Kaynanam ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum

Kızım kizimmi diyor torunum desin hoş demekle de olmaz ya bakmakla giydirmekle olur hiç sevmem böyle seyleri onun annesi sensin canım kimseye sahiplendirme herkes yerini bilsin. Gerçi böyle torun torun kızım kızım diyenlere iki saat bıraksan çocuğu ne zaman gelip alacak diye de yollarını gözlerler sırf göz boyamak başka birşey degil
evet yaşım küçük olabilir ama bende anneyim ve çocuk gelişimi mezunuyum azda olsa bilgim var bebek çocuk hakkında. inşallah kızım doğduğu zaman da beni sinir etmeye çalışmaz bi kere eşim annesine dedi ki ne alacaksın torununa o da dedi hele bi doğsun bakalım kara mı sarı mı dedi orada eşim ve görümcem bile sinirlendi ben hiç duymamış gibi yaptım ama çok üzüldüm hatta kaç bi kaç kere bizde sarışın çok sizde esmerde var sarışında dedi halbuki bizim aile sarışın babam sadece esmer gibi duruyor o da güneşten dolayı. Ama gerçekten de hiçbir şey almadı dediğini yaptı:KK70:

Tabii darlayacak.
Kadının egosu ile ilgili sorunu var.
Siz kendinizin konumunu farkedin.
Eş, anne, evlat, gelin.
Herkesin yeri ayrı ifadesini samimi ifadelerle anlatın.
Kimi zaman şaka yoluyla kimi zaman laf sokarak kimi zaman eş kanalıyla...
Kavgasız bir şekilde eşinize duygularınızı açarak kendi yanınıza çekin.
dediğinizi yapıcam inşallah çok teşekkür bu saatte benim için yazdığınız için çok mutlu oldum 🥺❤️

Çok haklısınız boşuna kendimi yiyorum ama çevremde sizin gibi konuşan insan olsa gerçekten böyle olmazdım olan evladımla bana oluyo :KK43:( çok teşekkür ederim yazdığınız için mutlu ettiniz beni sağolun
Pek çoğumuz yaşadık bunları..Ben sizden daha geç aldım ilk bebeğimi kucağıma..Buna rağmen ilk dönem afalladım ve evet ben de kıskandım bebeğimi..elimden alabileceklerini sandım(emzirdiğimde bile çıldırtıcı şeyler söylüyordu benimkisi) .Eşime kızdım beni korumadığı için.Ama kendimi toparlayınca kendim söyledim lafımı aldım çocuğumu geçtim kenarıya.Sizseki sorun aynı şehirde olmanız ve çift olarak çok genç olmanız..sürekli "çocuk olmadığınızı " kanıtlamanızı isteyecekler.Sizin söyleyeceğiniz şey "evet siz daha önce şu kadar sayıda çocuk büyütmüş olabilirsiniz ..evet tecrübelerinizi dinlemek isterim ama bebeğin annesi benim ..Siz kendi bebeğinizi büyüttünüz bırakın ben de bebeğimle ilgileneyim ..kendi bebeğimi büyüteyim" olacak.

evet yaşım küçük olabilir ama bende anneyim ve çocuk gelişimi mezunuyum azda olsa bilgim var bebek çocuk hakkında. inşallah kızım doğduğu zaman da beni sinir etmeye çalışmaz bi kere eşim annesine dedi ki ne alacaksın torununa o da dedi hele bi doğsun bakalım kara mı sarı mı dedi orada eşim ve görümcem bile sinirlendi ben hiç duymamış gibi yaptım ama çok üzüldüm hatta kaç bi kaç kere bizde sarışın çok sizde esmerde var sarışında dedi halbuki bizim aile sarışın babam sadece esmer gibi duruyor o da güneşten dolayı. Ama gerçekten de hiçbir şey almadı dediğini yaptı:KK70:
Karami sarı mi dedi benim kaynanada demişti o lafı bende dedim ki karada bizim sarida bizim. Kaynanamin sesi kesilmişti . Irk renk ayrımi yapıyor işte Allah akıl fikir versin. Rengine göre mi alacakmis birde bahaneler bahaneler boş geç onu üzülme sinirlenme hicbirseye birde hamilesin çocuğu düşün. Böyle kaynana bende var ne kadar az görüşme o kadar iyi.

