Kayınvalidem....

Merhabalar. Beni dinleyip degerli yorumlarınızı yazmanız çok önemli. Haklıysam haklısın veya haksızsam haksızsın deyin bana lütfen veya ne yapmam gerektigiini.....Dışarıdan birilerinin yorumuna ihtiyacım var. Hanımlar ben 1 senedir evliyim. Kayinvalidemle genelde bir pek bir sorunumuz yoktu fakat son zamanlarda bana tuhaf gelen hareketleri var. Hakkımı savunan biriyim susmam hosuma gitmeyen birsey oldugunda saygımı bozmadan söyleyeceğimi söylerim. Annemi aradim gecenlerde bir yemeğin tarifini isteyecektim. (Annem çok güzel yapıyor o yemegi). Kayinvalidem başladı ağlamaya esimin kayinbabamin yaninda. Sen nasil ben dururken kendi annenden tarif istersin diye. Şok oldum bi eşime baktım bi ona. Bu ağlama kendini haklı çıkarma huyunu sevmiyorum. Allahıma binlerce kez şükürler olsunki eşim herzaman arkamda benim. Ogün evde yemek yemedik dışarıda yedik bana böyle davrandı diye. Annemden tarif alamazmıyım ben ? Bunu yapma amacım sen yapamıyosun demek degildi yani. Neyse . Esim onları pek aramak istemiyor icinden gelmedigi için. Bende ara veya arama demem asla aralarına girmiyorum genelde. Kayınvalidem eşimi aramış vay sen beni neden aramıyorsun KARIDAN O KADAR Mİ KORKUYORSUN. demiş
Bunu duydum benim sarteller atti iftira resmen bu aradim hemen birdaha benim adımı ağzına alma iftira atamazsin bana dedim.
Çok zoruma gitti alakayı kestim ben bu kisiyle artık. Sonra aradan biraz zaman gecti aradı açmadım. Üst üste aramaya başlayınca açtım ağladı seni özledim falan . Yine birsey demedim pek uzatmadım. Bugün hamile olduğumu haber vermek için aradım 2 3 kere mesgule attı. Yani devam ettiriyor küslüğü. Anneler günü yaklaşıyor bayram yaklaşıyor aramayacagim sormayacagim kararımı verdim. Ama eşim pek birsey demiyor onun için biraz üzüldüm sanki. Sizce ne yapayim ben? Aramayip sormamak daha mi iyi ? Beni arayıp ağlıyor özledim diye birde telefonlarımı açmıyor? Şaştım kaldım bu kadına ( bu arada onlar memleketlerindeler biz baska şehirdeyiz)
Watsapp durumu yapın , hamile olduğunuzu öyle duyurun 😂 ararlar muhtemelen. Ama kayınvalideniz biraz kırılmış size belli . Annenize soracaksanız mutfakta vs arasaydınız . Ezip geçti diye düşünmüş olabilir .
Bayram geliyor görüntülü arayın beraber kutlayın ama eskisi gibi de olmuyor bilin . Bir kere bu hale gelince ilişkiler sıkıntılı oluyor zaten . Sakin ve mesafeli kalın .

Evet problemleri vardı babası ve annesiyle arası pek iyi degildi. Ben iyi olsun diye uğraştım. Megerse eşim haklıymış
sız konusmazssanız konusmayın esınızde ozel gunlerde konusur yada gorusecekse gorussun..sız gorusmek durumunda değilsınız

Şimdi şöyle ki yanınızda kayınvalideniz varken annenizi arayıp tarif istemeniz kayınvalideye evet sen bu yemeği yapamazsın demek. Keşke onun yanında aramasaydınız. Ağlaması, meseleyi büyütmesi doğru mu değil. Eşinize de dikkat edin annesinin lafını size taşıyan adam sizin lafınızı da annesine taşır. Arayıp sormamak sizin tercihiniz ama zaten başka şehirlerdeymişsiniz ben olsam özel günlerde arar, mesafemi korurdum
Ay ne alaka Pink, kayınvalide her yemeği biliyor diye bir kural mı var, veyahut bildiği bir yemek dahi olsa yöreye ağız tadına göre bir yemeğin binbir çeşitte yapılma şekli var. İlla kayınvalide yanında diye neden annesini aramasın. Çok saçma.

