Kendi üzerinize arkadasiniza telefon alir misiniz?

Tünaydin herkese,

arkadasim özel sebeplerden dolayi (eski es falan) kendi üzerine telefon almak istemiyor, bana sordu yapar misin diye? Benim özel bilgilerim gerekiyor tc falan, bir de benim üzerime olmus olcak yani. Ben sicak bakmiyorum ve yapmak istemiyorum ama nasil söyleyecegimi bilmiyorum. Hemen trip atan insan arakadasini zor durumda birakirmi diyen bir insan o yüzden ne diyecegimi bilemiyorum, benden cevap bekliyor. Siz olsaniz yapar misiniz, yapmazsaniz nasil aciklardiniz?
Hayır yapmam. Bunu bana teklif ettiğinde düşünmeden red ederdim ve akrabalarından birinin almasının daha uygun olacağını söylerdim.

Çok ciddi bir sıkıntı.
Istediği kadar trip yapsın umursamam. Açıkca alamam derim. Yani para iste vereyim. Hatti ben alayim. Ilk 6 ayi odeyim ama hatti üstüme almam
kesinlikle öyle ,katılıyorum.

konu sahibi yanlış hatırlamıyorsam siz yurtdışında yaşamıyor musunuz zaten şu an? bununla ilgili bir şey uydurmaya çalışabilirsiniz,yaşadığım yer başka ülke olduğun için kurallar gereği bla bla falan diyebilirsiniz belki?

asla ama asla kabul etmeyin.

evet arkadaş önemlidir ama bu devirde iyilik yaptığına pişman oluyor insanlar.

eğer bir sorun çıkarsa,eski eşin uğraşırsa falan eğitimim yanar vb diyerek bir şeyler uydurabilirsiniz belki?

konu sahibi yanlış hatırlamıyorsam siz yurtdışında yaşamıyor musunuz zaten şu an? bununla ilgili bir şey uydurmaya çalışabilirsiniz,yaşadığım yer başka ülke olduğun için kurallar gereği bla bla falan diyebilirsiniz belki?

eğer bir sorun çıkarsa,eski eşin uğraşırsa falan eğitimim yanar vb diyerek bir şeyler uydurabilirsiniz belki?
Coktan küstük insanlara hayir dendiginde farkli yüzleri ortaya cikiyor. Halbuki kirmadan neden yapamayacagimi yazdim sadece.

Coktan küstük insanlara hayir dendiginde farkli yüzleri ortaya cikiyor. Halbuki kirmadan neden yapamayacagimi yazdim sadece.
kendi bilir.

bakın konu sahibi,insan gönül koyabilir,üzülebilir,çok normal.

ancak asıl arkadaş,aklı başında insan bu zamanlarda kendini belli eder.

akrabasından rica edemeyeceği bir şeyi sizden rica ediyorsa,burada sorun vardır bu 1.

2. si ise bu devirde herkes kendini korumak zorunda, masumane bir istek olsa da çooook korkunç sonuçları olabiliyor,elbette önce kendini düşünür insan.

bunları düşünüp sonradan trip atmayı bırakır ve teşekkür eder aklı başında olan birisi,böyle küsüp üste çıkmaya çalışan birisi için zaten uğraşmayınç ciddiyim.

kimse canını veya parasını sokaktan bulmadı.

madem çok normal bir istek,gitsin akrabalarından istesin.

Bir arkadasimin oglunun telefonu calindi, calan kisi telefonla uyusturucu satisi yapmis. Calindiktan sonra cok zaman kaybetmeden polise haber vermelerine ragmen ugrasmislar, cocuk mahkemeye tanik olarak gitmis. Haber vermeseler belki cocugun ustune kalacakti. Hic bulasmayin bu tarz islere. Arkadasiniza guveniyorsunuz da ya telefon calinirsa haberiniz olacak mi, pesinden kosabilecek misiniz? Nasil aciklayacaksiniz polise? Bence telefon calinsa ya da kaybolsa haberiniz bile olmaz.

