterse ona bakar kimseyi ilgilendirmez. Sadece paşa gönlü bilir. Çalışmanız da onun sorunu değil , o kendi çocuklarını büyütmüş sonuçta. Aynı şey sizin için de geçerli istemiyorsanız uzun süreli bakmasaydınız. Mecburen yeni gelin de ilgilenirdi yıpranmazdınız. Suratına neyi vuracaksınız ki ayrıca.

Merhaba arkadaşlar içimde aşamadiğim bir sıkıntımı paylaşmak istiyorum benim çocuğum küçükken kayınvalidem 1 yil baktı ben çalışıyordum sonra bekar olan kaynimla tartışma oldu o istemediği için cocuga bakmayı bıraktı o dönem kreşlerde bakicilarda idare ettik ben bunları sineye çektim üstünü kapattım sonra bıraktım işi çalışmıyorum kaç yıldır bu arada diğer oğlu boşandı onun çocuğuna bebekliginden beri baktı büyüttü oğlu tekrar evlendi çocuğa kayınvalidem baktı lise çağına geldi şimdi hala yanında neyse şimdi ameliyat oldu hastanede 4 gece kaldım 1 aydır ev yüzü görmedim her gün gidip işini yemeğini yaptım hasta olduğum halde bahanelere siginmadim Allah rızası için yaptım şimdi yapılan anlatılmaz diyeceksiniz haklısınız ama anlatmanın sebebi dün yine gittim işlerini yapıyorum telefonla konuşmasını duyuyorum yan odadan boşanıp tekrar evlenen oğluyla konuşuyor bir tane daha çocuğu olsun diye baskı yapıyor ogluda olursa bakicakmisin dedi (ses hoparlördeydi herşey duyuluyordu) anneside bakarım dedi (taze gelini çok yakın oturmasına rağmen kapısını açmıyor ameliyat olduğundan beri sayılı gittiği) yemin ederim başımdan aşağı kaynar su döktüler sanki bir tek benim çocuğum bunlara ağırlık yapıyormuş salak kafam 1 aydır bu insanlar için kendimi yirtiyordum bacağından ameliyat olduğu için hiçbir işini yapamıyordu yeni yeni toparlanıyor hazmedemiyorum dünden beri çocuğumun okul çıkış saati geldiği için çıkmam gerekti çıktım onlar.hala konuşuyordu telefonda yoksa herşeyi vuracaktim suratına tek tek söyleyemediğim içinde icim içimi yiyor
Neden kayınvalidenizle hislerinizi paylaşmıyorsunuz da kendinizi dolduruşa getiriyorsunuz

Herkes anneanneler babaanneler çocuk bakmak zorunda değil yazmış. Evet zorunda değiller. Bakmasınlar o yaştan sonra zaten de, konu bu değil ki.
Konu burada kv nin bir çocuğunun bebesine bakmam derken, diğerinin bebesine bakması.
Evlat ve torun ayrımı.
Paşa gönlü istediğine bakar diye bir şey yok, evlat olarak ayrıma maruz kalmak, bu incitici bir şey.
Ben hiç böyle düşünmüyorum , böyle şeylerde beklentim olmadığı için incinmiyorum. Çocuğum olduğunda ekonomik durumumuz kısıtlı olduğu halde 5 yıl kadar işime ara verdim Kv çocuğuma bakmasını teklif etmedim zaten niyeti de yoktu çocuğumun bezine hiç dokunmadan ağzına tek kaşık yemek vermeden büyüdü inanın ama eltim olduğunda isterse onun çocuğuna bakabilir benim için sorun olmaz açıkçası. Önemli olan eşimin katkısı ve kendi çekirdek ailem.

Yalnız biraz fark var bakmayan insan hiçbirine bakmaz demişsiniz de ortada anası babası küçük yaşta boşanan bir cocuk var ,lise çağına kadar bakmış ki hala yanindaymis cocuk bakmayipta ne yapacaktı ana bakmıyor baba bakmıyor iş babaanneye düşmüş bakmış büyütmüş ve hala yaninda bakıyo
Anası bakmıyor babası bakmıyor mecbur kendisi bakmış peki o zaman neden hala üreyin diyor o babaya bu torunun anası varkende misler gibi bakıyordu boşandı diye bakmiyorki çocuğu kendisinin gibi sahiplenmiş