Şimdi şöyle ki yanınızda kayınvalideniz varken annenizi arayıp tarif istemeniz kayınvalideye evet sen bu yemeği yapamazsın demek. Keşke onun yanında aramasaydınız. Ağlaması, meseleyi büyütmesi doğru mu değil. Eşinize de dikkat edin annesinin lafını size taşıyan adam sizin lafınızı da annesine taşır. Arayıp sormamak sizin tercihiniz ama zaten başka şehirlerdeymişsiniz ben olsam özel günlerde arar, mesafemi korurdum
Bana yalnızken deseydi ben varken neden anneni arıyorsun diye gerçekten onu anlar özür dilerdim. Esimin kayinbabamin yaninda aglaması olayi büyüttü ondan rahatsiz oldum. Yoksa tabiki rahatsiz olacagi aklıma gelse asla aramam. Cidden aklıma gelmedi

Merhabalar. Beni dinleyip degerli yorumlarınızı yazmanız çok önemli. Haklıysam haklısın veya haksızsam haksızsın deyin bana lütfen veya ne yapmam gerektigiini.....Dışarıdan birilerinin yorumuna ihtiyacım var. Hanımlar ben 1 senedir evliyim. Kayinvalidemle genelde bir pek bir sorunumuz yoktu fakat son zamanlarda bana tuhaf gelen hareketleri var. Hakkımı savunan biriyim susmam hosuma gitmeyen birsey oldugunda saygımı bozmadan söyleyeceğimi söylerim. Annemi aradim gecenlerde bir yemeğin tarifini isteyecektim. (Annem çok güzel yapıyor o yemegi). Kayinvalidem başladı ağlamaya esimin kayinbabamin yaninda. Sen nasil ben dururken kendi annenden tarif istersin diye. Şok oldum bi eşime baktım bi ona. Bu ağlama kendini haklı çıkarma huyunu sevmiyorum. Allahıma binlerce kez şükürler olsunki eşim herzaman arkamda benim. Ogün evde yemek yemedik dışarıda yedik bana böyle davrandı diye. Annemden tarif alamazmıyım ben ? Bunu yapma amacım sen yapamıyosun demek degildi yani. Neyse . Esim onları pek aramak istemiyor icinden gelmedigi için. Bende ara veya arama demem asla aralarına girmiyorum genelde. Kayınvalidem eşimi aramış vay sen beni neden aramıyorsun KARIDAN O KADAR Mİ KORKUYORSUN. demiş
Bunu duydum benim sarteller atti iftira resmen bu aradim hemen birdaha benim adımı ağzına alma iftira atamazsin bana dedim.
Çok zoruma gitti alakayı kestim ben bu kisiyle artık. Sonra aradan biraz zaman gecti aradı açmadım. Üst üste aramaya başlayınca açtım ağladı seni özledim falan . Yine birsey demedim pek uzatmadım. Bugün hamile olduğumu haber vermek için aradım 2 3 kere mesgule attı. Yani devam ettiriyor küslüğü. Anneler günü yaklaşıyor bayram yaklaşıyor aramayacagim sormayacagim kararımı verdim. Ama eşim pek birsey demiyor onun için biraz üzüldüm sanki. Sizce ne yapayim ben? Aramayip sormamak daha mi iyi ? Beni arayıp ağlıyor özledim diye birde telefonlarımı açmıyor? Şaştım kaldım bu kadına ( bu arada onlar memleketlerindeler biz baska şehirdeyiz)
Küsmek için uyduruk sebepler aramayın ya Allah aşkına gulesim geliyor. Eşine karindanmi korkuyorsun derken iftirami atmış oluyor ? Evet yemek konusunda saçmalamış ama göz ardı edilecek bişey kendince üzülmüş yakın olmanı beklemiş. O günden sonrada bı zaman aranmayinca oğluna sitem etmiş sana etmemiş uzatan sensin boşver al hediyeni yolla bırak sen ara emin ol böyle davranmaktan vazgeçer zaten ayrı şehirdesin bide küsmek bu sebepten baya bir sacma

Küsmek için uyduruk sebepler aramayın ya Allah aşkına gulesim geliyor. Eşine karindanmi korkuyorsun derken iftirami atmış oluyor ? Evet yemek konusunda saçmalamış ama göz ardı edilecek bişey kendince üzülmüş yakın olmanı beklemiş. O günden sonrada bı zaman aranmayinca oğluna sitem etmiş sana etmemiş uzatan sensin boşver al hediyeni yolla bırak sen ara emin ol böyle davranmaktan vazgeçer zaten ayrı şehirdesin bide küsmek bu sebepten baya bir sacma
Deneyecegim. Keşke böyle olmasaydı diyorum ben aksine hic istemedim aramiz bozulsun. Kayinvalidem bana zamanında evladımın arayıp sormadıgı kadar sen arıyorsun diyen biri. Oyuzden karindan mı korkuyorsun demesi nankörce geldiği için çok kizdım. Ben küsmek icin bahane arasam bu olaylardan sonra aramazdım hiç

