Kaynana Problemi

Merhaba hanımlar ben 5 aylık evliyim ve kaynanamla birlikte yaşıyoruz maddi durumlardan ötürü 1+1 bi evde oturuyoruz bütün günüm yatak odasında geçiyor kaynanam oturma odasında kaldığı için ilk zamanlar onun yanına gidip vakit geçirmeye çalışıyordum ama beni çok öteledi hizmetçisi gibi davrandı evde neler yaptığımı telefonda başkalarına anlattı yaptığım yemekleri eşimin yanında kötüledi kendi karnıbahar yoğurt yumurta sarımsak sucuk hepsini karıştırıp yiyen birisi ve benim yemeklerime her gün çamur atıyo ki kötü yemek yaptığımı da düşünmüyorum eşim uzun saatler çalışan birisi ve ben başka şehirden geldiğim için de dışarı çıkıp vakit geçiremiyorum hiç tanıdığım falan da yok o yüzden hep evdeyim ben yemek bile yiyemiyorum mutfağa gittiğimde nöbetçi gibi başımda bekliyo kendi çantasında muz saklıyo beni alıp yiyecek gibi şimdi bi de hamile olduğumu öğrendim duygularım karmakarışık nefes alıp vermesine dahi katlanamıyorum sürekli kapımızı dinliyo rahatsız ediyor napıcamı şaşırdım 😥😥😥😥
Maddi durum demişsiniz, profilinide lisans mezunu öğretmen oldugunuz yazıyor, atanamadınız mi,özelde çalışabilirsiniz.

Merhaba hanımlar ben 5 aylık evliyim ve kaynanamla birlikte yaşıyoruz maddi durumlardan ötürü 1+1 bi evde oturuyoruz bütün günüm yatak odasında geçiyor kaynanam oturma odasında kaldığı için ilk zamanlar onun yanına gidip vakit geçirmeye çalışıyordum ama beni çok öteledi hizmetçisi gibi davrandı evde neler yaptığımı telefonda başkalarına anlattı yaptığım yemekleri eşimin yanında kötüledi kendi karnıbahar yoğurt yumurta sarımsak sucuk hepsini karıştırıp yiyen birisi ve benim yemeklerime her gün çamur atıyo ki kötü yemek yaptığımı da düşünmüyorum eşim uzun saatler çalışan birisi ve ben başka şehirden geldiğim için de dışarı çıkıp vakit geçiremiyorum hiç tanıdığım falan da yok o yüzden hep evdeyim ben yemek bile yiyemiyorum mutfağa gittiğimde nöbetçi gibi başımda bekliyo kendi çantasında muz saklıyo beni alıp yiyecek gibi şimdi bi de hamile olduğumu öğrendim duygularım karmakarışık nefes alıp vermesine dahi katlanamıyorum sürekli kapımızı dinliyo rahatsız ediyor napıcamı şaşırdım 😥😥😥😥
Madem durumu yok. Kaynana ile yaşayacağına annen ıle yasamaya devam etseydin. Eşine resti cek. Ya evı tası ya ayrılalım de. Bır ömür böyle gecmez

Eşiniz kardeşiyle birlik olup (ya da abisi) annesi için bir ev tutamaz mı? Kaynananız eltinizle kavgalı olabilir fakat kendi öz oğlu annesinin masraflarından gocunacak değildir heralde. Eşinize açın bence bu konuyu. Bakın ben 1+1 eve tek başıma anca sığıyorum. Bebek gelince çok zor durumda kalırsınız. Bakım evi diyenler olmuş bence konusunu dahi açmayın eşinizle aranız bozulur kayınvalideniz size iyice düşman olur.