Size koyan şey muhtemelen "sana bile ben bakıyorum, oğluna niye daha dogurun ben bakarım diyorsun" olmuş bence. Sonra eski anılar.. bazen olumluya odaklanmak daha iyi hissettirir. O günler geri de kaldı. Çok şükür çocuğunuzda büyümüş. Bir çok aile zaten yardımsız büyütüyor. Belki de çok daha iyi oluyor. Ama sizde sadece Allah rızasını gozetiyorsaniz nefsinize yenilmeyin. İlla yapın demem yavaş yavaş sınır koymaya çalışın.
Nihayet sonunda beni anlayan birisi çıktı hiçbirseylerinde olmam artık sınırı çizdim

Takıldığınız nokta yanlış. Haksızlık var ancak bu haksızlık diğer toruna bakması değil. Diğer toruna bakması normal çünkü annesi yoktu çocuğun.
Haksızlık bekar kaynın ağzıyla iş yapıp sizi mağdur etmesi. Burada boşanan kayna veya diğer toruna değil bekar kayınınıza ve onun ağzıyla iş yapan köye bakın.

Anası bakmıyor babası bakmıyor mecbur kendisi bakmış peki o zaman neden hala üreyin diyor o babaya bu torunun anası varkende misler gibi bakıyordu boşandı diye bakmiyorki çocuğu kendisinin gibi sahiplenmiş
Sakın o çocuğa karşı dolmayın ortadaki en masumu o. Sorununuz KV ancak siz çocuğa kurulmuşsunuz. Ortada ananın babanın sahip çıkmadığı bir çocuk var.Biri sahip çıkmalıydı.Çocuk küçük yaşta anneden ayrılmış yapmayın bunu. Bakmayıpta napacaktı o çocuğu ortadamı bırakacaktı. Bakın sizin çocuğunuzun anne vve babası yanında ancak o çocuğun ana ve babası boşanmış ve ilgiyi alakayı kesmişler.Bu durumda ne yapacaktı kk'nin öteki toruna bir yıl baktım onada 1 yıl bakıp kapı dışarı mı etmeliydi.
Ki zaten sizin çocuğunuza da 1 yıl bakmış.

Son düzenleme:
Ne zaman kendinize değer vermeye başlayıp, çizgileriniz olacak.

Bakın kv niz bile kendi istekleri, düşünceleri hatta iyilik yapan birisini bile kendi hayatı içinde yapmak istediklerinin geri planına gayet rahat atıyor..

Sakın o çocuğa karşı dolmayın ortadaki en masumu o. Sorununuz KV ancak siz çocuğa kurulmuşsunuz. Ortada ananın babanın sahip çıkmadığı bir çocuk var.Biri sahip çıkmalıydı.Çocuk küçük yaşta anneden ayrılmış yapmayın bunu. Bakmayıpta napacaktı o çocuğu ortadamı bırakacaktı. Bakın sizin çocuğunuzun anne vve babası yanında ancak o çocuğun ana ve babası boşanmış ve ilgiyi alakayı kesmişler.Bu durumda ne yapacaktı kk'nin öteki toruna bir yıl baktım onada 1 yıl bakıp kapı dışarı mı etmeliydi.
Ki zaten sizin çocuğunuza da 1 yıl bakmış.
Ben anlatamıyorum galiba kaç kişiye aynı şeyi yazdım kadın bosaninca bakmadı zaten öncesinde de hep baktı çocuk ortada falan kalmadı yani ben demiyorum ki onu atsaydi torunu kendi çocuğu gibi sahiplenmiş zaten ben o çocuğa kurulmuyorum kendi çocuğumdan ayirmadim hiçbir zaman oda beni çok sever onun tabikide bir suçu yok ben yapılan haksızlıkliga kızıyorum. Benim çocuğuma 1 yıl bakması herkesin ne kadar gözünde büyümüş diğerine birtane büyütmüş zaten öyle yada böyle hala üreyin ben bakarım diyor diğerlerine yaptığı babaanneligi benim çocuğuma yapmaması benim zoruma giden yoksa gelini 10 tane doğursun baksın banane neden hep bir tarafa bu ilgi oğlu anacı görmezden geliyor ama ben gelemiyorum benimkini diğerlerinden ayırdığı için