Son düzenleme:

Kesinlikle

Tünaydin herkese,

arkadasim özel sebeplerden dolayi (eski es falan) kendi üzerine telefon almak istemiyor, bana sordu yapar misin diye? Benim özel bilgilerim gerekiyor tc falan, bir de benim üzerime olmus olcak yani. Ben sicak bakmiyorum ve yapmak istemiyorum ama nasil söyleyecegimi bilmiyorum. Hemen trip atan insan arakadasini zor durumda birakirmi diyen bir insan o yüzden ne diyecegimi bilemiyorum, benden cevap bekliyor. Siz olsaniz yapar misiniz, yapmazsaniz nasil aciklardiniz?
yapmam. sana güveniyorum ama telefon çalınır ederse benim başım yanar, dünyanın binbir türlü hali var diyin. bence çok da açıklama yapmak zorudna değilsiniz, sırf o dırdırcı biri diye. emrivaki ayıp bir şeydir, cevabı aldıktan sonra uzatmaması gerekir.

eskiden olsa çok yakın dostuma arkadaşıma yapardım ama şimdi yapmam
böyle bişey için trip atacaksa arkadaşlığı bitirecekse de bitirsin yani
kimseyle bu tarz bir alışverişe girmek istemiyorum diyin

oldu bişey oldu faturalarını ödeyemedi ne olacak o zaman?
Almam. Sakın da alma . geçen burada bir konu okumustum alan kisinin basına sıkıntı gelmişti aklın varsa alma :)
Kesinlikle hayır.
Hat mi alacak direkt telefon mu?
Eski eşi telefonunu nasıl bulsun ki?

Hem yasal değil hem de en ufak şey de benim başıma iş açılır kabul edemem kusura bakma ailenden rica et deyin.
Almam.
Annesi, kardesi vs yok mu?

Gecen burda calinti telefonla dolandiricilik konusu vardi daha. O sanirim sim kartti aslinda ama yine de cihazi neyde kullanicak belli olmaz. Ben almam

Eski eş napicak ki telefona? Neyden cekiniyor?
Bir kaç hafta önce böyle bir konu açılmıştı. Yıllar önce arkadaşı için tlf almış biri. İcra gelmişti sanırım. Arkadaşınada ulaşamıyordu. Asla ama asla yapmayın.
Arkadaşım zamanında kendi adına dostu dediği biri için telefon hattı almış. Fetö olayları zamanında arkadaşı telefonuna Baylock uygulaması indirmiş. Sırf bu yüzden mesleğinden ihraç edildi. Hala da dönemedi. Ben olsam asla yapmazdım.
Dost kazığı yemeyen nadir insanlardansınız sanırım:)
Yıllar evvel eşim arkadaşı olan ama iş de yaptığı birine hizmeti karşılığı çek kesti, çekin vadesinden önce o arkadaş soyuldum çek de çalındı dedi, bankaya haber verdik.
Neyse uzatmayayım meğer çalınmamış, o arkadaş çeki çek mafyasına kırdırmış, onun yüzünden benim evime tehdit telefonları geliyordu zira bize çeki kırdırdım demedi çaldırdım dedi, bizde çalanlar illegal yoldan parayı tahsil etmeye çalışıyor sandık, arkadaş bizim gibi birkaç arkadaşını daha böyle kandırmaya çalışıp işyerini de kapatıp gitmiş, bulunamaz sandı ama araştırıp eşine kadar buldum canına da ot tıkadım ama asla onun yüzünden bacak kadar çocuğumla mafya tarafından tehdit edildiğimizi de unutmadım.

Babamın oğlu olsa kimseye güvenmem böyle konularda çünkü birkaç kere sütten dilim yandı.
Yapmayın burda bir uye vardi sizin gibi faturali telefonlu bir cihaz mi ne almisti arkadasina iyilik olsun diye. Oderim demis borcunu. Simdi ulasamiyormus kendine yanlis hatirlamiyosam 20 bine yakin faizli borcu olmustu. Ne yapsam diye konu açmışti

