Kendimle çelişiyorum

Yoo yanlis anlamadim ama mumkun oldugunca emin olarak evlenmek gerektigini dusunuyorum.
Cinsellik, siddetin olup olmamasi kufur gibi cok bariz olan seylerde ben kesip atilmasi gerektigini dusunuyorum.
Eger konu sahibi istemiyorsa dusunseniz ya hayati boyunca istemeyerek mi sevisecek?
Bu benim gorusum tabii simdi istemeyen evlendikten sonra mi isteyecek sizce?
Simdi en guzel zamanlari olmasi gerekir tabii her goruse saygim sonsuz..
Zaten o tarz şeylerde ben de kesinlikle silinmesi taraftarıyım hakaret küfür şiddet ama haniYani ufacık şeyi bile içimize sinmeyebilir yani karşımızdaki insanda oda farklı bir karakter yani sonuçta illaki onun beğenmediğimiz özellikleri olacaktır yani içinize sinmediği bir şey varsa evlenmeyin deyince yani sanki o zaman hiç kimseyle evlenemeyiz gibi bir sonuç çıkıyor yoksa konu sahibinin yaşadığı şeyler zaten ciddi bir sorun cinsellik hususu

Zaten o tarz şeylerde ben de kesinlikle silinmesi taraftarıyım hakaret küfür şiddet ama haniYani ufacık şeyi bile içimize sinmeyebilir yani karşımızdaki insanda oda farklı bir karakter yani sonuçta illaki onun beğenmediğimiz özellikleri olacaktır yani içinize sinmediği bir şey varsa evlenmeyin deyince yani sanki o zaman hiç kimseyle evlenemeyiz gibi bir sonuç çıkıyor yoksa konu sahibinin yaşadığı şeyler zaten ciddi bir sorun cinsellik hususu
Bende konu sahibine cevap verdim onun konusu uzerine cikipta baskasina icinize sinmiyorsa evlenmeyin demedim konu sahibi opmesini bile istemiyorum tarzi yazmisti yoksa gidip size yazilan ya da baskasina yazdigim bir sey yok..
Konuyu okudum sonucta durup dururken yorum yapmadim..

Tamam konu sahibine iyi davraniyor birlikte zaman gecirmekten hoslaniyor..
Iyi davranmasi gerekiyor zaten bu ekstra bir sey degil ki olmasi gereken bir sey..
Ama evlilikte cinsellik onemli dokunmasina tahammul edemedigim biriyle evlenmesini yanlis buldum sadece hepsi bu..
Valla bazen insan buraya yorum yapmaya korkuyor.....

Tamam konu sahibine iyi davraniyor birlikte zaman gecirmekten hoslaniyor..
Iyi davranmasi gerekiyor zaten bu ekstra bir sey degil ki olmasi gereken bir sey..
Ama evlilikte cinsellik onemli dokunmasina tahammul edemedigim biriyle evlenmesini yanlis buldum sadece hepsi bu..
Valla bazen insan buraya yorum yapmaya korkuyor.....
korkmanıza lüzum yok ya yanlış anladınız galiba beni ben sadece insanlar neden içiniz sinmiyosa evlenmeyin diyo hep onu anlamaya çalışmıştım yoksa sizin bu konudaki yorumunuz doğru zaten sadece şuna katılmıyorum iyi davranması gerekiyor bu ekstra özellik değil demişsinz ama bütün erkekler sevgililik esnasında iyi mi davranıyo yerden yere vuran kötü söz hakaret eden yok mu iyi olanlara el üstünde tutanlara zaten yapması gerekir demek o yüzden acımasızca olmuyor mu iyi şeyler olunca yapması gereken kötü şeylerde de hemen yargılamak olmaz bundan demek ne bileyim insanlarda artık hiç emek verme uğraşma yok iyi karakterli adam gibi birisiyse insan evladı (ki olması gereken bu ama bu devrin erkekleri de ortada) onu yontmak içinde uğraşmak gerekmez mi ben sadece size yazdım ama ben sitede genel olarak bunu gördüğüm için yazmıştım kırmak yargılamak amacım asla yok

