Kayınvalidem....

Annesiyle konuşmasıni gelip size neden anlatıyor ki eşiniz? Ne demişse demiş, kendi cevap verseydi konuşma esnasında eşimle alakası yok aramamın diye.

Kayınvalidenizin yemek tarifi için ağlaması yanlış evet ama siz de o esnada aramaya bilirdiniz annenizi. İlla soracaksınız yalnızken sorabilirdiniz.

Ayrıca eşiniz için üzülmeyin laf taşıyıp annesiyle eşinin arasında sorun çıkaran bizzat kendisi.

Ne zaman ki bana iftira attı ben arayı tamamen bozdum. Sanki ben sustukça bir fazlasını yaptı.

Eşinizi arayıp sizin için karından o kadar mı korkuyorsun diyen, eşiyle araları bozulur mu diye hiç çekinmeyen, ufak şeyler için bile huzursuzluk yaratmaktan çekinmeyen kayınvalideye karşı siz niye bu kadar çekineceksiniz. Susmayın tabi susarsanız dozu artırırlar. Gayet yerinde tepki vermişsiniz bence. Şuan bu tepkiyi vermeseydiniz ilerde daha çok başınız ağrırdı. Bir şeyler kopacaksa en baştan kopması daha iyidir, tecrübem bu yönde. Sonradan iyice yüzgöz olursunuz başka olaylar olur ki bu kaynanayla illaki olur o zaman belkide haksız duruma siz düşürüleceksiniz... bir zaman sonra kendinizi savunmanız bile ciddiye alınmaz olur artık. Çünkü eşler belli zaman sonra bu durumlardan bıkarlar. Şuan arkanızda olan eşinizin yarın bir gün karşınızda olması hiçte şaşılacak durum olmaz. Bebek haberi için aramanıza gerek yok. Eşiniz arasın. Siz tepkinizi sürdürün. Kv gerçektende arayı düzeltmek için bir adım atar ve huzursuzluk yarattığını anlayıp gösterirse yine görüşürsünüz ama mesafeli olmayı bırakmayın

Merhabalar. Beni dinleyip degerli yorumlarınızı yazmanız çok önemli. Haklıysam haklısın veya haksızsam haksızsın deyin bana lütfen veya ne yapmam gerektigiini.....Dışarıdan birilerinin yorumuna ihtiyacım var. Hanımlar ben 1 senedir evliyim. Kayinvalidemle genelde bir pek bir sorunumuz yoktu fakat son zamanlarda bana tuhaf gelen hareketleri var. Hakkımı savunan biriyim susmam hosuma gitmeyen birsey oldugunda saygımı bozmadan söyleyeceğimi söylerim. Annemi aradim gecenlerde bir yemeğin tarifini isteyecektim. (Annem çok güzel yapıyor o yemegi). Kayinvalidem başladı ağlamaya esimin kayinbabamin yaninda. Sen nasil ben dururken kendi annenden tarif istersin diye. Şok oldum bi eşime baktım bi ona. Bu ağlama kendini haklı çıkarma huyunu sevmiyorum. Allahıma binlerce kez şükürler olsunki eşim herzaman arkamda benim. Ogün evde yemek yemedik dışarıda yedik bana böyle davrandı diye. Annemden tarif alamazmıyım ben ? Bunu yapma amacım sen yapamıyosun demek degildi yani. Neyse . Esim onları pek aramak istemiyor icinden gelmedigi için. Bende ara veya arama demem asla aralarına girmiyorum genelde. Kayınvalidem eşimi aramış vay sen beni neden aramıyorsun KARIDAN O KADAR Mİ KORKUYORSUN. demiş
Bunu duydum benim sarteller atti iftira resmen bu aradim hemen birdaha benim adımı ağzına alma iftira atamazsin bana dedim.
Çok zoruma gitti alakayı kestim ben bu kisiyle artık. Sonra aradan biraz zaman gecti aradı açmadım. Üst üste aramaya başlayınca açtım ağladı seni özledim falan . Yine birsey demedim pek uzatmadım. Bugün hamile olduğumu haber vermek için aradım 2 3 kere mesgule attı. Yani devam ettiriyor küslüğü. Anneler günü yaklaşıyor bayram yaklaşıyor aramayacagim sormayacagim kararımı verdim. Ama eşim pek birsey demiyor onun için biraz üzüldüm sanki. Sizce ne yapayim ben? Aramayip sormamak daha mi iyi ? Beni arayıp ağlıyor özledim diye birde telefonlarımı açmıyor? Şaştım kaldım bu kadına ( bu arada onlar memleketlerindeler biz baska şehirdeyiz)
Onun yanında tarif almanız bence hoş değil empati yap sen nasıl tepki verirdi n bildiğin yemeği gelinin annesini arasın sorsun senin yanında diğerlerine yorum yapmayacagim