Yani kayınvalideniz için evlenmeden önce eşinizin abisiyle yaşadığını ancak siz evlendikten sonra eltiniz kendisini kovduğu için yanınıza taşındığını söylemişsiniz. İyi de bu kadının ilelebet büyük abide kalmayacağını,sıranın elbet diğer kardeş ya da kardeşlere de geleceğini hiç düşünmediniz mi?Kayınpederiniz vefat etmiş.Belli ki eşiniz de ataerkil bir kafada.Yani öyle annesinin tek başına ayrı bir evde kalmasına razı olacak bir insan değil.E bu durumda evlenmeden önce eşinize hiç sormadınız mı, “Annen şimdi abinlerle yaşıyor ama evlendikten sonra bize yerleşme ihtimali var mı?” diye.Bu soruyu sorduğunuz,kayınvalidenizle sürekli aynı evde kalmak istemediğinizi belirttiğiniz ve eşiniz de bu kararınızı bilerek sizinle evlendiği halde şimdi bu durumu yaşıyorsanız sizi fena kandırmışlar, geçmiş olsun.Aksi taktirde ben kayınvalidenizin size gelmesini öyle büyük bir sürpriz olarak görmedim.Gayet de öngörülebilir bir durum.Bu arada maddi durum yeterli olmadığı için 1+1’de oturuyorsunuz ama bebek sahibi olmayı da ihmal etmiyorsunuz.Bebek demek ekstra ekstra masraf demek.Üstelik bir arkadaş size sormuş ama yanıt vermemişsiniz.Eşiniz maddi durumunuz düzelmeden bebek istemiyormuş ancak siz daha mutlu olacağınız düşüncesiyle bebek yapmayı planlıyormuşsunuz.Ama durun tahmin edeyim, bebek muhtemelen korunduğunuz halde kazayla olmuştur😉😉

Evlenmeden önce bildiğiniz şey için şikayet etmeyin. Ben gerçekten bazen anlamlandıramıyorum. Yani kendi evine çıkabilecek maddiyata sahip olmayan biriyle ya evlenmeyin, ya da evlendikten sonra şikayet etmeyin. Hem size, hem eşinize, hem de kayınvalidenize yazık. 1+1 evde ne yapsın kadın? Nereye gitsin? Ya salonda olacak ya da mutfakta. Üstelik bu şartların üzerine hamile kalıyorsunuz. Sonra da şikayetleriniz katlanarak artınca ah vah edersiniz. Önce düşünün sonra harekete geçin ki mutsuz olmayasınız.

Yaşam standartlarımızı maddiyat belirliyor maalesef. Evet sevdiğiniz insanla hayatınızı birleştirmişsiniz ama mantığınızı tamamen devre dışı mı bıraktınız ? Evlenmeden önce KV ile yaşayacağınızdan bihaber değilsinizdir herhalde. Eşiniz görmüyorsa bile annesi görüyor işte...
Kayinalidesi diğer oğlunun yanında kalıyormuş. Konu sahibi de kocasıyla para biriktirmek için 1+1 ev tutmuşlar sonra kayınvalide kovulup yanlarına gelmiş. Kadında bir kaç ay idare eder sonra bakarız demiş ama kayınvalide eve yerleşmiş ve bir de şirret çıkmış.
Konu başında detay vermeyince herkes yanlış anlamış.
Kayinvalidenin ayrıca emekli maaşı da varmış.

Kayinalidesi diğer oğlunun yanında kalıyormuş. Konu sahibi de kocasıyla para biriktirmek için 1+1 ev tutmuşlar sonra kayınvalide kovulup yanlarına gelmiş. Kadında bir kaç ay idare eder sonra bakarız demiş ama kayınvalide eve yerleşmiş ve bir de şirret çıkmış.
Konu başında detay vermeyince herkes yanlış anlamış.
Kayinvalidenin ayrıca emekli maaşı da varmış.
Ben bunları okumamıştım. 😶
Abov. Bu KV çekilecek gibi değil. Maaşı da varmış. Oğlan kibarca kovmalı bence.

Ayranınız yok içmeye tahtı revanla gidiyorsunuz......... o kelimeyi ban yememek için yazmıyorum ama neyse. Bostan korkuluğu kocanız ne yapıyor?

Eşinizin planı ne onu anlayamadım. Maddi durumu ayarlayıp yapacağı en fazla daha büyük eve geçmek. Kaynana yine sizinle olur. Gün yüzü göremezsin bu kadınla. Çekilecek gibi değilmiş. Abi kardeş konuşup anlaşsın annelerine ortak bir ev açsınlar. Orda yaşasın. Yoksa ömür boyu sizin başınıza kalır.

Kayinvalidenin emekli maaşı varsa neden beraber yaşıyorsunuz ki?

