Kayinvalidem ve evimize gelme şarti 😒

İyi akşamlar herkese☺️

Kızlar canımı sıkan bir konu var,sizlerin de fikirlerini almak isterim,bu nedenle hemen konuya gireyim.
Ağustos ayında doğum yaptım,altı sene sonra ve beşinci tüp bebekle kızım oldu çok şükür,rabbim olmayan herkese nasip etsin ☺️ doğuma annem geldi,kayinvalideler uzak olduğu için gelemediler.(biz Bursa'da onlar Elazığ da) sonraki surecte okullar açılacak dendi,ben de öğretmen olduğum için başlarım diye düşündük,o süreçte gelir bize yardımcı olur ve de torununu görür diye düşündüler (kayınvalidem düşündü) hatta kasim ayında biletini bile aldık.Okullar acilmayinca o da gelmekten vazgeçti( yine kendi kararı,biz gel torununu gor dedik ama okullar açılmıyor gelmeme gerek yok dedi)

Bir martta okullar açılacak,benim de başlamam lazim,bakıcı ayarladım fakat bakıcı ev aldığım yerde,yani şu an oturdugum yere çok uzak,kadın gelemez biz taşınmadan.Evinde bir kaç eksiği var tasinamayiz hemen.Bu durumda annelerden birinin bize bir sure yardımcı olmasi lazım,en azından taşınana kadar (bir ay kadar )

Eşim de annesini arayıp cagiracagini söyledi,zaten torunu altı aylık olmuş hiç bir sekilde görmeye dahi gelmedi.Esim kayinvalideyi arayınca o da " küçük oğlanı bırakıp gelemem,onunla gelirim demiş "küçük oğlan da 23 yaşında 🙄 Benim şu an oturdugum ev iki artı bir ama bir oda full taşınacak esya paketleriyle dolu,bir artı bir kullanim alanım var.Ben de kayınvalide tek gelsin dedim.Esim tekrar annesini aradı ama hiç bir şekilde kabul etmiyor ya beraber gelirim ya da gelmem diyor.Bende ne diyecegimi şaşırdım,bir akıl verin.Bir kaç hafta olsa neyse de bir ay ic içe hiç istemiyorum.

Karışık olduysa kusura bakmayın.
Biraz acele yazdım,eklemeyi unutmuşum ama şöyleki;kaynım biraz sorunlu bir genç,kafasına esince evi terk ediyor.ipsiz sapsız,tekin olmayan kişilerde kalıyor.Yani kayınvalidem de başında beklersem belki gitmez onlarla takılmaz diyor.

Ben de kızımı böyle bir gençle(amcası dahi olsa) yalnız bırakmak istemiyorum(lütfen ayiplamayin ben de bir anneyim,neler neler duyuyoruz) yani ne içtiği,kimlerle gezdigi,nerelere girip çıktığı belli olmayan biriyle ben nasıl kızımı yalnız birayim,bir de işin bu boyutu var.
Bu ayiplamak degil o kadar haklisinki bende kimseye guvenemezdim helede boyle kotu bi profili varsa amcanin... kendi annen gelmezmi

Kayınvalidem eşime ben iş yapar yemek yaparım kardesinde bebeğe bakar diyormuş,ben eşime direk güvenmediği mi değilde,o genç biri elinde telefonu düşürmez asla,çocuğun yanında video izler bir şeylere bakar,bizim kızda zaten gözlerini dikiyir telefona o kadar dikkatini çekiyor ki anlatamam.Ben konuşurum telefonu eline almaz diyor.Bilemiyirum açık acok da söylenmez böyle bir sey.Ayrica bu konuda birinin beni anlaması sevindirici🤗
Açık açık söyleyebilirsiniz bence.Benim erkek kardeşim geldi doğuma annemle beraber.Çok temiz bir çocuk olmasına rağmen eşime tembih ettim kızlarımı dayilari ile yalnız bırakma diye.Devir o kadar kötü bir devir ki kanımdan canımdan da olsa dikkat etmek zorundayım.Bence direkt bu konuda annenizi çağırın. Boşverin kayınvalideniz gelmesin.Sonrasi bir ay boyu huzursuzluk olacak.İçiniz hiç rahat etmeyecek.Ayrica ben 1 martta okulların açılacağını da hiç sanmıyorum😊Bu dönem muhtemelen online bir şekilde kapanacak okullar.Seneye Allah kerim

