Kendi Müstakil Bahçeli Evinde Apartman Dairesinde Kiracı Gibi Yaşamak

olaylar olağan, her komşulukta olur ama anlattığınız kadarıyla yengenizin üslubu çirkin, daha güzel söyleyebilir

sanki sizi kaçırtmaya çalışıyorlarmış gibi bir izlenim oluştu bende, yıldırma politikası...

sizin yerinizde olsam ortak bahçeyi kullanırdım yani atardım bir şezlong keyifle kitabımı okurdum. en azından bu yapılabilir. kovacaklar mı? o zaman kızılca kıyameti koparırsınız.

yazın bahçe için planlar düşünün bence şimdiden :KK48:

Anladım canım. Seni eski konularından da biliyorum bu durumun tek suçlusu baban aslinda. Amcan nasıl oda baban gibi mi.

Aynen, baba ayarlayamamış ölçüyü. Biz hep sabredelim, susalım terbiyeli olalım onlar yayılsın... Yok öyle bir şey, kimse kimsenin hayatını darlayamaz yaw. Hele kedi olayı beni irrite etti, valla gelip amcanlara kürekle girişesim geldi.

Anladım canım. Seni eski konularından da biliyorum bu durumun tek suçlusu baban aslinda. Amcan nasıl oda baban gibi mi.
Amcamda degisken onceden bize karsi cok sıcaktı son zamanlarda eski sıcaklıgını goremiyorum

Mesela yengem küskünlük olayindan sonra kuzenlerimin bize gelmesine izin vermiyormus(ki ben herseye ragmen gider gelirdim muhabbet diyalig kopmasin diye)

Ben yengem icin yine cok kırılmıyorum el kızıdır der avuturum kendimide amcamın yengeme bu konuda karsi cıkmamasi kardes gibi buyuyen yegenleriyle cocuklarinin tum baglarinin kopacak olmasina sessiz kalmasi daha cok uzuyor beni

Onceden amcamda kedilere cok kizmazdi ama son yıllarda yengem cok doldurusa getirdigi icin cok defa beni onlara yemek gotururken gordugu icin bana kizmistir

Yada o zavallı gunahsiz kedileri tekmelemistir

Aynen, baba ayarlayamamış ölçüyü. Biz hep sabredelim, susalım terbiyeli olalım onlar yayılsın... Yok öyle bir şey, kimse kimsenin hayatını darlayamaz yaw. Hele kedi olayı beni irrite etti, valla gelip amcanlara kürekle girişesim geldi.
Aynen. Sahiplerdirmis kedileri.

Dedigim gibi kedi olayi icimden cikmayan vicdan azabı ama sahiden belki gitmeleri daha iyi oldu onlar icin insallah iyi birileri bulup sahiplenmistir

Onceden merdivenlerden gidip gelirken kedinin halilara basmasi icin kızıyorlardi kedi daha sonradan ikinci kata balkondan gelip gitmeye basladi ama herzaman kedilerden dolayi olay cikaracak bisey buldu yengem

olaylar olağan, her komşulukta olur ama anlattığınız kadarıyla yengenizin üslubu çirkin, daha güzel söyleyebilir

sanki sizi kaçırtmaya çalışıyorlarmış gibi bir izlenim oluştu bende, yıldırma politikası...

sizin yerinizde olsam ortak bahçeyi kullanırdım yani atardım bir şezlong keyifle kitabımı okurdum. en azından bu yapılabilir. kovacaklar mı? o zaman kızılca kıyameti koparırsınız.

yazın bahçe için planlar düşünün bence şimdiden :KK48:
Bende yavastan yavastan bahceye kurulma fikirleri oturtuyorum tabi becerebilirsem

Bu konuyla ilgili cok sey yazarim da amcamlara olan kinimi kusup icini birde ben daraltmiyim.:110: Akraba mii uzak uzak cok uzak olsun hepsii..:KK55: Al eline bahceden bir avuc toprak ve yengene de kii

67bac942ac2009893b8c3ab6d344bc2a.jpg

Kendimüstakilbahçelievindeapartmandairesindekikiracıgibiyaşayangiller:KK53:

Bence sen çok taviz vermişsin.

Senoin hakkın olan kısmı sahiplenmemissin onlar gibi.

Onlar da tepene çıkmış tabi.

Bir de tavırları çok kaba.

Bazen insanlara dur demek lazim yoksa hadlerinin aşıyorlar böyle

Tatsızlık olmasın diye susmanin sonu heeep böyle oluyor :KK25:

İnsanın kendi evinde bu şekilde olması çok kötü bahçede sizin de hakkınız var.
Aslında iki tarafında haklı olduğu durumlar var.
Yengenizi haksız yapan söyleme şekli.
Konuşularak halledilecek şeyler hepsi.

Ivir zivir konular
Babaniz ve amcaniza gidin , hep birlikte toplanip kus olanlari baristirmayi deneyin
Anneniz ve yengeniz cahil insanlar demek ki bu devirde altli ustlu oturup kus kalabiliyorlar, siz amca cocuklari ve kardesleriniz medeni olup ara bulabilirsiniz boylece sorun kalmaz

altlı üstlü olunca böyle oluyor kendi ailemden biliyorum yaşadık bunları, herkesin huyu farklı,gözüne batan ayrı, hele bi gıcıklık girince daha kötü oluyor en iyisi herkese huyunca davranmak.yapacak bişey yok,
Eşimle bizde kayınvalide elti kat atıp oturcaktık çok şükür Allah beni korudu.

X