Kendimi evde nasıl geliştirebilirim bilmiyorum

Açıkçası benim lise temelim hiç yoktu bu yüzden çok çalışıp kazanabildim çok yüksek puanda değildi benim bölümüm, 90 almak benim için baya zor matematiğim çok kötü, tarih bilgim de iyi değil

İstanbul İşletme Enstitüsü’nden online İngilizce derslere katılıp sertifika alabilirsiniz. Erken kayıt yaptırırsanız ücretsiz faydalanabilme şansınız var
Bunu ben de önerecektim ama o sertifikalar cvye eklenebiliyor mu onu bilemediğim için yazmadım.

vala 1 yılda dağlar bile delinir o kadar söyleyim. biyerden başlamalısınız.
internetten online olarak ücretsiz ingilizce çalışabilir akabinde yds gibi sınavlara girip puan alabilirsiniz.
benim bi akrabam internetten video izleye izleye amigurumi bebek örmeyi öğrendi kendi kendine, şimdi satış yapıp cep harçlığını çıkarıyor.
olay yapmak istemeniz. akıl vermek kolay, o aklı alıp başlayacak mısınız bakalım?

Birçok yere başvuruyorum açıkçası internetten de dediğiniz gibi pek dönüş olmuyor, pandemi olmasa rahatça cv bırakacağım birkaç yer vardı aklımda, şu dönemde onlarda işe alır mı onu da bilmiyorum, evde çok bunaldım bir şeyler yapabildiğimi hissetmek istiyorum en azından, kitaplar alıp kişisel gelişim açısından mı kendimi geliştirsem en azından bilemedim sertifikalar alıp boşa gidecekse benim için bir anlamı kalmaz çünkü

Amigurumiyi gördüm internetten yapılışı zor gibi ama güzel görünüyorlar, bende bir şeyler yapabilsem keşke kendimi çok eksik hissediyorum ya her bakımdan, kitap okuyup kişisel olarak kendimi mi geliştirmeye mi odaklansam bilemedim

Evde oturmaktan nefret ediyorum açıkçası elimde olsam oturmam, iş konusuna bu yüzden bu aralar moralim bozuluyor, pandemi döneminde olduğumuz için iş bulmak daha zor oldu, çevremiz de yok konuşup yardım isteyebileceğim biri yok, akrabalarım imkanları olmasına rağmen yardım ettiği yok, evlilik konusunu bile düşündüm acaba evlensem mi diye ama kendi paramı kazanmadan evlenmekte istemiyorum, ömrüm evde geçecekmiş gibi geliyor şu anda yapabileceğim pek bir şey de yok iş bulmadan, para bulursam kurs düşünüyorum ama

Bende hiç deneyim yok maalesef deneyim olsa bu kadar endişe etmezdim 25 yaşına geldim cv ye yapabileceğim bir şey de yok üniversite bilgim dışında o da tek bir bölüm zaten, tanıdık konusunda da şanssız biriyim

Bölümünüz neydi?

bu ne istediğinizle alakalı bir durum.

1. internette ücretsiz sertifika veren 2 kurumsal yer var. boğaziçi enstitüsü ve istanbul işletme enstitüsü. çok güzel eğitimleri var ve sertifika numalarıyla birlikte online olarak alabiliyorsun eğitimi bitirince. hem de kaliteli yerler. mutlaka bakmalısın. udemy'de de ara ara ücretsiz eğitimler oluyor, olmasa bile çok cüzi miktarda(20,30,40,50 tl) bir sürü eğitim mevcut.

2. youtube'dan online ingilizce kurslarına çalışabilirsin. şu an her şey online zaten tam kendini geliştirebileceğin bir dönem yani.

3. mutlaka kitap okumalısın her gün aksatmadan konuşmana bile etkisi olur.

4. hangi mesleği yapmak istiyorsun? eğer devlete atanmak istiyorsan önlisans kpss'ye hazırlanabilirsin, ki lisansa göre daha kolay olduğunu biliyorum. 1 seneni verip bu alana yoğunlaşabilirsin.