Ay hayır ya. Mesela kv karnıyarığı şahane yapar. Kendi annemin yanındayken tarif alacak olsam onu arardım. Onun yanındayken de balık tarifi alacak olsam kendi annemi arardım. Kayınvalidem de bilir yani annemin iyi yaptığını. Bunda alınacak ne var ki?

Şimdi şöyle ki herkesin yapısı farklıdır. Herkesin alınganlık eşiği aynı değil. Annenizin yanında kayınvalidenizden karnıyarık tarifi istemeniz annenize bu yemeği o senden daha iyi yapıyor demek. Benim de umrumda olmaz ama herkes bir değil. Annem kayınvalidemden daha iyi revani yapar bunu biliyorum ama göze sokmaya gerek yok. Yanımda revani yapabilen biri varken aramam. Ben hayatta birinin yanında arayıp başkasından tarif almam, şık değil bence. Bu benim görüşüm katılmak zorunda değilsiniz elbette

Çok duygusal bir kayınvalideniz varmış =))
Ben olsam ilk meseleyi çok büyütmem, belki de önemsenme, danışılma ihtiyacı duydu. Çok çocukça evet ama hangimiz bazen çocuklaşmıyoruz ki? 2. meselede saçmalamış evet ama eşinizin bu lafı size taşıması çok sıkıntılı bir durum. Hiç hiç gerek yoktu size söylemesine, annesine "saçmalama anne" demesi yeterliydi. Böyle yaparak sizde soğukluk oluşturuyor. Denge böyle sağlanmaz. Bi keresinde eşime anneni bi arayayım dedim ısrarla arama dedi. Niye diyorum söylemiyor, ısrar ediyorum sıkılıyor kıvranıyor. En sonunda ileri geri bi laf etti senin hakkında, ben cevabını verdim, sen ne dediğini bilme ama bir süre arama dedi, tamam dedim. Hala bilmem ne dediğini. Kadını da çok severim, umarım çok da harcamamıştır beni =))
Neyse, ben olsam uzatmam, zırt pırt aramam ama bayramda arar ellerini öptüğümü söyler kapatırım. Bitti gitti. Hal hatır sormaya aramam ama.. Meseleyi de dillendirmem kapatırım.

Benim kv de benim yaptığım yemeği begenmezdi, bende yemek işini ona bırakınca 3. gün ben buraya hizmetçilik yapmaya gelmedim diyip gitmişti. Siz aramışsınız açmamış, bu durumu eşinize de anlatın ve gösterin. Yarın bayram olur gene arayın veya eşiniz konuşurken sizde arada bayramını kutlayın asla uzatmayın... Eşinizin annesidir ve bir yerde suçlu durumuna düşmeyin yapıcı taraf olmaya çalışın veya böyle görünün... derim.

kayınvalidenizin yemek konusunda ağlaması çok saçma ama bende kayınvalidemin yanındayken, onun da yapmayı bildiği bir yemek için annemi aramazdım muhtemelen, yemek dediğin nedir yani iki kişiysek birlikte yapar geçeriz. diğer konuda da annesi oğluyla ne konuşursa konuşsun, eğer bunu eşiniz size söylediyse çok yanlış evet anneci değil ama dengeleri de kuramıyor demek ki. ve sonrasında sizin kayınvalideyi arayıp sert konuşmanız da bana yanlış geldi. ben hemen her konuda her şeyi silip atmaya karşıyım. mesafemi koyarım, gerektiği kadar görüşür, gerektiği kadar konuşurum ama arayıp ters yapacak kadar yüz göz olmam. yine de herkesin tepkisi ayrıdır. bence daha mesafeli olun ama gemileri de yakmayın. bebeğiniz de olacak ve eş ailesi illa görüşülecek insanlar..