İyi akşamlar herkese☺️

Kızlar canımı sıkan bir konu var,sizlerin de fikirlerini almak isterim,bu nedenle hemen konuya gireyim.
Ağustos ayında doğum yaptım,altı sene sonra ve beşinci tüp bebekle kızım oldu çok şükür,rabbim olmayan herkese nasip etsin ☺️ doğuma annem geldi,kayinvalideler uzak olduğu için gelemediler.(biz Bursa'da onlar Elazığ da) sonraki surecte okullar açılacak dendi,ben de öğretmen olduğum için başlarım diye düşündük,o süreçte gelir bize yardımcı olur ve de torununu görür diye düşündüler (kayınvalidem düşündü) hatta kasim ayında biletini bile aldık.Okullar acilmayinca o da gelmekten vazgeçti( yine kendi kararı,biz gel torununu gor dedik ama okullar açılmıyor gelmeme gerek yok dedi)

Bir martta okullar açılacak,benim de başlamam lazim,bakıcı ayarladım fakat bakıcı ev aldığım yerde,yani şu an oturdugum yere çok uzak,kadın gelemez biz taşınmadan.Evinde bir kaç eksiği var tasinamayiz hemen.Bu durumda annelerden birinin bize bir sure yardımcı olmasi lazım,en azından taşınana kadar (bir ay kadar )

Eşim de annesini arayıp cagiracagini söyledi,zaten torunu altı aylık olmuş hiç bir sekilde görmeye dahi gelmedi.Esim kayinvalideyi arayınca o da " küçük oğlanı bırakıp gelemem,onunla gelirim demiş "küçük oğlan da 23 yaşında 🙄 Benim şu an oturdugum ev iki artı bir ama bir oda full taşınacak esya paketleriyle dolu,bir artı bir kullanim alanım var.Ben de kayınvalide tek gelsin dedim.Esim tekrar annesini aradı ama hiç bir şekilde kabul etmiyor ya beraber gelirim ya da gelmem diyor.Bende ne diyecegimi şaşırdım,bir akıl verin.Bir kaç hafta olsa neyse de bir ay ic içe hiç istemiyorum.

Karışık olduysa kusura bakmayın.
Biraz acele yazdım,eklemeyi unutmuşum ama şöyleki;kaynım biraz sorunlu bir genç,kafasına esince evi terk ediyor.ipsiz sapsız,tekin olmayan kişilerde kalıyor.Yani kayınvalidem de başında beklersem belki gitmez onlarla takılmaz diyor.

Ben de kızımı böyle bir gençle(amcası dahi olsa) yalnız bırakmak istemiyorum(lütfen ayiplamayin ben de bir anneyim,neler neler duyuyoruz) yani ne içtiği,kimlerle gezdigi,nerelere girip çıktığı belli olmayan biriyle ben nasıl kızımı yalnız birayim,bir de işin bu boyutu var.
Siz kendi çocuğunuz için endişeleniyordunuz o da oğlu için endişeleniyor bence saygı duymalısın istemiyorsanız Farklı bir plan yapmalısınz

Bu ayiplamak degil o kadar haklisinki bende kimseye guvenemezdim helede boyle kotu bi profili varsa amcanin... kendi annen gelmezmi
Kendi annem gelmek istiyor,yeterki gel diyelim ama kayınvalidem hiç gelmediği için ister istemez onun gelmesini istiyor.
Siz kendi çocuğunuz için endişeleniyordunuz o da oğlu için endişeleniyor bence saygı duymalısın istemiyorsanız Farklı bir plan yapmalısınz
Saygı duyuyorum zaten,saygı duymadigima dair mesajlarim mi var🤔 Sadece şart kosulmasindan hoşlanmadım, onun oğlu olabilir ama ben bir artı bir evde,hele de sorunları olan bir gençle bir arada olmak ve kızımı birakmak istemiyor.

