Kesilen Konuşma

Oo konu yine çok farklı yerlere gitmiş herkes birbirine saydırmış yine 😂
Benim yorumum ise şu. Hayat siyah ve beyazdan ibaret değil hanımlar. Yani fanatik olduğu için modu düşen adamdan koca olmaz diye bir şey yok. Adam fanatiktir ama aynı zamanda çok anlayışlı,merhametli bir kocadır mesela,gayet olabilir. Ya da 40'na kadar ailesiyle yaşadı diye sorumluluk almayı bilmeyen,ev işlerinden anlamayan,yapmayan biri olduğu anlamınada gelmez. Adam belki ailesiyle yaşıyor ama evi o geçindiriyorda olabilir. Bilemeyiz. Hayatta çeşit çeşit insan var çünkü. En önemlisi de bu adamlarla evlenen/birlikte olan kadınlar memnunsa kim ne diyebilir? 😊

Konu sahibinin konusuna gelecek olursamda. Adam daha sonra 2 kere mesaj atmış sanırım. Belki de özür dileyecekti ya da telafi etmeye çalışacaktı. Sizde adama pek fırsat vermemişsiniz aslında bu konuda. O yüzden özür dilemedi,bir şey yapmadı diye kızmanız çok doğru mu emin değilim. Bu konuyu açık açık konuşup,rahatsız olduğunuz kısmı dile getirip,adamın sonraki davranışlarına göre hareket etseniz daha doğru olabilirdi sanki. Ama her şeyden önce aranızda 9 yaş var ve bence bu çok. Ben asıl buna takıldım konuda.

Allah akıl fikir versin gerçekten Rabbim size resmen yol göstermiş boşverin🙏🏻
Bana da öyle geliyor. Ukalalık etmek istemem ama insan biraz da kendi değerini bilmeli yaşça ondan gencim mesleğim var çok şükür iyi huylu kibar kültürlü bir insanım yani biraz kıymet bilmesi gerekiyordu onun da.

Benim yorumum ise şu. Hayat siyah ve beyazdan ibaret değil hanımlar. Yani fanatik olduğu için modu düşen adamdan koca olmaz diye bir şey yok. Adam fanatiktir ama aynı zamanda çok anlayışlı,merhametli bir kocadır mesela,gayet olabilir. Ya da 40'na kadar ailesiyle yaşadı diye sorumluluk almayı bilmeyen,ev işlerinden anlamayan,yapmayan biri olduğu anlamınada gelmez. Adam belki ailesiyle yaşıyor ama evi o geçindiriyorda olabilir. Bilemeyiz. Hayatta çeşit çeşit insan var çünkü. En önemlisi de bu adamlarla evlenen/birlikte olan kadınlar memnunsa kim ne diyebilir? 😊

Konu sahibinin konusuna gelecek olursamda. Adam daha sonra 2 kere mesaj atmış sanırım. Belki de özür dileyecekti ya da telafi etmeye çalışacaktı. Sizde adama pek fırsat vermemişsiniz aslında bu konuda. O yüzden özür dilemedi,bir şey yapmadı diye kızmanız çok doğru mu emin değilim. Bu konuyu açık açık konuşup,rahatsız olduğunuz kısmı dile getirip,adamın sonraki davranışlarına göre hareket etseniz daha doğru olabilirdi sanki. Ama her şeyden önce aranızda 9 yaş var ve bence bu çok. Ben asıl buna takıldım konuda.
Aslında dün 2 kere mesaj attı biri gündüz. Napıyorsun canım yazdı ben de cevap verdim bakalım bir şey diyecek mi diye ama hiç o konuya değinmedi bile sonra ben de muhabbeti uzatmadım. Akşam bir daha napıyorsun diye yazınca artık cevap vermedim. Bugün de zaten hiç sesi çıkmadı. Konu açılsa ya da konuşma uzasa bir şeyler söyleyeceğim ama adam sadece napıyorsun iyi misin diye soruyor bugün de hiç sesi çıkmadı zaten 🤷‍♀️

Bana da öyle geliyor. Ukalalık etmek istemem ama insan biraz da kendi değerini bilmeli yaşça ondan gencim mesleğim var çok şükür iyi huylu kibar kültürlü bir insanım yani biraz kıymet bilmesi gerekiyordu onun da.
Yaşınız geçiyor duygusuyla hareket etmiyorsunuz değil mi? 30'lu yaşlar evlilik için çok normal artık..Kendinizi ne kadar güzel tanımlamamışsınız, bu adamla uyumlu musunuz sizce, fanatiklik konusu haricinde bakış açınız, kültürünüz, hayattan beklentileriniz vb uyuyor mu? Gerçi çok olmamış tanıştığınız ancak bir izlenim sahibi olmuşsunuzdur diye düşünüyorum

