kayinvalide ve misafirlarini nasil agirlayabilirim

Sassy son olarak katlı servis tabağı gibi olan şey için öneri vereyim dedim ama bu fiyat ne 😢
kizim ben pip studio isini zirvede biraktim hahaahjaah evdeki iki tabagi da muzeye kaldiririm artik.

bu arada bunun pembesi bugun kayinvalidenin bahcedeki sehpasindaydi. erik, kiraz ve cilek koymus katlara sirayla. aa cok tatliymis dedim buna bakip ama fiyatini bilsem cok guzelmis bana verir misin derdim :KK70:

Temizlik için calisacaginiz kisi bilebilir.
Birde instagramda var sayfalar oralarla konuşulabilir. Yalniz cok profesyonel degiller gibi.
Ayrica Ankara catering yazınca birileri cikiyor. Nisan dugun organizasyon yazmayanlar. Isine yarar mi emin olamadim ama.insallah bir an önce biter gider en guzel.sekilde.

Sassy son olarak katlı servis tabağı gibi olan şey için öneri vereyim dedim ama bu fiyat ne 😢
Alınması ve yaptırılması gereken o kadar çok şey var ki, korkarım sassyassyy birkaç saat kayınvalide ağırlayayım derken 2 asgari ücret kadar masraf yapacak🤣
Bu da kayınvalidelerin ağırlığının bedeli, biz gitsek aynı tastan çalakaşık🤣

Tekrar tebrik ediyorum, doğum gününüzmüş sanırım sağlıklı, mutlu ve dilediğiniz gibi yaşayacağınız bir ömrünüz olsun😌

Ben benliğimi yaptım konu bdvlik olmadığından (çünkü sunum, alınması ve yapılması gerekenler üzerine tavsiyeler içerikli bir konu) taşıdım ve kategori dışı konu uyarısını da verdim, darılmaca gücenmece yok😬

Tekrar tebrik ediyorum, doğum gününüzmüş sanırım sağlıklı, mutlu ve dilediğiniz gibi yaşayacağınız bir ömrünüz olsun😌

Ben benliğimi yaptım konu bdvlik olmadığından (çünkü sunum, alınması ve yapılması gerekenler üzerine tavsiyeler içerikli bir konu) taşıdım ve kategori dışı konu uyarısını da verdim, darılmaca gücenmece yok😬
Ah mune ne zalimsin 😂

Çağırmışsın uyuyordum

Ben de erkek tarafıyım

Bana kalırsa git en lüks pastaneden gözüne güzel görünenleri al

Tabak bardak al geç düz al ben klasik seviyorum de geç

Salona sehpa gibi bir yere açık büfe yap

Çaycıyı kahve makinesini kap gel onu da koy

Hem sohbet eder hem yeriz de geç

Sunum böcüğü kv oranın geçici kullandığın ev olduğunu unutmasın

Bu arada hayırlı olsun nişan ama mesafe candır kv nin eltisi neden geliyor girişme bu mıç mıç ilişkilere

15 yıldır evliyim kv nin iki eltisi var birini iki birini bir kere gördüm düğün ortamlarında

Kv ye geldiğinde dahi görmedim hiç

ilk kez gorusmuyoruz. babamin evinde gorustuk. kiz isteme veya nisan olmadi. daha once benim evimde de gorusmustuk ama o zaman boyle bir durum yoktu basit seyler vermistim. maddi olarak kaygim yok sadece insanlar beni nasil agirladilarsa oyle agirlamak istiyorum. olmazsa da olmaz yani. karsidaki kisi sevdigim insanin annesi olunca kapidan almam bacadan sokmam falan diyemiyorum.
Siz güler yüzlü olun,saygıda kusur etmeyin,samimi ve içten davranın yeterli bence.Bunlar olmadıktan sonra altın tabaklar,gümüş çatal,bıçaklar koysaniz bile anlamı olmaz.Sizi anlıyorum sevdiğiniz adamın ailesini en iyi şekilde ağırlamak istiyorsunuz ama kasmaniza da gerek yok bu kadar.Bir ömür bu insanlarla birlikte zaman geçireceksiniz.Size her geldiklerinde böyle strese girerseniz hayat geçmek bilmez.Eger sizi gerçekten seviyor ve değer veriyorlarsa kağıt bardakta bile cay verseniz umurlarında olmaz.Çunku onlar sizin için geliyorlar.Temiz ve düzenli olun,saygınızı,sevginizi gösterin yeterli.Onlar da sizin gibi insan,gözünüzde bu kadar büyütmeyin.Ha bunlara rağmen anlayışsız bir insana denk geldiyseniz zaten,ağzınızla kuş tutsanız bile yaranamazsınız..

