Kayınvalidem kendini babaanne gibi hissetmiyormuş

Emzirmemi istememek değil ama emzirmemişim gibi bebeğimin ağzına biberon tıkıyor. Sen ara öğünsün bu ana yemek diyor. Boş meme emiyor emzik diyor vs. Benim emzirmemi sıfır sayıyor ve başımda bekliyordu biberonla. Bi de sık süt geliyor mu diye bir emzirme sırasında 4 kez başıma geliyordu. Yazınca ne kadar manyakça geldi. Bunları eşim görmedi ama annem gördü. Ya da ben eşime toz konduramıyorum…….
Kusura bakmayın siz anne olmak yerine kocasını seçen kadınsiniz. Kalan bosluklari da başka bir kadın dolduruyor . Benim çocuğum benim çocuğumdur. Aman kocaya tapacagim diye anasını eyleyemem. Bende kavga ettim hiç umrumda değil kaldı ki size yapılmış olanı yaşamam mümkün değil. Hala koca koca

Öyle yaptım sanırım bebeğimi emzirmek en büyük cevap oldu ama bu konuya katlanamıyor. bebeğimin ilk günler doymadığını mama içtiğini herkese anlatıyor.. ben de lohusalıktan yaram olduğu için çok sinirleniyorum..

Anlatırsa anlatsın ona takilmayın. Kızımada mama verdim, ikizlerim neredeyse mama ile büyüdü. Bu kötü bir şey değil. Ama kendimi anne gibi hissediyorum lafına takılın. Oğlu ile bağını kopartamamış kancayı toruna takmaya çalışıyor hissi geldi.

B

Benim kv ve annem de emzirmemi desteklemedi ikisi de mamayla büyütmüş çocuklarını. Anneme bir şekilde kavga gürültü anlattım doktor mama diyene kadar noooo diye. Kayınvalideye daha nazik konuştuğum için anlamıyor. Gerçekten nezaket bizim ülkemizde geçerli bir dil değil.
40 günlük bebeğim memlekete bebek göstermeye gitmişiz. Biz evde otururken eşim elinde mamayla eve geldi kv gelirken al demiş. 🤦🏻‍♀️
Eşimin ilk hatalı hareketi buydu.
İkincisi ise annemden iyi mi bilicez biz iki çocuk büyütmüş dedi 🤓
⛳⛳⛳⛳⛳⛳⛳⛳

neyse verdik mamayı bebeğimin süt alerjisi varmış sonradan öğrendik bunu tabi o an sütlü mamayı fışkırtarak kustu. Ben de dedim ki gördünüz mü bebek tokmuş sütüm yetiyormuş 🤓🤓🤓

Herkes küçük çaplı bir şok yaşadı. Çünkü mama içince 35 derece sıcakta battaniyeye sarmayı da planlıyordu. Sonsa ağlamayı kesip uyuyacağına falan aşırı emindiler.

Kayınvalide biraz depresyona girdi. Sütü yetiyormuş diye tekrarladı havaya. Birkaç saat sonra bana gelip dedi ki ben de o kadar vitamin içseydim benim de sütüm yeterdi 😳🥲
Aboooo dedim bütün sorun senin emzirmeyip benim emzirmem miydi. 😂
Neyse o yüzden boşver. Kadın hırs yapmış boş boş konuşuyor. Sen bebeğine bak emzirmene bak hiç moralini bozma ❤️

Bebek doğunca kv biseyler oluyor.benimki de sürekli bize benziyor,yok işte bu tarafa baktı demekki amcasını çok seviyor.boyle daha bı sürü saçma sapan şeyler söyleyip.beni deli ediyodu.bu sefer hiç izin vermeyeceğim,bişey derse direk cvp vericem.sizde üzmeyin kendinizi kv lerin geneli böyle saçma şeyler soyler

Yahu kadın okadar çok seviyorki kendi çocuğu gibi hissediyor daha ne istiyorsun🫶 inatlasmasinada takma he de geç kırma kalbini annem hep der torun evlattan tatlı geliyor diye,oda belliki okadar seviyorki kendi doğurmuş gibi kanı kaynıyor kırma gönlünü taze anne❤️
Bebeği anne sütünden mahrum etmeye çalışacak bir sevgiye kimsenin ihtiyacı yok.
Herkes haddini ve yerini bilsin. İticileşmenin manası yok.

