Kendimi kandirmam (gebelik)

gebito

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2008
5.919
12.696
Tam su an ikinci dusugumu yapiyorum. Cok sukur saglikli bir kizim var. kardes yapalim artık dedik ve haziranda korunmayı biraktik, o bebegimizi eylul ayinda kaybettik, bir kromozomu eksikmis. Sonra doktor guvenli dedigi icin aralikta tekrar hamile kaldım ama embrio görüşmediği için 10 hafta bittiği halde şu an tekrar düşük yapıyorum. Kendime diyorum ki gebito siz artık sağlıklı sperm ve yumurta üretemiyorsunuz, sürekli genetik nedenli kayıp yaşıyorsunuz, belki doğum yapsan sağlıksız bir bebek dünyaya getireceksin, vazgeç kalabalık aile sevdasından, evindeki çocuguna sarıl. Ama şu an düşük yaparken bile tekrar hamile kalmakla ilgili düşüncelere kapılıyorum. Yaşım 36, eşim 34. Çocugumuz 5 yaşına gelmek üzere. Şu an zihnimdekileri dertleşmek için yazdım. 3 kişi dışında kimsenin haberi yok bu sorunlarımızdan o nedenle iletişime ihtiyacım var sanırım.

Geçmiş olsun olsun Allah evladiniza sağlık versin bir tane var en azından ona sarılıp teselli bulmaya çalışın.. Eşinizle birlikte tıbbi genetik bölümüne gidin trombofili aneline bağışıklık testlerinde kromozom analizine baktirmk istiyorum kayıpların var deyin.sebebini öğrenmeden tekrar hamile kalmamaya çalışın bu sizi daha çok yıpratır hem bedensel hem ruhen..

Doğrusu ben de yaşımın hiç fazla olduğunu düşünmüyordum. Benim de çevremde 40 yaş civari doğum yapmış çok insan var. O nedenle ikinci hamileliğimde kafam o kadar rahattı ki. Bebeğimizin kalp atışı vardı, gelişimi uyumluydu, sonra bir hafta içinde evde kanamayla buldum kendimi. Üçüncü hamileliğimde ise hep çekindim, korktum. Sonra ultrasonda embrio görülmedi, sonra bhcg 23000den 13000e düştü, sonra dün bir anda kaybettim bebeği, şimdi de sancı ve kanamam var.
Doktor eşime ve bana testler yapılacağını söyledi. Şimdi bebeğin de patolojik ve genetik testleri yapılacakmış.
benim korkum bunlar bana işaret. Yapma ikinci çocugu diyorlar. Geçen gebelikte mental çok acı çektim. Bu gebelikte fiziksel çok acım var.

ilk hamileliğimde hiç bir sorun olmadan 40 haftalık normal doğum yaptım.

ikinci hamileliğimde bebektegenetik sorun olduğu belgelendi. Üçüncü için doktorlar henüz bir şey söylemek istemiyorlar ama bence testler çıkınca bu da kromozomal abnormality çıkacak.

Son düzenleme:
Bende sizin gibiydim her düşük sonrası tekrar gebelik hayalleri kurardım ve hayalime kavuştum çok şükür..bende kan pıhtılaşması olmadığı halde iğne kullandım kan sulandırıcı.bilemiyorum onun olumlu etkisi oldumu yoksa boşunami vuruldum.yani tekrar istemeniz tekrar gebelik hayalleri kurmanız bana normal geldi yaşınızda genç.kardes istemenizde doğal ve güzel bir istek.kendinizi iyi hissettiginiz zaman yine çabalarsınız baktınız bu durum mutsuz ediyor ve çok yıpratıyor bırakırsınız.

36 yaşında ikinci cocugumu kucagima aldım.Yaşınız da bir sıkıntı yok bence.40 yaşında aynı dönem çocuk sahibi olan iki arkadaşım oldu.Negatif düşüncelerden yapabildiginiz kadar uzaklasın.Vardır onun da bir gelme saati.