Bir yaşıma daha girdim. Yanında kaynana varken anneyi arayıp sormak ayıpmış. Bunun kim daha iyi yapıyor yarışına çekilmesine ne gerek var anlayamadım. Herkesin kime soracağı kendi tercihidir. Konu sahibi belki öyle alışmıştır, kendini nasıl rahat hissediyorsa öyle yapar. Konu kimin daha iyi yaptığı değil ki. Bir gün görümcemdeydim yemek yapıyordu o sırada annesini arayıp yemekle ilgili bir şey sordu. Bana sormadı diye alınmak aklımın ucuna bile gelmedi valla. Buraya görümcem yemek yaparken ben orda dururken annesini aradı sordu diye ağladım sonra bide gittim eşime ağladım diye konu açmış olsaydım, linç yerdim kesin. Neymiş herkesin alınganlık seviyesi bir değilmiş. O zaman herkesin sabır seviyeside bir değil derim. Kimse eş annesinin gereksiz oğlan anası triplerini çekmek zorunda değil. Çeke çeke ardı arkası kesilmez zaten. Kaynanalar hep ister. Konu sahibinin eşinin söylemesi yanlış ama arkasında duran biri olmasaydı belki böyle saçma sapan bir konu uzayacaktı araları bozulacaktı. Kimsenin gereksiz yere huzur bozmaya hakkı yok bence

Ağlayarak saçmalamış ama kadın haklı.
Annemin tarifine güvendiğim bir yemek varsa annem dururken kayınvalideye sormam. Ama kadının yanında da aranmaz. Ayıp etmişsiniz o konuda.

Sonrası da iki taraflı abartılar silsilesi.
"Karından o kadar mı korkuyorsun" cümlesi çok çirkin. Ama eşinizin koştur koştur bunu size yetiştirmesi de çirkin.

Ben olsam bayramda seyranda arardım yine de.

Merhabalar. Beni dinleyip degerli yorumlarınızı yazmanız çok önemli. Haklıysam haklısın veya haksızsam haksızsın deyin bana lütfen veya ne yapmam gerektigiini.....Dışarıdan birilerinin yorumuna ihtiyacım var. Hanımlar ben 1 senedir evliyim. Kayinvalidemle genelde bir pek bir sorunumuz yoktu fakat son zamanlarda bana tuhaf gelen hareketleri var. Hakkımı savunan biriyim susmam hosuma gitmeyen birsey oldugunda saygımı bozmadan söyleyeceğimi söylerim. Annemi aradim gecenlerde bir yemeğin tarifini isteyecektim. (Annem çok güzel yapıyor o yemegi). Kayinvalidem başladı ağlamaya esimin kayinbabamin yaninda. Sen nasil ben dururken kendi annenden tarif istersin diye. Şok oldum bi eşime baktım bi ona. Bu ağlama kendini haklı çıkarma huyunu sevmiyorum. Allahıma binlerce kez şükürler olsunki eşim herzaman arkamda benim. Ogün evde yemek yemedik dışarıda yedik bana böyle davrandı diye. Annemden tarif alamazmıyım ben ? Bunu yapma amacım sen yapamıyosun demek degildi yani. Neyse . Esim onları pek aramak istemiyor icinden gelmedigi için. Bende ara veya arama demem asla aralarına girmiyorum genelde. Kayınvalidem eşimi aramış vay sen beni neden aramıyorsun KARIDAN O KADAR Mİ KORKUYORSUN. demiş
Bunu duydum benim sarteller atti iftira resmen bu aradim hemen birdaha benim adımı ağzına alma iftira atamazsin bana dedim.
Çok zoruma gitti alakayı kestim ben bu kisiyle artık. Sonra aradan biraz zaman gecti aradı açmadım. Üst üste aramaya başlayınca açtım ağladı seni özledim falan . Yine birsey demedim pek uzatmadım. Bugün hamile olduğumu haber vermek için aradım 2 3 kere mesgule attı. Yani devam ettiriyor küslüğü. Anneler günü yaklaşıyor bayram yaklaşıyor aramayacagim sormayacagim kararımı verdim. Ama eşim pek birsey demiyor onun için biraz üzüldüm sanki. Sizce ne yapayim ben? Aramayip sormamak daha mi iyi ? Beni arayıp ağlıyor özledim diye birde telefonlarımı açmıyor? Şaştım kaldım bu kadına ( bu arada onlar memleketlerindeler biz baska şehirdeyiz)
esınız anasını neden aramıyordu..sıkıntımı vardı aralarında