Pek çoğumuz yaşadık bunları..Ben sizden daha geç aldım ilk bebeğimi kucağıma..Buna rağmen ilk dönem afalladım ve evet ben de kıskandım bebeğimi..elimden alabileceklerini sandım(emzirdiğimde bile çıldırtıcı şeyler söylüyordu benimkisi) .Eşime kızdım beni korumadığı için.Ama kendimi toparlayınca kendim söyledim lafımı aldım çocuğumu geçtim kenarıya.Sizseki sorun aynı şehirde olmanız ve çift olarak çok genç olmanız..sürekli "çocuk olmadığınızı " kanıtlamanızı isteyecekler.Sizin söyleyeceğiniz şey "evet siz daha önce şu kadar sayıda çocuk büyütmüş olabilirsiniz ..evet tecrübelerinizi dinlemek isterim ama bebeğin annesi benim ..Siz kendi bebeğinizi büyüttünüz bırakın ben de bebeğimle ilgileneyim ..kendi bebeğimi büyüteyim" olacak.
evet aynı şehir ve aynı mahallede olmamız sorun maalesef :KK43:( bizi çocuk olarak görüyor zaten bunu kanıtlamak için yanımda eşimin de olması gerekiyor aslında bu saatten onunla konuşmak istiyorum ama boşa konuşuyorum gibi hissediyorum o da annesine üzülüyor ve ağlıyo bende bu sefer pişman oluyorum konuyu açtığım için o üzüldüğünde de üzülüyorum ama ben orada kriz geçirirken benim için üzüleni görmedim o da ayrı ve 7 haftalık hamileydim o zaman çocuğu bile öldürmek istedim nasılsa küçük bu kadında bana rahat vermeyecek gibisinden hatta kendimi bile öldürmek istedim yemin edeim işte yaşımın vermiş olduğu salaklık mı desem bilemedim ama saçma şeyler düşünmüşüm

Karami sarı mi dedi benim kaynanada demişti o lafı bende dedim ki karada bizim sarida bizim. Kaynanamin sesi kesilmişti . Irk renk ayrımi yapıyor işte Allah akıl fikir versin. Rengine göre mi alacakmis birde bahaneler bahaneler boş geç onu üzülme sinirlenme hicbirseye birde hamilesin çocuğu düşün. Böyle kaynana bende var ne kadar az görüşme o kadar iyi.
evet haklısın bundan sonra bende senin gibi olmaya çalışacak takmıycam inşallah olurum:KK43:(

Merhaba, kaynanam ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum...
Evliliğimin ilk aylarında her gün beni çağırırdı giderdim hatta eşimle onda kalırdık artık yorulunca ve kendime vakit ayırmak isteyince haftada 2-3 kere gitmeye başladım. En son onda kaldığımda bana birşey demedi gayet güldük eğlendik eşimde gececiydi sabah isten geldi kahvaltı yaparken eşimin yanında " bize ne gelip gidiyorsun yabancı mıyız noldu bize böyle" dedi şok oldum ben geceden beri onunla beraberdim birşey demedim eşim gelince söylenmeye başladı eşimde tip tip bana baktı neyse birşey demedim ama sinirlendim bu sefer hiç gitmedim sürekli beni arıyodu niye gelmiyorsun ne zaman gelmeyi düşünüyorsun falan filan arada bir gidip geliyordum daha sonra teyzem nenem ve annem bende kaldılar onu da çağırdım gayet güzel geçti sabah oldu gittiler kayınvalidem kaldı o akşamda anneme gitmek istiyordum teyzem uzakta oturuyor son günde annemde kalacaktı ben eşim kaynanam oturduk bana " bugün anneni gördün yeter teyzeni de gördün bugün bana geliyosun ben p kadar diyorum" dedi inatlaştık bu sefer gitmedim ona hamile olduğum zaman da sürekli beni darlıypdu gel gel diye gidince mum gibi oturuyorduk boşuna çağırıyor yani evde tekte değil çözemedim bi gün eşimle beni çağırdı bana dedi ki " ben annene darıldım en azından bana diyebilirdi ki abla sultan bizde kalabilir mi" bende dedim ki " benim kocam yaşadığı sürece kimseden ne izin alırım ne de aldırtırım dedim ağladım hamileyken 2 kere sinir krizi geçirdim beni delirtmeye çalıştı benimle çocuklaştı gerçekten anlamıyorum en son da bana dedi ki çocuğa bakamazsan ben bakar büyütürüm dedi herkesin içinde 22 yaşındayım evet küçüğüm ama anne olamaz mıyım ben çok ağladım günlerce hemde eşim gittiği zamanlar çünkü o da arkamda değildi annesini çok sever bende zaten annesine düşman olsun istemiyorum sadece annesi birşey derken anne konuyu kapat birşey deme demesini bekliyorum ama yok günlerce ağladım şimdi stresten dolayı erken doğum riskim var hakkımı helal etmiyorum kaynanası ona neler yapmış bana anlatırdı kendisinin ondan farkı yok sizden ricam bu anlattıklarımdan ne çıkardınız bunları yapma amacı ne ben gerçekten çözemedim
Yeni evlisiniz her gün kv z nin dizinin dibinde ne işiniz var?
Kadını hergün gitmeye alıştırdığınız için arayıp sormuş neden artık gelmiyorsun diye niye anlatmadınız, neden istemediğinizi söylemediniz?
Kadınla inatlaşmak yerine zniye sorununuzu kararınızı isteğinizi doğru düzgün dile getirmiyorsunuz?
Sürekli neden ağlayıp sinir krizi geçiriyorsunuz?
Neden eşiniz sizi savunmak zorunda, neden görümceniz sizi savunmak zorunda, evli barklı kadınsınız ağzınız diliniz yok mu, aciz gibi susup ağlayıp ne elde etmeyi umuyorsunuz?
Benim 7 yaşındaki oğlum bile kendi kendini savunuyor kimseye ihtiyaç duymuyor
22 yaşındayım küçüğüm anne olamaz mıyım diye ağlamak nedir ya, böyle devam ederseniz ne yazıkki pek de olamazsınız, siz daha kendinizi korumuyorsunuz çocuğunuzu nasıl koruyacak nasıl ayakları üstünde kendi duran biri olarak yetiştireceksiniz?
Ortada erken doğum riskine sebep olacak kadar stres yapılacak hiiiiiiç birşey yok, siz insanlara bu cüreti verip mazlumu oynamayı seviyorsunuz
Asıl soru sizin aracınız ne? Bir amacınız var mı?