Benim planım belli zaten annemin gelmesi ama eşim de kendi annesi gelsin istiyor.

Esim tekrar annesini aradı ama hiç bir şekilde kabul etmiyor ya beraber gelirim ya da gelmem diyor.Bende ne diyecegimi şaşırdım,bir akıl verin.Bir kaç hafta olsa neyse de bir ay ic içe hiç istemiyorum.
Puf noktasini yazmissin zaten bosa avuntu kv 20 dk uzakta oturuyor gelme sayisi ve sebeplerini yazayim
1 evlendik gelin gormesi
2 esim ameliyat oldu gecmis olsun
3 kizima hayirli olsuna 2 kez
4 gorumumle adanadan gelmisti
5 ogluma hayirli olsuna
6 evime hayirli olsuna
4 yil oldu hemen hemen
Sadece 20 dk uzakta
Annemle dip dipe oturuyoruz ben halimden cok memnunum ama esim ailesinden kimse gelmiyor diye coooook uzuluyor tabi bende uzuluyorum sonucta esimin ailesi ve onu yetistirme tarzlarini alkisliyorum iyikim diyorum
Ama ailesi gelmek istemiyorsa da suc benim mi deil 11 kardesi var sadece 1 tanesi ara sira gelir onunda cogu zaman isi duserde oyle
Yanlis anlasilmayim koronadan oncede böyleydi
Hadi kabul ettin geldi kayninda geldi esin hic mi dusunmuyor nasil yalniz vakit gecirecegiz sabaha kadar uyumaz kaynin e
Sonra gelsin tartismalar konuyu hic uzatma hele 1 mart gelsin Allah kerim
Zaten esinde bir sure sonra gelmek istemedigini anlar

Bilemiyorum ama bir anne neden oğlunun evine gitmek istemez şaşırtıcı🤔neyse kendisi bilir artık benim için hava hoş😀

Yani eşimin ağzından kardesi için "artık ne yaparsa yapsın şaşırmam,her şeyi beklerim ondan"dediğini defalarca duymusumdur. Sonuçta dünyanın bin türlü hali var ve malesef her ihtimali dusunmek zorundayız.Hem her istismar çocuğa fiziken bir şey yapılmasi değildir,yanında uygunsuz videolar izlenmesi ve bebeğin bunu görmesi de bir istismardir, biz televizyonu bile acmazken uygunsuz şeylere maruz kalma ihtimali de var.

Kayinvali de zaten bir mutfağa girdi mi akşama kadar çıkmaz,işe daldı mi dalar yani🤷
Kendi anneni çağır..ben de olsa bu durumda güvenmem

Yaşadığım yerde tek bir tanıdık var o da zaten kızıma bakacak ama evi çok uzak,tasinacagimiz yere yakın oturuyor,onların da bizim de aracımız yok,eşi kronik hasta olduğu için de toplu taşımaya binmek istemiyor,çünkü iki araç değişip gelmesi lazım.

Annem siz istediginiz an gelirim sorun olmaz diyor.Esim çok üzgün annesinin gelmesini çok istiyor,kardeisni istemediğim için de içten içe bana kızgın olduğunu hissediyorum.
Siz nerede oturuyorsunuz bakıcınız nerede oturuyor? Ben de Bursa’da yaşıyorum belki o civarda işe gidip gelen bakıcınızı götürüp getirecek tanıdık vardır diye sormak istedim

Siz nerede oturuyorsunuz bakıcınız nerede oturuyor? Ben de Bursa’da yaşıyorum belki o civarda işe gidip gelen bakıcınızı götürüp getirecek tanıdık vardır diye sormak istedim
Ben nilifer de bakıcı yıldırım yetmiş beşinci yıl mahallede oturuyir, malesef tanidik kimse yok😔

evet tamam çocuk tekinsiz .
ama kv de eşek kadar oğlunu bü yüzden bırak istememiş olmasın. sahip çıkmak için. herkesin ki evlat.

X