Ona göre tutun ya da bu evde kendi kalsın siz başka eve kiraya, çıkın, ihtiyaca göre çocukları yardımcı olsunlar maddi olarak.

Bebeğiniz de olacakmış eşiniz annesiyle kavga etmek yerine evi ayırmanın yolunu bulsun.

Siz evlenmeden önce abideymiş kaynana, daha evlenmeden elti kovunca sizde kalacağı gün gibi ortadaymış. Hoş kovmasada belli size geleceği. Sizin aşktan gözünüz görmedi desek hiç mi akıl vereniniz yok. Biz kızımızı bu şartlar altında evlendiremeyiz, bir yolunu bulun önce diyen çıkmadı mı?
Maaşını verip destek olmasını, yetişemediğini söylesin eşiniz o zaman belki kendi gider. Şu pandemide 3+1 lere sığamadı çoğu kişi, kv ile 1+1 e sığamamanız çok normal. Kavga etmeyle çözülücek gibi durmuyor sorun. maddi beklentiniz olsun ondan o zaman ip gerildiği yerden kopar.

Siz evlenmeden önce abideymiş kaynana, daha evlenmeden elti kovunca sizde kalacağı gün gibi ortadaymış. Hoş kovmasada belli size geleceği. Sizin aşktan gözünüz görmedi desek hiç mi akıl vereniniz yok. Biz kızımızı bu şartlar altında evlendiremeyiz, bir yolunu bulun önce diyen çıkmadı mı?
Maaşını verip destek olmasını, yetişemediğini söylesin eşiniz o zaman belki kendi gider. Şu pandemide 3+1 lere sığamadı çoğu kişi, kv ile 1+1 e sığamamanız çok normal. Kavga etmeyle çözülücek gibi durmuyor sorun. maddi beklentiniz olsun ondan o zaman ip gerildiği yerden kopar.

Aynisini bende düsündüm. Sahsen ayni durumda olsam ayni eve bastan girmezdim. Hepimizin daha önce yasadigi yer var. Orda kalmaya devam ederdim esim herseyi yola koyana kadar. Ayni eve tabimadigin bir insanla m girsen herseye hazirlikli olman lazim. Kaldiki elti firsati kullanip anneyi evden atmis. Yani ailede herkes durumun ne oldugunu gayet biliyor. Bir tek konu sahibi zamaninda gözünü acamamis

Ayrı eve çıkarsanız bile rahat bırakmaz gibi.. kv nin tekrar evlenme gibi bir durumu söz konusu olursa herkes rahat eder sanki kendi evine düzenine odaklanır yoksa sürekli gidip gelir gibi geldi bana

Ben şunu anlamadım bu kadının kocası ölmeden önce bi evi düzeni vardı herhal o ne oldu

Çocuğu bahane edip siz de atın evden. Ona ayrı ev tutun. Iki kardeş annelerine maddi destek olsunlar.
Mesele maddi degil bence, kadının çocuklarını kullanması. Çok insan yalnız yaşıyor, bir şey de olmuyor ama bunlar illa birinin hayatına askıntı olacak. Ben kendi annemle yaşayamam bu şartlarda bırak kaynanayı.
Gözünün yaşına bakmayıp kendi evine göndereceksiniz. Kocası hayattayken evi yok muydu?
Gerçekten çocuklarını kullanan bi kadın sürekli bi duygu sömürüsü ağlamalar hep kirada oturmuşlar eşim babası vefat edince ayrılmış kendine düzen kurmuş annesi abisi birlikte yaşamaya başlamışlar sonra abisi evlenince yine onlarla beraber yaşamaya devam etmişler eltim büyük ihtimal maaşı için katlanmış alternatifi olunca kapının önüne koymuş bize musallat oldu ramazan çıksın ya o gidecek ya da biz gerçekten katlanamıyorum artık

Ayrı eve çıkarsanız bile rahat bırakmaz gibi.. kv nin tekrar evlenme gibi bir durumu söz konusu olursa herkes rahat eder sanki kendi evine düzenine odaklanır yoksa sürekli gidip gelir gibi geldi bana
Evet öyle de arsız yüzsüz bi insan asla laftan anlamıyor yüzüne tükürsen yarabbi şükür diyecek biri

X