kisaca yapmayin oyle bisey bence :bicak:
Ben bir arkadaşım için üzerimde hat almıştım. Kocasından boşanmıştı adam bir şekilde bana ulaştı gece 3 te. Karımı yoldan sen çıkardın diye olay yarattı. Kesinlikle alma Allah korusun tövbe de
Özellikle bu fetö olaylarından sonra ben asla yapmam zamanında yaptım çocukluk arkadaşım kendisi sonra abisi fetöden işten çıkarılınca bende arkadaşıma söyledim kusura bakma ama kartı iptal et dedim mırın kırın etti bi gün gittim iptal ettim bi anda onuda aradım ettim dedim bozuldu falan ama yapacak bişi yok
babanizi varsa esinizi bahane edin. agzimdan kacti konusurken asla olmaz dediler diyebilirsniz
Bir arkadasimin oglunun telefonu calindi, calan kisi telefonla uyusturucu satisi yapmis. Calindiktan sonra cok zaman kaybetmeden polise haber vermelerine ragmen ugrasmislar, cocuk mahkemeye tanik olarak gitmis. Haber vermeseler belki cocugun ustune kalacakti. Hic bulasmayin bu tarz islere. Arkadasiniza guveniyorsunuz da ya telefon calinirsa haberiniz olacak mi, pesinden kosabilecek misiniz? Nasil aciklayacaksiniz polise? Bence telefon calinsa ya da kaybolsa haberiniz bile olmaz.
bakın M melankolik_24 hepsini alıntılayamadım bile,bu yazılanlar gerçek, hepsi yaşanan ve yaşanması da pek tabi mümkün olan durumlar. hatır minnet bir yere kadar, şu yazılanlar başınıza gelirse o zaman lanet edersiniz gösterdiğiniz merhamete.

bu yazılanları okuyun ve kendinizi kötü hissetmeyi bırakın.

mantıklı ve makul tekliflere makul ve ılımlı yaklaşılır. saçma,tehlikeli, önü belirsiz teklifleri kabul etmemeniz en doğrusu.

arkadaşınız küserse küssün. çocukluk etmeye devam edebilir,umursamayın.

Arkadaşım benden sahibinden com hesabına üyelik yapmak için telefon numaramı kullanmak istediğini söylemişti geri çevirememiştim ama direk mesafemi koydum o da anladı zaten

babamın oğlu olsa bile benden birsey istemeye yüz bulan insanlara sinir oluyorum sizde mesafe koyun küsecekse küssün haspam

Tünaydin herkese,

Ya telefonu alıp satacak nakte çevirecekse ? İnanın insan kardeşine bile güvenmiyor bu devirde.

yada telefonu aldı 1 ay sonra başına bir iş geldi borcu ödeyemezse ?

kendi bilir.

bakın konu sahibi,insan gönül koyabilir,üzülebilir,çok normal.

ancak asıl arkadaş,aklı başında insan bu zamanlarda kendini belli eder.

akrabasından rica edemeyeceği bir şeyi sizden rica ediyorsa,burada sorun vardır bu 1.

2. si ise bu devirde herkes kendini korumak zorunda, masumane bir istek olsa da çooook korkunç sonuçları olabiliyor,elbette önce kendini düşünür insan.

bunları düşünüp sonradan trip atmayı bırakır ve teşekkür eder aklı başında olan birisi,böyle küsüp üste çıkmaya çalışan birisi için zaten uğraşmayınç ciddiyim.

kimse canını veya parasını sokaktan bulmadı.

madem çok normal bir istek,gitsin akrabalarından istesin.
Onlardan isteyemez iste beni yumusak gördügü icin benden istedi büyük ihtimalle. Ben babam annem haric böyle bir seyi kimseden isteyemem. Halamla cok iyi bir iliskim var su an böyle bir sey istesem yok olmaz öyle diyecegine eminim. Kimse kimse icin yapmaz böyle bir sey. Güvenle de alakasi yok bu isin aslinda, kimse durduk yere basina bir bela acilsin istemez. Bu son derece anlayisla karsilanacak bir durum aslinda.

İyi olmuş. Böylesiyle arkadaşlık yaparken sürekli arkanı kollaman gerekir çünkü menfaatlerini ön planda tutuyor. Yarın öbürgün sizi sırtınızdan vurmak daha karlı gözükürse vurur. O Yüzden sürekli tetikte olman gerekir. Böyle biri olduğunu anladığım an o kişiyle İlişkimi asgaride tutuyorum. Önemli birşey kaybetmemişsin üzülme.

Sırf arkadaşa ayıp olmasın diye böyle bir sorumluluk altına girilmez. Böyle haklı olduğun bir konuda seninle küsen arkadaştan sana zaten hayır gelmez, kurtulduğun iyi olmuş bence. Hatta sen üstü çık, ne kadar bencilsin istediğin olmadı diye hemen küsüyorsan zaten benim böyle bir arkadaşım olamaz de. Demek ki işine gelmeyince trip atacak bir tipmiş, arkadaşlığı da bela getirir böyle tiplerin.