Deneyecegim. Keşke böyle olmasaydı diyorum ben aksine hic istemedim aramiz bozulsun. Kayinvalidem bana zamanında evladımın arayıp sormadıgı kadar sen arıyorsun diyen biri. Oyuzden karindan mı korkuyorsun demesi nankörce geldiği için çok kizdım. Ben küsmek icin bahane arasam bu olaylardan sonra aramazdım hiç
Yok siz demişsiniz ya hiç görüşmesemmi diye i açıdan dedim ben belkiki sende huzursuzsun böyle olmasından bırak boşver ara sen bak gerçekten mesgule atsa bile ara kendi için rahat eder iç huzursuzluğun kalkar sen iyiliğini belli et gerisini umursama bebisin için kendin için zaten uzaksiniz bu kayinvalidelerin içini çevresel olaylar yüzünden bı korku kapladığını düşünüyorum ben iyi olanida illa ya oğlum uzaklasirsa diye düşünüyor oğlan uzaklaşsa bile bu eşinden biliniyor bende 7yillik evliyim ilk iki yıl kv min bu korkularıyla uğraştım ağlardı en ufak şeyde ama hic kestirip atmadım o bana alıştı bende ona dolmama varana kadar sarıp yollsr Allah razı olsun inan kötü olmaya değecek bı sebepler yok sende daha yenisin oda daha yeni alisacaksiniz sen kendini kötü bildirme buraya konu acmandan ben senin kötü düşündüğünü sanmıyorum ara sen♥️

Bana yalnızken deseydi ben varken neden anneni arıyorsun diye gerçekten onu anlar özür dilerdim. Esimin kayinbabamin yaninda aglaması olayi büyüttü ondan rahatsiz oldum. Yoksa tabiki rahatsiz olacagi aklıma gelse asla aramam. Cidden aklıma gelmedi

Zaten yazdığım gibi ağlaması, olayı büyütmesi tamamen yanlış. Sizin yaptığınız harekette de şahsın kendisine yönelik, özellikle yapılmış bir şey yok, kayınvalideniz art niyetli bir tavır göstermiş.

Ay ne alaka Pink, kayınvalide her yemeği biliyor diye bir kural mı var, veyahut bildiği bir yemek dahi olsa yöreye ağız tadına göre bir yemeğin binbir çeşitte yapılma şekli var. İlla kayınvalide yanında diye neden annesini aramasın. Çok saçma.

Yani defalarca yazdım hala nasıl anlamadınız şaşırıyorum ama umarım son kez bir kere daha açıklıyorum.

Çoğu o yaşta kadın çoğu yemeği bilir zaten orda siz bu yemeği biliyor musunuza cevap hayır olsa ve kendi annesini arasa gayet normaldi. Konu sahibi amacım sen yapamıyorsun demek değildi yazmış evet amaç bu değil ama sonuç bu. Daha önce yazdığım gibi annem revaniyi çok güzel yapar ama ben kalkıp kayınvalidemin yanında dur annemden revani tarifi alayım desem bu kayınvalideme annem senden daha güzel yapıyoru gözüne sokmak olur, senin yaptığını beğenmiyorum veya senin tarif bilgine güvenmiyorum demektir. Alınır mı bilmem ama kendi adıma hoş bulmadığım için yapmam bunu.

Aynı şeyi kerelerce açıklamaktan gerçekten yoruldum, artık hak vermeseniz de ne anlatmak istediğimi anladığınızı düşünüyorum. Benimle aynı düşünmek veya hak vermek gibi bir mecburiyetiniz zaten yok. İyi geceler

Siz alınınca bahane arıyor oluyorsunuz ama kv alınınca öyle olmuyor bunuda öğrenmiş olduk. Kendisine başta kötü veya kırıcı bir söz söylemiş olsaydınız evet alınmakta haklı derdim ama mesele çok başka. Merak ediyorum da bu her zaman öncelik bekleyen, gelinlerinden kendilerini öz annesi yerine koymasını isteyen erkek anaları acaba gelinlerini kendi öz kızı yerine koyuyorlar mı. Sanmıyorum. Kendi kızı olsaydı alınmaz ya da en fazla trip atar geçerdi belki ama ortalığı karıştırıp yaygara koparmazdı. Siz kv ye yapacağınızı yapmışsınız hatta bence daha fazlasını. Şükredeceği yere daha da istiyorlar işte maalesef. Kimse kimseyi ne öz evladı yerine koyabilir ne de öz anne babası yerine. Gerçekçi olalım. Fazla beklenti sadece üzer. Annenizi aradınız diye ağlaması biraz da şov bence