Başta bende benzer şeyler yaşadım, oğlumu büyütmek istiyorum vs derdi. Benim bebe de başta emmedi. Eşimde öyleymiş mama mama vs diye söylemeleri beslemek istemesi vs.. Neyse onlar Bi küsüp gidince emzirmeye alıştı oğlum. Sürekli beni istedi sonrasında...

Bu saçma süreçlerden sonra, görümcemin bipolar olduğu, kvalidemin de psikolojik problemleri olduğunu öğrendim 😬 ilaç kullanıyorlarmış. Dozu yeterli gelmeyince saçmalıyorlarmış. Öncesinde Çok sıkı fıkı olmadığımız için durumlarını anlayamamışım... Bu süreçlerden sonra anladım

Öyle yaptım sanırım bebeğimi emzirmek en büyük cevap oldu ama bu konuya katlanamıyor. bebeğimin ilk günler doymadığını mama içtiğini herkese anlatıyor.. ben de lohusalıktan yaram olduğu için çok sinirleniyorum..
ya bu bizim ailelerin cogunda var, bebegin midesinin kiraz cekirdegi kadar oldugunu idrak edemiyorlar. E bebekde doydugunu anlamiyor bebek yani sen verdikce aliyor onlarda saniyor ki aaa bu cocuk aç sütü yetmiyor.
Bu konu tamamen onların döneminde bu kadar bilgiye sahip olmayip karambole çocuk büyütmeleriyle alakalı.
benim bir teyzem var mesela sütünün hem çok bol olduğunu söyler hemde buna ragmen cocuk doymadigi icin koydede İNEK sütünü kimsenin kimseye vermediği için şekerli su yapip bebege icirdigini anlatir birde çok çektim diye ağlar 😂
bizim ebevynler nedense torunları olunca tekrardan kendi çocukları oldu sanıyor zamanla bu tutumuda geçer merak etmeyin verin ellerine baksinlar 10 dk sonra yorulup al cocugunu diyip kucagina atarlar 😵‍💫 ama evet sinir bozucu 😵‍💫
Herkes zamanla alışacak raylar yerine oturacak siz takılmayın onlara sizinki yine mama vermiş benimki bebegim kabız diye amam almaya çıktigim bir an çocuga kayisi receli vermis bagirsakları çalışsın diye 🤦

Benimki de benzer bir tavra girmişti sonra benden yediği laflar, tavırlar ve triplerle özür dileyerek evine zor gitti. Hala hiç yüz vermiyorum .

Merhaba, acaba insan lohusalıkta bir şeylere gereğinden fazla mı takılıyor? Yoksa bunlar kabul edilebilir şeyler değil mi? Bu ikilemde kaldığım için konuyu açmak istedim. Ben doğum yapmadan önce kayınvalidemle seviyeli bir ilişkimiz vardı hatta severdim de kendisini. Sonra bebeğin doğdu. Kayınvalideme bir haller oldu. Ben doğuralı 5 gün kadar olmuştu gelen misafirlere ve anneme sanki eşimi tekrar doğurduğunu söylüyordu. Babaannelik nasıl bir duygu diye soranlara bilmem ben babaanne gibi hissetmiyorum ki ben oğlumu doğurduğum zamanki gibi hissediyorum diyordu. Yani kendini anne gibi hissettiğini söylüyordu… çocuğumun annesi gibi besleme konusunda emzirmemi istemiyor mama içirmek ve beslenmesini kendi sağlamak istiyor ve benimle bu konuda yarışa ve tartışmaya giriyordu. kendisi eşimi emzirmemiş mama ile büyütmüş. Oğlumun eşimle aynı olduğunu onun da mamayla büyüyeceğini beni delirterek takışarak iddia ediyordu. Kendisi benim ilk 20 günümden sonra kendi evime gitti ben bir daha da mama falan eve sokmadım. Bunu hala kaldıramıyor. İlk günler sütün yetmemişti mama vermiştik diye her kalabalık toplum içinde anlatıyor… bunu neden devamlı herkese söyleme ihtiyacı duyuyor? Kendisini benimle yarıştırdığını hissediyorum ama çok saçma geliyor. bu davranışlarını abartıyor muyum? Kadın sana gelmiş yardım etmiş daha ne istiyorsun mu diyeceksiniz?

