Kendi Müstakil Bahçeli Evinde Apartman Dairesinde Kiracı Gibi Yaşamak

Sudbanazenin

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2015
1.611
1.468
Buraya cok yazdigimin farkindayim ama paylasabilecek kimsem yok ne yazık ki ve kafayı yemek uzereyim sahiden artik doldum tasmak uzereyim:KK42: cok uzun olacak belki careside yok ama paylasmak istedim

Yazinin tumunu okumak istemeyenler ilk baslari ve sonlari okuyabilir

Amcamlarla altlı üstlü bahceli müstakil bir evde yasiyoruz bahceli dediysemde her iki katin kendine ait bahceleri dısında kapi onunde ve arkada kucuk bi bahce var musterek alan ve kendilerininmis gibi sahiplenilmis yillardir bu boyle orayi istedikleri gibi cicek agac vs ekerlerler tavuk beslerler semaver yakarlar suslerler yazin otururlar yani anlayacaginiz yaz boyinca evden cok bahceyi aktif bir sekilde kullanirlar biz bunu simdiye kadar hic problem etmedik aslinda orasi sahiplenildiginde cocuktuk sonradanda is isten gecti zaten bizimde oyle seyde hic gozumuz olmadi hic bunlarida problem etmedik taki annem ve yengem arasinda bir sorun cıkıp küskünlük oluncaya kadar

Ondan sonra hersey sarpa sardı inanın kac kardesiz kardeslerden benim disinda kimse neredeyse tum yaz boyunca kapiya bile cikmazlar bahceyi vs kullanmayiz etmeyiz onlar cok aktif kullandiklari zaten sahiplendikleri icin kendileri temizler ama yengem her temizlediginde soylene soylene bagira bagira essek gibi temizliyorum falan der erkek kardesim var birakin kapida oynamayi arkadaslariyla evimizin hizasindaki yolda oyun oynasalar cocuklarla hemen bagirıp cagirip cocuklari kovarlar kapının onunde besledigim kedilerim vardı sırf onlar yuzunden olay oldu her ikisinide goturup bırakmak zorunda kaldim (ki kedileri cogunlukla bahcenin bize ayrilmis tarafinda beslerdim)yagmur yagdigi zamsnlarda kedilerin kaplarini kediler yerken islanmasin diye balkon altina koyardim ama aksam koydugum tabak sabaha kalmadan sabah koydugum tabak aksama kalmadan atılırdı

Mesela bahar temizliginde mutfagi yikayacaktim tam su balkondan asagiya dokuldu yengem bagirdi nazenin sen niye esyalarimi oyle kirlettin gibisinden yemin edebilirim ki esyalardan haberim yoktu bodrumu temizlerlerken bodrumdaki esyalarini koca bahce dururken direk balkon giderinin altina birakmislar hemen gideri tikadim sulari bezlerle cekip cekip kuruttum sonraki temizlikte yine yikayayim dedim yine ayni sekilde esyalar giderin onunde zaten bikac parca kendimde cekebilirdim ama tatsizlik olmasin diye gittim sadece kenara cekmelerini istedim biz kahvalti yapmadik daha kahvaltidan sonra bodrumu duzelticez dediler (sadece azicik kenara almalarini soylemistim)ikindiye kadar oyle kaldi sirf yagmur yagdigi icin cektiler ordan

Birgun babam cuvalla patates getirdi kapiya birakti ben cuvallari aldim patates cuvalinin dibinden dis kapidaki merdivene kum dokulmus ama inanin gorunmeyecek kadar az o yuzden fark etmemisim kuzenim zili caldi kapiyi acinca kinayeli kinayeli orasi oyle mi kalacak dedi(sanki kum dokulmus supur dese supurmeyecem)

Bir keresindede mutfagin ortak gideri tıkanmis tabi bizimde haberimiz yok ortak boru alt kattan gectigi icin once kendi giderleri zannedip bisey demeden acmaya calismislar ama sonradan ortak gider oldugunu anlayinca yengem bizi cagirip bagirip cagirmaya basladi sanki gideri biz tıkamisiz gibi (ki gelen tesisatcilarda ne siz onlara ne onlar size birsey diyemez sonucta kimin tıkadıgı belli degil dedi)

Bi ara banyoda hali yikamistim asagiya su sızdırmis derzlerden kalkip yine kizmis etmis banyoda hali yikadiginiz icin tavanim ıslandi diye sanki halı yıkamasak banyoda su kullanmiyormuyuz hakli tavani ıslandigi icin ama caresine falan bakin diyebilirken banyoda hali yikadiginiz icin tavan ıslandi demek nedir ya annem bayramda suyun derzden mi yoksa borudan mi geldigine bakmak icin asagi inip gormek istemis insanlarin icinde anneme bagirmis ben yalan mi soyluyorum demis

