Kendinizden memnun musunuz ?

Kendinizden memnun musunuz ?

• Evet memnunum

OY: 34 26,4%
  • Hayır değilim

OY: 26 20,2%
  • Daha iyi olabilirdi

OY: 57 44,2%
  • Eskiden memnundum şimdi değilim

OY: 12 9,3%

• Ankete Katılan
    129
Kırmanız gereken bir direnç var. Kendinize direniyorsunuz ama hayat, hiç durmayan bir nehir gibidir. Siz bu hızda akan bir nehirde debeleniyorsunuz ve nehir durmuyor siz debelendiğiniz için.
O akmaya devam ediyor.
Akışa teslim olsanız, hem yorulmazsınız hem de etrafı fark edersiniz.
Geçmiş geçmişte kaldı. Bu cümleleri bile yazdıktan sonra artık geçmiştir.
Hayata direnmek yerine teslim olun.
Hayat size rağmen değil, sizinle beraber aksın.
Siz de güzel manzarayı seyredin.
Geçmişe dönmek çözüm değildir. Çocukluk arkadaşınızla kavga etmeyip, diyelim onla salçalı ekmeğinizi bölüşmüş olun. Ne biliyorsunuz o ekmeğin onun boğazında kalıp onu öldürmeyeceğini?
Bazı şer gibi görünen şeyler hayırdır, hayır sandıklarımız şer barındırabilir.
Kabul edin.
Geçmiş, geçmişte kaldı.

Bende memnun değilim daha iyi olabilirdi
Daha güzel bir çocukluk yaşamış olsaydım, sevgi nedir bilerek büyüseydim, güven nedir önce ailemde öğrenseydim her şey çok farklı olabilirdi
Keşke hiç var olmasaydım dedim çoğu zaman(Allah affetsin)
Bundan sonra kabuklarım kırılır mı, o içimdeki yaşanmamışlıklar, eksik parçalar tamamlanır bilmiyorum. Ama beni hayata bağlayan tek şey oğlum.. Onun için çabalamak istiyorum ve gerekirse psikolojik destek almayı düşünüyorum

Kesinlikle öyle .kendisini seven değer veren insan için etrafındakilerde bir şey yapma ihtiyacı hissediyor daha özenli davranıyor .

Prozac

Düzenli bir şekilde kendi kendine telkin vererek... gerçekten düşünce eğitimi diye hir şey var.eskiden ben de inanmıyordum böyle bir şeye? Bir insan nasıl düşünüyorsa öyledir nasıl zorla değiştireceksin ki derdim.doğuştan olduğunu düşünüyordum.psikologlar bu konularda kendinize vermek istediğiniz telkini bir sayfaya yazıp, gece yatmadan okumayı tavsiye ediyor.ya da sabah kalkınca ya da her ikisi de.başta saçma geliyorsa da zamanla bu yazılanlar zihin tarafından kabul edilmeye başlıyor.kendin de fark edeceksin zaten.ben bunu uygulamadıma ama çevremde sürekli bana bu tarz faydalı telkinlerde bulunan 2 arkadaş vardı.başlarda bir kulağımdan girip diğerinden çıktığını düşünüyordum ama bir baktım sesleri tüm gün kulaklarımda.bir şeyi 40 kere söylersen olur deyimi de buna ithafen söylenmiş sanırım.sesinizi kaydedebilirsin.şimdi aklıma geldi benim de.
Bu arada sürekli mutlu, pozitif ve huzurlu olmak insan doğasına aykırıdır.en mutlu insan bile bunu yapamaz.kendi hayatından da tecrübe ettiğin üzere birkaç günün çok mutsuz geçtikten sonra bir hafifleme, mutluluk gelir.tam tersi de olur.doğamız boyle bir inişli bir çıkışlı.ama huzuru ve pozitifliği artırmak mümkün tabi ki.en azından en dibe vurmadan atlatmak düşüş dönemlerini.

Örnek cümle verebilir misiniz mesela

Bazı şeylerde insanın mizacı da etkili sanırım . Mükemmelliyetçi bir yapım var ve yeterince mükemmel olamazsa diye instagramda foto bile paylaşamayan bir insanım. Başkaları ile kıyaslama halim mevcut oluyor maalesef. O daha zengin , daha güzel vs gibi gibi. Halbuki olduğum hali ile kabullenmem kendimi belki de hayat yolumu da kolaylaştıracak. İşlerimi akıtacak. Ama bunu beceremiyorum. Bu kabullenme işini becerebilsem. Şimdi işte bu auram için bazı olumlamalar çalışmalar yapıyorum. İnşallah iyi gelir . Bilmiyorum ki kabullenip o ferah akışa geçiş nasıl olur . 21 yaşımdan beri panik atakla da mücadele ediyorum bir yandan o da hayatımı zorlaştıran bir etken

Kendi sahsindan memnun olan insanlar kendi dunyalarinda takildiklarindan sanirim ben merkezciler harikayim, dogruyum, superim modundalarsa ..yani nasil olabilirsin ki ? Algida bozukluk var ve ozguven denilen sey bu degil ...

Her cesit insan konustugundan millet kendini begenmekten ,haddini bilmeyi unuttu.Mesela birine denk geldim, dogum gunuymus, kutlayacagim ama kendine oyle methiyeler yazmis ki insanin yazacagi sey icine kaciyor,kendini bambaska bir sevide goruyor ,böyle olmayin.

