Kayınvalide sorunu yine

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Geçen konunuzda size hak vermemiştim ama bu konuda kesinlikle haklısınız bence.

benim de evcil hayvanım var, evladım benim o, canını verene kurban olsunlar diye severim hatta 🥰

mesafenizi korumaya devam edin, asla yüz göz olmayın. Dik durun, kv adayı ile bire bir diyaloğa girmeyin, nişanlınızla iletin ne diyeceksiniz.

ve nişanlınıza da kesinlikle ev ortamına, aile ilişkilerine kimsenin müdahil olmasını istemediğinizi net olarak belli edin.

nişanlınız aradaki dengeyi kurmak zorunda olan kişi çünkü.

Ya açıkçası kv ye evet ne oluyor oğlunun cebinden çıkan paraları düşünüyorsa düşünsün dursun
Tek sorun size gelince beslediğiniz hayvanlara saygı duymama ihtimali

ben olsam evime gelmesini istemezdim onları huzursuz ederse
Bir de nişanlınız bu durumda annesinin ağzını kapatabilir mi? Kesin ve net biçimde

Merhaba tekrar, köpeklerim için alışveriş yapmıştım. Sitede nişanlımın ev adresi kalmış ve kargolarım onun evine gitmiş haliyle Hemen öncesi onun kuşları için birşeyler almıştık o yüzden onun adresi kayıtlı kalmış. Benim de dalgınlığıma gelmiş fark edememişim.
Annesi falan evdeyken gelmiş tam da kargom. Nişanlım da tabi şaşırmış ne acaba diye açmış. Toplu bi alışverişti 600 kusur tutmuştu. Herneyse beni aradı böyle böyle kargo geldi senin dimi aşkım diyerek. Ben de benim olduğunu söyledim, yanlışlık olduğunu ve kontrol etmesini kargomu (kırık vs var mı diyerek) Telefonda olduğumuzu bilmeden büyük ihtimalle annesi benim köpeklerime harcadığım paraya laf etti, bunlar hep benim çocuğumun cebinden çıkçak diyerek söylendi. Bu arada mesleğimin olduğunu ve calıştığımı belirtmek istiyorum. Nişanlım susmasını falan söyledi benden de çok özür diledi. Annesiyle konuşacağını söyledi. Daha öncesi de köpeklerime laf etmisti, şimdi de devam ediyor.

Kadın taktı baya. Bu sefer böyle düşünmesine çok alındım. Zaten tanışmaktan hep uzak durmuştum iyiki de öyle yapmışım, tanıştık tanışalı hep benzer sorunlar yaşıyoruz. Sizce bu durumda birşey yapmam gerekiyor mu? Gerçekten çok kırıldım ve sinirlendim, sizlerin görüşlerine ihtiyacım var
Konuşur konuşur susar. Siz nişanlınızın size olan tavırlarına bakın. Ayrıca evlenmeden köpeklerinizden vazgeçmeyeceğinizi vs nişanlınız ile düzgünce konuşun.

Geçen konunuzda size hak vermemiştim ama bu konuda kesinlikle haklısınız bence.

benim de evcil hayvanım var, evladım benim o, canını verene kurban olsunlar diye severim hatta 🥰

mesafenizi korumaya devam edin, asla yüz göz olmayın. Dik durun, kv adayı ile bire bir diyaloğa girmeyin, nişanlınızla iletin ne diyeceksiniz.

ve nişanlınıza da kesinlikle ev ortamına, aile ilişkilerine kimsenin müdahil olmasını istemediğinizi net olarak belli edin.

nişanlınız aradaki dengeyi kurmak zorunda olan kişi çünkü.
Aslında o konuyu ben biraz anlık sinirle, biraz da bilmeden hiç detay vermeden yazmışım🙈 Nişanlım konusunda çok rahatım gerçekten hayvan sever birisi ama annesi taktı köpeklerime. Hep bir mesafe vardı zaten yumurta kapıya dayanana kadar tanışmadım da. Nişanlımla konuştuk bu arada dediginiz gibi. Oda bana hak veriyor, mahçup olduğunu fazlasıyla belirtti. Ben aslında şuan karsılassak bu konuda birşey söylemem gerekir mi diye sormak istemistim. Hiç birşey demiyerek alttan mı almış olurum?

Para muhabbetine girmesi aşırı çirkin. Siz bir aile kuracaksınız ve giderleriniz kimseyi ilgilendirmez, annesi de dahil.
Önemli olan nişanlınız, gerisini boşverin. İyi olmuş, tanımışsınız, ona göre davranırsınız. Çok bilenmeyin ama sınırınızı da ona göre çizin. Benim kayınvalidem de evime ilk geldiğinde kedini at diye tutturmuştu. Eşyalarını mahvetmiş falan dedi. Sonra eşimi arayıp ona da atın o kediyi diye tutturmuş, çocuk olunca kediyle nasıl olacak falan filan demiş, eşim de o bizim ilk çocuğumuz demiş kapatmış konuyu. Nişanlınız müdahale ettirmiyorsa siz hiç karışmayın, aranızı bozmayın.

Aynı söylemleri sürdürecek olursa; bir ortamda kv ile bire bir kalacağım anı kollar, ona "Oğlunun paralarını çatııır çatııır yedireceğim köpüşlerime oohhh sefam olsun, sen de kudurrr, döv dizini" diye fısıldardım.