korkmanıza lüzum yok ya yanlış anladınız galiba beni ben sadece insanlar neden içiniz sinmiyosa evlenmeyin diyo hep onu anlamaya çalışmıştım yoksa sizin bu konudaki yorumunuz doğru zaten sadece şuna katılmıyorum iyi davranması gerekiyor bu ekstra özellik değil demişsinz ama bütün erkekler sevgililik esnasında iyi mi davranıyo yerden yere vuran kötü söz hakaret eden yok mu iyi olanlara el üstünde tutanlara zaten yapması gerekir demek o yüzden acımasızca olmuyor mu iyi şeyler olunca yapması gereken kötü şeylerde de hemen yargılamak olmaz bundan demek ne bileyim insanlarda artık hiç emek verme uğraşma yok iyi karakterli adam gibi birisiyse insan evladı (ki olması gereken bu ama bu devrin erkekleri de ortada) onu yontmak içinde uğraşmak gerekmez mi ben sadece size yazdım ama ben sitede genel olarak bunu gördüğüm için yazmıştım kırmak yargılamak amacım asla yok
Ya zaten sevgiliyken kotu davranan biri varsa karsinizda onu evlilige goturmek goz gore gore kendini atese atmak olur bence.
Goruyoruz burda okuyoruz cok uzucu seyler yasaniyor.
Kadin dayak yiyor hakaret isitiyor gidiyor cocuk yapiyor yani inanilir gibi degil.
Hickimse dort dortluk degil olamazda kendi adima soyleyeyim esimle 14 yildir birlikteyiz 7 yildir evliyiz guzel giden bir evliligim var cok sukur.
Ama hic mi sorun cikmiyor ya da onun bana kirildigi ya da benim ona kirildigim olmuyor oluyor tabii ki gidip ne ben esimi ne de esim beni en kucuk seyde birakmaz ama ne bileyim aldatma olur allah korusun bu saatten sonra kafasina tas duser bana kotu bir sey yapar olabilir hayatta her sey bizim icin affedemem..ve iki cocugumuz olucak bizim bazi seyler evet emeksiz olmuyor ama sacıni supurge yapmadan, kendini yipratmadan, ozsaygini zedelemeden olmali.

Buarada herkese ayrıl diyen biri asla degilim 🤗

Ya zaten sevgiliyken kotu davranan biri varsa karsinizda onu evlilige goturmek goz gore gore kendini atese atmak olur bence.
Goruyoruz burda okuyoruz cok uzucu seyler yasaniyor.
Kadin dayak yiyor hakaret isitiyor gidiyor cocuk yapiyor yani inanilir gibi degil.
Hickimse dort dortluk degil olamazda kendi adima soyleyeyim esimle 14 yildir birlikteyiz 7 yildir evliyiz guzel giden bir evliligim var cok sukur.
Ama hic mi sorun cikmiyor ya da onun bana kirildigi ya da benim ona kirildigim olmuyor oluyor tabii ki gidip ne ben esimi ne de esim beni en kucuk seyde birakmaz ama ne bileyim aldatma olur allah korusun bu saatten sonra kafasina tas duser bana kotu bir sey yapar olabilir hayatta her sey bizim icin affedemem..ve iki cocugumuz olucak bizim bazi seyler evet emeksiz olmuyor ama sacıni supurge yapmadan, kendini yipratmadan, ozsaygini zedelemeden olmali.
Allah daha da mutlu etsin inş siz benim ablam yaşımdasınız o zaman :) ben de evlenmeyi düşündğüm ciddi biri var iyi zamanlarımız da var kavga ettiğimiz de evlilik meraklısı da biri hiç olmadığım için çok irdeliyorum birşeyleri öyle olunca burada hep hani yazıyorlar ya içine sinmeyen ufacık bişey varsa evlenme bunu ben sayfada sürekli görüyorum o yüzden anlamlandıramıyorum hani nedir bu içimize sinmeyen şey e benim var şu anda mesela erkek arkadşımda sevmediğim özellikler 5 senedir birlikteyiz e ne yapayım ayrılayım mı ucu çok açık bi cümle gibi geliyor sadece bana size de bebişlerinizle bol huzurlu mutlu sağlıklı ömürler dilerim eşinizle beraber :)

Nice yataklar terk ettim bu yüzden. Olmayınca olmuyor enerji, his, yoğun duygu çekim çok çok önemli beni. Cinsellik çok önemli. Bu yüzden bir gözden gecirin ve güzelce onunla konusun yoksa süreceğini düşünemiyorum.

bir arkadasim vardi sevgilisiyle ayni evde basbasa kalmayi hayal bile edemiyordu. cekici bulmuyordu. simdi iki cocugu var.. ne yapti bilmiyorum. hayat mottosu seni sevenle, senin pesine dusenle evlen'di.

Allah daha da mutlu etsin inş siz benim ablam yaşımdasınız o zaman :) ben de evlenmeyi düşündğüm ciddi biri var iyi zamanlarımız da var kavga ettiğimiz de evlilik meraklısı da biri hiç olmadığım için çok irdeliyorum birşeyleri öyle olunca burada hep hani yazıyorlar ya içine sinmeyen ufacık bişey varsa evlenme bunu ben sayfada sürekli görüyorum o yüzden anlamlandıramıyorum hani nedir bu içimize sinmeyen şey e benim var şu anda mesela erkek arkadşımda sevmediğim özellikler 5 senedir birlikteyiz e ne yapayım ayrılayım mı ucu çok açık bi cümle gibi geliyor sadece bana size de bebişlerinizle bol huzurlu mutlu sağlıklı ömürler dilerim eşinizle beraber :)
Canim evet ablan yasindayimdir belki fazlasidir :))
Sagol canim guzel dileklerin icin umarim hakkinda hayirlisi olur.
Cok dusunme bence zamanla her sey oturur.
Bir de zaten buyuk sorunlar varsa seni rahatsiz eden bunlari biliyorsundur zaten.
Yani bunun kararini sen verebilirsin.
Ama kimse dort dortluk degildir bunu da unutma🥰

