Kayınvalidenin eşimden sürekli para istemesi:(

flowersgarden

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2009
130
1
Arkadaşlar daha önce de yazmıştım foruma. Kayınvalidem eşim ona para yatırsın diye hesap açtırdı. şimdide parası bitince arayıp para istiyo. ya ben hamileyim yakında doğum yapacam artık masraflarımız o kadar ağırlaştı ki ama bunu eşime anlatamıyorum bir türlü:KK43: Annesinden nefret eder oldum. Valla yüzünü görmek istemiyorum kadının artık. Siz olsanız benim gibimi hissedersiniz??? Açıp telefon konuşacam artık bu böyle devam edemez diye. Eşim kayınvalidem yüzünden yüzünde kızıllar döküyo. Canı bir şeye sıkılsa yüzü kızarıyo:KK43: doktora gittik bir torba ilaç verdi. Stresten dedi. geçen kızarmıştı yüzü anladım birşey var yine canını sıkan dedim. Annesi aramış para istemiş. Oda veremem masraflar ağırlaştı diyemiyo yok diyemiyo yüzünde kızarıklarla geziyo içine atıyo. dün tartıştık yine bu konu yüzünden. bana ister 200 ister 500 veririm dedi. Ben kim oluyorum ki zaten? benim fikirlerimi önemsemiyo. annesi yüzünden böyle tartışmak çok canımı sıkıyo...Offff bunaldım:KK43:(

canım hamileymişsin bu şekilde olmaz ki valla eşinle konuş.arada olur ama sürekli de olmazki.kayınvaliden düşünmez ki, nasıl olsa her istedğin de oğlu veriyor. eşinle konuş her ay belli miktar verin, kafasına göre olmaz ki.para işini hiç sevmiyorum.

canim cok uzuldum senin adina boyle annelerde oluyor iste kayinbaban falan yokmu yani yanliz ve ihtiyacimi var eger oyleyse destek olmasi lazim ama gecimini sagliyorsada size yuk olmamasi lazim zaten oglu gerekeni yapar yani bizim kayinvalidemden oyle bisey gormedim oda bizden cikacak diye uzulur umarim en kisa zamanda bu sitresten kurtulursunuz esinlede kotu olma senin ihtiyacini karsiliyorsa tabiki bos yere baskasini yuzunden kocanla kotu olma sende hassassindir pozitif olmaya gayret goster hamileligine bebisine hissettirme annesi yerimseniben

durumu çok mu kötü kaynananın.eşi yok mu, başka çocuğu ?

Eşide var. Emekli şı anda çalışıyo. Evde çalışan bir kızı daha var. Eşim bekar ikende hep parasını almış çocuğun elinden .Bunuda kabul ediyo. Ben hep oğlumun parasını aldım diyo beni deli ediyo. Bu alışkanlığı hala devam ediyor. 3 yıllık evliyim bu hep böyle. şimdid doğacak çocuğumuzu düşünelim diyorum konusuyorum ama ben diyorum ben dinliyorum. ha duvarla konuşmusum ha eşimle hiç fark etimiyo:KK43:

hımmm o zaman durum değişti valla canım konuşacaksın bu şekilde olmaz ki . çok kızdım eşine.eşinle konuş , anlat , mutlaka ikna et ben de durumu kötü sandım.hesabı falan iptal etsin.sen de müsaade etme. bunun başka yolu yok.eşinle konuşacaksın, baştan müsade etmeseydin keşke, şimdi önüne geçemiyorsun. bekarken ayrı canım artık evli barklı insan.kayınpederin de maşallah yani nasıl müsade ediyorsa kaynana.

cnm dier konuyu hatırlıorum ama bu kadar ileri gitmesi bence çok yanlıs
sonuçta hamilesin we masraflarınız artıcak bu şekilde eşinin annesinin sürekli para istemesi çok yanlıs
kadın cok düşüncesizmiş
benim oglumun cocugu olcak yardım edeyim die düşünmesi gerekirken daha cok para istio
garip gercekten :eek:lmaz:
destek olması gerekirken köstek oluo resmen
eşinle yada annesiyle konus bence
sonucta kocası war isteyiversin cnm
bunca yıllık kocası ondan para istemicek de kimden isticek

hımmm o zaman durum değişti valla canım konuşacaksın bu şekilde olmaz ki . çok kızdım eşine.eşinle konuş , anlat , mutlaka ikna et ben de durumu kötü sandım.hesabı falan iptal etsin.sen de müsaade etme. bunun başka yolu yok.eşinle konuşacaksın, baştan müsade etmeseydin keşke, şimdi önüne geçemiyorsun. bekarken ayrı canım artık evli barklı insan.kayınpederin de maşallah yani nasıl müsade ediyorsa kaynana.