Kadını hergün gitmeye alıştırdığınız için arayıp sormuş neden artık gelmiyorsun diye niye anlatmadınız, neden istemediğinizi söylemediniz?
Kadınla inatlaşmak yerine zniye sorununuzu kararınızı isteğinizi doğru düzgün dile getirmiyorsunuz?
Neden eşiniz sizi savunmak zorunda, neden görümceniz sizi savunmak zorunda, evli barklı kadınsınız ağzınız diliniz yok mu, aciz gibi susup ağlayıp ne elde etmeyi umuyorsunuz?
22 yaşındayım küçüğüm anne olamaz mıyım diye ağlamak nedir ya, böyle devam ederseniz ne yazıkki pek de olamazsınız, siz daha kendinizi korumuyorsunuz çocuğunuzu nasıl koruyacak nasıl ayakları üstünde kendi duran biri olarak yetiştireceksiniz?
Ortada erken doğum riskine sebep olacak kadar stres yapılacak hiiiiiiç birşey yok, siz insanlara bu cüreti verip mazlumu oynamayı seviyorsunuz
Sakin olun öncelikle :)) ben özet geçtim sadece tabiki de konuştum kararlarından bahsettim ama kendisi laftan anlamıyor beni de sinir etmek için elinden geleni yapıyor ben kendimi koruyamıyorum demedim koruyorum ama çok kafaya takan insan olduğum için eve gelip düşünüyorum sürekli ayrıca bu soruyu değil kv sizin sormanız bile haddinize değil sadece kv min amacını anlayamadım ve yazmak istedim. 7 yaşında ki evladınıza maşallah Allah uzun ömür versin öyle yetiştirmeye devam edin . Mazlumu oynasam şu an herkes yanımda olurdu başta eşim olmak üzere.

Asıl soru sizin aracınız ne? Bir amacınız var m

Gerçekten yazdıklarınızı tekrar okudum bayağı içerlemişsiniz anlamadım anneliğime bile laf etmişsiniz:KK70: onu okumadım sizin gelininiz var galiba ?