Bir yaşıma daha girdim. Yanında kaynana varken anneyi arayıp sormak ayıpmış. Bunun kim daha iyi yapıyor yarışına çekilmesine ne gerek var anlayamadım. Herkesin kime soracağı kendi tercihidir. Konu sahibi belki öyle alışmıştır, kendini nasıl rahat hissediyorsa öyle yapar. Konu kimin daha iyi yaptığı değil ki. Bir gün görümcemdeydim yemek yapıyordu o sırada annesini arayıp yemekle ilgili bir şey sordu. Bana sormadı diye alınmak aklımın ucuna bile gelmedi valla. Buraya görümcem yemek yaparken ben orda dururken annesini aradı sordu diye ağladım sonra bide gittim eşime ağladım diye konu açmış olsaydım, linç yerdim kesin. Neymiş herkesin alınganlık seviyesi bir değilmiş. O zaman herkesin sabır seviyeside bir değil derim. Kimse eş annesinin gereksiz oğlan anası triplerini çekmek zorunda değil. Çeke çeke ardı arkası kesilmez zaten. Kaynanalar hep ister. Konu sahibinin eşinin söylemesi yanlış ama arkasında duran biri olmasaydı belki böyle saçma sapan bir konu uzayacaktı araları bozulacaktı. Kimsenin gereksiz yere huzur bozmaya hakkı yok bence

Eğer şahsıma bir şey yazıyorsanız ortaya yazmak yerine beni alıntılayabilirsiniz. Eğer şahsıma yazmadıysanız da benim cümlemi cımbızlayarak neymiş böyleymiş şeklinde yazmayın.

Özel günlerde eşin arar. Eşin konustuktan sonra alirsin teli iki dakka hayırlı bayramlar dersin olur biter.

kayınvalidenizin yemek konusunda ağlaması çok saçma ama bende kayınvalidemin yanındayken, onun da yapmayı bildiği bir yemek için annemi aramazdım muhtemelen, yemek dediğin nedir yani iki kişiysek birlikte yapar geçeriz. diğer konuda da annesi oğluyla ne konuşursa konuşsun, eğer bunu eşiniz size söylediyse çok yanlış evet anneci değil ama dengeleri de kuramıyor demek ki. ve sonrasında sizin kayınvalideyi arayıp sert konuşmanız da bana yanlış geldi. ben hemen her konuda her şeyi silip atmaya karşıyım. mesafemi koyarım, gerektiği kadar görüşür, gerektiği kadar konuşurum ama arayıp ters yapacak kadar yüz göz olmam. yine de herkesin tepkisi ayrıdır. bence daha mesafeli olun ama gemileri de yakmayın. bebeğiniz de olacak ve eş ailesi illa görüşülecek insanlar..
vallahı o laf kadına soylenmez
kocasındada var sıkıntı..

Mesafe candır ya ben bir şey olmadığı zaman aramam açıkçası bir şeye ihtiyaç vardır gidilir aranır o zaman normalde aramam oğlu arar annesini selam yollarım bayramda kandilde ararım bi tek açıkçası yanyana geldiğimizde aradığımda samimi konuşurum tamamdır yani . Bende bşr şey sormam gerek olduğunda anneme soruyorum açıkçası gerçi elimin altında İnternet olduğundan pek gerek kalmıyor ama sorsam anneme sorarım ister yanında ister başka zaman bu benm bileceğim iş . Kv başka bir şey iyi yapar ona sorarım yada sormam.. koca kadının da dikkat çeker gibi ağlaması da pek garip açıkçası büyüksün sen yol göstermen gerek ayrıca .

Mesafe her zaman iyidir bı süre sessiz kalin

X