Boyle anlatmaya kalksam inanin sayfalar yetmez

Bugunde kapiyi caldi bagirmadi ama kizarak kim komur goturmuste dokmus buralara dedi bende nereye dokulmus gelip temizleyeyim dedim(kovanin kenarindan falan tozu dokulebilir diye dusumdum merdivenlerdeki haliya)gelip baktik ki bi iki toplu igne ucu kadar siyah pamukcuk kardesimin coraplarindan dokulmus diye dusunduk

Sonrasinda annemin kapida besledigi bi kac yavru kedi vardi (zaten son zamanlarda sıkıntı cikarmasinlar diye komsunun kapisinin onunde yemek veriyordu sagolsun komsuda durumu bildigi icin izin vermis)kapı onune pislemisler bagirdi cagirdi belki hakli ama temizleyin temizlemek zorundasiniz diyebilirken( ki kendileride yıllarca tavuk beslediler o tavuklar her tarafa pislerlerdi ) zaten annem girmus olsa hemen temizlerdi yani kalkipta kendi kirimizi baskasina eziyet edecek insanlar degiliz cok sukur siz beslediginiz icin kapidan ayrilmiyor falan diye bagirmaya basladi sonra annemde bagirdi bildiginiz agiz kavgasina dondu olay babama sikayet edecegini soyledi olan kavgaya mi üzüleyim aramizin sıkıntıliyken daha mı sıkıntılı olacagina mı uzuleyim yoksa babamin cikartacagi olaya evde cikacak tatsizliga mi sasirdim kaldim

Not:bu boyle omur boyu surer gider cunku tasinma gibi bir sansimiz yok

Hani herkes kendini haklı gorur ya bazen acaba bizim durunda oyle mi diye düşünüyorum

O yuzden objektif dusuncelere ihtiyacim var

Siz haklı yada karşı taraf haklı diyemem herkesin haklı olduğu konular var.Siz kedileriniz konusunda haklisiniz yengen banyosu konusunda haklı eğer banyo akitiyorsa yaptırmak zorundasın kimse kimsenin suyunu çekmek zorunda değil.

Anladigim kadari ile bahçe ve merdivenleri yenge supuruyor öyle anladım eğer böyleyse sizin de temizlemeniz lazım sadece yengenin yapması doğru değil.

Eğer daminiz varsa halıya damda yıkayın.

iyi de bu büyütülecek bir şeyler değil

hani hiç tanımadığınız insanlarla apartmanda otursanız da benzeri şeyler olacak

siz fazla yüzgöz olmuşsunuz

fazla taviz vermişsiniz zamanında şimdi kendilerini bi b.... zannedip üstünüze çıkmaya devam ediyorlar.
azıcık diş gösterseniz böyle olmaz ama sanırım babanızda siz tarafta değil bu da sıkıntı doğurabilir.

Siz haklı yada karşı taraf haklı diyemem herkesin haklı olduğu konular var.Siz kedileriniz konusunda haklisiniz yengen banyosu konusunda haklı eğer banyo akitiyorsa yaptırmak zorundasın kimse kimsenin suyunu çekmek zorunda değil.

Anladigim kadari ile bahçe ve merdivenleri yenge supuruyor öyle anladım eğer böyleyse sizin de temizlemeniz lazım sadece yengenin yapması doğru değil.

Eğer daminiz varsa halıya damda yıkayın.
Simdi soyle aciklayayim bizim banyonun akittigindan haberimiz yoktu olsa zaten hani yaptiririz

Bahce ve merdivenler konusuna gelince annemde fırsat buldukca bahceyi yada kapi onundeki merdivenleri temizler ama bahceyi kendileri cok sık kullandiklari icin cok sık temizlerler

Bende onceden merdivenleri temizlerdim ama begenmediklerini tekrar temizlediklerini gorunce bende eskisi gibi temizlemedim

Ama acik konusayim bahceyi temizlemeye cekiniyorum bir iki defa denedim sanki bi insanin evine girip evini temizliyormusum gibi hissediyorum

Dusununki 20 yillik evin bahcesinde bir gun boyle kitabi alip okuyayim keyif yapayim gibi bi sansim olmadi hic bur zama kendi bahcem gibi hissetmedim

fazla taviz vermişsiniz zamanında şimdi kendilerini bi b.... zannedip üstünüze çıkmaya devam ediyorlar.
azıcık diş gösterseniz böyle olmaz ama sanırım babanızda siz tarafta değil bu da sıkıntı doğurabilir.
Ya zamaninda hep tatsızlık olmasin diye susuldu aslında babamdan dolayida biraz pasif kaldik simdide ipin ucu kacti