5. eğer evde gerçekten sıkılıyorsan ve üretmek istiyorsan yani para kazanmaksa amacın, senin yerinde olsam a101 veya bim gibi marketlere girerdim. oraya giripte sonradan müdür olan çok tanıdığım var üstelik lisans mezuniyeti de gerektirmiyor. hem ruhun tatmin olmuş olur hem para kazanmış olursun.

ama bunların hiçbirini yapmayıp iyi bi yerlere gelmek istiyorsan o biraz zor.. malesef artık lisans mezunları bile kendi alanlarında iş bulamıyor. imkanın varsa açıktan bir lisans bölümü oku ilgini çeken.

sana tek tavsiyem bu saydıklarımın hepsini bir arada yapmaya çalışma! kendine bir yol belirle, hedefini çiz ve ona göre ilerle. insan açgözlü, hepsini yapayım hepsini bileyim derken bi bakmışsın elde var kocaman sıfır. hiçbir şey yapamamışsın. bu hataya düşme.

umarım faydalı olur, bol şans! :)

şunu da eklemek istiyorum. ingilizce de online speaking yapabileceğiniz platformlar var cam*ly gibi ya da muadilleri mevcut. ana dili ingilizce olan eğitmenlerle birebir konuşuyorsun. seviyen ne durumda bilmiyorum ama düzenli olarak 6 ay bunu yapsan eminim konuşman gelişecektir. şu şartlarda gramer vs çalışmak yerine konuşmanı ilerletmen işe alınmanda doğrudan etki eder bence.

Çok teşekkür ederim açıköğretimde önlisans bir bölüm daha okuyacağım, ben özel sektörde iş bulmak istiyorum, gerçekten hayattan istediğim normal iş bulmak sevebileceğim biriyle evlenmek kendi halimde kitap okuyup kendimi geliştirerek yaşamak, çok büyük beklentilerim yok açıkçası hayattan, elimden geleni yapacağım, yazdığınız yerlere bakarım bana uygun kurs olursa eğitim almak istiyorum, şu anda hiçbir şey istediğim gibi olmadığı için kendimi değersiz hissediyorum, umarım istediğimiz gibi olur hepimizin hayatı

İstanbul İşletme Enstitüsü’nden online İngilizce derslere katılıp sertifika alabilirsiniz. Erken kayıt yaptırırsanız ücretsiz faydalanabilme şansınız var
Geçerliliği yok kurumsal şirketlerde diyorlar konu hakkında bilginiz var mı?

üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerinden online eğitimlerle oldukça uygun fiytlı, üniversite onaylı sertfikalar alabilirsiniz. sertifikalar önemli ama mülakat becerise de önemli. üniversite hocalarının verdiği bu eğitimler sertifikanın yanı sıra kişisel gelişiminize katkı sağlar. çoğunlukla eş zamanlı eğitim (video kaydı değil canlı ders) oluyor, dolayısıyla bir çevre yapmanızı da sağlar. umarım keyifle çalışacağınız işi bulursunuz

Kişisel gelişim kitapları okuyun ...

bir de bilgisayarla ilgili beceriler önemlidir. bilginiz iyi değilse bunlarla ilgili kendinizi geliştirebilirsiniz.

Ekstra diploma almakla uğraşmanız vaktinizi harcamaktan başka bı işe yaramaz. Üniversite zorunluluğu bulunmayan meslekler de var. Program öğrenebilirsiniz. Dil öğrenebilirsiniz. Bunları parasız da yapabilirsiniz. Sonrasında ücretsiz de olsa staj yapıp sektöre atılabilir siniz. Referans işlerinizin olması bı projede yer almış olmanız çok mühim. Köklü firmalarin her yıl belirli dönemlerde yeni mezunlar ya da öğrenciler için yetenek kadrosu açılıyor bu firmalarin sayfalarını takip edin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…