Sirtaki yaparken pasta tabağınız nasıl kırıldı? Evinizde çaycı olmasına rağmen neden çay bardağınız yok? Nedense ben buraya takıldım, kafamda deli sorular. :KK75: :-)
kirdik iste tabaklari ust uste koyup. sarhostuk. cay bardagi vardi ama diger evdeydi onlar da kirildi sonra yenisini almadik zaten yilda 3 ay geliyorum buraya onda da hep tatildeyim diye evde hicbir sey yok ki. 🤷🏻‍♀️

Çağırmışsın uyuyordum

Ben de erkek tarafıyım

Bana kalırsa git en lüks pastaneden gözüne güzel görünenleri al

Tabak bardak al geç düz al ben klasik seviyorum de geç

Salona sehpa gibi bir yere açık büfe yap

Çaycıyı kahve makinesini kap gel onu da koy

Hem sohbet eder hem yeriz de geç

Sunum böcüğü kv oranın geçici kullandığın ev olduğunu unutmasın

Bu arada hayırlı olsun nişan ama mesafe candır kv nin eltisi neden geliyor girişme bu mıç mıç ilişkilere

15 yıldır evliyim kv nin iki eltisi var birini iki birini bir kere gördüm düğün ortamlarında

Kv ye geldiğinde dahi görmedim hiç
sevgilimin kuzeni benim best friendlerimden biri yani aslinda kvnin eltisi aslinda benim kankimin annesi. biz nisanlanmasak da kadinla ara sira gorusurdum taa ilkokuldan. ama simdi adi yenge oldu. :KK70:

bizim nisanda falan yoktu kimse. sevgilimin annesi babasi ve benim babam bir araya geldik yemek yedik bitti. oyle olunca diger aile uyeleri beni gormek istemisler, dun o sekil gittim evlerine. sonra nasil oldu anlamadim bile aaa sizin terasta da oturalim dediler bir baktim bana geliyorlar. :KK70:

babamin evdekileri ikna ettim de birkac cesit ikramlik yapacaklar. ben de alacagim. bugun su tabak isini falan da hallederim herhalde. ama cok cesidi varmis cidden icimi baydi 🙈

hanimefendi benim sorum evde su tabak var ben ne alayim degil, evimde tabak yok. maddi durumum olmadigi icin degil kullanmadigim icin yok. ben evde yemek yemiyorum yapmiyorum. turkiyede de yasamiyorum zaten evimde cok az esya var. bir seyler alacagim, kayinvalidem cok abartili bir kadin, normal olan bu degil biliyorum ama benim bu konularda zerre kadar bilgim yok. ben ortalama seyler soruyorum. hadi birleselim bana voltran sunumu cikaralim demiyorum.

ben annesiz buyudum, sizin gordugunuz size normal gelen seyleri ben bilmiyorum. gorgusuz bir ailenin kizi degilim, aksam yemeklerinde ne nasil servis edilir nasil yapilir her seyi cok detayli bilirim ama gunduz oturmasinda daha once bulunmadim. kayinvalidemde gordum ve o da abartili bunu biliyorum, ben normalini soruyorum. iyi bir iliskimiz yok, o sacma sapan hareketler yapinca ben geriliyorum ve kendimi germek istemiyorum. elimden geleni yapmak istedim sadece bu.

benim ozguvenimi, hayattaki durusumu tartisacagimiz ortam burasi degil. beni burada yuz yuze taniyan herkes bilir nasil biri oldugumu. dalga gecmek isterseniz hobi olarak yine gecin tabi ki ama bunu bana hakaret etmeden yaparsaniz sevinirim.
iki kez beğenebiliyor olsaydık keşke :KK8:

sade ve şık bir çay takımı alın işinizi görür bence. çok janjanlı olmaktansa sade ve şık kaliteli görünmek çok daha hoş. gönlünüzce olsun

sevgilimin kuzeni benim best friendlerimden biri yani aslinda kvnin eltisi aslinda benim kankimin annesi. biz nisanlanmasak da kadinla ara sira gorusurdum taa ilkokuldan. ama simdi adi yenge oldu. :KK70:

bizim nisanda falan yoktu kimse. sevgilimin annesi babasi ve benim babam bir araya geldik yemek yedik bitti. oyle olunca diger aile uyeleri beni gormek istemisler, dun o sekil gittim evlerine. sonra nasil oldu anlamadim bile aaa sizin terasta da oturalim dediler bir baktim bana geliyorlar. :KK70:

babamin evdekileri ikna ettim de birkac cesit ikramlik yapacaklar. ben de alacagim. bugun su tabak isini falan da hallederim herhalde. ama cok cesidi varmis cidden icimi baydi 🙈

Şimdi sassy, eğri oturup doğru konuşalım bizim hayatlar sizin hayatlara uzak

Bak neredeyse iki katı yaşındayım ve şimdiye kadar evde yardımcısı olan sadece bir ev gördüm

Yani gittiğim evlerde de akrabalarıma ya da bana birileri geldiğinde de herkes kalkar çay koyardı bu da hiç garipsenmezdi

Tabak Çanak bardak zaten kutsamam tarzım değildir ama senin maddi sıkıntın yok, git gözüne kestirdiğini al koy dolaba

Oturmaya geliyorlarsa da ben senin yerinde olsaydı bak böyle yap demiyorum ben olsaydım gider bir iki cookie kurabiye alır, filtre kahveyi yapar otururdum

Sonuçta X kafenin ya da X otelin terasının ortamı böyle değil mi

Onu yaşatmaksa amaç, Ayşe teyzenin evindeki gün modunda da olmaması lazım

Zaten yenge de kayınvalide de sen de ortalık dolu olsa bile birer lokma alır bırakırsınız, kahve içersiniz

Bence aslında çok zorlamayıp biraz daha “ genciz biz, bizde böyle olur” hissini de vermelisin

Zaten bir süreçte Türk kahvesi içenlerin yeni trendi filtre kahveye geçiş, Türk kahvesi olmasa ölen biten, uyanamayan çevremde ne kadar tanıdık varsa “ay mideme dokunuyor” diyerek filtre kahveye geçti

Neyse sen beni boşver git Cici cici çeyizlerini topla😀😘

Öncelikle tebrikler, hayırlı uğurlu olsun. Bu tür günler her insanın hayatında heyecan yapacağı günlerdir. Kimse "amaan tabak çanağım mı önemli ben mi beğenmeyen beğenmesin" demesin lütfen. İnsan gördüğü özeni göstermek istiyor bundan doğal ne olabilir ki?
Kayınvalidenizin misafircilik tarzını az çok kafamda canlandırabiliyorum, böyle ortamlarla yoğurulmamış biriyseniz tek başına üstlenmeseniz günün sorumluluğunu sizin için daha iyi olur. Fuarlara hostes sağlayan organizasyon firmaları bu işler için günlük çay/kahve ikramı yardımcısı sağlıyorlar. Evde yapılan doğum günlerine falan bu ablalardan çağırmak pek yaygın. Hemen onları araştırıp bir kişi bulun oradan. O abla olursa kahveyi cezvede de yapar makine şart değil. Siz güzel bir kahve ve çay temin edin. Hatta belki aromalı Türk kahvesi olabilir. Mesela ben Selamlique markasının aromalı kahvelerini çok başarılı buluyorum belki fikir olur. Sonrasında yukarıda Mune ablanın verdiği örnekler ve alınacaklar listesi çok güzel. Bunlar için de butik dükkanlara da bakabilirsiniz Paşabahçe, Porland mağazalarından hemen hemen her şeyi alıp çıkabilirsiniz tek tek satışları var çünkü kendi setinizi oluşturursunuz. Koleksiyon markasını da ben çok beğeniyorum, isterseniz ona da bakın netten ama bence mağazadan almak daha iyi olur şuan vaktiniz kısıtlı. İkramlıklar için de Ankara'yı hiç bilmiyorum yer ismi veremem ama kvnizin eminim ezbere bildiği ve risk alınmayacak Pelittir, Vakko Patisseriedir buralardan da tercih edebilirsiniz ya da bunlardan çok butik çalışan, günlük kendileri üretim yapan ve denenmiş yerlerden bir şeyler alabilirsiniz şahsen ben öyle şeyleri daha lezzetli ev yapımına yakın buluyorum, ev ikramına daha uygun şeyler oluyor hem tatlılar, börekler, salatalar. Masa çay saati için kurulu olur masada ağırlarsınız, çay faslı bittikten sonra da rahatça oturup kahveler içilebilir. Unutmadan kahve fincanlarının altına tek tek küçük tepsiler de çok şık oluyor Paşabahçe'ye uğrarsanız onlara bakın muhakkak. Muhtemelen onlar da tatlı bir şey getiriler ve kahve yanında o tatlı sunulur diye geldi şimdi aklıma mesela. Kolaylıklar diliyorum misafirleri ağırladıktan sonra yazın bize olur mu? :)

