Kendi üzerinize arkadasiniza telefon alir misiniz?

Bence bu tip taleplerde şüpheyle yaklaşın, maalesef arkadaş dahi olsa olmayacak işler değil, telefon hattı çok masum bir talep gibi görünse de insanın başını yakabiliyor, verdiğiniz internet şifresi bile problem yaratabiliyor.
Haberlerde izlemediniz mi? Bir şekilde ele geçirilen tc kimlik bilgileri üzerinden insanların üzerine şirketler açıyorlar borçlandırıyorlar.
Ben artık belki paranoyak oldum bu hususta ama postaneye gidip tc no isim soyad yazarken hatalı yazdığım belgeyi bile orada bırakıp gitmiyorum, yıllar yıllar evvel pazarda birkaç kadın tarafından soyulup kızımın kimliğine kadar çaldırdığımda babacan bir komiser tarafından uzun bir öğüt dinlemiştim en korkutucusundan😖
Doğru, cok var, bi saf hissettim kendimi .. yine iyi yasamisim bu yaşa kadar

Kizlar düzgün bir dille yazdim, yarim saat gec cevap verdigim icin ve hayir dedigim icin laf sokucu cevap vermis. Ben de benim de islerim var hemen yazamayabilirim dedim, o da simdi de benim isim var o zaman yazmis. Benim böyle bir arkadasliga ihtiyacim yok zaten.

Tripsu.
Boşver iyi olmuş.
Seni düdüklemeye çalışıyordu bence. Mağdur triplerine girmesin. Ne alaka boşanmakla?

Ben bir arkadaşım için üzerimde hat almıştım. Kocasından boşanmıştı adam bir şekilde bana ulaştı gece 3 te. Karımı yoldan sen çıkardın diye olay yarattı. Kesinlikle alma Allah korusun tövbe de

Almayin kesinlikle.
Ne münasebet.
Kuserse kussun.
Neler oluyor hem neler duyuyoruz.
İnsanlar çok değişik.

Tünaydin herkese,

arkadasim özel sebeplerden dolayi (eski es falan) kendi üzerine telefon almak istemiyor, bana sordu yapar misin diye? Benim özel bilgilerim gerekiyor tc falan, bir de benim üzerime olmus olcak yani. Ben sicak bakmiyorum ve yapmak istemiyorum ama nasil söyleyecegimi bilmiyorum. Hemen trip atan insan arakadasini zor durumda birakirmi diyen bir insan o yüzden ne diyecegimi bilemiyorum, benden cevap bekliyor. Siz olsaniz yapar misiniz, yapmazsaniz nasil aciklardiniz?
Yapmazdım. Tek tanıdığı siz misiniz bu kadının ailesi falan yok mu gitsin onlardan istesin. Bana bu işin bahanesi gibi geldi. Ne kadar zor durumda olursam olayım utanırım başkasının adına telefon aldırmaya.

Söyle ki; esi bosanmak istemedigi icin ve dava süreci uzadigi icin o sürede de baska biriyle görüsürse esi mahkemeden döküm isteyebilir diye. Ayrilmis olsalar da bosanmis olmadiklari icin o süre zarfinda biriyle görüsürse esi tarafindan kötü kadin ilan edilip cevresinie de öyle anlatmasindan korkuyor.
Boşanmadan biriyle görüşmesin zaten. Düşündüğü şeye bak. Bu sebeple telefon aldırmaya çalışan bir insan ne kadar iyi niyetli olabilir? Daha şimdiden başka bir şeyin yolunu yapıyor yine kendi keyfini düşünüyor yani. Kendi üstüne alır kendi hatalarının bedelini de kendi öder. Eski eş döküm isterse istesin yanlış bir şey yapmadıktan sonra niye telaşlanıyor ki? O da eski eşinden döküm ister karşılığını vermiş olur.

Tünaydin herkese,

arkadasim özel sebeplerden dolayi (eski es falan) kendi üzerine telefon almak istemiyor, bana sordu yapar misin diye? Benim özel bilgilerim gerekiyor tc falan, bir de benim üzerime olmus olcak yani. Ben sicak bakmiyorum ve yapmak istemiyorum ama nasil söyleyecegimi bilmiyorum. Hemen trip atan insan arakadasini zor durumda birakirmi diyen bir insan o yüzden ne diyecegimi bilemiyorum, benden cevap bekliyor. Siz olsaniz yapar misiniz, yapmazsaniz nasil aciklardiniz?
Evliysem eşimin üstüne atarım bekarsam ailemin üstüne. Karşı çıktılar bu fikre derim ben olsam kesinlkle almam

Özellikle bu fetö olaylarından sonra ben asla yapmam zamanında yaptım çocukluk arkadaşım kendisi sonra abisi fetöden işten çıkarılınca bende arkadaşıma söyledim kusura bakma ama kartı iptal et dedim mırın kırın etti bi gün gittim iptal ettim bi anda onuda aradım ettim dedim bozuldu falan ama yapacak bişi yok

Evliyse eşim izin vermiyor de canım yada ailem karisiyor de.Cunku hicc mantikli degil basina is alirsin.Gerekirse dogru bulmadigini soyle arkadasligini bitirmek isterse dogru bir insan olmadigini dusunursun

Tünaydin herkese,

hayır almam

Tünaydin herkese,

Hayır almam.

Tünaydin herkese,

Yoo almak istemem, ben onun ebeveynimiyim ?

X