Kaynanam yüzünden nişanlım evi terketti :(

arkadaşlar,ablalarım
Hepinizden Allah razı olsun.Çok teşekkür ederim. Bencede bu ev işini halletmemiz lazım.
Bana gülmem eğlenmem gereken bu günlerde hüngür hüngür ağlatan kadının suratını görmeye tahammül edemem

Bi tek kaynanamda değil. görümcemin biri kocasından ayrıldı annesinde kalıyor.biride annesine yakın oturuyor.sabahtan geceye kadar beraberler. Alt katımda olmalarına katlanamam. görümcelerimi iyi sanıyodum ama meğer onlar annesini kışkırtıyolarmış..

kesinlkle cnmmm, ilk işiniz bu ew işini halletmek olsun, yoksa emin ol ağlamaya dewam edersinn:umursamaz:

Bi tek kaynanamda değil. görümcemin biri kocasından ayrıldı annesinde kalıyor.biride annesine yakın oturuyor.sabahtan geceye kadar beraberler. Alt katımda olmalarına katlanamam. görümcelerimi iyi sanıyodum ama meğer onlar annesini kışkırtıyolarmış..

Yanlis anlama güzelim ama sunu söylemeden edemicem...

Sakin nisanlinin sözlerine tav olmayasin...:umursamaz:

Yok efendim merak etme askim sana birsey diyemezler, sen ne dersen o olur vs. vs....

Bos laf bunlar sadece....evlendikten 3 ay sonra yooo ben öyle birsey demedim deyip hergün anneme gideceksin der....:nazar:

Bu mübarek günde.Allah'ım ya ne biçim insanlar var.Çocuklarının artık büyüyüp yuvadan uçacaklarını artık onlarında ayrı bür dünyaları olması gerektiğini o küçücük beyinlerine sığdıramayan ne kadar zavallılar var. Kendini üzme.Nişanlını çok seviyorsun belki ama yol yakınken bitir.Sana ve ailene en başında saygı duymayan kaynana ilerki yıllarda sence nasıl olur?

gülsüm sultan haklısın.erkekler değişiyolar evlendikten sonra..genel olarak..
ailem çok üzülüyor bu duruma.babam çok kızdı.kaynatamı arayıp karını susturamıyomusun dedi. kızımın kına elbisesinide ,ayakkabısını da mecbur alıcaksınız.salonumuz çeyizle dolu bunları düğünden 1 hafta önce alıcaksınız 1 arabayla.bu kadarda olmaz dedi. kaynatamda benim gelip gitmem 1 maaşıma maal olur dedi. babamda bende 1 maaşla geçiniyorum heryere borç yaptım ama kızımın herşeyini aldım.sizde borçlanın oğlunuz için biraz.1 oğlunuz var dedi. o kadar ağlamama dayanamadı babacığım. ( biz sustukça onlar ezmeye kalktılar )
kaynatamda tam halletmeye çalışırız dedi. telefonda kaynanamın dırdır sesi geliyomuş

Bu mübarek günde.Allah'ım ya ne biçim insanlar var.Çocuklarının artık büyüyüp yuvadan uçacaklarını artık onlarında ayrı bür dünyaları olması gerektiğini o küçücük beyinlerine sığdıramayan ne kadar zavallılar var. Kendini üzme.Nişanlını çok seviyorsun belki ama yol yakınken bitir.Sana ve ailene en başında saygı duymayan kaynana ilerki yıllarda sence nasıl olur?

Bitir demek kolay ama..bu kadar aşıkken bir kadın yüzünden ayrılamam.onunda istediği bu..

Bir kadın dediğin onun annesi.Bekarken böyle düşünüyorsun.ınan bana huylu huyundan vazgeçmez.Temenni etmem ama ileride iyi olması bir mucize.ınş. iyi olur.Daha şimdiden seni ağlatan ailene bu denli saygısızlık yapan bir kayınvalde.Sen bilirsin.

arkadaşım hiç ayrılmaya kalkma ama nişanlına en kısa zamanda bir ev bulmasını söyle gerekirse düğünü erteleyin, davetiyeler basıldı millete ne deriz diyede düşünmeyin gözünü karart. giden bir kaç aylık ev kirası davetiye parası olsun aksi yakdirde en güzelinden yaşaman gereken zamanların gidecek ve evliliğinden tat alamıyacaksın.daha mı iyi olur? hem sorunlu kaynana hem görümceler karart gözünü ailenlede paylaş fikrini otur konuş gerekirse onlarda söylesinler nişanlına. arkadaşların dediği gibi ilerde çıkarız masallarına da aldanma

hem en güzel intikamı alırsın kaynanandan oğlunuz öyle kopartılmaz böyle kopartılır diye şakkıdı

bir anne evladına bunu nasıl yapar yaa. ne zevk alıyo böyle yaparak.
inşallah evlendikten sonra sana kötülük edemez.
Rabbim nişanlının ve senin yardımcınız olsun.

