Kaynana Problemi

Merhaba hanımlar ben 5 aylık evliyim ve kaynanamla birlikte yaşıyoruz maddi durumlardan ötürü 1+1 bi evde oturuyoruz bütün günüm yatak odasında geçiyor kaynanam oturma odasında kaldığı için ilk zamanlar onun yanına gidip vakit geçirmeye çalışıyordum ama beni çok öteledi hizmetçisi gibi davrandı evde neler yaptığımı telefonda başkalarına anlattı yaptığım yemekleri eşimin yanında kötüledi kendi karnıbahar yoğurt yumurta sarımsak sucuk hepsini karıştırıp yiyen birisi ve benim yemeklerime her gün çamur atıyo ki kötü yemek yaptığımı da düşünmüyorum eşim uzun saatler çalışan birisi ve ben başka şehirden geldiğim için de dışarı çıkıp vakit geçiremiyorum hiç tanıdığım falan da yok o yüzden hep evdeyim ben yemek bile yiyemiyorum mutfağa gittiğimde nöbetçi gibi başımda bekliyo kendi çantasında muz saklıyo beni alıp yiyecek gibi şimdi bi de hamile olduğumu öğrendim duygularım karmakarışık nefes alıp vermesine dahi katlanamıyorum sürekli kapımızı dinliyo rahatsız ediyor napıcamı şaşırdım 😥😥😥😥
Kayinvalidenizin geliri varsa eşiniz ve diğer kardeşide destek olsun ufak bir ev tutun ona..ya o bu 1+1 evde kalsın siz farklı bir eve çıkın bellirtiginize göre geçimi zor bir kişi bebeğiniz olacak aynı evin içinde sorunlar daha da büyür..geliri varsa eşiniz ve kardeşide destek olur tek başına yasayabilir sanırım arada gelip gidersiniz

Merhaba hanımlar ben 5 aylık evliyim ve kaynanamla birlikte yaşıyoruz maddi durumlardan ötürü 1+1 bi evde oturuyoruz bütün günüm yatak odasında geçiyor kaynanam oturma odasında kaldığı için ilk zamanlar onun yanına gidip vakit geçirmeye çalışıyordum ama beni çok öteledi hizmetçisi gibi davrandı evde neler yaptığımı telefonda başkalarına anlattı yaptığım yemekleri eşimin yanında kötüledi kendi karnıbahar yoğurt yumurta sarımsak sucuk hepsini karıştırıp yiyen birisi ve benim yemeklerime her gün çamur atıyo ki kötü yemek yaptığımı da düşünmüyorum eşim uzun saatler çalışan birisi ve ben başka şehirden geldiğim için de dışarı çıkıp vakit geçiremiyorum hiç tanıdığım falan da yok o yüzden hep evdeyim ben yemek bile yiyemiyorum mutfağa gittiğimde nöbetçi gibi başımda bekliyo kendi çantasında muz saklıyo beni alıp yiyecek gibi şimdi bi de hamile olduğumu öğrendim duygularım karmakarışık nefes alıp vermesine dahi katlanamıyorum sürekli kapımızı dinliyo rahatsız ediyor napıcamı şaşırdım 😥😥😥😥
Valla o kaynananin ilelebet büyük abide kalmayacağı sıranın sizede geleceği öngörülebilir bişey.Evlenmeden bunu sormanız lazımdı.Evden gondemrek için sizin evlenmenizi bekliyorlarmis.Kadinin maaşı varmış.,1+1 ev tutun gonderin.iki kardeşte maddi olarak yardımda bulunsun diğer türlü olmaz bu iş.Yani eşinize resti çekin ,ataerkil bir aile olduğu çok belli .Yoksa 3+1 eve çıkar kaynanaya yaşamaya devam edersiniz.Cocuk için de bukadar acele etmeseydiniz keşke.Allah sabır versin söylenecek çok bişey yok.kocam beni seviyor değer veriyor vs gibi şeyler maalesef böyle durumlarda pek işe yaramiyor .

kayınvalidenin maddi olarak bir sıkıntısı yok anladığım kadarıyla, yetmediği yerde desteklersiniz ayrı eve çıkar.
ben anneleri de anlayamıyorum gerçekten. hasta değilsin, elden ayaktan düşmemişsin. neden evli çocuklarının yanına yerleşir bir de orası senin malikanen gibi davranırsın. elden ayaktan düşmedikçe ne kendime laf söyletirim, ne de birilerine muhtaç kalırım. olay evin 1+1 olması da değil, 4+1de olsa herkesin belirli düzeni vardır.
bir de çok merak ediyorum. küçük evde, kayınvalideniz yan taraftayken nasıl çocuk yapabiliyorsunuz var mı bir yolu:-) bir de korunmuyorsanız o plansız çocuk yapmak olmuyor. plansız dediğiniz şey korunarak, hiç çocuk düşünmediğiniz anda bir hatayla olur. inşallah çocuk doğana kadar bir yolunu bulursunuz da huzura erersiniz..

Merak ettiğim bir soru var ona göre yorum yapmak isterim.
Kayınvalidenizin hali hazırda yaşadığı eve mi taşındınız yoksa o mu sizin yeni kurduğunuz eve taşındı?
Kadını mı kovacak evden duruma göre ki.belki önceden konuşulmuştur evi yoktur vs vs.

Sizin aileniz anne babanız yok mu hadi siz cahillik evlendiniz hiç mi aklı başında insan yoktu da küçücük evde kaynanayla yaşanır mı sorun olur demedi anlamadım nasıl kabul ettiniz bunu? Eşinizin maddi durumu yoksa neden evet dediniz buna razı oldunuz çocuk niye yaptınız? Eşiniz size hiç mi para vermiyor hiç mi harcama yapamıyorsunuz yaptıklarını anlatmıyor musunuz? Olay kaynana değil eşinizin umursamazlığı belki de kaçtınız eşinize yazık değil mi..çıkın evden gerekirse sizde çalışın kurun evinizi o çocuk nerde büyüyecek

Eşiniz ne diyor bu duruma merak ettim . Eşiniz annesine ayar verse böyle olmaz aslında. Benm evlenirken eşimden istediğim şeylerden biri de uzak olmaktı öyle de oldu gideriz otururuz görürüz ama sonra evimize. Ayrıca sizde yavas yavas ses çıkarsanız iyi olur yemeğinizi kötülerken madem eşiniz ses etmiyor siz uygun bi dille lafınızı söyleyin. Ve eşinize bu durumdan rahatsız olduğunuzu söyleyin lütfen yakın yerde ev tutun . Herkes yerini haddini bilse sıkıntı olmaz aslında.

Sizi bu durumdan çalışmak kurtarır. Daha hamileliğin başındasınız diye tahmin ediyorum. En azından 6-7 ay çalışıp hem para biriktirirsiniz hem de bütün gün evde olmayınca rahat edersiniz. Siz evde olmayınca ev işleri de kayınvalideye kalır. O pişirir siz beğenmezsiniz.
En güzel yerinde ve dogru yorum!

Hic beklemeyin hemen 2. Bebegi yapin bu mutlu yuvaniza 2. Hatta 3. Bebek sart .

X