Merhaba, acaba insan lohusalıkta bir şeylere gereğinden fazla mı takılıyor? Yoksa bunlar kabul edilebilir şeyler değil mi? Bu ikilemde kaldığım için konuyu açmak istedim. Ben doğum yapmadan önce kayınvalidemle seviyeli bir ilişkimiz vardı hatta severdim de kendisini. Sonra bebeğin doğdu. Kayınvalideme bir haller oldu. Ben doğuralı 5 gün kadar olmuştu gelen misafirlere ve anneme sanki eşimi tekrar doğurduğunu söylüyordu. Babaannelik nasıl bir duygu diye soranlara bilmem ben babaanne gibi hissetmiyorum ki ben oğlumu doğurduğum zamanki gibi hissediyorum diyordu. Yani kendini anne gibi hissettiğini söylüyordu… çocuğumun annesi gibi besleme konusunda emzirmemi istemiyor mama içirmek ve beslenmesini kendi sağlamak istiyor ve benimle bu konuda yarışa ve tartışmaya giriyordu. kendisi eşimi emzirmemiş mama ile büyütmüş. Oğlumun eşimle aynı olduğunu onun da mamayla büyüyeceğini beni delirterek takışarak iddia ediyordu. Kendisi benim ilk 20 günümden sonra kendi evime gitti ben bir daha da mama falan eve sokmadım. Bunu hala kaldıramıyor. İlk günler sütün yetmemişti mama vermiştik diye her kalabalık toplum içinde anlatıyor… bunu neden devamlı herkese söyleme ihtiyacı duyuyor? Kendisini benimle yarıştırdığını hissediyorum ama çok saçma geliyor. bu davranışlarını abartıyor muyum? Kadın sana gelmiş yardım etmiş daha ne istiyorsun mu diyeceksiniz?
sütün varsa mama niye mesela bu nasıl bir kaynana mama fiyatlarından haberi yok sanırım😂

Emzirmemi istememek değil ama emzirmemişim gibi bebeğimin ağzına biberon tıkıyor. Sen ara öğünsün bu ana yemek diyor. Boş meme emiyor emzik diyor vs. Benim emzirmemi sıfır sayıyor ve başımda bekliyordu biberonla. Bi de sık süt geliyor mu diye bir emzirme sırasında 4 kez başıma geliyordu. Yazınca ne kadar manyakça geldi. Bunları eşim görmedi ama annem gördü. Ya da ben eşime toz konduramıyorum…….

Ben bebeğim konusunda serttim valla birine bir şeyi yapma diyorsam yapıyorsa umurumda değildi kırılıp kırılmaması çat çat tartışıyordum.
"Annesi benim. Onun için her şeyin en iyisi benim, en iyisini de ben bilirim" deyin. Üzerine basa basa tekrarlayın gerekirse tartışın. Bebek bu, aman kv kırılmasın diye susmayın.

Delirdi mi bu kadin

Sütün yetmedi diye toplum icinde konuşmaya başladığı zaman " aman anne kendi yüz sene önceki tecrübelerini bebeğime uygulamaya çalışıyorsun zaman geçti artık senin eski zaman yontemlerinle olmuyor bu iş " diyip tersleyin . Babaanne olarak hissetmiyorsa ağlayarak günlüğüne yazabilir . Birde onunla mi ugrasacaksiniz ya yeni doğum yapmış halinizle . Azıcık pervasız olup lafı çakın. Aramayın ve sormayın gelip gitmeye cekinsin . Eşinizle sert bir konuşma yapın anasına ve kendisine çok acil ayar çeksin . Çok biliyorsa gitsin oğlunu emzirsin cork cork diye hanımefendi .

ya ben bu cahil kesimi anlamıyorum bir insanın sütü gelmeyebilir, az gelebilir, bazısında da dolu dolu gelir yani bu sütü gelmeyen insanlara neden kötü gözle bakıp, insanın elinde olan bişeymiş gibi lanetli gözlerle bakıyolar.

bu arada sen hiç abartmıyorsun kv ne münasebet senin bebeğine zorla mama vericek, birde ben babanne gibi değil annesi gibi hissediyorum edalarıyla dolanacak.

X