kayınwalidesi yüzündende ilişkisini bitirmek yanlış olur bence..

sonuçta nişanlısyla arasında bi sorun yoksa we ilerde birbirlerine destek olucaklarsa neden bitirsinki ..

sorunsuz ewlilik nişanlılık geçirmek çok zor günmüzde, kimisi nişanlısyla sorun yaşar kimisi kayınwalidesiyle kimisde görümcesiyle., ama yaşanılan her kayınwalide görümce sorunlarında (eşle bi sorun yoksa) bitirmeyi seçmek mücadeleden sewgiden wazgeçmek gibi gelio bana a.sa.s

zaten sorunsuzunu bulmakta çok zor, mutlaka biyerden birisi pürüz çıkartıo :umursamaz:

burda yapman gereken adımlarını sağlam atmak bence cnm, nişanlınada iicie konuşup ilersinide azda olsa garanti altına almak vereliniortak

Arkadaşlar hayırlı akşamlar.
kaç gündür canım aşırı sıkkın. Düğünüme 21 gün var.ama birbirinden fena 2 görümcem ve kaynanam yüzünden en güzel günlerim ağlayarak geçiyor :eek:lmaz:

Kaynanam bana hiç birşeyi layık görmüyor.1 senedir nişanlıyız 1 senedir yaptıkları beni bitirdi. herşeye ne gerek var diyor. bizim nişanımız olmadı sayılır.evde 1 yüzük taktık sadece. bu zamana kadar yaptıklarını sineye çektim.düğün günüm geliyor dedim.
evimizi binbir zorlukla nişanlım tuttu.kaynanamların üst katı :çok üzgünüm:
ama beraber oturmaktan iyidir. kadın ne olsa benden biliyor. aramayan kadın 2 gün önce annemi aradı. annemde şaşırdı.
annem hal hatır sorarken kaynanam demez mi kına elbisesini siz alıyosunuz.biz ayrı şehirlerdeyiz.çeyizlerimin bi kamyon gibi bişeyle gitmesi lazım.kadın tutturdu ben gelipte çeyiz alamam banane sizin çeyizinizden. anneme dediki sen anneyle oğlunu ayırdın,alışmışsın.senin kıızın oğlumu benden kopardı.ve daha bir sürü laf,hakaret. annem hüngür hüngür ağladı..bende bi yandan ağlamaya başladım.sonra babam geldi anlattık.kaynatamı aradı.nişanı bitirdiler senağlama
boyle kaynanalara diyecek kelime bulamiyorum Allah kalplerine gore versin :kızgın:
nişanlım babamı aradı konuştu.annem babam karışmıyor ben yapıcam herşeyi dedi..
annesi olucak kadın eşyalarını kapıya koymuş
o da kiraladığımız eve gitmiş.2-3 gündür orda kalıyor. ama evde eşya yok bişey yok.ne yiyo ne içiyo hiç bilmiyorum.2 gündür sinirimden ağlıyorum..
Bu mubarek günlerde benim en güzel günlerimi zehir edenleri Allaha havale ediyorum

sanada birdaha beni oglumdan ayirdin gibi cumle kurarsa "sende demek sende kendi kaynanandanmi ayirmistin oglunu" de "insan herkezi kendi gibi bilirmis " lanet seyler suna bak ya mubarek gun insana neler soyletiyorlar:kızgın:

kayınwalidesi yüzündende ilişkisini bitirmek yanlış olur bence..

sonuçta nişanlısyla arasında bi sorun yoksa we ilerde birbirlerine destek olucaklarsa neden bitirsinki ..

sorunsuz ewlilik nişanlılık geçirmek çok zor günmüzde, kimisi nişanlısyla sorun yaşar kimisi kayınwalidesiyle kimisde görümcesiyle., ama yaşanılan her kayınwalide görümce sorunlarında (eşle bi sorun yoksa) bitirmeyi seçmek mücadeleden sewgiden wazgeçmek gibi gelio bana a.sa.s

zaten sorunsuzunu bulmakta çok zor, mutlaka biyerden birisi pürüz çıkartıo :umursamaz:

burda yapman gereken adımlarını sağlam atmak bence cnm, nişanlınada iicie konuşup ilersinide azda olsa garanti altına almak vereliniortak

İlk başlarda herşey çok tatlı oluyor.Erkek kadına her türlü vaadi veriyor.Evlenelim anneme şöyle yaparım babama böyle yaparım.Seni ezdirmem.Evlendikten 6 ay sonra herşey değişir.Karşısındaki onuın annesi.Asla annesiyle kötü olmaz.Hele erkekler.Asla.Doğrusu bir kız annesi olarak şunu diyorum.İleride benim kızımın başına aynı şey gelirse asla evlenmesine izin vermem.Biraz gururlu olun.Evlilik bu arkadaşlık yada flört değil.Kaldı ki o ilişkilerde bile annesi sizi istemese gururunuza dokunur.İleride bunlar çok problem olur.Annesini ne siz ne de nişanlınız asla hayatından çıkartamaz.

