Kaynana Problemi

Merhaba hanımlar ben 5 aylık evliyim ve kaynanamla birlikte yaşıyoruz maddi durumlardan ötürü 1+1 bi evde oturuyoruz bütün günüm yatak odasında geçiyor kaynanam oturma odasında kaldığı için ilk zamanlar onun yanına gidip vakit geçirmeye çalışıyordum ama beni çok öteledi hizmetçisi gibi davrandı evde neler yaptığımı telefonda başkalarına anlattı yaptığım yemekleri eşimin yanında kötüledi kendi karnıbahar yoğurt yumurta sarımsak sucuk hepsini karıştırıp yiyen birisi ve benim yemeklerime her gün çamur atıyo ki kötü yemek yaptığımı da düşünmüyorum eşim uzun saatler çalışan birisi ve ben başka şehirden geldiğim için de dışarı çıkıp vakit geçiremiyorum hiç tanıdığım falan da yok o yüzden hep evdeyim ben yemek bile yiyemiyorum mutfağa gittiğimde nöbetçi gibi başımda bekliyo kendi çantasında muz saklıyo beni alıp yiyecek gibi şimdi bi de hamile olduğumu öğrendim duygularım karmakarışık nefes alıp vermesine dahi katlanamıyorum sürekli kapımızı dinliyo rahatsız ediyor napıcamı şaşırdım 😥😥😥😥
1+1 ev + kv + bebek = bu işlemi çözebilsene aşkolsun, suç sende tamamen kv de suç yok , evlenmeden önce düşünmen lazımdı, o kadının evinde oturuyorsan katlanacaksın ama bir sinir hastası olarak yaşamına devam edebileceksen katlan tabi , bu halde birde bebek yapmışsınız, kendinize zulmetmek için ne varsa yapmışsınız bravo , eşiniz de belliki bedava oturmaktan az masraftan o kadar çok mutlu ki bunlar onun için sorun bile değil... Bazen böyle kadınları anlamıyorum yani bu şartlarla evlenirken nasıl bir hayat beklediniz ki... Baştan hayır diyecektiniz şimdi olan o bebeğe olacak .. yazık 😑

1+1 ev + kv + bebek = bu işlemi çözebilsene aşkolsun, suç sende tamamen kv de suç yok , evlenmeden önce düşünmen lazımdı, o kadının evinde oturuyorsan katlanacaksın ama bir sinir hastası olarak yaşamına devam edebileceksen katlan tabi , bu halde birde bebek yapmışsınız, kendinize zulmetmek için ne varsa yapmışsınız bravo , eşiniz de belliki bedava oturmaktan az masraftan o kadar çok mutlu ki bunlar onun için sorun bile değil... Bazen böyle kadınları anlamıyorum yani bu şartlarla evlenirken nasıl bir hayat beklediniz ki... Baştan hayır diyecektiniz şimdi olan o bebeğe olacak .. yazık 😑
Teşekkür ederim yorumunuz için ben cahil bir insan değilim herkesin yaşam standartları da aynı değil ben de daha güzel bir ortamda bebeğimi dünyaya getirmek isterdim ama bu şekilde oldu sadece beni bunaltan durumları paylaşmak istemiştim çoğu kişi çok sert eleştirmiş

Teşekkür ederim yorumunuz için ben cahil bir insan değilim herkesin yaşam standartları da aynı değil ben de daha güzel bir ortamda bebeğimi dünyaya getirmek isterdim ama bu şekilde oldu sadece beni bunaltan durumları paylaşmak istemiştim çoğu kişi çok sert eleştirmiş
Hamilesiniz amacım sizi üzmek değil ama acil çıkın o evden gençliğine yazık, evlenmeden düşünmek lazım bunları..

Kv nin geliri var mı? Yaşlı bakım evlerinden bahsedin. Pandemi geçince bakım evlerinden birine yerleştirin hem yaşıtlarıyla zaman geçirir, cani sıkılmaz. Hem de çoluk çocuktan sürekli azar işitip, kavga etmez.
Yani maddi durum yetersiz, kv ile yaşanıyor, 1+1 Ev, 5 aylık evlilik ve "beklenmeyen gebelik".. baya kombo yapmışsınız.

