Kederli bir akşam üstü...

Ya size denk gelmeseydi ya sizin kızınız olmasaydı ? Böyle bir annesi olmasaydı ? Çok şanslı kızınız İkinizde çok güçlü kızlarsınız yıllar sonra acı bir gülümseme ile kalacak bu günler inşallah. Neler yaşadım nasıl dayandım diyeceksizin , kızınız zaten savaşcı bir kız o her güçlüsü aşacaktır hayatı boyunca. Allah yardımcınız olsun dualarımız sizinle elbette.Ama o gruptan çıksanız mı ? Yani size tıbbi olarak destek mi oluyor köstek mi oluyor. Eminim her gün ağlamalar yakarmalar.. bunları okuyup motive olunur mu ? ben bile kk da okuduğum şeylerden içinde çocul var ise etkilenip aşırı tepkiler veriyorum. Gruptan çıksanız geçici olarak deneseniz ?

Adim adim ilerleyeceksin. Biliyorum yapmasi cok zor ama yarini degil bugunu dusunup ona gore yasayacaksin. Simdiden 10 yil sonrasi icin kederlenmenin ne sana ne eylule faydasi yok. Hep eylule gore programliyorsun kendini ama bizlerinde ve seninde yarininin garantisi yok ki. Elimizde sadece bugun var. Simdilik bugunu yasa. Tadini cikarabildigin anlarin tadini cikar. Sonrasini sonra dusunursun.

Ve bir sey diyeyim mi. Cok eminim ki eylul icin ilk secenek gecerli olacak.

Allah yar ve yardımcınız olsun. Allah tan umut kesilmez. Siz hiç bunu unutmayın ve dualarınıza devam edin. Naçizane Hz Yunus balığın karnındayken okuduğu duayı okumanızı tavsiye etmek geldi içimden. Allah büyük. Mucizeleriniz olsun inşallah. Güçlü olun lütfen ki evladınız da sizden güç alip bir an evvel sağlığına kavuşsun.

Eylül bu yaşında bir çok savaş verecek kadar güçlüyse, eminim bu sınavını da verecektir.
Rabbim size bağışlasın onu

Allah kabul etsin çok sağolun

Rabbim önce size sonra da bütün hastalara şifa versin inşaAllah. Çok dua ediyorum size miniğimiz biran önce sağlığına kavuşsun inşaAllah. Çok iyi anlıyorum seni insan kafayı yiyecek gibi oluyor ama imtihan olduğunu bilmek bi nebze de olsa rahatlatıyor. Sen güçlü olmalısın ki yavruna bakabilesin. Ben inanıyorum herşey düzelecek ve prenses sağlığına kavuşacak inşaAllah. Her göz yaşın miniğe sağlık versin Rabbim sana bağışlasın inşaAllah. Elimden ne gelirse yaparım söylemen yeterli. Dualarda buluşalım inşaAllah

Anne babaya genetik test yapıldı. Normalde bu rahatsızlık her insanda varmış. Doktorlarının dediğine göre bir taşıyıcı diğeri normal ise bebekler normal doğuyormuş. Ama ablam onlar ikisi de taşıyıcılarmış bu da bebeği 100/100 engelli yapıyormuş. Doktor tedavisi yok dedi. Siz eşiniz ile akrabamısınız? Bizim enişte annem tarafından akrabamız oluyor. Onun için her ikisinde aynı hastalıktan taşıyıcı çıktılar. Şimdi bir oğlu var. Çok şükür o sağlıklı 4 çocuğunu kaybetti. Ablamın bebeklerinde Akciğer büyümesi ,katarakt, gelişim geriliği vardı. Hiç bir zaman yaşıtları ile aynı düzende gelişimleri yoktu. Sadece sesleri duyabiliyorlardı. Siz korkmayın herşey allahtan inşallah sizin korktuğunuz başınıza gelmez. Ablamın ilk bebeği engelli idi ikincisi gayet sağlıklı şimdi. Ondan sonrakiler yine engelli oldular. Ben ozamanlar İsviçre'deki genetik uzmanları ile görüştüm. Bana dedikleri genetik hastalık olsa bile ablanın 4 çocuğundan biri engelli olması lazım. Ama ablamda tam tersi olmuştu doktorda buna çok şaşırmıştı. Ablam her sezaryen den sonra ölümden dönüyordu . En son ki sezaryanı çok uzman bir doktor yaptı. Rahmini aldı ki ablam öyle kurtuldu. Diğer doktorların dediği tek şey. Ne anne ne de bebek kurtulmaz demişlerdi. Ben burda baya araştırmıştım. Sonra özel ambulans tutuk Türkiye deki bu konuda en iyi doktora götürdük. Bizim hödük enişte masraf çok diye karşılamadı. Hepsini benim ailem karşıladı. Herşey allahtan siz bol bol dua edin inşallah Eylül ile çok güzel günleriniz olur. Bu günlerinizi unutturur size.

Orayı takip etmek zorunda kalıyorum çünkü aynı süreçlerden geçiyoruz bir çoğuyla birbirimize önerilerde vs bulunuyoruz.. eylülün doktorlarını o sayfadan buldum mesela... çok çıkmak istedim ama ben üzüleceğim diye kızımı faydalı şeylerden mahrum bırakmak istemedim

İyi ki varsın ya

Canım benim Allah razı olsun

Sağlıklı bebeklerinin olmasına çok sevindim. Rabbim ablanıza ve bebeğine sağlıklı uzun güzel ömürler nasip etsin İmtihanım bu benim kabullendim evet ama bazen güçlü kalamıyorum böyle sizlerden manevi destek almak güzel geldi çok sağolun

Amin cümlemizinkine inşallah. Sizde sağolun biraz destek olabildiysem ne mutlu bana. Bu günlerin hepsi geçecek kıştan sonra bahar var. İnşallah Eylül ile baharlı günleri görmeniz dileğiyle

Buraya ilk üye olduğum da neşen ve pozitifliğinle dikkatimi çekmiştin.
Evet çok zor ama mümkün olduğunca yine yapmaya çabala lütfen. En azından olumsuz düşünceleri uzak tut.
Düşüncelerimiz ve dilimizden dökülenleri evrenin kaydettiğini ona göre planladığını unutma lütfen.
Ettiğimiz dualar bile buna hizmet ediyor, sakın unutma...
Allah bebeğine şifa size de güç versin. Kızının en güzel mutluluklarını görmeyi, bebeklerini sevmeyi nasip etsin.

rabbim şifa versin

Canım benim çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…