Kaynana görümce eş vs vs

Diger gelin ve kaynima yapamazlar ki böyle. Kaynim bunlarim bize yaptiklari yuzunden kavga edip annesine de görümcelere de hepsine topluca küstü. Yalan söyleyip arkadan iş çevirip oglunun acisini görmezden gelemezsin abime dış kapının dış mandali muamelesi yapamazsin dedi kaynanama. Görümceme de beni bir daha arama ailen kiymetli olsa yalan dolanla iş çevirmezsin abim ne halde x ne halde nikahin oluyor abimin haberi yok senin ablalagin bu kadar demis.

Eşinizin ve ailenizin yaptığı hiç bir davranış normal ve doğru değil.
Elbet hatalarınız vardır ki whatsaptan o paylaşıöı yapmak bir hata ama size bunca zaman yapılanlar ötekileştirilip sizi hep sindirmeye çalışmaları sizinde psikolojinizi oldukça zedelemiştir.
Hele ki meleğinizi kaybetmişsiniz başınız sağolsun . Rabbim kalbinize sabır versin .

Eşinizde de çok büyük hatalar var. Boşanamıyorsanız ya da istemiyorsanız inşallah eşiniz bir gün gerçekleri anlar büyür ve birey olur.

Helal olsun kaynına, eşinin yapamadığını yapmış.

Bir sinirle çiktim evden ama bilmiyorum nasil ilerlerim. Hatalarim varsa bilmek , düzelecek bir seyler varsa düzeltmek ,hicbiri yoksa kendi yoluma gitmek istoyorum

Böyle gidisin dönüsü olsa bile kolay olmaz. Biraz kendimi dinlesem iyi olacak.

Mesele de bu onlari böyle kabul edemiyorum, bunu kendime hakaret gibi hissediyorum. Bu kadar saygisizca davranisi öyleler deyip kabul etmek kendime hakaret gibi. Bu saçma insanlardan sebep eşimle ayrilmak da akillica mi bilmiyorum. Kaynanamin istedigi de bu zaten ayrilmamiz.

İşte buna eşiniz karar versin. Emin olun siz mağdur olduğunuzu hissettirip, kararı eşinize verirseniz zaten o da geri çekilecektir.
Magdur oldugumu hatta benden öte kendinin de magdur oldugunu herkes anlarken bu neden anlamiyor. Empati yapmaya çalisiyorum olmuyor, çünki benim ailem yapsa benim tepkim bu kadar basit olmaz.

Bana göre bu zamana kadar çektiklerinizden dolayı yıprandığınız yeterli. Devam ederseniz kaldığınız yerden yine yıpranmaya devam edersiniz ama bitirecekseniz de bu yaşanılan olayları çöp olarak görerek kafanızdan bir şekilde atıp kendinize güzel bir düzen kuracaksınız. Yapılanları da Allah a havale edip ilahi adalete güveneceksiniz. Eşinizin değişeceği de maalesef mümkün gelmedi.

O zaman ayrılacaksınız başka yolu yok. Ama siz kaybedersiniz böyle.

Bence hazır evden de ayrilmisken biraz uzak durun. Daha yasinizi yasayamamis, acinizi bu kavgalarla bastirmissiniz. Biraz kendinizi dinleyin, imkanınız varsa tedavi olun, yoksa konu ile alakalı online yardımlar var onlara başvurursunuz kitaplar okursunuz.

Bırakın gidişatı eşiniz belirlesin. Dank edip kapınıza da o gelsin. Yeter bosanalim diyorsa davayı da o açsın. O zaman duruma göre reaksiyon alırsınız.

Ama bu toksik insanlarla bu süreçte muhattap olmayın, şu an duygularınızın kontrolsüz olduğu bu dönemde sinir uçlarıyla oynayıp sizi haksız konuma düşürmeye çalışacaklardır. Ararlarsa açmayın, sosyal medyada hikayesine durumuna falan bakmayın. Görmezden gelin acikcasi..

Oldu ya eşiniz gelir tekrar deneyecek olursunuz, bir şart koşun.. ben senin ailenle görüşmek istemiyorum. Onlardan bana selam bile getirme. Yok anam ağladı, bacım bayıldı bunları bana söyleme. Kendisi gitsin gelsin. Emin olun siz onları böylesine görmezden geldikçe onlar kontrolü yitirecek. Kontrolsüz olan davranışlarıyla zaten eşiniz de onlardan uzaklaşır.

Bundan sonra onlar sizin için yok hukmunde olsun. Ne iyi ne kötü..

Kaldigimiz yerden devam edersek bu yaptigimin hiçbir kiymeti kalmaz boşuna kendimi yormuş olurum

Yani akışına birakip ne yapacagini göreyim duruma göre rol alirim. Hepsini engelledim görmüyorum hicbjrini.

Çok üzüldüm cnm. Başın sağolsun. Boşa gitsin bu manyakları. Evlat kaybı çok acı. Ama belkide Allah bu ailede çocuk sahibi olmani istemedi. Boşa kurtul. Herkes sorunlu ailede. Karşına düzgün biriisi çıkar evlenirsin . Anne olursun yine inşallah. Lütfen acil destek al kendin için. Bu dönemi atlatmak icin. Allah sabır versin. Koca ve ailesini s.... Et gitsin. Toparlanmaya çalış.

Başınız sağolsun, Allah Cennete kavuştursun yavrunuzu. Çok üzücü şeyler yaşadınız.
Bu adam, gel barışalım dese ve yeniden deneseniz, mutlu olabilir misiniz?

Şu yazdıklarından eşinin değişeceğini sanmıyorum.

Benim görümce de bebeğim öldü gelmedi eşim başta kırgındı artık gidiyor üstelik bana karışamazsın deyip laf sayıp ağlatıyordu bu arada yine konu açılsa bana haklısın der ama onları savunur.
Şimdi kendisi gidiyor artık takmıyorum ams ben asla konuşmuyorum.
Bu arada eşim benim haklılığımı kabul ediyor ama sadece çenesi bana açılıyor ve ben sadece görümceye değil kv, kb da mesafe koydum bunun için hep laf sokarlar ama bildiğimi yapıyorum çünkü yanlarına gidince beni lafları ile dövüyorlar en kötüsü vallahi ve ben zaten soğuk bir insanım yani takma erkek kardeşler eşleri haklı da olsa istisnalar dışında güçleri eşlere yetiyor

Siz eşimde umut göruyor musunuz zamanla biraz daha toparlar mi kendini
Ben eşinizi tanımıyorum. Sadece erkeklerin çoğu gibi ailesi ile sizin aranızı iyi yönetememiş, ailesine set çekememiş, ama bunu yapabilen erkek sayısı çok azdır.

Sadece eşinizin değil sizin de biraz toparlanmanız lazım. Biz sizin hatalarınızı söylüyoruz yoksa devam edin demiyoruz. Hatta belki bitmesi daha hayırlıdır. Diyelim ki ayrıldınız, başka biriyle evlendiniz ailesi ile yaşadığınız sorunlarda eşinizi araya koymayın. Siz bir bireysiniz. Sorununuzu ailesi ile halledin, bir şey söylediklerinde karşılık verin, eşinize şikayet etmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…