Benimkinin yanında melek bi kaynanan var. Ayrıca ayrı şehirde.kadına bana iftira mı atıyorsun demişsin ama kadın soru sormuş sadece kocan da hayır korktuğumdan değil istemediğimden aramadım deseydi o zaman ben bi sorun görmedim büyük bi olay da yok kocam arkamda demişsin kocan arkandaysa hiç üzülme bacım

Şimdi şöyle ki herkesin yapısı farklıdır. Herkesin alınganlık eşiği aynı değil. Annenizin yanında kayınvalidenizden karnıyarık tarifi istemeniz annenize bu yemeği o senden daha iyi yapıyor demek. Benim de umrumda olmaz ama herkes bir değil. Annem kayınvalidemden daha iyi revani yapar bunu biliyorum ama göze sokmaya gerek yok. Yanımda revani yapabilen biri varken aramam. Ben hayatta birinin yanında arayıp başkasından tarif almam, şık değil bence. Bu benim görüşüm katılmak zorunda değilsiniz elbette
Kesinlikle çok haklısınız. Yıllar önce bir arkadaşımla alışverişe gitmiştik. Birşey denedi yorumladık neyse. ”Annem olsa şimdi ona sorardım dedi“. Aynı arkadaşımın annesine mutfakta yardım ettiğim bir gün annesi orda olmayan kızı için: “ Ayşe olsa ı ince doğruyordu” dedi. Yani ben de ince doğrayabiliyorum atomu parçalamıyorduk :) Her iki durumda da kendimi kötü hissettim. Elbette ağlancak bir durum yok ama kör göze parmak sokmaya da gerek yok hassas demek ki kadın.

Kesinlikle çok haklısınız. Yıllar önce bir arkadaşımla alışverişe gitmiştik. Birşey denedi yorumladık neyse. ”Annem olsa şimdi ona sorardım dedi“. Aynı arkadaşımın annesine mutfakta yardım ettiğim bir gün annesi orda olmayan kızı için: “ Ayşe olsa ı ince doğruyordu” dedi. Yani ben de ince doğrayabiliyorum atomu parçalamıyorduk :) Her iki durumda da kendimi kötü hissettim. Elbette ağlancak bir durum yok ama kör göze parmak sokmaya da gerek yok hassas demek ki kadın.

Bu konuda birden fazla insan beni alıntılayarak ne kadar yanlış düşündüğümü yazdı. Yorumum fazla sayıda beğenmedim aldı. Beni anladığınıza memnun oldum, sadece anlatmak istediğim bir bilen varken yanında başkasına sormanın bunu o senden daha iyi yapıyoru göze sokmak olduğu ve bunun şık bir hareket olmadığıydı.

Şimdi siz başka türlü bir insan olsanız arkadaşınız annem olsa ona sorardım dediğinde e madem öyle annenle gelseydin benim görüşümü dikkate almıyorsan niye sordun diyerek bozulabilirdiniz.

Bu konuda birden fazla insan beni alıntılayarak ne kadar yanlış düşündüğümü yazdı. Yorumum fazla sayıda beğenmedim aldı. Beni anladığınıza memnun oldum, sadece anlatmak istediğim bir bilen varken yanında başkasına sormanın bunu o senden daha iyi yapıyoru göze sokmak olduğu ve bunun şık bir hareket olmadığıydı.

Şimdi siz başka türlü bir insan olsanız arkadaşınız annem olsa ona sorardım dediğinde e madem öyle annenle gelseydin benim görüşümü dikkate almıyorsan niye sordun diyerek bozulabilirdiniz.
Düşünceler fikirler deneyimler karşı tarafa yetersiz gelebilir üçüncü kişiye ihtiyaç duyulabilir buna itirazım yok. Ama tarz ve üslup çok önemli. Bunu yanınızdakini yoksaymadan yapmalısınız.

Ben olayın şurasını anlayamadım. Eşiniz gelip size annem bana karından korkuna mı arayamıyorsun dedi mi dedi. Gerçi benden tarif almıyorlar diye ağlayan kayınvalidenin büyüttüğü bir çocuktan bahsediyoruz ama yine de garip geldi.

X