Önce tabi ki sordum, ailede ani kayıp olur. Ne bileyim kazaya belaya karışır, karakolluk olmuştur vs. Hani balıklama atlayıp def ol demedim.
Bana dediği çok yoğundum. İdare ediver ne olacak yeaaa, kafamı şişirme modundaydı. Yani hem hatalı hem pişkin.
Ben de henüz yeni tanışma aşamasında olduğumuzu, bu tür hareketleri doğru bulmadığımı belirttim. En azından tatmin edici bir cevap ya da özür beklediğimi ama onu da bulamadığımı, bu nedenle de görüşmek istemediğimi söyledim.
O da baştan bana zırt pırt ayrılık tribi yapma, gerçekten biter benim net kuralım bu diye uyarmıştı. Onu hatırlattı işte, bir de ültimatom veriyor bana salak. Bak gerçekten biter haaa diye ayak yapıyordu.
Ben de gerçekten görüşmek istemiyorum dedim.
O 1.5 günde aldatıldığıma da yüzde yüz eminim ama ispat edemem.
bu tarz tavır koyma rest çekme gibi hareketleri en başından yaptık yaptık
sonuçlarını da göze alarak elbette
baştan yapmayınca sonradan yapmak çok zorlaşıyor
nasıl alışıyorsa öyle gidiyor insanlar

bu tarz tavır koyma rest çekme gibi hareketleri en başından yaptık yaptık
sonuçlarını da göze alarak elbette
baştan yapmayınca sonradan yapmak çok zorlaşıyor
nasıl alışıyorsa öyle gidiyor insanlar
Ben kafamda bitirmiştim zaten, nettim. Ama fevri olmamak adına, ona kendini açıklama fırsatı verdim.
Kullanamadı.
Zaten olayın da çok başındaydık, kredisi de yoktu bende. Kendi kendini bitirmiş oldu.

Bu konuda 21 sayfa uzayacak ne oldu anlamadim ama ki ortada bisey de yokmus..Neyse bak 40 yasina gelmis adam ve evlenmemis sanirim..Bu adam kolay kolay evlenmez zaten Sorunlunun teki bence..

Sana pek de ciddi bakmadigi cok belli hanzonun...Karsisindaki kadina saygisi yok bi kere...Gs yenildi diye okuze baglamis senin yaninda olmanin hicbi anlami olmamis...Sen de daha tanimadigin ve hicbiseyin olmayan bi adami neden neselendirmeye calisirsin ki? Neyse sen iyi degilsin gorusuruz deyip pok gibi ortada birakip gidecektin bu adami o anda...Neyin ki yani ne hatri var ki oturup bi de neselendirmeye calisiyorsun?? Bu fedakarlik niye? Kendi sinavindan bahsetmissin sallamimis bile...Direkt engellenip gecilecek biri...Baslarim macina da takimina da yani...Neymis biseye uzulurse 1 gun uzulurmus vs vs...Salak salak bahaneler.

Neden kendi egitim duzeyinize uygun birini bulmazsiniz ki, davul bile dengi dengine

Ben kafamda bitirmiştim zaten, nettim. Ama fevri olmamak adına, ona kendini açıklama fırsatı verdim.
Kullanamadı.
Zaten olayın da çok başındaydık, kredisi de yoktu bende. Kendi kendini bitirmiş oldu.
ilk aşamalarda kredi olmuyor zaten . insanlar silip atmaya çok meyillidir bu dönemde haklı olarak
ha bu demek değil ki kimse hata yapamaz . hata yapabilir insanız, bazen biz yaparız bazen karşı taraf
önemli olan durumu yönetebilmek, düzeltmeye çalışmak
çoğu ilişkinin başlamadan bitme nedeni zaten bu
biri hata yapıyor diğeri zaten bileti kesme aşamasında hemen tak diye
ee bileti kesilen de durumu düzeltmek için bişi yapmıyor çünkü ego
sonuç olarak bitiyor