Sana kim dedi git işini yap diye kızı vs yok mu onlar yapsın ilk onlara düser ha Allah rızası için ise yapın ama çocuğuma bakmadı zoruma gitti karşılık beklemek gibi geldi bana eğer böyle karşılık beklemek gibi bir niyetiniz varsa işini yapmayin bence zaten hangi iyilik görüluyor ki
Hayır hiçbir karşılık beklemeden yaptım şuan bakiyim desede ben ona çocuk baktirmam o ayrı artık yaptığı hataları anlamıştır herşeyin farkındadır diye düşünüyordum açıkçası kızı yok birde hastanede başka hastaya diyorki ben gelinimin bana böyle iyi bakacağına hiç inanmazdım ben onun ne doğumunda yanında oldum ne çocuğuna baktım o beni çok şaşırttı diyor bir şeyler kafasına dank etmiş diye düşünürken kapısını açmayan gelinim doğursun bakarım diyor demekki böyleleri tatlı oluyor

Hayatın gerçekleri acıdır.Duymak istemesekde bir yol bulur.Bazi anneler evlat ayırıyor efendim.Yani bir diğer evladına biraz daha değer veriyor.Yani far görmüş sincap değilsek önce bunu kabul edeceğiz şaşırmadan.Evladin birine bir digerine göre biraz daha fazla değer veren kayinvalideniz(nedenini bilemem vicdan olur o daha küçüktür daha öyledir daha böyledir)demekki o ve çocuğunu çok içsellestirmis.Sizi de çok sevmiyorsa hani anasını sevmeyince danasini sevmezsin hesabı torun olsa bile...olabilir Doğru demiyorum olabilir yani kimsenin doğrusunu duygusunu değiştiremeyiz.Kayinvalideye isteyerek baktiysaniz helal edin geçin derim.Esiniz zorladiysa bilemem.1 yıl bakmış sağolsun der geçerdim tabiki üzülebilirsiniz ama çocuğunuz büyümüştür zaten bundan sonrada eşinize söylersiniz bu durumu kendi bı hal çaresine bakar.Annesine bakar yani

Ayrıca o kayınvalide yazsa buraya gelinin annesi hiç bakmadı toruna bana kitlediler bende yaşlıyım sıkıldım bakamıyorum dese onada hak veren çok olur forumda..Anneniz baksın demiyorum bu arada.Diğer oğluna dediklerini de takmayın kafaya.Gelin hamile kalacakda ,doguracakda,kayinvalideniz bakacakda ya nasip bu işler.Bakin hasta olmuş ve yardıma ihtiyaç duymuş.

Anneler evliliğinde hayatında sorunlu olan çocuklarla biraz fazla ilgilenirki iyi gecinsin diye. Kayniniz sanırım biraz sorunlu sizin çocuğu bile sorun yapmış bu sebepten siz sevmiyorsunuz. Şimdi yine çocuk bakma meselesi olunca içten içe ayrımcılık için uzulmussuznuz. Kaynanaiz artık ufakda olsa kalkiyorsa gitmeyin bahane bulun az gidin ki kalksın işini yapsin. Kendine güveni varki bakarim diyor. Kendinizi yipratmayin.

Ben anlatamıyorum galiba kaç kişiye aynı şeyi yazdım kadın bosaninca bakmadı zaten öncesinde de hep baktı çocuk ortada falan kalmadı yani ben demiyorum ki onu atsaydi torunu kendi çocuğu gibi sahiplenmiş zaten ben o çocuğa kurulmuyorum kendi çocuğumdan ayirmadim hiçbir zaman oda beni çok sever onun tabikide bir suçu yok ben yapılan haksızlıkliga kızıyorum. Benim çocuğuma 1 yıl bakması herkesin ne kadar gözünde büyümüş diğerine birtane büyütmüş zaten öyle yada böyle hala üreyin ben bakarım diyor diğerlerine yaptığı babaanneligi benim çocuğuma yapmaması benim zoruma giden yoksa gelini 10 tane doğursun baksın banane neden hep bir tarafa bu ilgi oğlu anacı görmezden geliyor ama ben gelemiyorum benimkini diğerlerinden ayırdığı için
Anladım ancak boşverin böyle hissediyorsanız mesafeli olun. Takılmayın bu sadece sizin kendinize zarar verir. Mesafeli olursanız daha iyi olur kendiniz için.

X