kayinvalidem bize cocukmusuz gibi davraniyor ne yapmaliyim

merhaba cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. 3 yıldır beraberiz , benim annem ben çocukken vefat etmişti babamla da anlaşamıyoruz hiç. onunla yaşamıyorum o yüzden. bilmem belki haklısınızdır, evlilik hayatına özeniyor da olabilirim :KK70:

Bence arkanızda kimse olmadığı için böyle davranıyor. Siz de o şefkati hissettiğiniz için ilk başta müsaade etmişsiniz. Ancak şu an rahatsız oluyorsunuz. Madem gelin-kayınvalidecilik oynuyorsunuz. Anne biz hallederiz kaç yaşında insanlarız merak etme deyin. Sevgilinize de özel anlarınızda bari açma. Elbette konuşacaksın da herşeyi bilmesinler bizim de özelimizi olsun gibi yaklaşın.

Öncelikle azizi evli olmadığınız için Kayınvalideniz olmamış daha.Bir süre evinde bile yaşarken rahatsız değilsiniz ilgisinden neden rahatsızsınız?Direk söyleyin o zaman bu kadar aramayın diye.Kadıncağız merak ediyor sizi sadece

Merhabalar. Ben üniversite 3.sınıf öğrencisiyim, erkek arkadaşımla aynı şehirde okuyoruz ve beraber yaşıyoruz öğrenci evinde.
Annesiyle çok yakınız zaten erkek arkadaşımla uzun zamandır beraber yaşıyoruz ve onlarda da kalmıştık bir süre. Kadın gerçekten beni çok seviyor açıkçası ben de onu seviyorum ama bir sorun var. Şimdi okuduğumuz şehirde kendi evimizdeyiz, kadın bizi gerçekten her gün arıyor. İstisnasiz hep aynı saatte. Hal hatır soruyor ve devam ediyor. "Yemek yediniz mi" , "sıkı giyinin" "patik giyin çorap giyin içinize içlik giyin.... biktim artık ben de. yemek yedigimizi öğrenince ne yediniz diye soruyor. ben hiç hoşlanmam yediğimi içtiğimi söylemekten, ki çoğu zaman yumurta kırıp yiyoruz okuldan dolayı yoğunuz. bizi çocuğu gibi görüyor evet, ama sanki sevgilimle ben kardeşiz. sürekli akıl veriyor sürekli. sevgilim de asla kıramaz annesini çok düşkündür, o telefonu çok önemli özal bir anımızda bile mutlaka açıyor. çok sıkıldım artık. bir de sürekli bimden hazır köfte alın diyor, kolay diye. biz bunları düşünemiyoruz sanki. sürekli erken yatın geçe kalmayın demesini saymıyorum bile.
ne yapmalıyım? sevgilim de bi keresinde ağzından kaçırdı, o da benim gibi düşünüyor "bizi kardeş gibi görüyor" demişti o da rahatsız tabi. ama hiç takmıyor bana da boşver he de geç diyor
E sen kadına kayinvalide dersen o da kayınvalidelik yapar. Ne bekliyordun? 🥸

Siz evcilik oynuyorsunuz o da annelik yapıyor bunda şaşacak birşey yok.
Evinde falan da kalmışsınız, kadın iyiden iyiye sahiplenmiş klasik anne tavsiyeleri veriyor işte.
Zorunuza giden ne? İşine gelince iyi işine gelmeyince kötü olan insanlardansınız sanırım.
Seviyormuşsunuz da kadını. Hayır ille de bir derdim olsun ben de 10 yıllık evliler gibi kaynana çekiştireyim diye mi düşündünüz ne ettiniz.
Mis gibi sevgililik yaşamak varken hayatınızı zorlaştırmışsınız vesselam.