Arkadaşım benden sahibinden com hesabına üyelik yapmak için telefon numaramı kullanmak istediğini söylemişti geri çevirememiştim ama direk mesafemi koydum o da anladı zaten

babamın oğlu olsa bile benden birsey istemeye yüz bulan insanlara sinir oluyorum sizde mesafe koyun küsecekse küssün haspam
"benim telefon bozuldu da senin numaranla üyelik açsam olur mu" diyip, açtırıp, sonra o site üzerinden insanları dolandırıp kayıplara karışan kişilerin hikayelerini okudum. çok dikkatli olmak lazım.

bakın M melankolik_24 hepsini alıntılayamadım bile,bu yazılanlar gerçek, hepsi yaşanan ve yaşanması da pek tabi mümkün olan durumlar. hatır minnet bir yere kadar, şu yazılanlar başınıza gelirse o zaman lanet edersiniz gösterdiğiniz merhamete.

bu yazılanları okuyun ve kendinizi kötü hissetmeyi bırakın.

mantıklı ve makul tekliflere makul ve ılımlı yaklaşılır. saçma,tehlikeli, önü belirsiz teklifleri kabul etmemeniz en doğrusu.

arkadaşınız küserse küssün. çocukluk etmeye devam edebilir,umursamayın.
Otrera altı üstü bir hat ne olabilir ki denebilir, anlattıklarımız hasetçe düşünülmüş komplo teorileri gibi de algılanabilir ama bunların hepsi gerçek ve yaşanan şeyler.

Arkadaşı yapar veya yapmaz, kimse yapar diyemez böyle bir şeyde demiyoruz ama boşuna denmemiş insanoğlu çiğ süt emmiş diye, bugün herhangi bir suçunu örtbas etmek için annenin el kadar çocuğunu, evladın anne babasını öldürdüğü bir dönemdeyiz, hiç ummadığınız insanların iftiralarına dahi kurban gidebiliyorsunuz.

Arkadaşının zaten bir hattı var sanırım, insan başkasının üzerine hattı neden ister ki? Boşanma sırasında dökümü istenebileceği için demiş melankolik_24, dökümü istenince korkacak bir şey yoksa başkasının üzerine hatta da gerek yok, ki adamla evleri çoktan ayırmışlar kadının endişesi ayrı yaşadıkları dönemde biriyle görüşürse bunun mahkemede kullanılma ihtimali, özel hayattır bizi ilgilendirmez elbette, yine tüm kötü kalbimle yazayım diyelim ki biri var onunla rahatça görüşmek için melankolik_24'ün üzerine hat istiyor ve diyelim ki bir şekilde bu ortaya çıktı, hat kimin üzerine melankolik_24'ün, kadının ailesi ve henüz boşanmadığı eşi dahil kimi suçlarlar?
Kimse yoğurdum ekşi demez, arkadaşı bile kendini aklamak için melankolik_24'ü harcayabilir.

Olur mu? Olur, bu kulaklar 11 yaşındaki kız çocuğuna tecavüze yeltenen 40 yaşındaki adamın annesinin kız da kuyruk sallamasaydı dediğini bile duydu.
İyi ve kendini bilen insanlar müstesna, şu hayatta görüp duyduklarım sebebiyle insanoğluna güvenmiyorum artık.

Otrera altı üstü bir hat ne olabilir ki denebilir, anlattıklarımız hasetçe düşünülmüş komplo teorileri gibi de algılanabilir ama bunların hepsi gerçek ve yaşanan şeyler.

Arkadaşı yapar veya yapmaz, kimse yapar diyemez böyle bir şeyde demiyoruz ama boşuna denmemiş insanoğlu çiğ süt emmiş diye, bugün herhangi bir suçunu örtbas etmek için annenin el kadar çocuğunu, evladın anne babasını öldürdüğü bir dönemdeyiz, hiç ummadığınız insanların iftiralarına dahi kurban gidebiliyorsunuz.

Arkadaşının zaten bir hattı var sanırım, insan başkasının üzerine hattı neden ister ki? Boşanma sırasında dökümü istenebileceği için demiş melankolik_24, dökümü istenince korkacak bir şey yoksa başkasının üzerine hatta da gerek yok, ki adamla evleri çoktan ayırmışlar kadının endişesi ayrı yaşadıkları dönemde biriyle görüşürse bunun mahkemede kullanılma ihtimali, özel hayattır bizi ilgilendirmez elbette, yine tüm kötü kalbimle yazayım diyelim ki biri var onunla rahatça görüşmek için melankolik_24'ün üzerine hat istiyor ve diyelim ki bir şekilde bu ortaya çıktı, hat kimin üzerine melankolik_24'ün, kadının ailesi ve henüz boşanmadığı eşi dahil kimi suçlarlar?
Kimse yoğurdum ekşi demez, arkadaşı bile kendini aklamak için melankolik_24'ü harcayabilir.

