Kayınvalidem her gün evime geliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba arkadaşlar, 7 yıllık evliyim. Çalışıyorum normalde. Şuan doğum iznindeyim hamileyim. Kayinpederim geçen yıl vefat etti. Kayınvalidem bakıyordu çocuğuma. 1.5 yıldır kayınvalidem bizde. Arada kendi evinde de kalıyor. Evdeki tüm işleri ben yapıyorum. Ev düzenimin bozulmasından hoşlanmayan biriyim. 9 aylık hamileyim. Sabah kalkıyor kahvaltı yapıyor, uzanıp TV seyrediyor. Evine gidiyor. Akşam dönüyor, yemek yiyor uzanıp TV seyrediyor. Ben kendime ait bir alan hissedemiyorum. İlk çocuğum şuan okula başladı yani bakım amacı gibi bir durum da yok. Eşimle bu durumu konuştum. Annesiyle konuştu. 3 gün kendi evinde kalıp tekrar aynı düzene döndü. Bana zararı dokunan laf sokan biri değil ama sürekli onunla yaşamak istemiyorum. Kısa bir süre sonra gidecek aslında. Ben çalışmaya başlayınca geri dönecek. Sizce ben hormonlar filan abartıyor muyum? Siz olsanız nasıl bir çözüm yolu bulursunuz?
Köprüyü geçene kadar diyorsunuz:işsiz: Kadın çocuğunuzu büyütmüş ve şu an yalnız. Biraz vefa göstermelisiniz, çocuğunuza bakarken evinize gelmesi sorun değilse şimdi de olmamalı.

Herkese yorumları için teşekkür ederim. Ben kararımı verdim. Eşimle konuşup önce bakıcı işini söyleyeceğim. Eşim buna karşı çıkmayacaktır zaten. Yine
Valla eşinize de söyleyin iyice bunaldım artık bu şekilde yaşamak istemiyorum herkes kendi düzeninde yaşasın başka çocuğu yok mu ? Bir an önce kendi evinde yaşaması lazım alışması lazım . Hadi haftada iki kez geldi torunlarıyla oturur siz kırkıncı haftada her işinizi kendiniz yapıyorsunuz e yemek yesin evi batmıyor fatura gelmiyor bu şekilde olmaz .
Burada yaşayan başka çocuğu yok. İki çocuğu daha var ikisi de farklı şehirde. Onun bir evi daha var bir çocuğunun olduğu yerde. Bir süre oraya gidecek. Ama memleketi burası. Yine dönmek isteyecektir. Maddi sorunu yok. Yalnız kalmak istemiyor diye anlıyorum

Burada yaşayan başka çocuğu yok. İki çocuğu daha var ikisi de farklı şehirde. Onun bir evi daha var bir çocuğunun olduğu yerde. Bir süre oraya gidecek. Ama memleketi burası. Yine dönmek isteyecektir. Maddi sorunu yok. Yalnız kalmak istemiyor diye anlıyorum
Yani bence gidip döndükten sonra bir düzen oturtmaya başlayın siz bir yerlere gittigijizi ve gelmeden önce aramasını rica edin

Ayrıntı önemli ama şimdi ilk mesajınızda sanki kvye çocuk baktırıp işiniz bitince gitmesini istiyormuşsunuz gibi algılanıyor. Yorumlara bakarsanız çoğunluğun böyle anladığını görebilirsiniz.
Tekrar açıkladığınız mesaj çok farklı. Siz bakıcı baksın isterken sizin isteğiniz dışında kv bakmış ikisi çok farklı bir durum.
Evet haklısınız. Şuanki duruma odaklandığım için öncesini yazmadım. Biraz da hamileliğin verdiği stres var. Fazlaca bunalmıs hissediyorum

Herkese yorumları için teşekkür ederim. Eşimle de konuştum. Zaten konuştuğunu söyledi. Üstelersek kırılır,üzülür şuan. Doğumdan sonra zaten gidecek. Bakıcıyı söyleriz, konu kapanır dedi. Bazen insan baskalarından da duymak istiyor. Ya da sorunlar birleşip içinden çıkılamayacakmış gibi görünüyor. Vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar, 7 yıllık evliyim. Çalışıyorum normalde. Şuan doğum iznindeyim hamileyim. Kayinpederim geçen yıl vefat etti. Kayınvalidem bakıyordu çocuğuma. 1.5 yıldır kayınvalidem bizde. Arada kendi evinde de kalıyor. Evdeki tüm işleri ben yapıyorum. Ev düzenimin bozulmasından hoşlanmayan biriyim. 9 aylık hamileyim. Sabah kalkıyor kahvaltı yapıyor, uzanıp TV seyrediyor. Evine gidiyor. Akşam dönüyor, yemek yiyor uzanıp TV seyrediyor. Ben kendime ait bir alan hissedemiyorum. İlk çocuğum şuan okula başladı yani bakım amacı gibi bir durum da yok. Eşimle bu durumu konuştum. Annesiyle konuştu. 3 gün kendi evinde kalıp tekrar aynı düzene döndü. Bana zararı dokunan laf sokan biri değil ama sürekli onunla yaşamak istemiyorum. Kısa bir süre sonra gidecek aslında. Ben çalışmaya başlayınca geri dönecek. Sizce ben hormonlar filan abartıyor muyum? Siz olsanız nasıl bir çözüm yolu bulursunuz?
Çocuk doğunca gel bak diyecekseniz kabul edin sabredin kazan kazan durumu oluyor çünkü

