Kayınvalidenin oğlunun evinde kıyafetlerini bırakması

Ben de şuan burada duyuyorum günlük bez yapmayı.😀
Yani günlük ped şeklinde bir şey olsa anlardı bence konu sahibi. Sürdürülebilir bez pedler var ama onların da ped olduğu şekillerinden belli oluyor.
Ben de evde bez parçaları bulsam kaynanamin çamaşırına koyduğunu düşünmezdim. 🥲
Yaşlı kadınlar idrar kaçırmaya karşı yapıyorlar benim anneannem de hep yapar. Günlük pedlerden ve diğer alternatiflerden çok daha sağlıklı ve sürdürülebilir. Eski zaman kadınları regl dönemlerinde de bu şekilde bezler kullandıkları için bunlarla daha rahat ediyorlar.

Bana yazım diliniz cok itici geldi açıkçası. Çoğu insan şehir dışında yaşayan evlatlarının evinde birkaç parça eşya bırakıyor. Özellikle bekarken sık geliyormuş o sırada bırakması çok normal.
Eğer çok rahatsizsaniz anne ihtiyacın olur diye getirdim de götür valizini.
Depremden sonra size gelmesine de sitem etmişsiniz ama deprem adı üstünde oğlunun ve gelirinin evinde değilde komsusunda mı kalacak?
Telefonla konuşmalarını da saymanız komik geldi. İnsanlar anne babalarıyla da mı konuşmasın yahu zaten sizinleyken konuşmuyor.

Eşinizin annesine çok düşkün olması sizin için hoş değilde eşyalarının olması garip değil benim fikrim tabi çünkü bende annemlerde kalırken bazı eşyalarımı kıyafetimi bırakıyorum eşimin de vardır hatta benim evimde de onların olsa bişey demezdim böyle konular için neden kavga ediyorsunuz eşyalarını gotururseniz evet evime bı daha gelme demektir eşiniz orda haklı sizin eşiniz annenize yapsa hoşunuza gider mi gitmez eşiniz bu saatten sonra da değişmez siz dediniz diye annesine farklı davranmaz yine günde 5 kere arar bence bu durumla nasıl basedersiniz o yolları bulmaniz lazım

Benim evimde kız kardeşimin annemin eşyaları bulunur. Üstelik evlerimiz çok yakın. Tabii ki çok değil ama bir pijama yelek vs annemin ve kayınvalidemin evinde de benim ve eşimin eşyalarımız var. Kayınvalidem de arada gelir kalır eşyasını bıraksa hayır demem. He ama şöyle bir durum var annem ve kız kardeşim de dahil torba torba eşya bırakmalarına izin vermem. Sonuçta benim de evimin bir düzeni var. Keşke eşinize kavga etmeden önce ben bizim eve bi iki kat eşyasını ayırdım fazlalıkları götürelim de ihtiyaçları olur şimdi vs tarzında bişeyler deseydiniz. Bu arada anneci bir adamla evet işiniz zor ama siz annesine değil bana düşkün olsun diye düşünürseniz işiniz daha da zor. Bence misilleme olarak siz daha anneci olun. Benim eşimde de aynı meyiller vardı anneye karşı tabii anne göklerde. Ben de hiç tepki vermeden kendim daha anneci oldum. Onun annesine 1 gidiyorsak ertesi gün hemen kendi anneme damladım yetmedi üzerine kardeşimi aldım evime getirdim annemleri yemeğe davet ettim tabi arada göstermelik onun ailesini de davet ettim ama yemeğe çağırdıysam hep birlikte olalım dedim diyerek yemek sonrasına annemleri çağırdım. Anneme karşı duygusallığımı çok fazla belli ettim. Benim yanımda ailesiyle o 5 dk konuşuyorsa ben 15-20 dk konuştum. En sonunda kendi canına tak etti artık bi akşam da evimizde baş başa mı olsak diye kendi söylemeye başladı. Ama tabi bunların hiç birini inada bindirmeden kavgasız gürültüsüz yapmaya çalıştım