Canim evet ablan yasindayimdir belki fazlasidir :))
Sagol canim guzel dileklerin icin umarim hakkinda hayirlisi olur.
Cok dusunme bence zamanla her sey oturur.
Bir de zaten buyuk sorunlar varsa seni rahatsiz eden bunlari biliyorsundur zaten.
Yani bunun kararini sen verebilirsin.
Ama kimse dort dortluk degildir bunu da unutma🥰
çok teşekkür ederim bununla ilgili konu bile açtım beklerim sevgiler :KK200:

Günlerdir ben de böyle bi konu açıp açmamayı düşünüyodum, siz tam olarak bensiniz, benim de henüz taze bi ilişkim var, adam beni şimdiye kadar hiç olmadığım kadar el üstünde tutuyo el bebek gül bebek ne istesem yapıyo, her türlü kaprislerimi gıkını çıkarmadan çekiyo, benim için fedakarlıklar yapıyor, beni sevdiği apaçık ortada benden bahsederken bile gözleri parlıyomuş öyle söylüyo tanıyanlar, bana da her fırsatta söylüyo ne kadar sevdiğini, yıllardır aradığı benmişim , ben de onu seviyorum ama arkadaş olarak ona karşı içim akmıyo, hep bişeyler eksik kalıyo aşk sanırım, o benden tüm ailesine bahsetti gelecek hayalleri kuruyor ama ben geleceğimde onu göremiyorum, önceki ilişkilerimi düşünüyorum nasıl heyecan doluydum, nasıl enerjik olurdum, yolda yürürken kediye köpeğe selam verirdim, yaşama hevesim max seviyelerde olurdu , şimdi öyle değil 1 gr enerjim yok, daha çok yeniyiz sabahlara kadar konuşmamız gerek ama susup oturuyoruz her gün, önceki ilişkilerimle karşılaştırıyorum ister istemez onlarla hep en baştan şey hissederdim sanki ruhlarımız hep tanışıyomuş da bedenlerimiz yeni karşılaşmış gibi ama hepsi kötü bitti yanlış insanlardı , diyorum belki de doğru insan budur zamanla sevmek gerekiyodur, mutluluğun sırrı çok sevmekte değil çok sevilmektedir belki ama mutlu da değilim, içimde sürekli bi sıkıntı, bi yandan bitirmek istiyorum bi yandan onu kaybetmekten korkuyorum ya tekrar sevilmezsem böyle diye, ya onu üzüp yarı yolda bıraktığım için tekrar mutlu olamazsam diye zaten belim hiç doğrulmuyo, erkek kız bütün arkadaşlarım bu çocuğu kaybetme bida bulamazsın diyo, hepsi ne kadar şanslı olduğumu söylüyo, kaldım arafta bilmiyorum napmam gerektiğini, ben de sürekli kendime kızıyorum herkesin gıpta ettiği seni seven, değer veren ilgi gösteren bi erkek var karşında daha allahtan belanı mı istiyosun, illa diğerleri gibi sana köpek mi çekmeleri lazım sevmen için sevilmeyi en çok hakeden insana yaptığına bak diyorum ama yok olmuyor. o yüzden sizi anlayabiliyorum genel olarak, şu aralar biraz depresif dönemimdeyim, sorunun kaynağı ben miyim yoksa o mu tam emin olamıyorum. muhtemelen biraz zaman geçip de hala hislerim değişmezse bi fırsatını bulup bitiricem. Sizin ilişkinizde bir de cinsellik problemi var, karşı cins arkadaşlarımızı bile cinsel olarak birlikte olmak istemeyeceğimiz kişilerden seçmezmişiz diye duymuştum, ki siz hayat arkadaşı seçiyosunuz bu durumda cinsellik göz ardı edilebilecek bi konu değil. Erken bitmesi durumunu bi çözmeye çalışıp eğer hala duygularınız yoğunlaşmıyosa bitirmekten başka çare yok gibi. Sonuçta illa tek bi doğru yok bu hayatta, karşımızdaki kişi için de bizim için de daha doğru birisi vardır belki, sonuçta onlar da sevilmeyi hakediyolar, biz bunu başaramıyosak bitirmek en doğrusu.
Defalarca okudum bu yazıyı harfine kadar hepsi beni anlatıyor dışarıdan kendimi gördüm. Bende dediğiniz gibi biraz daha zaman verip öyle değerlendiricem. Onu kaybetmek istemiyorum değer veriyorum ama keşke biraz daha yogun enerji olsaydı aramızda.

Bilmem farkindamisiniz ama ten uyumu dediginiz sey evliligin olmassa olmazi.

Suan bu okdar sorun olmuyomus gibi gozuksede evlilikde koca bi dag olur altinda kalirsiniz.

X