Yok bakıcı tutarım kimseye eyvallah etmem diyorsan kovala

Çocuğunuza bakıyordu. Şimdi işiniz bitti o yüzden gözünüze batıyor..

İşiniz düşünce içiniz tekrar ferahlar merak etmeyin.

Ne de olsa kadın eşinizin anası değil sizin özel bakıcınız.

Çocuk doğunca gel bak diyecekseniz kabul edin sabredin kazan kazan durumu oluyor çünkü

Kovala mi ?

Bir gün olur erkekte eşinin annesini kovsa olay olur
Vay be ne rahat kov gitsin falan
Ne ya anne o anne eşinin annesi
Anlaşılmaz mesafe konur ama kovmak ne ya

walla cocugunuza bakmis, zamani gecince yallah diyemezsiniz. nolur kal demenize gerek yok ama rahatsiz olmak mantikli degil bence.

Kayınpederi geçen yıl vefat etmiş, bu kadın ilk çocuğa da bakmış ve eşine ayıracağı zamandan feragat etmiş. Şimdi 2.ye de bakacak ama işim düşene kadar gelmesin diyor. Çok nankör gördüm sizi, madem rahatsızsınız anneniz gelip baksaydı çocuklarınıza. İnsanlara yaranmak bu kadar zor işte. Odanıza geçip uzansanız oğluna şikayet eden, ortalığı karıştıran kadınlardan da değilmiş. Hiç bir şeye karışmıyor yşne de yaranamıyor kadıncağız. Oğlunuzun karısı da sizi sepetleyince anlarsınız ancak.

Çocuğumuzun bakıcısı vardı esasen. Çocuğa o bakmıyordu. Geçen yıl yaşadığımız yere yerleştiler. Haliyle ben bakarım artık dedi. İşimizi görme gibi bir durum yok yani. Çocuğa 3 gün öğlene kadar bakıyordu sadece. Eşi vefat edince yalnız kalmak istemedi. Önce gündüz kendi evinde akşam uyumaya bize geliyordu. Sonra baktım işler değişti. Tabi yeni bebek durumunu eşimle konuştum. Bu şekilde olacaksa bakmasın dedim. Eski bakıcımızla devam ederiz dedim. O da annesiyle konuştu. Dediğim gibi 3 gün evine gidip yine geri geldi. Ben çözüm önerisi ve fikri olan arkadaşlardan yorum istiyorum.
Çocuğa 3 gün öğleden sonra bakıyordu işimizi görme gibi bir durumu yoktu aslında demişsiniz ya cidden karakterinizi ortaya koymuşsunuz. Bu nasıl nankörlük? Ben tek bir gün 2 saatlikte olsa çocuğuna bakacak birini bulmak için kaç telefon görüşmesi yapmış arkadaşımı biliyorum. Sadece bir kez bakın başka yok. Kayinvalideli konulara hak vermek pek adetim değil ama yani Allah sizin gibi gelin vermesin cidden. Keşke kayinvalideniz okusa bu yazıları da öyle mi kızım hiç gelmiyorum üç gün değil tek gün bile bakmak yok artık dese. Kalsanız öyle sizde

Siz hayırdır ya tavuk mu kovaliyorsunuz köpek mi kovaliyorsunuz ne kovaliyorsunuz? Bu nasıl bir üslup? Yarın öbür gün bu dedikleriniz önünüze gelir altından kalkamazsiniz.

Çocuğa bakarsa sabretsin kazan kazan oluyor,bakıcı tutacaksa kovalasın hımm.
Siz zaten hep aynı yaşta kalacaksınız, çocuğunuz olmayacak,yalnız kalmayacaksınız.Size böyle muamele eden olursa da kazanacak yani. 🙂
Vicdan yerine ne taşıyorsunuz anlamıyorum.