kizlarcim beni kayinvalidem aradi dogum gunumu kutlamak icin 🥲

evinde tabak falan var mi dedi ben de yok alacagim dedim. tamam porlanda bak dedi hic yok kizim ugrasma falan demedi sagolsun :KK70: kahve fincaniyla tabaklar set oluyor onlara bi bakarsin falan dedi. ama sagolsun iki cesit ikram getirecekmis sen kendin bir sey yapmaya calisma hazir al diye izin verdi o da bana guvenmedi herhalde :KK70:

kendisi erken gelip bana sunumda yardim edecekmis onu da soyledi :KK70:

Şimdi sassy, eğri oturup doğru konuşalım bizim hayatlar sizin hayatlara uzak

Bak neredeyse iki katı yaşındayım ve şimdiye kadar evde yardımcısı olan sadece bir ev gördüm

Yani gittiğim evlerde de akrabalarıma ya da bana birileri geldiğinde de herkes kalkar çay koyardı bu da hiç garipsenmezdi

Tabak Çanak bardak zaten kutsamam tarzım değildir ama senin maddi sıkıntın yok, git gözüne kestirdiğini al koy dolaba

Oturmaya geliyorlarsa da ben senin yerinde olsaydı bak böyle yap demiyorum ben olsaydım gider bir iki cookie kurabiye alır, filtre kahveyi yapar otururdum

Sonuçta X kafenin ya da X otelin terasının ortamı böyle değil mi

Onu yaşatmaksa amaç, Ayşe teyzenin evindeki gün modunda da olmaması lazım

Zaten yenge de kayınvalide de sen de ortalık dolu olsa bile birer lokma alır bırakırsınız, kahve içersiniz

Bence aslında çok zorlamayıp biraz daha “ genciz biz, bizde böyle olur” hissini de vermelisin

Zaten bir süreçte Türk kahvesi içenlerin yeni trendi filtre kahveye geçiş, Türk kahvesi olmasa ölen biten, uyanamayan çevremde ne kadar tanıdık varsa “ay mideme dokunuyor” diyerek filtre kahveye geçti

Neyse sen beni boşver git Cici cici çeyizlerini topla😀😘
zaten herhalde onun yaptigi gibi iste rus salatasi mercimek koftesi falan yaptirmam ben ya. pasta alirim birkac cesit, yukarida yazilmis kucuk kanepeler falan yaptirabilirim.

bir de guzel bir peynir tabagi hazirlayip rose sarap acayim kayinvalide kalpten gitsin :KK70:

evinde tabak falan var mi dedi ben de yok alacagim dedim. tamam porlanda bak dedi hic yok kizim ugrasma falan demedi sagolsun :KK70: kahve fincaniyla tabaklar set oluyor onlara bi bakarsin falan dedi. ama sagolsun iki cesit ikram getirecekmis sen kendin bir sey yapmaya calisma hazir al diye izin verdi o da bana guvenmedi herhalde :KK70:

Ooo ben gerçekten +1 verdim şuan o kayınvalideye. :KK9:Davetin organizasyonun kitabını yazan kadın hareketi budur zaten. Bir bakıma kendi misafirlerini ağırlayacak tabii ki. Çok iyi, büyük destek almışsınız gönlünüzce tabak çanak alışverişi vaktidir şimdi ki en sevdiğim iştir. :-)

Bu arada nice mutlu yaşlara..

Neyseki markada vermiş

şimdi ben önerecektim ama benim önericem marka senin kayınvalide uymaz belki diye düşünmüştüm, o markanın adını da vermiş iyi olmuş

Yardıma da gelecekmiş 😂😂

Bu yengeyi böyle atlatırsın, bundan sonrası için de daha minimalize hareketlerle devam edersin

X