Simdi soyle aciklayayim bizim banyonun akittigindan haberimiz yoktu olsa zaten hani yaptiririz

Bahce ve merdivenler konusuna gelince annemde fırsat buldukca bahceyi yada kapi onundeki merdivenleri temizler ama bahceyi kendileri cok sık kullandiklari icin cok sık temizlerler

Bende onceden merdivenleri temizlerdim ama begenmediklerini tekrar temizlediklerini gorunce bende eskisi gibi temizlemedim

Ama acik konusayim bahceyi temizlemeye cekiniyorum bir iki defa denedim sanki bi insanin evine girip evini temizliyormusum gibi hissediyorum

Dusununki 20 yillik evin bahcesinde bir gun boyle kitabi alip okuyayim keyif yapayim gibi bi sansim olmadi hic bur zama kendi bahcem gibi hissetmedim
Iste her iki tarafın haklı olduğu yerler var yengen de haklı siz de haklisiniz yengen alt katta oturuyor ve siz eve çıkarken orayı kullanıyorsunuz o yüzden temizlemek zorundasiniz. Haftada birgün merdivenleri siz silip supurun haftada 1 gün yengen yapsın.

iyi de bu büyütülecek bir şeyler değil

hani hiç tanımadığınız insanlarla apartmanda otursanız da benzeri şeyler olacak

siz fazla yüzgöz olmuşsunuz
Ya sahiden zaten biz alıstik apartman dairesinde gibi yasiyoruz yani kimse disariya cikmayacaksa yada cop atmayacaksa kapi onune cikmaz etmez ama hic olmadik seylerdende tartisma cikabiliyo

Iste her iki tarafın haklı olduğu yerler var yengen de haklı siz de haklisiniz yengen alt katta oturuyor ve siz eve çıkarken orayı kullanıyorsunuz o yüzden temizlemek zorundasiniz. Haftada birgün merdivenleri siz silip supurun haftada 1 gün yengen yapsın.
Ya dedigim gibi hani belki ben duruma objektif bakamiyorum ama onlarında atıl bazi esyalari kislik yiyecekler vs bazi esyalari cati katinda kaliyor bende orayi temizlerim ederim kocaman kocaman halilari vardir orda temizlerken onlari kaldirip indirirken onlardan yardim dahi istemem yanlis anlayacaklar falan diye ama tek bir kere kalkip agzimi dahi acmam yani temizledigim zaman gorurler en azindan buyuk seyleri kaldirmanda yardimci olalim bile demezler ama bir kere dahi sorun etmedim

yapilacak basit bahceyi ortadan ikiye boleceksiniz
Ya bahcenin ekilecek tarafi zaten ayri

Ama kapi onu falanda ayrilmaz ki ortak alan kullanmalari falanda sorun degil sahiden kendilerinin kullanirken temizledikleri icin soylenmeleri agrima gidiyor

Bu arada inanin hani tek sorunun bu oldugunu bilsem birakim haftada bir gun hergun ben temizlerim

Ya dedigim gibi hani belki ben duruma objektif bakamiyorum ama onlarında atıl bazi esyalari kislik yiyecekler vs bazi esyalari cati katinda kaliyor bende orayi temizlerim ederim kocaman kocaman halilari vardir orda temizlerken onlari kaldirip indirirken onlardan yardim dahi istemem yanlis anlayacaklar falan diye ama tek bir kere kalkip agzimi dahi acmam yani temizledigim zaman gorurler en azindan buyuk seyleri kaldirmanda yardimci olalim bile demezler ama bir kere dahi sorun etmedim
ben babaniza buldum sucu sizin arkanizda durmuyor sanki

şimdiye kadar annen baban susmuş demekki. tepenize çıkmışlar. bundan sonra onları susturmak zor değil. sadece biraz çirkef olmanız yeterli.

şimdiye kadar annen baban susmuş demekki. tepenize çıkmışlar. bundan sonra onları susturmak zor değil. sadece biraz çirkef olmanız yeterli.

Niyeyse ben hala susma taraftariyim sonradan bende annemle tartistim niye tartistin diye sonucta ilk degil son olmayacagida belli cevap verdikce olayda buyuyor

Zaten babama soylemeklede tehdit etti

Diyorum ya her iki tarafta haklı. Siz merdivenleri temizlemek zorundasınız onlarda çatı katını. Yıllardır 1.katta oturduk her hafta bir kişi merdivenleri yikardi kadın tutulmuştur yine aynı şekilde en üst kat olan dam temizlenirdi çünkü ortak alan.

X