Kedime Acil bakar mısınız? Resimli

hayalethesap

🙇🏻‍♀️
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2015
1.397
3.042
Arkadaşlar merhaba, yarın tam bir hafta olacak bir kedi aldık. Pazar günü kakasında kan olduğunu farkettim dünde veterinere sorduk yaş mama parazit yapar yaş mamayı kesin kuru mama yesin üç dört gün takip edin dedi. Bugün de poposu bu durumda ancak veterinere götüreceğim götür demeyin yaşayan ya da bilgi sahibi varsa biraz olsun içimi rahatlatır mısınız?

Eklentiler

• 926E7154-AE99-4A44-8D4C-E649729E8A88.jpeg
    926E7154-AE99-4A44-8D4C-E649729E8A88.jpeg
    103,7 KB · Görüntüleme: 78
prolapsus olabilir? popoda çıkma oluyor mu? gaitada kan olması giardia panlökopeniden kaynaklı olabilir

prolapsus olabilir? popoda çıkma oluyor mu? gaitada kan olması giardia panlökopeniden kaynaklı olabilir
Bir santim kadar çıkıntı durumunda o kızarık alan tuvaletini yaparken canı yanıyor anladığım kadarıyla çok zorlanıyor ve yapamıyor bu sebeple de sürekli bağırıyordu 🥺 ben önce anlamadım yavru olduğu için poposunu tam temizleyemiyor kirli kalmıştı silmek isterken gördüm önce kan sanmıştım ılık suyla yıkadım o zaman daha açığa çıktı

Bir santim kadar çıkıntı durumunda o kızarık alan tuvaletini yaparken canı yanıyor anladığım kadarıyla çok zorlanıyor ve yapamıyor bu sebeple de sürekli bağırıyordu 🥺 ben önce anlamadım yavru olduğu için poposunu tam temizleyemiyor kirli kalmıştı silmek isterken gördüm önce kan sanmıştım ılık suyla yıkadım o zaman daha açığa çıktı
ıkınmaya bağlı olarak prolapsus (yani rektumun dışarı çıkması) gerçekleşmiş olabilir. genel durumu nasıl kakasında kan gördünüz mü ? bu süreçte kefir yoğurt verebilirsiniz

ıkınmaya bağlı olarak prolapsus (yani rektumun dışarı çıkması) gerçekleşmiş olabilir. genel durumu nasıl kakasında kan gördünüz mü ? bu süreçte kefir yoğurt verebilirsiniz
İki aylık henüz pazar günü kan gördüm sonrasında birde dün gördük veterinere sorduk gençlik hastalığı olabilir dediler sonra yaş mama yapar dediler kuru mamayla besliyorduk bugünde böyle oldu 😔

keşke hemogram baksaymış gençlik hastalığı tanısı öyle konulabilirdi ya da hızlı test kitleri ile. giardia da olabilir

Açıkçası kullandığınız terimleri çok anlamıyor ve bilmiyorum ama Cuma günü götürebileceğiz ancak veterinere inşallah kötü bir durum yoktur

X