Okurken ruhum daraldı. Evlilik değil cehennem gibi. Bir de çocuk. 3+1 büyük odalı geniş ferah bir eve geçin bari birlikte Yaşamak zorundaysanız. Maddi durum yetersiz filan derseniz bilemiycem. İnsan bu hayata bir kez geliyor. Evliliğinizin ilk yılları bebeğinizin doğumu vs en güzel anlar eziyet gibi geçip gidiyor hayatinizdan

Eşine bu sıkıntılarından bahsettin mi? Annesiyle uygun bir dille konuşsun, zaten hassas bir döneme de girmişsin. Allah yardımcın olsun bebeğini de sağlıkla kucağına alırsın inşallah. Bu kadar sıkıntının üzerine neden çocuk diyenlere de aldırma olmuş bir kere. Her şeyde bir hayır vardır canım. Rabbım kalbine İnşirah ferahlığı versin 🤲

Mesele cok sert elestirmek degil. Esiniz maddi acidan toparlanmanizi beklemek istiyordu. Siz cocuk icin olsa mutlu olurum gözle bakiyordunuz. Önlem almıyorsunuz, zaten karisik olan durumu daha da zora sokuyorsunuz. 🤷‍♀️

Hamilesiniz amacım sizi üzmek değil ama acil çıkın o evden gençliğine yazık, evlenmeden düşünmek lazım bunları..
Evlenmeden önce düşünmüştük zaten borçlarımız olacağı ve kirada oturacağımız için küçük bi ev tercih ettik eşimle daha uygun olduğu için durumu toparlayınca kendi evimize geçmekti planımız ama düğüne az bi zaman kala eltim kaynanamı evden kovdu şimdi görüşmüyolar o da bizim yanımıza geldi

Eşine bu sıkıntılarından bahsettin mi? Annesiyle uygun bir dille konuşsun, zaten hassas bir döneme de girmişsin. Allah yardımcın olsun bebeğini de sağlıkla kucağına alırsın inşallah. Bu kadar sıkıntının üzerine neden çocuk diyenlere de aldırma olmuş bir kere. Her şeyde bir hayır vardır canım. Rabbım kalbine İnşirah ferahlığı versin 🤲
Allah razı olsun evet bu şekilde olmasını ben de istemezdim ama oldu eşim de çok rahatsız bu durumdan her gün tartışıyorlar ama kadın çok şirret birisi inan başedilecek biri değil

Kv nin geliri var mı? Yaşlı bakım evlerinden bahsedin. Pandemi geçince bakım evlerinden birine yerleştirin hem yaşıtlarıyla zaman geçirir, cani sıkılmaz. Hem de çoluk çocuktan sürekli azar işitip, kavga etmez.
Yani maddi durum yetersiz, kv ile yaşanıyor, 1+1 Ev, 5 aylık evlilik ve "beklenmeyen gebelik".. baya kombo yapmışsınız.
Evet emekli aylığı var ama bize herhangi bi katkıda bulunmuyor

Evet var eşinin emekli maaşı alıyor
O zaman kendi evini kendisi tutabilir,esiniz de kendisine destek olur. Bir arada yasama zorunlulugunuz yokken bunu yapmayin. İlk mesajiniza daha cok maddi ayrinti yazmalisiniz,yoksa su anda kvnizin evinde oturan maddi durumu olmayan ama uzerine bir de cocuk yapmis bir cift olarak gorunuyorsunuz

Evlenmeden önce düşünmüştük zaten borçlarımız olacağı ve kirada oturacağımız için küçük bi ev tercih ettik eşimle daha uygun olduğu için durumu toparlayınca kendi evimize geçmekti planımız ama düğüne az bi zaman kala eltim kaynanamı evden kovdu şimdi görüşmüyolar o da bizim yanımıza geldi
Valla durumlar çok karışık, Allah yardım etsin 🤐

Aksine o bizim kuracağımız düzene dahil oldu eşimin maaşı bize yetiyor çok şükür sadece ikimiz olsak sıkıntı yaşamayız bizim amacımız eşyalarımızın borçlarını ödeyip kendi evimizi almaktı bunun için yıllarca beklemicektik ya da ben bu denli katlanmak zorunda olduğum bi duruma gelebileceğimi düşünmemiştim

Bakımevi düşünmez misinz kv için? Detay vermediğiniz içim yanlış anlaşılıyor konunuz. Yani hem gelip evinize çöküyor hem de hayatı zindan ediyor. Bence bir an önce kurtulun bu kadından.

X