Bana yazım diliniz cok itici geldi açıkçası. Çoğu insan şehir dışında yaşayan evlatlarının evinde birkaç parça eşya bırakıyor. Özellikle bekarken sık geliyormuş o sırada bırakması çok normal.
Depremden sonra size gelmesine de sitem etmişsiniz ama deprem adı üstünde oğlunun ve gelirinin evinde değilde komsusunda mı kalacak?
Telefonla konuşmalarını da saymanız komik geldi. İnsanlar anne babalarıyla da mı konuşmasın yahu zaten sizinleyken konuşmuyor.
Ne yapacak mecburer iş yok güç yok bol zaman kime sarsam modunda

Teşekkür ederim. Çok rahatsızım evet götürüyorum. Fikir verdiğiniz için sağ olun. ☺️

Ne yapacak mecburer iş yok güç yok bol zaman kime sarsam modunda
Bir de burada 7/24 insanlara laf sokmak ve gece gündüz üye profilleri gezmek daha büyük bir işsizlik sanki. Bakıyorum da 3-4 kişi var bana sinir olmuş olan, düzenli olarak kötü yorum yapan herkesinkini beğeniyorlar. Ya bu kadar enerjiyi nerede buluyorsunuz cidden? İyi misiniz? Tek işiniz burası mı? Kendinize burada bir kimlik yaratmış ve kanıtlama derdindesiniz bence o kişiler olarak. Bana yapılan olumlu- olumsuz her yoruma açığım ama gece- gündüz olumsuzları takip etmek ve beni üzdüğünü düşündüğünüz her yorumu beğenip kendince birlik olacak kadar ne travması yaşadınız evlerinizde merak ediyorum.

En acısı da hep sizin gibiler işsiz güçsüz diyor bana. Kişi kendindem bilir işi demek. Yazık cidden üzülüyorum.

Ped olayını afedersiniz özel bez diyip binbir kelimeyle tanımlamaya çalışmayın siz utanırsanız kadın olarak hepimiz böyle şeylerden utanmak zorunda bırakılırız. Eğer bu kadar geleneksel biriyseniz de aile büyükleriyle beraber yaşamanın kültürümüzün parçası olarak görmeniz gerekirdi.
Benim kayınvalidem de evde birkaç parça şeyini bıraktı. Eşim de annesinin evinde birçok eşyasını bıraktı. Bizim evlerimiz çok uzak değil ama ailelerle çok sık görüşmediğimiz zaman oluyor akşam yemeğine çağırdığımızda o toplantı insana yeterli gelmiyor gece eve gitmeye üşeniyoruz vs… benim ailem ülke dışında mesela ama annem geldiğinde birkaç gün bende kalsın hasret giderebilelim istiyorum. Eğer ben eşimin ailesine karşı misafirperver hisler beslemezsem benim aileme karşı da eşimin aynı davranmasını bekleyemem. Tabii bir ay misafirlik yapan aileler var eğer ortada önemli bi durum yoksa bu duyarsızlıktır bence. Biz çok uzun olmamak şartıyla ailelerimizin arasıra gelip kalması konusunda görülmez bi anlaşmaya sahibiz. Ama evimizde huzur kaçıran biri çıkarsa misafirliğinin biteceğini de net konuştuk.

Benim evimde kız kardeşimin annemin eşyaları bulunur. Üstelik evlerimiz çok yakın. Tabii ki çok değil ama bir pijama yelek vs annemin ve kayınvalidemin evinde de benim ve eşimin eşyalarımız var. Kayınvalidem de arada gelir kalır eşyasını bıraksa hayır demem. He ama şöyle bir durum var annem ve kız kardeşim de dahil torba torba eşya bırakmalarına izin vermem. Sonuçta benim de evimin bir düzeni var. Keşke eşinize kavga etmeden önce ben bizim eve bi iki kat eşyasını ayırdım fazlalıkları götürelim de ihtiyaçları olur şimdi vs tarzında bişeyler deseydiniz. Bu arada anneci bir adamla evet işiniz zor ama siz annesine değil bana düşkün olsun diye düşünürseniz işiniz daha da zor. Bence misilleme olarak siz daha anneci olun. Benim eşimde de aynı meyiller vardı anneye karşı tabii anne göklerde. Ben de hiç tepki vermeden kendim daha anneci oldum. Onun annesine 1 gidiyorsak ertesi gün hemen kendi anneme damladım yetmedi üzerine kardeşimi aldım evime getirdim annemleri yemeğe davet ettim tabi arada göstermelik onun ailesini de davet ettim ama yemeğe çağırdıysam hep birlikte olalım dedim diyerek yemek sonrasına annemleri çağırdım. Anneme karşı duygusallığımı çok fazla belli ettim. Benim yanımda ailesiyle o 5 dk konuşuyorsa ben 15-20 dk konuştum. En sonunda kendi canına tak etti artık bi akşam da evimizde baş başa mı olsak diye kendi söylemeye başladı. Ama tabi bunların hiç birini inada bindirmeden kavgasız gürültüsüz yapmaya çalıştım
Ya size cok tesekkur ederim bence suan bircok kiside aydinlanma yasattiniz. Bence guzel bir taktik en azindan empati yapmayi saglar:) benim icin demek icin cok gec ama imkani olan denesin bence.