ilk aşamalarda kredi olmuyor zaten . insanlar silip atmaya çok meyillidir bu dönemde haklı olarak
ha bu demek değil ki kimse hata yapamaz . hata yapabilir insanız, bazen biz yaparız bazen karşı taraf
önemli olan durumu yönetebilmek, düzeltmeye çalışmak
çoğu ilişkinin başlamadan bitme nedeni zaten bu
biri hata yapıyor diğeri zaten bileti kesme aşamasında hemen tak diye
ee bileti kesilen de durumu düzeltmek için bişi yapmıyor çünkü ego
sonuç olarak bitiyor
1.5 gün ortadan kaybolan ben olsaydım eğer, hiçbir şey olmamış gibi naber diye dalmazdım. Akıl var fikir var, insan yaptığı hareketin sonuçlarını tahmin eder ona göre durumu bilerek hareket eder.
X biliyorum 1.5 gün haber alamadın benden, şu şu sebepten dolayı oldu vs. derdim ki mutlaka geçerli bir sebebi olurdu.
Ama bu adam kesin bir halt yedi, vicdan azabı, diğer kıza yakalanma korkusu vs. sebebiyle bana ölü taklidi yaptı işte.
Ben insan gibi sordum neden böyle yaptın diye. Cevaben yoğundum dedi, ben de yemedim. Ki 4 ay sonra yeniden deneyelim diye gurursuz gurursuz gelen de o oldu.
Bile isteye ilişkinin içine ediyorlar, ne yaptıklarını da biliyorlar, bu erkekler toptan salak değil. Salak olanı bizler zannediyorlar o kadar.

1.5 gün ortadan kaybolan ben olsaydım eğer, hiçbir şey olmamış gibi naber diye dalmazdım. Akıl var fikir var, insan yaptığı hareketin sonuçlarını tahmin eder ona göre durumu bilerek hareket eder.
X biliyorum 1.5 gün haber alamadın benden, şu şu sebepten dolayı oldu vs. derdim ki mutlaka geçerli bir sebebi olurdu.
Ama bu adam kesin bir halt yedi, vicdan azabı, diğer kıza yakalanma korkusu vs. sebebiyle bana ölü taklidi yaptı işte.
Ben insan gibi sordum neden böyle yaptın diye. Cevaben yoğundum dedi, ben de yemedim. Ki 4 ay sonra yeniden deneyelim diye gurursuz gurursuz gelen de o oldu.
Bile isteye ilişkinin içine ediyorlar, ne yaptıklarını da biliyorlar, bu erkekler toptan salak değil. Salak olanı bizler zannediyorlar o kadar.
evet
kesinlikle bişey yapmış o ya
kendimi düşünüyorum da, seneler önce biriyle konuşuyordum
flört değiliz ama sadece konuşuyoruz, arada minik iltifatlar olduğu için düz arkadaş olarak da görmezdik birbirimizi
birbirimize karşı sorumluluğumuz yok hani kimse kimseden hesap da soramaz o konumda neden yazmadın etmedin diye
neyse biz her gün konuşurduk, bi anda benim exim mesaj attı ve ben onun evine gittim
hafta sonumu eximde geçirdim ve o süre zarfında bu arkadaşa hiç yazmamıştım, aklıma dahi gelmemişti
kafa olarak o süre zarfında tamamen exime odaklı olduğum içindi sebebi de
durduk yere olmuyor yani böyle durumlar

evet
kesinlikle bişey yapmış o ya
kendimi düşünüyorum da, seneler önce biriyle konuşuyordum
flört değiliz ama sadece konuşuyoruz, arada minik iltifatlar olduğu için düz arkadaş olarak da görmezdik birbirimizi
birbirimize karşı sorumluluğumuz yok hani kimse kimseden hesap da soramaz o konumda neden yazmadın etmedin diye
neyse biz her gün konuşurduk, bi anda benim exim mesaj attı ve ben onun evine gittim
hafta sonumu eximde geçirdim ve o süre zarfında bu arkadaşa hiç yazmamıştım, aklıma dahi gelmemişti
kafa olarak o süre zarfında tamamen exime odaklı olduğum içindi sebebi de
durduk yere olmuyor yani böyle durumlar
Şimdi eğer bu durum neticesinde flörtümsü adamla ilişkiyi kestiysen iyi olmuş. Çünkü exinle zaman geçirirken aklına dahi gelmediğine göre ilgi duymuyormuşsun zaten. Boşuna zaman kaybı olmaz iki taraf için de böylelikle.
Ama benimki ne halt yediyse yemiş, dönüyor bir de benimle devam etmeye yelteniyor. Ki biz yeni de olsak niyet belli etmiştik açıkça, sevgilim demişti bana yani. Bayağı bayağı aldatma oluyor bu durumda.