Siz duygusal ve psikolojik anlamda kendinizi gelistirmeye bakin ama bunu yaparken kendinizle ugrasmayin .Yani bir seye saplanip kalmayin onu duzeltmeye bakin

bende bu sabah instagramda kendi çapında orta ölçekli modacı olan bir hesabın yazdıgı birşeyi okudum '' varlığım cevremdekilere armagandır'' diyor . Ne içip ne çekiyorlar acaba bunlar neyin kafası bu

Bunlar kendinize başarısız olmak için bahane sadece. İnsan sonsuz kere değişebilir. Yeter ki isteyin. Yapamıyorum yerine yapabiliyorum, başaramıyorum yerine başarılıyım.
Hayat sizin hissettiğiniz enerjidir demiştim, yine diyorum
Sizin en büyük düşmanınız da, en büyük destekçiniz de sizsiniz sadece. Karar verin, kendinize düşman mı olmak isterdiniz, destekçi mi?
Beynimiz düşündüğümüz ve kurduğumuz cümleleri gerçek kabul eder. O nedenle cümleleriniz olumlu olsun ve bilinçaltı bir düşünceye en fazla 21 gün direnir ve sonra direnci kırılır. Her gün tekrar edin. Ne olmak istediyseniz onu tekrar edin varmış gibi.
Başarı istiyorsanız başarılıyım deyin. Başarılı olmak istiyorum değil.
Huzur istiyorsanız huzurlu olduğunuzu kendinize söyleyin. Zaman içinde beyniniz bunu doğru kabul edecek ve direnmeyi bırakacak.

Evet ben o ilacı kullanamamıştım.ağır bir ilaç.ama psikiyatri ilaçları kıyafet gibi.deneye deneye kendine uygun olanı bulman gerekiyor.

Birilerinin daha güzel olması hayatta daha önde oldukları anlamına gelmiyor ki.senin de bildiğin üzere bu işler tamamen kısmet.kimseye çirkin demeye getirmek istemiyorum ama öyle olsaydı sadece güzel insanlar ilişki yaşayıp, evlenebilirdi.bizim eczacı bir arkadaş vardı.yeni evlendi.gayet sıradan birisi.normal yani.kızı yine aynı hastanede çalışan biriyle tanıştırdılar. Adam neye uğradığını şaşırmış.kızdan başka bir laf çıkmamış evlenene kadar ağzından.eskaza benim sevgilim de öyle.ortalama birisiyim.adam kimseyi güzel bile bulamıyor ben varken.bu şekilde dünya düzeni sağlanıyor. Allah ayarlamış bir şekilde.zenginlik konusuna gelince, ne kadar zengin olunuyorsa etrafındaki insanlar o kadar çıkarcı ve samimiyetsiz oluyor.ünlü insanların ilişkilerinden de anlayabilirsin.sürekli aynı seviyesiz saçma sapan kişilerle sevgili olup duruyorlar, normal halktan biriyle olmaya kalksalar bu sefer de kullanılıyorlar.kimse bunları içten sevemiyor.sevmeyi denemiyor bile.hangisinin sevgiye saygıya dayalı bir ilişkisi var? Aileleri para, miras kavgasına darma duman oluyor.sürekli kafayı yiyen ünlü haberleri çıkıp duruyor.hayat yiyip, içip, gezmekten ibaret değil.

Güzel soru. Ben şartlardan bağımsız ‘kendimden memnun olma’ durumuna da inanıyorum. Çünkü hiçbiri daimi değil ve biz asıl yolculuğumuu kendimizle yapıyoruz. Konu başlıklarınıza baktım; 36 yaşında bekar bir kadın olarak daha geçen gün bundan bahsetmiştim arkadaşıma. İlginç ama 6 sene önceki şarlarım daha iyiyken (daha genç ve ailemin daha sağlıklı olmasını kadtediyorum) şimdi daha mutluyum! Bu algıların ne denli güçlü olduğunu gösteriyor bize. Temel sebap yaklaşık 6 aydır aldığım terapiler sanırım nu arada; ancak demek istediğim bir şekilde şartlarını değil sadece algılarını değiştirerek bile daha mutlu ya da memnun olmak mümkün. Bu arada daha çalışkan ve daha cesur olursam ben de kendimden daha memnun olucam; bunların duygusal ilişkilerden tut sosyal yaşama kadar beni değiştireceğine eminim bu arada. Kendine yatırım yapan aslında ilişkilerine de yatırım yaoar bence. Sadece farklı bakış açısı gerek bu arada konu başlığınıza aynı şartlarda farklı cvplar için

cevabınız çok güzeldi . Benim de tam olarak kastettiğim şey bu aslında. Ben kendime yatırım yapmak istiyorum, artık önce ben diyerek canımı asla hiç bir şeye sıkmak istemiyorum mesela. 3. Kişilerden dolayı ben kendi vücudumu hırpalıyorum üzülerek . Buna gerek yok oysa . Sadece ve sadece kendime odaklanırsam hayatımın güzelleşeceğine inanıyorum. Fakat bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum . Yani istiyorum ama bir türlü başaramıyorum. Anksiyetem biraz yüksek, belki ondan kaynaklı bunu başaramıyorum bilmiyorum. Vücuduma karşı çok hassasım kendimi çok dinliyorum, ufacık bir yerim kanadığında örneğin hemen bir korku geliştiriyorum. Bu tarz durumlarım da beni etkiliyor olabilir. Tedavi de oldum ama istediğim verimi alamadımm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…