Sakin olun öncelikle :)) ben özet geçtim sadece tabiki de konuştum kararlarından bahsettim ama kendisi laftan anlamıyor beni de sinir etmek için elinden geleni yapıyor ben kendimi koruyamıyorum demedim koruyorum ama çok kafaya takan insan olduğum için eve gelip düşünüyorum sürekli ayrıca bu soruyu değil kv sizin sormanız bile haddinize değil sadece kv min amacını anlayamadım ve yazmak istedim. 7 yaşında ki evladınıza maşallah Allah uzun ömür versin öyle yetiştirmeye devam edin . Mazlumu oynasam şu an herkes yanımda olurdu başta eşim olmak üzere.
Sakin olmamam için bir nedenim yok
Biri beni davet etti, laf soktu gitmem için, huysuzluk yaptı, arayıp taciz etti, neye yarar?ben kararımı verdim mi verdim isterse kendini paralasın, laftan anlasa ne olur anlamasa ne olur, kendini yer bitirir
Kocam beni savunmuyor, annesine dur demiyor diyorsunuz, görümcemden başka kimse beni savunmuyor diyorsunuz, bık bık bık konuşuyor ağlıyorum, o kadar ağlıyorum sinir krizi geçiriyorum ki erken doğum riskim oluştu kocam da uzakta olunca hep ağlıyorum diyorsunuz, şimdi de kendimi koruyorum diyorsunuz, bir karar verin, bu nasıl kendini korumak?
Hangi soru? Sizin amacınızı sormam mı haddime değil? Buradan bakınca kendi durumunuzu kendiniz anlattığınız için vakıf olduk ben dimdik durayım, ağzım dilim iradem var hayatımı kendi isteklerime göre yani olması gerektiği gibi yaşayayım gibi bir amacınız yok, kocam savunsun görümcem savunsun kv kötü ben mağdur olayım kafasındasınız
Yani kadın car car öterken telefonu kapatıp sessize almak, canınız istemediğinde gitmemek, bebeğe bakamazsın dediğinde ağzının payını verip herkesin içinde rezil edip kapınızı kapatmak bu kadar mı zor?
Mazlumu oynadığınızda değil gerçekten mazlum olduğunuzda herkes yanınızda olur, demek ki değilsiniz
Kv nin amacı huzur bozmak, tekrar soruyorum sizin uzun vadede amacınız ne? Bu kadar hedefsiz ve güçsüz ağlaya sızlaya devam ederseniz tek elinize geçen kv nin sunduğu huzursuzluk olur

Gerçekten yazdıklarınızı tekrar okudum bayağı içerlemişsiniz anlamadım anneliğime bile laf etmişsiniz:KK70: onu okumadım sizin gelininiz var galiba ?
Benim içerleyeceğim birşey mi söylediniz?
Kendi kendine içerleyip ağlayıp duran insanların sizi üzmesine izin veren sizsiniz
Gencecik yeni evli bir anne adayısınız yazık değil mi?
Ben sizin için yazıyorum da pek anlayacağa benzemiyorsunuz, böyle devam ederseniz ve böyle devam ettirirseniz daha çok ağlarsınız
Daha kendinize sahip çıkamıyorsunuz çocuğunuza nasıl çıkacaksınız, kendinizi koruyamıyorsunuz çocuğunuzu nasıl koruyacaksınız, dik duramıyorsunuz başkalarının biçtiği hayatı yaşıyorsunuz özgüvenli kendini korumayı bilen bir çocuk nasıl yetiştireceksiniz, silkinin kendinize gelin dik durun gerekiyorsa rest çekin hayatınızı kendi ellerinize alın diyorum ya, çocuğunuzda sizi örnek alıp dimdik bir insan olsun diyorum neden anlamamakta direniyorsunuz?
Kv bakamazsan ben alır bakarım diyor siz ağlıyorsunuz hanımefendi, alırım bakarım dediği evladınız, o evi yangın yerine çevirmeniz lazım bu lafın üstüne, bu kadar pasif olmayın ya
Kv anneliğinize laf edince ağlayıp benim anneliğinize laf ettiğimi sanınca gülüyorsunuz, iyi misiniz siz?
7 yaşında oğlum var diyorum gelinim olması mümkün mü sizce?