Yaşınız geçiyor duygusuyla hareket etmiyorsunuz değil mi? 30'lu yaşlar evlilik için çok normal artık..Kendinizi ne kadar güzel tanımlamamışsınız, bu adamla uyumlu musunuz sizce, fanatiklik konusu haricinde bakış açınız, kültürünüz, hayattan beklentileriniz vb uyuyor mu? Gerçi çok olmamış tanıştığınız ancak bir izlenim sahibi olmuşsunuzdur diye düşünüyorum
Yok hayır, dediğim gibi direkt evlilik amacıyla hareket etmiyordum. Sadece bir insanı tanıyayım anlaşırsak güzel bir ilişkimiz olur diye düşünüyordum. Açıkçası ilk 2 hafta yani maça kadar da güzel gidiyordu ama maçtan sonra bir anda değişti her şey. Anlam veremediğim, şaşırdığım o oldu zaten. Tabii ki kültür anlamında ben daha üst seviyedeyim o gerçek. Ama karşımdaki insan da kibar, ilgili, gezmeyi seven biriydi. Bazı ortak noktalar da vardı. Zaten direkt hanzo, kaba saba bir tip olsa ilk görüşmeden sonra keserdim konuşmayı. 2 haftada 4 kere buluştuk.

Bu konuda 21 sayfa uzayacak ne oldu anlamadim ama ki ortada bisey de yokmus..Neyse bak 40 yasina gelmis adam ve evlenmemis sanirim..Bu adam kolay kolay evlenmez zaten Sorunlunun teki bence..

Sana pek de ciddi bakmadigi cok belli hanzonun...Karsisindaki kadina saygisi yok bi kere...Gs yenildi diye okuze baglamis senin yaninda olmanin hicbi anlami olmamis...Sen de daha tanimadigin ve hicbiseyin olmayan bi adami neden neselendirmeye calisirsin ki? Neyse sen iyi degilsin gorusuruz deyip pok gibi ortada birakip gidecektin bu adami o anda...Neyin ki yani ne hatri var ki oturup bi de neselendirmeye calisiyorsun?? Bu fedakarlik niye? Kendi sinavindan bahsetmissin sallamimis bile...Direkt engellenip gecilecek biri...Baslarim macina da takimina da yani...Neymis biseye uzulurse 1 gun uzulurmus vs vs...Salak salak bahaneler.

Neden kendi egitim duzeyinize uygun birini bulmazsiniz ki, davul bile dengi dengine
Evet 2 hafta boyunca her şey güzel gitse de bu olay bir şeyleri görmemi sağladı. Demek anlaşamadığımız, olumsuz giden bir durum olduğunda adam içine gömülecek, sorunu çözemeye, gönül almaya çalışmayacak ki ben kadın ruhundan almayan, tecrübesiz biri olduğunu düşünüyordum. Açıkçası çok fazla surat yapınca konuşmayınca en son dayanamayıp sinirlendim ben de haftaya belki şampiyon olacaksın ama buluşmayı mahvettin dedim ve hesabı isteyip kalkacaktım ki zorla tuttu kendi ödedi hesabı beni eve bıraktı vs. Zaten tepkimi biraz sinirlenerek ortaya koydum. İlk başta neşelendirmeye çalıştım çünkü bu kadar uzatacağını düşünmedim. Resmen bokunu çıkardı. Neyse sonuç olarak maçtan sonra bir kere napıyorsun canım diye yazdı o kadar.
Daha önce kendi mesleğimden kültürümden birileriyle de ilişkim ya da flörtüm oldu ama onlarla da anlaşamadım. Yani sadece kültür meslekle de olmuyor maalesef.

Evet 2 hafta boyunca her şey güzel gitse de bu olay bir şeyleri görmemi sağladı. Demek anlaşamadığımız, olumsuz giden bir durum olduğunda adam içine gömülecek, sorunu çözemeye, gönül almaya çalışmayacak ki ben kadın ruhundan almayan, tecrübesiz biri olduğunu düşünüyordum. Açıkçası çok fazla surat yapınca konuşmayınca en son dayanamayıp sinirlendim ben de haftaya belki şampiyon olacaksın ama buluşmayı mahvettin dedim ve hesabı isteyip kalkacaktım ki zorla tuttu kendi ödedi hesabı beni eve bıraktı vs. Zaten tepkimi biraz sinirlenerek ortaya koydum. İlk başta neşelendirmeye çalıştım çünkü bu kadar uzatacağını düşünmedim. Resmen bokunu çıkardı. Neyse sonuç olarak maçtan sonra bir kere napıyorsun canım diye yazdı o kadar.
Daha önce kendi mesleğimden kültürümden birileriyle de ilişkim ya da flörtüm oldu ama onlarla da anlaşamadım. Yani sadece kültür meslekle de olmuyor maalesef.
giderken zaten tavırlı gitmişsiniz buna rağmen 1 gün boyunca iletişim kurmamış sonra hiç bişey olmamış gibi napıoyorsun yazıyor, sonra bi daha yazıyor cevap alamıyor kayboluyor saygısızlık yani. boşverin iyi olmuş şimdiden görmüşsünüz gerçekleri. ayy adama gıcık oldum ben burda