Doğrusu ben de yaşımın hiç fazla olduğunu düşünmüyordum. Benim de çevremde 40 yaş civari doğum yapmış çok insan var. O nedenle ikinci hamileliğimde kafam o kadar rahattı ki. Bebeğimizin kalp atışı vardı, gelişimi uyumluydu, sonra bir hafta içinde evde kanamayla buldum kendimi. Üçüncü hamileliğimde ise hep çekindim, korktum. Sonra ultrasonda embrio görülmedi, sonra bhcg 23000den 13000e düştü, sonra dün bir anda kaybettim bebeği, şimdi de sancı ve kanamam var.
Doktor eşime ve bana testler yapılacağını söyledi. Şimdi bebeğin de patolojik ve genetik testleri yapılacakmış.
benim korkum bunlar bana işaret. Yapma ikinci çocugu diyorlar. Geçen gebelikte mental çok acı çektim. Bu gebelikte fiziksel çok acım var.
Kromozom analizi yapılmadimi ? Devlet Hastanesi'nde genetik testler yapılıyor.pihtilasma testide oluyor

Allah sağlıklı Salih evladlar soylar nasip eylesin. Rabbim in de vardır bir bildiği şer gibi görünen olayların ardında hep hayırlar vardır. Rabbim ferahlığa erdirsin 🤲

Canım öyle düşünme yaslariniz çok genç. Ben 36 yaşında ikinci dogumumu yaptım. Bence bir perinatolog a gidip detaylı inceleme yaptırın.

Kusura bakmayın şu an herkese tek tek cevap yazıp alıntılayamıyorum. Ama hepinizin yazdıklarınızı okuyorum ve çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Aralarda mesaj yazıp sizin yazdıklarınıIn bana yazmak istediklerimi yazıyorum.

ilk hamileliğimde hiç bir sorun olmadan 40 haftalık normal doğum yaptım.

ikinci hamileliğimde bebektegenetik sorun olduğu belgelendi. Üçüncü için doktorlar henüz bir şey söylemek istemiyorlar ama bence testler çıkınca bu da kromozomal abnormality çıkacak.

Gecmis olsun sizi o kadar iyi anliyorum ki.. benim de 6 yasinda kizim var 4 senedir kardes istiyoruz bende bu yaz 5. Kez düşük yaptim. Herhangi bir fizyolojik sebep de bulunamadi. Bende 34 yasindayim.

Cok geçmiş olsun. En doğrusunu doktorunuz bilir. Ona danışsanız daha iyi olur.
Benim korunmayı bıraktıktan 1,5 sene sonra oldu. Arada düşük te oldu. Umutsuzluğa kapılmayın.

Tam su an ikinci dusugumu yapiyorum. Cok sukur saglikli bir kizim var. kardes yapalim artık dedik ve haziranda korunmayı biraktik, o bebegimizi eylul ayinda kaybettik, bir kromozomu eksikmis. Sonra doktor guvenli dedigi icin aralikta tekrar hamile kaldım ama embrio görüşmediği için 10 hafta bittiği halde şu an tekrar düşük yapıyorum. Kendime diyorum ki gebito siz artık sağlıklı sperm ve yumurta üretemiyorsunuz, sürekli genetik nedenli kayıp yaşıyorsunuz, belki doğum yapsan sağlıksız bir bebek dünyaya getireceksin, vazgeç kalabalık aile sevdasından, evindeki çocuguna sarıl. Ama şu an düşük yaparken bile tekrar hamile kalmakla ilgili düşüncelere kapılıyorum. Yaşım 36, eşim 34. Çocugumuz 5 yaşına gelmek üzere. Şu an zihnimdekileri dertleşmek için yazdım. 3 kişi dışında kimsenin haberi yok bu sorunlarımızdan o nedenle iletişime ihtiyacım var sanırım.
Çok üzüldüm, ben de çocuk sahibi olmadan önce 2 düşük yaşadım, hiç anne olamayacağım korkusunu unutamıyorum, düşükleri yaşarkenki acı. Sizin sağlıklı bir evladınız varmış, Allah ona uzun ömürler versin ama detaylı bir dr muayenesi olun. Yakın bir arkadaşım da ilk çocuğundan sonra 3 kez düşük yaşadı, tiroid problemi varmış sonra tedavi olup aldı kucağına, kuzenimin de ilk bebekte sorun olmayıp sonradan pıhtılaşma sorunu çıktı düşükler yaşadı, iğne ile bebek sahibi oldu. Benim de pıhtılaşma sorunum varmış düşüklerimin nedeni oymuş, iğne ile bebek sahibi oldum, 35-37 yaşımda. Perinotoloji uzmanına görünün, çok geçmiş olsun

Neler yer içersiniz? Sağlıklı beslenmeye özen gösterir misiniz? Kötü alışkanlıklarınız var mı? Önce bunları düzeltmeye çalışın bir de öyle deneyin.

Çok üzüldüm geçmiş olsun canım bencede iyi bir uzmana görünsen

X