Çocuğa bakmakla ne alakası var kadının hep gelmesinin? Bakarken elbette gelecek, çünkü çocuğa bakıyor. Çocuk bakımı bitince kadını sokağa atmıyorsunuz sonuçta, hal hatır sormaya ziyaret etmeye devam edersiniz. Ben de rahatsız olurdum ancak kısa süreniz kaldıysa kalp kırmadan idare edebilirsiniz belki🙃

Çocuğa 3 gün öğleden sonra bakıyordu işimizi görme gibi bir durumu yoktu aslında demişsiniz ya cidden karakterinizi ortaya koymuşsunuz. Bu nasıl nankörlük? Ben tek bir gün 2 saatlikte olsa çocuğuna bakacak birini bulmak için kaç telefon görüşmesi yapmış arkadaşımı biliyorum. Sadece bir kez bakın başka yok. Kayinvalideli konulara hak vermek pek adetim değil ama yani Allah sizin gibi gelin vermesin cidden. Keşke kayinvalideniz okusa bu yazıları da öyle mi kızım hiç gelmiyorum üç gün değil tek gün bile bakmak yok artık dese. Kalsanız öyle sizde
Bizim zaten bakıcımız ve bir düzenimiz vardı. Çocuğun en kücük olduğu bakıma muhtaç olduğu dönemde yanımızda değildi. Yemeğini kendi yiyen altı değişilmeyen bir çocuk. Kendisi ısrarla ben bakıcam dedi. Geldi başında durdu. Durum bu. Tabiki bakıcı bulmak kolay değil ama ben en zor zamanlar için bakıcı bulmuş düzen kurmuştum zaten. Benim de birini bulmam kolay olmadı. Değil iki saat 10 dk kimseye emanet edemem çocuğumu. Gelip düzeni bozup evime yerleşti kısaca. Tek gün bile bakmam dese tamam bakma derim tabiki. Bebek bir haftalıkken gitti. Ben küçük bebeğe dokunamam altını değişemem korkarım filan dedi. Baktım, büyüttüm, tuvalet eğitimi de verilmişti. Aynı şehre taşındılar ve ben bakıcam diye ısrar etti.

Bizim zaten bakıcımız ve bir düzenimiz vardı. Çocuğun en kücük olduğu bakıma muhtaç olduğu dönemde yanımızda değildi. Yemeğini kendi yiyen altı değişilmeyen bir çocuk. Kendisi ısrarla ben bakıcam dedi. Geldi başında durdu. Durum bu. Tabiki bakıcı bulmak kolay değil ama ben en zor zamanlar için bakıcı bulmuş düzen kurmuştum zaten. Benim de birini bulmam kolay olmadı. Değil iki saat 10 dk kimseye emanet edemem çocuğumu. Gelip düzeni bozup evime yerleşti kısaca. Tek gün bile bakmam dese tamam bakma derim tabiki. Bebek bir haftalıkken gitti. Ben küçük bebeğe dokunamam altını değişemem korkarım filan dedi. Baktım, büyüttüm, tuvalet eğitimi de verilmişti. Aynı şehre taşındılar ve ben bakıcam diye ısrar etti.
Kabul etmeseydiniz. Düzeniniz o kadar kıymetliyse bozmasaydınız. Kadın çocuğa bakacağım diye silah mı dayadı başınıza? Şimdi nasıl karşı çıkıyorsanız o zaman da karşı çıksaydınız. Hem o zaman kadının kocası da hayattaydı, minnetiniz de yoktu.

Kadın ısrarla çocuğumun bakıcısı vardı kendisi diretti kırmamak için tamsm dedim yazmış yine kırmadan nasıl benimde bir düzenim olduğunu ona anlatırım diye soru sormuş ısrarla hala hamile kadına yok çocuğa baktırdın, yok işin bitti kovdun vs zorbalik derdindesiniz. Hamile kadın tv karşısında uyuklamak ister, canı istemiyordur yemek yapmak istemez, sancısı vardır tüm gün yatmak ister bunlar kv ile olmaz, olmuyor. İsterse çocuğuna bakmış olsun hamileyken kendine alan istedi ,ki zaten çalışan bir kadınmış azcık evinde rahatlık istedi, yalnızlık istedi diye olmayacak yerden kin kusmanin manası yok. Eşinizle konuşmuşsunuz zaten umarım kv de dinler sözünü illaki gelip gidecek, siz gidip geleceksiniz yalnızlık zor eminim ama yalnız olan tek yaşlı o değil alışır illaki zorda kalırsa,ihtiyacı olursa yanında olacağınızı anlarsa emin olun o da kendi düzenini, kendi evini bırakmak istemez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X