alakası yok adamla kafede bir aradayken tepkisini göstermiş zaten
özür dileyecek olan insan o anda dilerdi
kendini düzeltecek insan o anda düzeltirdi
adam zaten kadının bozuk olduğunu biliyor. üstüne 1 gün boyunca hiç yazmıyor
hani bişeyler yapmak için hem yan yana hem de mesaj / arama ortamında gayet de fırsatı varmış, kullanmamış
kadın rahatsız olduğu kısmı kafede dile getirmiş zaten. gevşek gevşek haklısın demiş geçmiş adam
ilişkilerde "az"a razı gelen taraf daima kırıntılarla yetinmeye çalışır
konu sahibi aza razı gelmiyor haklı olarak

alakası yok adamla kafede bir aradayken tepkisini göstermiş zaten
özür dileyecek olan insan o anda dilerdi
kendini düzeltecek insan o anda düzeltirdi
adam zaten kadının bozuk olduğunu biliyor. üstüne 1 gün boyunca hiç yazmıyor
hani bişeyler yapmak için hem yan yana hem de mesaj / arama ortamında gayet de fırsatı varmış, kullanmamış
kadın rahatsız olduğu kısmı kafede dile getirmiş zaten. gevşek gevşek haklısın demiş geçmiş adam
ilişkilerde "az"a razı gelen taraf daima kırıntılarla yetinmeye çalışır
konu sahibi aza razı gelmiyor haklı olarak
Evet kafede gösterdim tepkimi hatta sinirledim çünkü karşılıklı sessiz oturuyoruz öyle adam dışarı bakıyor falan. İnanılmaz rahatsız oldum. O da işte sen haklısın ama benim de üzüntüm böyle 1 gün içime kapanıyorum sonra geçiyor diyor. Ben de sinirlenip kalkmak istiyorum hesabı isteyip o da işte kendi ödüyor hesabı bırakmıyor. Sonra kalkıp eve giderken de tepkiliyim bırakırken ben sana yazarım diyor ama 1 gün sonra yazıyor o da ne yapıyorsun canım şeklinde. Yani kendi adıma daha ne yapabilirim bilmiyorum. Çok aşırı tepki gösterip çok önemsediğim şeklinde bir mesaj da vermek istemiyorum. Aklıma acaba başkasıyla mı konuşuyor, beni mi yeterince beğenmedi şeklinde her türlü ihtimal da gelmiyor yani doğal olarak.

giderken zaten tavırlı gitmişsiniz buna rağmen 1 gün boyunca iletişim kurmamış sonra hiç bişey olmamış gibi napıoyorsun yazıyor, sonra bi daha yazıyor cevap alamıyor kayboluyor saygısızlık yani. boşverin iyi olmuş şimdiden görmüşsünüz gerçekleri. ayy adama gıcık oldum ben burda
Saygısızlık tabii ki. Napıyorsun cevabına bilerek cevap verdim acaba konusunu açıp özür dileyecek mi diye baktım normal konuşuyor o konulara girmiyor ben de uzatmadım muhabbeti. Sonra zaten yine ortadan kayboldu ben de yazmadım tabii ki daha ne yapabilirim bilmiyorum.

bu konuda kesinlikle haklısınız ben belki de konuyu açan kişi sadece sevilmek istiyordur demiştim
Hepimiz sevmek sevilmek isteriz ama ben hiçbir zaman körü körüne birinin peşinde koşup devam ettirmeye çalışan biri olmadım. Yeri geldi mesafemi koydum, pek alttan almadım. Her zaman konuşmayı seçtim. Bu olayda da yeterince tepkimi gösterip geri çekildiğimi düşünüyorum. Daha kendi adıma bir şey yapamam.

X