Kaynanasn seven Gelinlerin Cafesi

canım benim ne kadar az ilerlemiş sayfalar nedir bu gelinleri,n kaynana düşmanlığı :))))

benimkinin aileside onun gelecegine yon verirken farkinda olmadan benimkini olumsuz etkilediler...cok zor gunler gecirdim bende..en iyi annem bilir az aglamadim annemi de az uzmedim..tabi en cok benim annem uzuldu onun ailesine yansimadi..herseyi iyi der gecer..biraz esimde de suc vardi aslinda..neyse..seni iyi anliyorum inan..durumlarimiz belki ayni degil ama insanin icinde gitmeyecek kirginliklari oluyor..hakli olarak ve elinde olmadan..ama ben bir guleryuzunu goruyor kiyamiyor,kizamiyorum.hayat boyle hatasiz insan olmuyor..bizimde hatalarimiz oluyor onlarinda..
Doğru söylüyorsun canım ben de hep kendimi kurcalıyorum zaten ben de belki bir yerlerde yanlışım vardır diye elimden geleni yapıyorum zaten Allah uzun ömür versin zaten değişir belki duygularım affederim ne bileyim bişiler olur anne olurum belki göremediğim bişileri görürüm ben güleryüzlü olduğum için o da hep kızım yavrum canım diye konuşur zaten asla saygısızlık yapmam görüşmemezlik etmem hatta gören onu sevdiğimi de sanar
beni sadece samimi bir şekilde sevememem üzüyor o kadar

burdaki arkadaşların kaynanası ve kayınpederi maddi ve manevi anlamda tatmin etmiş olmalılarki bu şekilde konuşuyorlar. kimse kimsenin durumundan anlamaz arkadaşlar, ben kendimden örnek verecek olursam sevmiyorum ama bu durup dururken olmadı ya da saçma sapan sebeplerden dolayıda olmadı. kimse kötü insanda değil, hiç kimse nefret beslemek istemez. demekki yaşanan birşeyler varki konuşuyor insanlar. yinede allah sizin başınıza getirtmesin ne diyim. allah mutluluğunuzu bozmasın.

bende çok severim kayınvalidemi.kayınvalideden öte anne gibidir.bende çok şey öğrendim ondan.bişey olduğu zamanda oğlundan önce beni tutup savunur.daha çok iyiliklerini gördüm.allah razı olsun annemden.nasıl sevmeyim ben böyle kadını.

burdaki arkadaşların kaynanası ve kayınpederi maddi ve manevi anlamda tatmin etmiş olmalılarki bu şekilde konuşuyorlar. kimse kimsenin durumundan anlamaz arkadaşlar, ben kendimden örnek verecek olursam sevmiyorum ama bu durup dururken olmadı ya da saçma sapan sebeplerden dolayıda olmadı. kimse kötü insanda değil, hiç kimse nefret beslemek istemez. demekki yaşanan birşeyler varki konuşuyor insanlar. yinede allah sizin başınıza getirtmesin ne diyim. allah mutluluğunuzu bozmasın.

kendi adima maddi tatmin edilmedik herseyi kendimiz yapmaya calisiyoruz ha onlarin yardimi olmadi mi oldu ama bizde onlara ettik ama hesap kitap yapmiyorum bana yakismaz cunku.ne taki ne dugun ne baska birsey istedim.cunku borcu biz odeyecez.baskasi olsa soke soke ister ve aldirirdi.ben ailemden de 5 kurus istemedim o yuzden masraf yapmadim benim ne evim var ne esyam var yurtdisinda ne zorluklarla yasiyorum tek odanin icinde.manevi anlamda cok coktugum zamanlar cok hastalandigim oldu..ama herzaman guleryuzlu olmaya calistim..tr deki gibi arkadaslarin,ailen cevrende olmuyor.iyi kotu gununde kimsen yok sende kimsenin yaninda olamiyorsun.benim gelecegimle cok oynandi cok kotu gunler yasadim ALLAH kimseye yasatmasin..ailesine kizdigim cok zamanlar oldu esimle bu yuzden cok tartistim.ama bana yarar degil cok zarar getirdi artik oluruna birakmayi ogrendim..hayatin ve insanlarin guzel yanlarina bakiyorum..takarsam hem sagligimdan olucam hemde yuvamdan..herkes kendi yasadigini bilir..herseye ragmen seviyorum kiyamiyorum cunku anne,baba.bizde kendi tercihlerimizin sonucunu yasiyoruz o kadar...