Merhabalar. Ben üniversite 3.sınıf öğrencisiyim, erkek arkadaşımla aynı şehirde okuyoruz ve beraber yaşıyoruz öğrenci evinde.
Annesiyle çok yakınız zaten erkek arkadaşımla uzun zamandır beraber yaşıyoruz ve onlarda da kalmıştık bir süre. Kadın gerçekten beni çok seviyor açıkçası ben de onu seviyorum ama bir sorun var. Şimdi okuduğumuz şehirde kendi evimizdeyiz, kadın bizi gerçekten her gün arıyor. İstisnasiz hep aynı saatte. Hal hatır soruyor ve devam ediyor. "Yemek yediniz mi" , "sıkı giyinin" "patik giyin çorap giyin içinize içlik giyin.... biktim artık ben de. yemek yedigimizi öğrenince ne yediniz diye soruyor. ben hiç hoşlanmam yediğimi içtiğimi söylemekten, ki çoğu zaman yumurta kırıp yiyoruz okuldan dolayı yoğunuz. bizi çocuğu gibi görüyor evet, ama sanki sevgilimle ben kardeşiz. sürekli akıl veriyor sürekli. sevgilim de asla kıramaz annesini çok düşkündür, o telefonu çok önemli özal bir anımızda bile mutlaka açıyor. çok sıkıldım artık. bir de sürekli bimden hazır köfte alın diyor, kolay diye. biz bunları düşünemiyoruz sanki. sürekli erken yatın geçe kalmayın demesini saymıyorum bile.
ne yapmalıyım? sevgilim de bi keresinde ağzından kaçırdı, o da benim gibi düşünüyor "bizi kardeş gibi görüyor" demişti o da rahatsız tabi. ama hiç takmıyor bana da boşver he de geç diyor
Üniversitede sevgilisiyle aynı evde yasama vizyonunda olan biri,evlenmeden kvdem mi diyo:KK70:
Ben mi yanlıs okudum:S
Neden tanıstınız kaynastınız yani haldır haldır bukadar?

15-20 sene önce belki benim de gözüme batardı bu tavır bilemiyorum.
Ama şimdi anne olunca çok iyi niyetli uyarı olarak görüyorum.
Kızım üniversite, oğlum lise öğrencisi.
Yediğine içtiğine dikkat etsin, fiziki ve ruhsal sağlığı için uykusunda gereken hormonları salgılasın diye bende aynı uyarıları yapıyorum. Bugün gelinim, damadım olsa onunda sağlığını düşünerek bildiğim bir bilgiyi, ev yaşamı için pratiklik kazandıracak bir tecrübemi aktarırım.
Müdahele etmem ama söylerim en azından.
Bunun kökünde sevgi ve değer var, böyle bakarsan gözüne batmaz.
En azından he he der geçersin, benim eşek sıpalarının yaptığı gibi :))

Kadincagiz size anne eksikligi hissettirmek istememis belli ki. Sizin oyle bir ihtiyacınız yok belki ama o bunu bilemez. Siz rahatsız olsaniz da ben hic kotu niyet sezmedim. Biraz daha kadirşinas olmaya calisin bence. Bakis acinizi degistirirseniz daha rahat edersiniz. İyi bir anne okudum ben sadece

evcilik oynuyor yazmış herkes sevgilisiyle kalmanın neresi evcilik? annesi de belli ki kızın annesi olmadığı için anne şefkatinde düşünüyor. bence bu hikayede evcilik oynayan tek kişi sevgilinin annesi. kadın annelik iç güdüsüyle düşünüp şefkatle yaklaşıyor.

ortayı bulacaksın mecburen sende kadına iyi niyetle yaklaş. annen yerine koy demiyorum ama kaynana yerine koyma bence ileri de ayrılacaksın belki sevgilinden o kadar anlam yüklemeye gerek yok anın tadını çıkar

Sevgilisinin annesi sizi ev arkadaşı olarak mı tanıtmış? Normal yurdum arkadaşı olarak görüyorsa o yüzden sahiplenmiş de olabilir. O evde siz değil erkek arkadaşlar kalsa aynı şekilde onlara da yaklaşırdı. Alınacaksınız ama yetişkin değilsiniz ki. Çocuk gibi bir şeysiniz.

X