kayınpederimin hiç birşeye karıştığıı yok. para istendiğinde benim param yok der. hesap açtırma dedim o kadar konuştum ama beni hiç dinlemedi bile. bende ecburen açtırr dedim ama çok yatıramayız dedim. mecburen kabullendim. zaten heaap açtırmasada eşim sürekli annesine elden para veriyordu.

sızın yapacagınız bırşey yok sanırım..
eşiniz her şekılde vermeyı kabul etmış kendınce...
bırakın versın...
zamanı geldıgınde sız sıkıştıgınızda (umarım olmaz) arar ıstersınız...

Eşide var. Emekli şı anda çalışıyo. Evde çalışan bir kızı daha var. Eşim bekar ikende hep parasını almış çocuğun elinden .Bunuda kabul ediyo. Ben hep oğlumun parasını aldım diyo beni deli ediyo. Bu alışkanlığı hala devam ediyor. 3 yıllık evliyim bu hep böyle. şimdid doğacak çocuğumuzu düşünelim diyorum konusuyorum ama ben diyorum ben dinliyorum. ha duvarla konuşmusum ha eşimle hiç fark etimiyo:KK43:

Yok ya....baska????:kızgın:

Hatirliyorum senin konunu güzelim...yerden göklere kadar haklisin...ihtiyaci yok...esi basinda neymis efendim ben hep oglumun parasini aliyordum!!!! Baslarim böyle kayinvalidenin sarap canagina!!!:eek:lmaz:

Bu ne düsüncesizlik bu ne bencilik böyle ya...Anne demeye insanin dili varmiyor! Evladinin evladi olacak ortada el kizi var herkes düsmüs zaten gecim derdine maddi zorluklarla bogusuyor....hanimefendi keyfi para derdinde!!akannehir

Yok güzelim bu isi sen eline alacaksin!! Madem esin tinlamiyor...kayinvalidenle ciddi net kararli lakin sakin ve saygini bozmadan bu konuyu konusacaksin, lami cimi yok!:nazar:

Biz sana para mara vermeyiz Anne...oglun sana birsey diyemiyor ama hastalik sahibi oldu resmen haberin varmi? Stressten icine atmaktan!
Durumun olmasa tamam diyecegim ayrica bizim durumumuzda belli, bak bir sürü masraf yaptik dahada o kadar yapicaz....diye konus güzelim....susma....kendi istek ve arzularini söylemek senin en dogal hakkin!:1hug:

Esinde birsey derse....Ehh ne yapiyim kocacim...bende senin gibi icime atip hasta olamam...kenimden evvel karnimdakini düsünmem lazim...diyeceksin.:nazar:

Bazen biraz eli masali olacaksin....ben böyle gördüm böyle bildim...:kahve:

Yok ya....baska????:kızgın:

Hatirliyorum senin konunu güzelim...yerden göklere kadar haklisin...ihtiyaci yok...esi basinda neymis efendim ben hep oglumun parasini aliyordum!!!! Baslarim böyle kayinvalidenin sarap canagina!!!:eek:lmaz:

Bu ne düsüncesizlik bu ne bencilik böyle ya...Anne demeye insanin dili varmiyor! Evladinin evladi olacak ortada el kizi var herkes düsmüs zaten gecim derdine maddi zorluklarla bogusuyor....hanimefendi keyfi para derdinde!!akannehir

Yok güzelim bu isi sen eline alacaksin!! Madem esin tinlamiyor...kayinvalidenle ciddi net kararli lakin sakin ve saygini bozmadan bu konuyu konusacaksin, lami cimi yok!:nazar:

Biz sana para mara vermeyiz Anne...oglun sana birsey diyemiyor ama hastalik sahibi oldu resmen haberin varmi? Stressten icine atmaktan!
Durumun olmasa tamam diyecegim ayrica bizim durumumuzda belli, bak bir sürü masraf yaptik dahada o kadar yapicaz....diye konus güzelim....susma....kendi istek ve arzularini söylemek senin en dogal hakkin!:1hug:

Esinde birsey derse....Ehh ne yapiyim kocacim...bende senin gibi icime atip hasta olamam...kenimden evvel karnimdakini düsünmem lazim...diyeceksin.:nazar:

Bazen biraz eli masali olacaksin....ben böyle gördüm böyle bildim...:kahve:
aynen katliyorum gulsumcugume!!!!:eek:lmaz::eek:lmaz::eek:lmaz:

ee peki canım evinizde herşeyiniz tam mı evinden kısıp mı annesine para gönderiyor kıt kanaat geçiniyorsanız birşekilde bişeylerin evde eksikliğini göster yani bak sen annene yardım ediyorsun bizim evimizde şunlar eksik diye anlatabildim mi ?
hem nereye kadar böyle gider canım herkes kabullensin artık oğlu evlenmiş yeni bir hayat kurmuş tamam oğlunun durumu çok çok iyidir ona bişi demem ama

senin kayınpeder bostan korkuluğu heralde,ay ne sinir bi durum,sende bol bol masraf çıkar eşin altından kalkamaz olsun kendi kendine vazgeçsin hasta olursada bi süre dişini sık anası düşünsün birazda oğlunun sağlığını,yoksa bu gidişle sen hasta olacaksın,evindeki çocuğu kocası ve emekli maaşı yetmiyo bide evli oğlundan istiyo,işte böyle kaynanalara saygı duyulmaz arkadaşım,sen yine mülayimmişsin valla ben her konuda uysalım derim ama böyle hakszlık yapılsa ortalığı ayağa kaldırım

kendini bilmez bir kadınmış kayınvalden arkadaşım,
özel ihtiyaçlarını gideriyor işte o paradan,havadan geliyorya,
senide sessiz bulmuş kullanıyor kocanı ve seni
birazda o üzülsün,kavga çıkar bu konuda kocanla seni tercih edecektir eminim,büyürsede kayınvaldene patla,
ne bu yaa,,senin bebeğinizin rızkını hanımefendinin özel masraflarınamı vericeksiniz

madem muhtaç değil o zaman kusura bakmasın ..ben de yıllarca bekarken eve baktım ama artık zor ...alışkanlık yapmış tek çare eşinizin hayır demeyi öğrenmesi..

sanırım sizde çalışıyorsunuz sizde bundan sonra her ay maaşınızı bankaya yatırın eşiniz sorunca anneme yolluyorum deyin evin ihtiyaçlarını tek başına karşılasın bakalım nasıl altından kalkacak..
bu kadınlar kulubu sayesinde artık hiç birşeye şaşırmıyorumm..

cnm bnm allah sabır versin
eşinin bir an evvel yani bir aile kurduğunun farkına varması lazım
bunu eşimle konuşmalısın bıkmadan usanmadan anlatmalısın
benim de benzer bi durum var...eşim bekarken tüm maaşını olduğu gibi verirmiş şimdide alışmışlar ya...zor işin tatlım
ama ben konuşa konuşa anlatmaya çalışıyorum
inşallah düzelcek
sanada allah yardım etsin

anne babaya yardım edilmesi taraftaryım aslında
ama gönlümden geçerse ve kendi belirlediğim miktarda
ayrıca eşimi kırmıcak bir şekilde
fakat senin kayinvalden işi resmen yüzsüzlüye dökmüş
hesap açmalar felan
oh iyi vallah
yakında beni asgari ücrete bağlayın derse hiç şaşirmayin
canım bu böyle olmaz
şimdi hamile olduğun halde masraf artı diyorsun
hele birde bebeğini hayırlısınlan kucağına al masrafi ozaman göreceksin
tabii eşinde
ama sen sıkıntıya girmeden ara kayinvaldeni konuş
ister darılsın ister kızsın
boşver
o çocuğunu düşünmüyor parasını sömürüyor
ama sen bilinçli bir anne ol ve çocuğunu şimdiden düşün

Çok sinir oluyorum evlatlarını kredi kartı gibi görenlere,

Evlatlarının evlendiğini kabul edip hayatlarına saygı göstermeyenlere,

Destek olacakları yere köstek olanlara vermeyi hiç düşünmeyip, sürekli almaya alışanlara

kötükedihüsokötükedihüsokötükedihüso

X