Evliliğimin ilk aylarında her gün beni çağırırdı giderdim hatta eşimle onda kalırdık artık yorulunca ve kendime vakit ayırmak isteyince haftada 2-3 kere gitmeye başladım. En son onda kaldığımda bana birşey demedi gayet güldük eğlendik eşimde gececiydi sabah isten geldi kahvaltı yaparken eşimin yanında " bize ne gelip gidiyorsun yabancı mıyız noldu bize böyle" dedi şok oldum ben geceden beri onunla beraberdim birşey demedim eşim gelince söylenmeye başladı eşimde tip tip bana baktı neyse birşey demedim ama sinirlendim bu sefer hiç gitmedim sürekli beni arıyodu niye gelmiyorsun ne zaman gelmeyi düşünüyorsun falan filan arada bir gidip geliyordum daha sonra teyzem nenem ve annem bende kaldılar onu da çağırdım gayet güzel geçti sabah oldu gittiler kayınvalidem kaldı o akşamda anneme gitmek istiyordum teyzem uzakta oturuyor son günde annemde kalacaktı ben eşim kaynanam oturduk bana " bugün anneni gördün yeter teyzeni de gördün bugün bana geliyosun ben p kadar diyorum" dedi inatlaştık bu sefer gitmedim ona hamile olduğum zaman da sürekli beni darlıypdu gel gel diye gidince mum gibi oturuyorduk boşuna çağırıyor yani evde tekte değil çözemedim bi gün eşimle beni çağırdı bana dedi ki " ben annene darıldım en azından bana diyebilirdi ki abla sultan bizde kalabilir mi" bende dedim ki " benim kocam yaşadığı sürece kimseden ne izin alırım ne de aldırtırım dedim ağladım hamileyken 2 kere sinir krizi geçirdim beni delirtmeye çalıştı benimle çocuklaştı gerçekten anlamıyorum en son da bana dedi ki çocuğa bakamazsan ben bakar büyütürüm dedi herkesin içinde 22 yaşındayım evet küçüğüm ama anne olamaz mıyım ben çok ağladım günlerce hemde eşim gittiği zamanlar çünkü o da arkamda değildi annesini çok sever bende zaten annesine düşman olsun istemiyorum sadece annesi birşey derken anne konuyu kapat birşey deme demesini bekliyorum ama yok günlerce ağladım şimdi stresten dolayı erken doğum riskim var hakkımı helal etmiyorum kaynanası ona neler yapmış bana anlatırdı kendisinin ondan farkı yok sizden ricam bu anlattıklarımdan ne çıkardınız bunları yapma amacı ne ben gerçekten çözemedim
Kayınvalideniz ile evlenmişsiniz. Eşinizde çok annesini görünüyorsunuz. 22 yaşında başınızda böyle bir kv varken ne bebegi. Önce evliliğinizi adam edin. Kocanız sürekli kalmanıza birşey demiyor mu?

Kocan gece çalışırken evde yalniz kalamayacak kadar bağımsız bi birey olamadiysan evlenmeseydin. O zaman bunlari da cekmezdin. Tıpış tıpış her gun gitmissin, annende kalmak istediginde almis getirmis seni ses etmemissin. Tepene çıkıp tepinse yeridir. Her hakki bulur kendinde tabi ki artik. Kaynana bi laf etti duye ters ters bakan da kocan, belli ki annesine tepki gostermek konusunda ondan da destegin yok. Sen daha cok ugrasirsin bu kafayla. Ben evimde kalirim, gitmek zorunda miyim diyememissin en bastan, geçmiş olsun

Ya konudan bağımsız olacak ama ben o kadar küçük evlenmeye işte bu sebeplerle karşıyım. 27 yaşında evlendim şu anlattıklarınızın hiç biri bana sinir krizi geçirtemez çünkü hepsine cevap verirdim ama 22 yaşında veremezdim . Kendinizi ezdirmeyin ama asla saygıdan da ödün vermeyin. Kayınvalideniz fi tarihinden kalma belki de kendisinin yaşadığı şeyleri size yaptırmaya çalışıyor. Eşinizin de yaşı küçük bu işi çözemez.

hatayı en başta yapmışsınız bu kadar kalırsan onlarda hep aynı şeyi bekler şimdide hep onlarla olun istiyor kadın kusura bakmayın siz alıştırmışsınız şimdi zor vageçer

sız ılk basta yuz vermıssınız maalesef astarını ıstıyor şuan, kalma olayından nefret ediyorum ne ya bu, herkesın evı barkı var. esın yokken de gtmeyecektın.
benımde kv oyle ama bn asla kalmadım olum kalım olmamadıgı surece, esımde mesaı olyor cumartesı falan ama gıtmıyorum.

Ya konudan bağımsız olacak ama ben o kadar küçük evlenmeye işte bu sebeplerle karşıyım. 27 yaşında evlendim şu anlattıklarınızın hiç biri bana sinir krizi geçirtemez çünkü hepsine cevap verirdim ama 22 yaşında veremezdim . Kendinizi ezdirmeyin ama asla saygıdan da ödün vermeyin. Kayınvalideniz fi tarihinden kalma belki de kendisinin yaşadığı şeyleri size yaptırmaya çalışıyor. Eşinizin de yaşı küçük bu işi çözemez.
evet yaş da cok cok onemlı bnde 27de evlendım suan 30um banada bunlar yapılmaya dayatılmaya calısıldı ama asla kabul etmedım kalmadım, ne derlerse cevabını alacagını bıldıklerı ıcın mesafemı koydum

X