Gerçekten çok zor işlermiş..ev meselesini halledicem.. dua edicem bol bol.benden uzak olsunlar diye

İlk başlarda herşey çok tatlı oluyor.Erkek kadına her türlü vaadi veriyor.Evlenelim anneme şöyle yaparım babama böyle yaparım.Seni ezdirmem.Evlendikten 6 ay sonra herşey değişir.Karşısındaki onuın annesi.Asla annesiyle kötü olmaz.Hele erkekler.Asla.Doğrusu bir kız annesi olarak şunu diyorum.İleride benim kızımın başına aynı şey gelirse asla evlenmesine izin vermem.Biraz gururlu olun.Evlilik bu arkadaşlık yada flört değil.Kaldı ki o ilişkilerde bile annesi sizi istemese gururunuza dokunur.İleride bunlar çok problem olur.Annesini ne siz ne de nişanlınız asla hayatından çıkartamaz.

bu dedikleriniz çok doğru yaşanmış şeyler, ama genellemek yanlış değilmi sizcede??

asla izin wermem kendi kızıma diosunuz, peki kızınızın sewdiği kişi doğru kişiyse naparsınız?? çekip koparırımısınız onu sewdiğinden?? ozaman erkeğin annesinden ne farkınız kalır??

biraz gururlu olun demişsiniz, bunun gururla bi alaksı yok bence, nişanlım bana o tarz laflar söylerse we ben buna göz yumarsam ozman gurursuz olurum ben..

Medeni durumundan anladığım kadarıyla bekarsın.Bekarken bazı şeyler çok kolay geliyor.Kendimden biliyorum.24 Yaşında evlendim.O zamana kadar banada herşey basitti.Tek bir şeyi hazmedemem.ıstenilmemek.Beni istemeyeni ben hiç istemem.Erkek,koca herzaman bulunur ama anne baba bir kere olur. Benim kızıma değer vermeyecekler,beni ağlatacaklar,kocamın lafını takmayacaklar,birde bizi bir sürü borca sokup kendileri sadece izleyecek.Yok öyle şey.Ben kızımı sokakda bulmadım.Evlenince hiç bir şey değişmez.Daha kötü olur.

Medeni durumundan anladığım kadarıyla bekarsın.Bekarken bazı şeyler çok kolay geliyor.Kendimden biliyorum.24 Yaşında evlendim.O zamana kadar banada herşey basitti.Tek bir şeyi hazmedemem.İstenilmemek.Beni istemeyeni ben hiç istemem.Erkek,koca herzaman bulunur ama anne baba bir kere olur. Benim kızıma değer vermeyecekler,beni ağlatacaklar,kocamın lafını takmayacaklar,birde bizi bir sürü borca sokup kendileri sadece izleyecek.Yok öyle şey.Ben kızımı sokakda bulmadım.Evlenince hiç bir şey değişmez.Daha kötü olur.

şuan nişanlıyım.. we inanın hayata tahmin ettiğiniz kadar tozpembe bakmıorum..

hayatıma gire ikinci kişiyle nişanlıym, ilk sewdiğim insanla yıllar süren bi mücadele werdim, sorunum: istenilmemek..

çok uğraştım, doğrudan yüzüme 1 kere sölendi istenilmediğim diğerleri hep dolylı imalı şeylerdi.. ilk zamanlar yanımdaydı o kişi, ama yaş ilerledikçe büyüdükçe baktım görüşlerde farklılık olmaya başladı, anneci babacı olundu sawunulmaya başlandı.. işte ozaman hoooopp dedim 8 yılı noktaladım.. bana destek olsaydı dewam ettirirdim ozamanlar ama olamdı, bende hayatımın en doğru kararlarından birini werdimm we ayrıldımm.

bence insanlar bişekilde renklerini belli ediolar..

misal sizin kızınızın sewdiği gelse herşeyi bıraktım bundan sonra benim annem babam sizlersiniz dese naparsınız?? gurur der kowarmısınız oğlunuz gibi bağrınıza basıp kızınızın mutluluğu için çabalarmısınız??

X