Kendi guzel sehrini birakip esinin yasadigi sehre tasinan sonra sehri sevmeyip pisman olan var mi?

Şehir önemli, evet işinin(meslek) olduğu şehir memleket oluyor bir yerde. Ama işim de yokken sırf seviyorum diye bir adamın peşinden istemeğim bir şehre gitmezdim. Eşiniz ne iş yapıyor, sabit mi, tayin imkanı varken eşinin bunalımına göz yuman, umursamayan adamla da yaşlanılmaz diye düşünüyorum. Yine de boşanmadan oturulup her imkan konuşulmalı. Sizin memleketten de öte dertleriniz var gibi

2 cocugunuz olduguna gore en azindan 5 6 yildir bu sehirdesiniz demektir. Bu sure bir sehire alismak icin yeterli bi sure. Hala alisamadiysaniz cidden kotu bir yerde oturuyorsunuz demektir. Esinize konuyu acip tasinmak istediginizi soyleyin.

Gerçekten iyi muhitteyim sığınmacıların zenginleri burada dükkanlar kuyumcular hep burada.
Nezih semtlerde böyle bir şey olmaz. Ben Gaziantep’te yaşıyorum, buranın en iyi semtlerinden birindeyim. Ama Suriyeli pek yok yaşadığım çevrede. Ayrıca insan profili de ona göre. Balkondan sarkan çamaşır çok nadirdir, binada kapı önüne ayakkabı konmaz pek. Gelir düzeyi yüksek olduğu için arabalar lüks. Çoğu insanın evcil hayvanının olduğu, kadınların bisiklet sürdüğü, taytını çekip parka koşuya çıktığı, gece bile bir kadının tek başına rahat yürüyebileceği, şehir gürültüsünden uzak sakin bir semtte yaşıyorum. Binalar yüksek dahi olsa bahçelerinde peyzaj düzenlemeleri var mesela. Boğulmuyor insan. Bir üst caddeden sonra da villalar bölgesi başlıyor zaten. Oralar daha yeşil. Siz muhtemelen merkezi diye iyi semtte yaşıyor sanıyorsunuz kendinizi.

Geçen yine konu açmıştınız. Eşinizin maddi durumu iyiyse yaşadığınız yeri değiştirin. Belli ki çok mantıklı düşünebilen biri değilsiniz. Boşansanız çocuklarla sıfırdan hayat kurabilme yetiniz var mı? Benim diyen kadın zorlanıyor bunda. Sizde o potansiyeli göremedim. Mevcut şartları iyileştirmeye bakın.

Mülteciler adamı rahatsız etmiyor tabii... Mesele büyük küçük yer meselesi değil. Ailem de erkeklerinin kadınlara dik dik baktığı bir yere taşındı ve sokağa çıkmak bile istemeyebiliyor insan. Tacizci saygısız erkekler kadar rahatsız edici bir şey yok.

Eksilemisler ama kesinlikle katılıyorum. İki kişi evlenecekse en güzel, yaşanası şehir hangisiyse, hangisinin imkanı çoksa ona taşınmalı. Yozgatlılar alınmasın ama Canakkaleli kızın Yozgat'a gelin gitmesi bence vizyonsuzluk 😅 neden sırf erkek diye, sırf erkek ailesinin yakınında olmak için erkek memleketine gidilir ki?
Eğer çakılı kadro memur değilse, orada ad yapmış bir esnaf/avukat değilse eşler şehri güzel olanın sehrine gitmeli:)
Benim erkek arkadaşım da İstanbul'a yerleşecek Almanya'nın köyünden. Belki beş yıl sonra olabilir ama hiç bir aşk beni havanın gündüz 3 buçukta karardigi, pazar bir bakkalın bile açık olmadigi, her daim buz gibi soğuk bir memlekete, dilini bilmediğim insanlarla dolu bir yere goturemezdi
Bizim ülkenin gereksiz ataerkilliği ne zaman bitecek merakla beklemekteyim.

ben metropolde doğdum büyüdüm..eşimin yaşadığı şehir ise metropole göre daha küçük ve sakin bir şehir..inanın şu an doğup büyüdüğüm şehir bana daha sıkıcı ve bunaltıcı geliyor ..

Cok haklısınız saglikli dusunemedigimin. Farkındayım eşim için hava hoş sülalesi burda ya şunu demek istiyorum.kadin fedakarlik yapıp eşinin memleketine geliyor.dimdizlak burda kimse yok ama adamlar rahat sulales burda bu haksızlık
Burdan evlenecek kızlarımıza sesleniyorum bir erkeğin peşine düşüp memleketinizden ayrılmayın güzelse memleketiniz .kendi şehrimizde evlenin türküsü bile var yüksek yüksek tepelere ev kurmasinlar.asri asri memlekete kiz vermesinler.bisey biliyorlar da böyle söylemişler.
Yıllar yılı aynı teraneler. Sanki ilk koca memleketine giden kadın sizsiniz.dünya kurulduğundan beri aynı meseleler, aynı tavsiyeler.çok büyük bir tavsiye falan mı verdiğinizi düşünüyorsunuz? Size de bir sürü bu tarz tavsiye verildi ama yine bir erkeğin peşinden gitmeyi seviyoruz kadınlar olarak? Doğamız bu demek ki.kabullensek mi ne yapsak? Erkek dedin mi akan sular duruyor çoğu hemcinsim için.ne erkek düşkünü canlılarız anlamadım ki.erkeklerden öğrenecek çok şeyimiz var kendine yetme ve saygı konusunda.kadın tası tarağı toplayıp gitmese kimbilir kaç tane ilişki hiç yaşanmadan bitecekti.

Ben eşini seven memleketini de sever olayına katılmıyorum , her iki tarafın da yasamak istediği ortama uygun ortak noktada buluşulmalı. Cok sevsem de bir ömür yasamak istemedigim sehirde cocuk büyütmek istemezdim . Ki öyle de yaptım . Bende esimin memleketine isteyerek yerleştim ,aksine burası da küçük ve bol yeşillikli ama 2 sene dayanabildim esim taşınmayı kabul etmeseydi boşanmaya kadar gider olay
Yeterince sevmeme olayını destekliyorum.gerçek aşk ve sevgiyi kaybetmeyi göze alabiliyorsanız olmazsa olmaz bir ilişki bulamamışsınız demektir.insanın karşısına ya 1 ya 2 defa çıkıyor çünkü.baxılarına hiç çıkmıyor.

Elin oğlu için şehir değiştirmek bana o kadar mantıksız geliyor ki. Keşke evlenmeden önce iyice düşünseydiniz. Eskidendi o eş memleketine gitmek. Bence gençler evlenmeden önce ortak bir karar verip hangi şehir iyiyse orada yasamalilar. Çünkü buyuksehirlerin imkanları her zaman daha iyidir.
Bizim gibi bekarlar rahat rahat konuşuyor tabi.kocayı bulunca öyle olmuyor demek ki.herkes aynı bir biz mi farklıyız yani 🤣🤣

Valla bilmiyorum, ben evlenince sevgilimin kütüğü bana geçecek 😂😂 hiç öyle ataerkil dertlerim yok, şükür :)
Şimdiden nerelisin diye soranlara benim memleketimi söylüyor:KK49:
Sen değilsin zaten biliyorum.o kütük işini de çözecektir az kaldı.baksana soyadını bile almayan var artık.

X