Çok fazla ayrıntıya takılıyor ve eşinizin ailesi ile olan özel hayatını ihlal ediyorsunuz açıkçası. (Telefonda çok konuşuyorlar kısmı için söyledim bunu.)
Siz kendi aileniz dahil insanlara mesafeli olmak isteyebilir ve olabilirsiniz de ama eşinizin ailesi ile arasına bu şekilde mesafe koymasını isteme hakkınız yok.
Bırakın ne kadar isterse o kadar konuşsunlar.

Eşya kısmına gelince evinizde kalmasını istemeyebilirsiniz bu en doğal hakkınız bunun için eşinizle tartışmaya gerek yok, eşyaları hazırlayın ve götürün eşinizde bu konuda yorum yaparsa burası sadece senin değil bizim evimiz ve kalacak olan şeylere de ancak beraber karar verebiliriz kimsenin emrivakisine tahammülüm yok deyip baştan sınırınızı çizin.

Benim Kayınvalideminde bende pijama takımları, birkaç parça kıyafeti filan kalırdı, geldiğinde kullanması için.
Allah rahmet etsin, depremde öldü malesef. Hala saklarım kıyafetlerini.
Birkaç parça kıyafetin ne zararı olacak size atın bir sandığın içine durdun o gelene kadar.
Her zaman empati derim bu konuda. Eşim annemin birkaç parça kıyafetine laf etse çok üzülürüm, bu nedenle bende laf etmem.

Ben kendi anne babam olduğunda da mesafe koyan biriyim hanımefendi. Düşündüğünüz gibi aklında sağlık sorunu olan bir insan değilim. Kayınvalidemin yaptığı bazı hareketler yüzünden at koşturduğu fikri bende sabitlendi. Ben herkese kendi ailem de dahil, evliliğime mesafesini tutsun isteyen biriyim. Kesinlikle kayınvalide ya da anne değil benim için konu. Teşekkür ederim yanıtlarınız için de.
akil sagligi yerinde derken sizde degil kaynanalardan bahsetmistim yanlış anlaşılma olmuş sanirim

Kendi dunyanizda bu boyle olabilir ama emin olun gelininin dibine coreklenmeye merakli cok kaynana var. Siz kendi gordugunuz kaynana uzerinden genelleme yapmissiniz. Ayrica iki uc parca esya ile bir bavul dolusu esya bir degil. Ne mutlu sizin kaynananiz boyle degilse. Allah daha iyi gecim versin.
yo kendi kaynanam üzerinden yapmadim, akil ve ruh saglıgi yerinde olan hiç bir kaynana kendi damı varken, oglunun da olsa başka birinin evine çoreklenmeye çalişmaz.
normal bir insan kendisine surat asılan, surat ekşitilen ortamda bulunmak istemez huzursuz olur mutlu olmaz yani.
birinin şunu yapabilmesi için anormal olması lazim.
yinede eşya bırakmış olmasa aylarca kalacağı anlamına gelmez gelebilirde ama belki öylesine bıraktı kadın öyle bir niyeti yoktur yani.
dereyi görmeden paça sıvayıp eşyaların götürülüp kapısına bırakilmasi taraftari degilin ben.

X