Olur mu? Olur, bu kulaklar 11 yaşındaki kız çocuğuna tecavüze yeltenen 40 yaşındaki adamın annesinin kız da kuyruk sallamasaydı dediğini bile duydu.
İyi ve kendini bilen insanlar müstesna, şu hayatta görüp duyduklarım sebebiyle insanoğluna güvenmiyorum artık.
yok Mune hanım maalesef haklısınız... öyle bir devirdeyiz ki iyilik yapmaya,birilerine inanmaya korkar olduk.

sizin de dediğiniz gibi annenin öz evladını bile öldürebildiği şu dönemde arkadaş arkadaşı neden satmasın?

zaten aklı başında bir insan bunu teklif etmez,etse bile reddedilince anlayışla karşılar,böyle küsmez...

anlattıklarınıza bir yandan çok şaşırdım bir yandan da maalesef alıştığımı hissettim.

ne kötü değil mi? nelere nelere alışır hale geldik...

yok Mune hanım maalesef haklısınız... öyle bir devirdeyiz ki iyilik yapmaya,birilerine inanmaya korkar olduk.

sizin de dediğiniz gibi annenin öz evladını bile öldürebildiği şu dönemde arkadaş arkadaşı neden satmasın?

zaten aklı başında bir insan bunu teklif etmez,etse bile reddedilince anlayışla karşılar,böyle küsmez...

anlattıklarınıza bir yandan çok şaşırdım bir yandan da maalesef alıştığımı hissettim.

ne kötü değil mi? nelere nelere alışır hale geldik...
Aynen öyle, üzücü ama gerçek.
Dünya nereye gidiyor demeyeceğim dünyanın da bir suçu yok, insanoğlu maalesef menfaatçi olmaya alıştı, bundan 20-25 yıl önce böyle bir konu açılsaydı tüm saflığımla aman ne var arkadaşınıza yardım edin derdim ama maalesef öyle şeyler görüp duydum ki ne saflığım kaldı ne iyi niyetim, artık hep kötüsünü düşünür oldum ve inanın kötü düşünüyor olmaktan da mutlu değilim çünkü kötü düşünmek insanın benliğini sömürüyor, sanki kötü insanlarla aynı kötülükteymişsiniz gibi hissettiriyor, insanın içinde iyiye dair ne varsa öldürüyorlar kötülükleriyle.

"benim telefon bozuldu da senin numaranla üyelik açsam olur mu" diyip, açtırıp, sonra o site üzerinden insanları dolandırıp kayıplara karışan kişilerin hikayelerini okudum. çok dikkatli olmak lazım.
Uyanıklar ya
hiç o toplara giremem asla vermem numaramı
canımı isteyin benden birsey istemeyin 😅

Aynen öyle, üzücü ama gerçek.
Dünya nereye gidiyor demeyeceğim dünyanın da bir suçu yok, insanoğlu maalesef menfaatçi olmaya alıştı, bundan 20-25 yıl önce böyle bir konu açılsaydı tüm saflığımla aman ne var arkadaşınıza yardım edin derdim ama maalesef öyle şeyler görüp duydum ki ne saflığım kaldı ne iyi niyetim, artık hep kötüsünü düşünür oldum ve inanın kötü düşünüyor olmaktan da mutlu değilim çünkü kötü düşünmek insanın benliğini sömürüyor, sanki kötü insanlarla aynı kötülükteymişsiniz gibi hissettiriyor, insanın içinde iyiye dair ne varsa öldürüyorlar kötülükleriyle.
Böyle böyle yalnizlasiyoruz ama malesef, ben cevremde ki bircok insani elemeye basladim, bugün de bu arkadas cikti hayatimdan. Parmakla sayilcak kadar kisi var su an cevremde, onlardan bile emin degilim cünkü her yeni gün yeni bir yenilik getiriyor, yarin ne olcak kim ne yapcak hic bilinmiyor. Ailesine güvenemeyen de vardir elbet ama benim hayatta tek güvendigim beni zor duruma düsürmez diyebilcegim tek annem var. Diger herkese bugün var yarin yok gözüyle bakiyorum.

X