Sonrasında oğluna şikayet etmek gibi bir hataya düşecek olursa da inkar eder "Bu kadarı da fazla ama, bu benim ağzımdan çıkacak bir cümle mi? İnanıyor musun buna gerçekten?! Bu nedir ya ben uğraşamam böyle şeylerleeğğ" diyerek ağlaşır, tavır koyar, bahaneyle kv ile mesafeyi de maksimuma çekmiş olurdum. Böyleleri bu kötülüğü hak ediyor, hiç acımam kusura bakmayın.

Bazılarına göre hayvana alınan harcanan para boşa giden para evlenince de oğlunun alacağını düşünüyordur ama nişanlınıza düşüyor iş.. Bir de alınanlara laf eden kaynanan o evde köpekler varken her geldiğinde laf söyler takmayın

Ama oda hayvanları çok seviyor. Kendisinin kuşları var, köpekte istiyordu ama aile evinde olmaz diyerek hiç girmedi o topa. Benim köpeklerime de aşık biri. Zaten burdaki kaynana sorunlarını görünce evlilikten iyice soğudum. Aileler dahil olunca hiç iyi olmuyormuş onu anladım
Sizin kayınvalide gerçekten dominant bir karekter
Telefonda duyacagınızı bile bile laf sokuyor açıkça.
Daha şimdiden

Ay valla ben yorum yaparsam durduk yere gaza getirmis olurum :KK70:

Ne yazik ki kopek sevmeyen insanlar pek meraklilar evimizdeki kediye kopege karismaya. Benim yengem zaten evimize gelmiyordu, bir de ustune cocuguna "ornek oluyoruz" diye aileyi birbirine katmisti :KK70:
İnşallah benimki de gelmez😄 Ben yeterince gaza geldim galiba birazdan arayıp bu konuda konuşacağım benimkiyle annesiyle konuştumu onu da soramadım yoğunluktan zaten

Para muhabbetine girmesi aşırı çirkin. Siz bir aile kuracaksınız ve giderleriniz kimseyi ilgilendirmez, annesi de dahil.
Önemli olan nişanlınız, gerisini boşverin. İyi olmuş, tanımışsınız, ona göre davranırsınız. Çok bilenmeyin ama sınırınızı da ona göre çizin. Benim kayınvalidem de evime ilk geldiğinde kedini at diye tutturmuştu. Eşyalarını mahvetmiş falan dedi. Sonra eşimi arayıp ona da atın o kediyi diye tutturmuş, çocuk olunca kediyle nasıl olacak falan filan demiş, eşim de o bizim ilk çocuğumuz demiş kapatmış konuyu. Nişanlınız müdahale ettirmiyorsa siz hiç karışmayın, aranızı bozmayın.
Birazdan nişanlımla konuşucam zaten soramamıştım konuşup konuşmadığını. annesiyle tartışmak veya benzer bir karşılık vermeyi zaten doğru bulmuyorum ama laf köpeklerime gelince de duramıyorum

Şuan birşey demem gerekir mi mesela karşılaşsak nasıl bir tavır almam gerekiyor bilmiyorum🥺
Anlaşılan yolun daha başındasınız. Böyle devam ederse daha çok problem yaşarsınız ezilen de hep siz olursunuz. Ne demek oğlumun cebinden çıkıyor?!?!
Evlenince de müdahale edecek. Ufacık birşeyi sorun edecek bu kadın. O esnada duyup duymamanı da önemsemiyor. Kalbi kırılır mı kırılmaz mı alınır mı diye düşünmeden patavatsızca laf ediyor? Neye dayanarak? Tabii ki iyi niyetinden faydalanarak..
Tavsiyem; direk mesafe koyuyorsun. Fazla bi araya gelmemeye çalışıyorsun bir müddet hatta gidip gelme. Neden böyle davrandığını sorarsa cevabını sert dille belirt. Fazla yüz alırsa tepkini belli etmezsen daha çok tepene çıkarlar. Bu arada erkekler evlendikten sonra annecikleri kıymetli oluyor. Suçlu annesi olsa bile maalesef bi işe yaramıyor. Baştan söylemesi.

Anlaşılan yolun daha başındasınız. Böyle devam ederse daha çok problem yaşarsınız ezilen de hep siz olursunuz. Ne demek oğlumun cebinden çıkıyor?!?!
Evlenince de müdahale edecek. Ufacık birşeyi sorun edecek bu kadın. O esnada duyup duymamanı da önemsemiyor. Kalbi kırılır mı kırılmaz mı alınır mı diye düşünmeden patavatsızca laf ediyor? Neye dayanarak? Tabii ki iyi niyetinden faydalanarak..
Tavsiyem; direk mesafe koyuyorsun. Fazla bi araya gelmemeye çalışıyorsun bir müddet hatta gidip gelme. Neden böyle davrandığını sorarsa cevabını sert dille belirt. Fazla yüz alırsa tepkini belli etmezsen daha çok tepene çıkarlar. Bu arada erkekler evlendikten sonra annecikleri kıymetli oluyor. Suçlu annesi olsa bile maalesef bi işe yaramıyor. Baştan söylemesi.
Gözümü korkuttunuz😄 Gerçekten korkmaya başladım. Biz 6 yıldır beraberiz ve ailesiyle yeni yeni tanışıyorum yani zaten mesafeliyim ama kadın taktı bir kere. Sevgiliyken de nişanlıma çok getir tanışalım demişti ama nişanlım istemediğimi bildiğinden sonra sonra diyerek hep geçiştirdi. Anneci bir yapısı yok aslında ama şuan burda herkes evlendikten sonra iyice anneci oluyorlar diyince korkmadım desem yalan olur. Umarım öyle olmaz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X