Son düzenleme:
çok şükür ki ben de o şanslı gelinlerdenim
kaynanacıgım da kayınbabacıgım da kızları olmadıgından kızı gibi severler...
babamla karşılıklı tavla oynamışlıgım yoktur ama kayınbabamla oynarım...
keza kaynanacıgım da melek gibidir
karşılıklı sevgi saygı anlayış ve biraz da hoşgoru ile aşılmayacak sorun yoktur arkadaşlar

valla arkadaşım hiç kimsenin kayınvalidesi melek değil..ille bir şeyi vardır..
benim kayınvalidemin belki yaptığı hareketler,söylediği sözler sizlere de sevmemeniz için büyük taban oluşturur..
bende burda büyük olaylar çıkarırırm istesem size..oo malzeme çok..
ama eşimin annesi..büyüğüm..kayınvaldiem..
Allah razı olsun..ben herşeye rağmen seviyorum kendisini..
saygısızlık edemem..o da etmez..yüzgöz olmadık biz hiç.
siz hiç kardeşinizle ananızla babanızla zırt düşmedinizmi?hııı?
söz konusu kayınvalide olduğunda maşallah hiçbiriniz kül bırakmadınız mangalda..
geçenlerde bir konu vardı kızın biri açmıştı.eşim aileme tepkili diye..herkes şiddetle tepki gösterdi..birde eşinizin penceresinden bakın bakalım?
ne kadar üzücü,itici bir durum..
uç kayınvalidelere değil benim sözlerim..bu da yanlış anlaşılmasın..:1closedeyes:

severim ben kayganamı yaaa
biraz daha az konuşsa süper olcek ama napalım biz onu böle kabul ettikkaydirigubbakcemile3

çok yerinde bir konu açmışın,hayırlı olsun,
bıkmıştım kaynanasından görümcelirinden şikayet eden gelinlerden
böyle güzel düşünen gelinlerde varmış,,tebrikler

benim kayınvalidemin belki yaptığı hareketler,söylediği sözler sizlere de sevmemeniz için büyük taban oluşturur..
söz konusu kayınvalide olduğunda maşallah hiçbiriniz kül bırakmadınız mangalda..
geçenlerde bir konu vardı kızın biri açmıştı.eşim aileme tepkili diye..herkes şiddetle tepki gösterdi..birde eşinizin penceresinden bakın bakalım?
uç kayınvalidelere değil benim sözlerim..bu da yanlış anlaşılmasın..:1closedeyes:

cok guzel anlatmissin saribocek..a.s.

hayırlı olsun sevende olacak sevmeyende dünya hali eğer sevmiyorsan sevmiyorsundur

siz beni tanımıyorsun bende sizi tanımıyorum o yüzden beni anlamamanız çok normal. benim aileminde haksızlıkları olduğu zaman çıkışırım. kimseyede eyvallahım yoktur. benim ailemdir ne yapsa yeridir demem. kim ne hak ediyorsa cevabını alır.

Kaynanamı severim,daha ötesi insanları severimopuyorumnanaktan
Her insan yanlış yapar,annemle kayınvalidem aynı yaştalar ve ben onları hep yetiştikleri yer ve zamana göre değerlendiririm.
Kayınvalidem de sevgimin farkında olsa gerek, iki gelininden eminim beni daha çok seviyor.
Karşılıklı hakaret,nefret,kumpas,dedikodu yapacak olsam işe kaynanamdan başlamak gibi bir derdim olmazdı sanırım
Dedim ya,abartılı problem bir insan yoksa karşımızda,eşlerimizi bize kazandıran bu bereketli topraklara saygı duymalıyız kanaatimce :nazar:

kaynanamı severim opuyorumnanaktan ve asla eşim le arasına girmem 4 yıllık evliyim kaynanam hakında konuşmadım kimseyi de konuşturdmadım alkisalkisalkis

bende kayınvalıdemı cok sevıyorum,cok anlayıslı ve cok seker bır bayan ve bız ıkı dost gıbı herseyımızı paylasırız..

siz beni tanımıyorsun bende sizi tanımıyorum o yüzden beni anlamamanız çok normal. benim aileminde haksızlıkları olduğu zaman çıkışırım. kimseyede eyvallahım yoktur. benim ailemdir ne yapsa yeridir demem. kim ne hak ediyorsa cevabını alır.

ben sizi tanıdığımı iddia etmedimki?:ecrin_bebek:
siz kayınvalidesini sevenler topicine gelip aksi görüş bildirirseniz gönüllü cevap verecek biri cevap çıkacaktır..:lepi:
yoksa umurumda da değil kimin nasıl davrandığı?:1closedeyes:
herkes kendine..bana ne?sengözlerimebaksanab

ben sizi tanıdığımı iddia etmedimki?:ecrin_bebek:
siz kayınvalidesini sevenler topicine gelip aksi görüş bildirirseniz gönüllü cevap verecek biri cevap çıkacaktır..:lepi:
yoksa umurumda da değil kimin nasıl davrandığı?:1closedeyes:
herkes kendine..bana ne?sengözlerimebaksanab
bu gönül işini siz üstlendiniz galiba hayırlı olsun sengözlerimebaksanab
size mutluluklar ailenizle

X